Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zamietnutá reklamácia v predajni John Garfield - SOI

krpec_sp
8. feb 2017

Ahojte, viem, že sa to tu už riešilo, ale chcela by som sa opýtať, aké máte skúsenosti s tým, že vám zamietli reklamáciu v predajni John Garfield a následne ste sa otočili na Slovenskú obchodnú inšpekciu? Chcela by som to urobiť (obrátiť sa na SOI), pretože sa nejedná o 10€, ale neviem aké sú zvyčajné výsledky a postoje z ich strany. Podeľte sa prosím o vašu skúsenosť, ak nejakú máte.

laura2016
4. jún 2018

Nemal by niekto tu z podvedených touto firmou to zmedializovať, lebo ako vidím, robia to opakovane. 😉

gabika15071993
4. jún 2018

Dobrý večer.Mne už dnes odisla trpezlivost.
Už druhy krat mi nezreklamovali topanky v John garfierld
Toto uz nie je možné
Čizmy stali 75€ nosené 3mes.
Futro celé rozpadnuté.
Ľudia robme niečo.
O Koľko penazí nas oberajú.
V zivote ma tam už neuvidia a taku reklamu im dam,že uvidia.

esmeralda04
10. jún 2018

@gabika15071993 Ja tiež všetkým známym hovorím aby tam nekupovali topánky, keďže ani mne neuznali reklamáciu na 2 týždne nosené snehule. Jedine poslať na nich Markízu a urobiť im hanbu lebo pokiaľ viem, tak ŠOI-ka je na nich krátka a súdiť sa s nimi je na dlhé lakte a isto majú dobrých právnikov, takže by sa z toho vysekali.

janci_022
12. jún 2018

JOHN GARFIELD Určite NEODPORÚČAM!! Nebolo to 1x čo som mal problém a pri poslednej kúpe sa do mesiaca roztrhli neuznali reklamaciu mal som ich 3x na nohách.. bol som aj na soi lebo som sa na asi 8cisiel neodvolal bol som osobne a povedali,ze to je ZNÁMA FIRMA.. že tam chodia často na kontroly aj veľa podnetov riešia a na 99% nic nevyriešim,že oni to papierovo maju ok. Posudky si robia sami a aj keď mám záruku 2roky nevyriešim nič.. Tak super.Som im povedal,že to bol môj posledný nákup u nich!!! A hneď vedľa mňa bol pán a reklamovať topánky co mal týždeň a už sa trhali.. proste čína!!! NIKDY VIAC! ČÍM MENEJ ĽUDÍ TAM PÔJDE TÝM SKÔR SKONČIA!! OJEBOVACI😠😠😡

sfet
5. aug 2018

Ja mám s touto predajňou dobrú skúsenosť pri kúpe spoločenskej obuvi, teda topánky vhodné tak na tancovanie a do spoločnosti a na oslavy, mám ich 11 rokov a stále držia, vtedy možno robili topánky kvalitné, ale minulú zimu som si v dobrej viere kúpila čižmy za 70 eur, nech mi teda niečo vydržia, poctivo som impreganovala, čistila som, však nech vyzerajú nejako a po necelých 3 mesiacoch sa mi začala podrážka odlupovat,tvorili sa praskliny tak som reklamovala a reklamácia zamietnutá, mechanické poškodenie zákazníkom, časté nosenie, nevedela som, že topánky od nich si mám vystaviť do vitríny alebo v nich spávať. Používala som ich iba v meste, nie nejaký skalnatých povrch a ako 70 eur v haji. Potom som si kúpila čižmy u Vietnamca, lebo začínal marec a teda topánky tiež nevydržali ktovieako dlho, ale predsa dlhšie ako s touto vysokokvalitnou predajňou do akej viem, že nikdy nevkrocim a robím fakt reklamu. Čo chodím okolo nich, tak ich predajne našťastie zívajú prázdnotou.

bobula1808
23. nov 2018

Ahojte,musím sa pridať k tým,ktorým odmietli riešiť reklamáciu,respektíve má odbili s 30% odškodnenim ,to znamená ,že mi tovar -v tomto prípade kabelku neopravili,ale poškodenú si ju mám vyzdvihnúť na predajni a šekom mi poslali 30% zo sumy kabelky,ale odmietla som to,nakoľko tu kabelku v takom stave nosiť nebudem a žiadala som o odstránenie vady,alebo výmenu kabelky alebo vrátenie peňazí....no odpoveď bola ,že stanovisko k reklamácii nemenia a ešte ma vyzvali ,aby som si pre tovar prišla ,lebo mi budú účtovať "skladné" za každý deň....ešte sa pokúsim to riešiť,ale po prečítaní týchto príspevkov ,mám pocit,že z toho nič nebude :(

storrmy
20. jan 2019

dobry vecer, taktiez sa pripajam so zlou skusennostou ohladom kozenych zimnych ciziem, na doklad o kupe mi vytlacili ze cizmy na zimu nie su na denne bezne nosenie .. rozum nad tym stoji !! a co si ich ma dcera vylozit na policku a divat sa na ne??? keby nemala väcsiu nohu ze je na nu problem zohnat obuv , tak ju osobne za chlopy kabat vyvlecem odtial .. predavacka sa mi ospravedlnila ale ona s tym nic nemoze !

bobula1808
21. jan 2019

@storrmy žasnem nad ich prístupom,ja stále nemám vyriešenú tú moju reklamáciu...z novembra.. 👿

pavucikvet
21. jan 2019

tento pristup je o nich a este o jednej predajni s rovnakymi pismenkami vo vseobecnosti znamy.... Preto tam nikdy nenakupujem. 75eurove cizmy si viete kupit aj v inych znackach vo vypredajoch a viete, ze ked sa im nieco stane, tak s reklamaciou nebude problem. Ale hold, ludia sa musia vzdy poucit najprv na svojich chybach.

juraj3222
22. jan 2019

Zdravým pripájam sa do hromadnej žaloby to je nenormálne čo si ta firma dovoľuje. Kúpil som pri nich za 95€ zimné topánky mal som ich obuté 2 krát začal sa odliepať bok tak som ich dal reklamovať samozrejme musel som si kúpiť druhé boty aby som mal čo nosiť. Opravili mi ich druhý rok to isté ale tento krát mi neuznali reklamáciu je jasné že to je výrobná chyba 95€ kvalita žiadna! Pri činanoch za 20€ by na ti hnevalo ale TOTO s tej firmy som veľmi sklamaný! NIKDY SI TAM NIČ NEKÚPIM A VŠETKÝCH ČO POZNÁM ODHOVORÍM OD KÚPI
NÁŠ ZÁKAZNÍK NÁŠ PÁN!

pomocsisam
16. apr 2021

Zdravím,

v prípade, ak máte niekto podobné skúsenosti s touto fušerskou spoločnosťou - pretože je evidentné, že výrobky predávajú v mizernej kvalite (nezodpovedajúcej účelu bežného používania), kľudne sa ozvite, môžme vyskúšať hromadnú žalobu, alebo Vám pripravím žalobný návrh - pretože nie je normálne, aby táto spoločnosť predávala takýto sortiment ako predáva.

Ďalšia veci je tá, že táto spoločnosť tento nekvalitný (až nenositeľný) sortiment predáva pod značkami, ktorých dobré meno je garanciou kvality - tu by som zvážil obrátiť sa na "majiteľov" ochranných známok - značiek s dotazom, že táto spoločnosť robí extrémne zlé meno ich značke.

Rovnako by som si overil, či tá spoločnosť ich ako posudzovateľ nemá nejaké prepojenie s predajcom.

Ďalšia vec je ta, že vybavujú reklamácie tak, že "topánky neboli vhodné používané" - pri produktoch neuviedli presný postup a spôsob použitia resp pretoze tieto podmienky neboli pri tovare jasne specifikovane.

indiankaindi
16. apr 2021

@pomocsisam toto sa riešilo niekoľko rokov dozadu, bolo nás málo na hromadnú žalobu. Ale áno, tovar, ktorý predávajú, nepatrí pod tie značky, logo značiek sa našíva na topánky, ktoré vyrobil kto vie kto. Osobná skúsenosť s touto firmou - riešila som to priamo aj s majiteľom, resp. ja som mu písala, odozva žiadna. Zodpovedná osoba mi telefonicky vynadala a smiala sa, že nech podám žalobu, že aj tak nevyhrám. A smiala sa na plné kolo. No a posudzovateľ a spoločnosť patria pod jedného majiteľa samozrejme, to vieme už dávno. Inak topánky, ktoré som si kúpila a po myslím mesiaci z nich schádzala vrchná vrstva, mali byť značky Mustang. Táto značka nikdy podobné topánky nevyrobila. Posudzovateľ - iný, ako ten ich, mi prezradil, že tak fušerskú robotu ešte nevidel. A čudoval sa, že tie topánky vydržali "až" tak dlho. Snaha je bohužiaľ márna. Dokonca sa vyhrážali, že ak neprestanem zháňať ľudí na hromadnú žalobu, tak ma dajú na súd a nedoplatím sa. Snaha o medializáciu bola tiež márna.

pomocsisam
19. apr 2021

@indiankaindi v prípade ak škodia týmto značkám, treba to podať na SOI, ide o nekalú obchodnú praktiku - parazitovanie na cudzej povesti - rovnako môže ísť o trestný čin. Máte nejaký dôkaz o tej pokútnickej firme, ktorá im robí "odborné posudky", že je nejakým spôsobom majetkovo, personálne alebo iným spôsobom prepojená? Existujú dokazy o tom, že sídlili na jednej adrese, ale rozhodne by sa zišlo viac info. Pokiaľ ide o hromadnú žalobu - spotrebiteľskú, tam nie je problém, ľudí a nespokojných spotrebiteľov je veľa na internete, pričom ako invervient môže vstúpiť do danej žaloby aj vlastník ochrannej známky, na ktorej dobrej povesti parazitujú a tým im spôsobujú nemalú škodu.

indiankaindi
20. apr 2021

@pomocsisam dôkaz o tom, že falšujú značky nemám - ja som svoje topánky pod touto značkou nenašla, nikdy také nevyrábala. A o tom, že našívajú značky na lacné topánky z krajiny tretieho sveta mi do telefónu povedali u posudzovateľa, kde som si na vlastné náklady dala robiť posudok. Vraj o tom vedia všetci okolo tejto firmy. Ja som toto celé riešila asi 5 rokov dozadu a neúspešne. Boli sme zozbieraní asi 20 na hromadnú žalobu, ale každý z iného kúta Slovenska a keď už šlo do "tuhého" tak postupne od toho dávali ruky preč. Možno aj im sa vyhrážali tak, ako mne. Že ak to dám na súd, nedoplatím sa. A majiteľ predajní aj posudzovacieho miesta je ten istý. Aspoň pred 5 rokmi rokmi bol. Keď som na to poukázala, pani v telefóne mi povedala, že to nie je zakázané, tak čo. Dnes to tak možno už nie je, neviem. V každom prípade je najmenej zistiť to na obchodnom registri. A SOI? Bohužiaľ, nemali žiadne páky. Boli ochotní akokoľvek pomôcť, bohužiaľ nemali ako - zákon im zväzuje ruky. Alebo aspoň vtedy to tak bolo.