• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zamrazenie červeného melónu. Máte skúsenosti?

31. augusta 2008 
Mate niekto s tym skusenosti??Ak ano, tak po rozmrazeni aku ma to chut? Vdaka :wink:
18. aug 2008 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Junovka, však vyskúšaj kúsok, dáš nám potom vedieť... :slight_smile:
18. aug 2008 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meloun sežeru hnedka, proč ho zamrazovat :grinning:
18. aug 2008 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no myslim si ze to bude sama voda.
19. aug 2008 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla mna strati chut
19. aug 2008 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podle mě z toho pak bude kejda, protože většina z melounu je voda a ta zmrzne na led a pak zase rozmrzne.
19. aug 2008 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já myslím, že je tak vodnatý (no vodní meloun, no :grinning: ), že ho ta zmrzlá voda v něm úplně roztrhá :unamused: . Spíš by to šlo možná s melounem galia, kantalupem nebo charentais
19. aug 2008 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka, a proč ho chceš mrazit?
19. aug 2008 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holly - podle mě asi na zimu...
19. aug 2008 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to nebude dobrý, řekla bych
19. aug 2008 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nam sa raz omylom podarilo zamrazit melon v chladnicke,ked som jej nastavila6tku,to boli von horucavy, tak ja sikovna som to takto vyriesila :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Melon sa po rozmrazeni vobec nedal jest, kvapalo z neho a bol taky scvrknuty a nechutny.My skladujeme melony v chladnej suchej pivnici, vydrzia aj 2 mesiace, alebo napichat rumom a do sadry, ale to uz nie je pre deticky :wink:
19. aug 2008 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si tiež myslím, že to nebude dobré :wink: . figu, som si úplne istá :grinning:
19. aug 2008 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kasis:je pravda ze ked sa melon napicha rumom a da sa do sadry,vydrzi az do vianoc??neskusali ste to niektora? :confused:
19. aug 2008 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to mam osobnu skusenost:vacsi melon sa striekackou napusti rumom a zasadruje a odlozi do chladu a tmy,na vianoce sa sadra odstani a mnam-melon je ako cerstvy a neskutocne chutny :grinning:
19. aug 2008 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
titkovamiriam a kolko toho rumu???
19. aug 2008 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a jak se to tam napouští, kolik vpichů a jak od sebe?
19. aug 2008 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ha a viete aky dobry je melon zavareny???? :grinning: no vazne, normalne ak chces na zimu melon a bez rumu tak ho odtentockuj od zrniecok nakrajaj na sikovne kocky ,daj do poharikov a ja teda zvycajne davam na 3dcl poharik jednu polievkovu lyzicu cukru zavrem a sterilizujem a to vacsinou normalne v hrci(truby sa stale bojim) a to tak ze dam don pohariky,zalejem vodou asi 1 a 1/2 cm pod viko zakryjem pokrievkou a privediem do skoro varu,ked zacne bublat vypnem a necham tak zakryte nech si to tam uz pekne chyta vicka a potom odlozim do spajze a v zime vyzierame....skuuuuste to :grinning:
19. aug 2008 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Verusa ale vo flaši to zaleješ vodou však?Lebo si to nepísala.Len cukor,že dáš do flaše si napísala. :wink: Napíš a určite to skúsim.
19. aug 2008 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj-meloun mrazit??
19. aug 2008 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
do normalnej stiekacky naberies rum das ihlu a pichnes co najhlbsie a vypustis,vpichy sa robia na rozne miesta okolo celeho melona a kolko rumu- 3-4 deci znesie.

zlty melon zavarame aj my cerveny som neskusala.
20. aug 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to napustanie a sadrovanie melonov mi pripomenulo detstvo a jedneho skupeho suseda. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mal uz dve male vnucata,melony stali 1Kčs/kg,ale on ked si nejaky melon kupil,tak sa s nim skryl,a zozral ho sam,nedal ani drobcom.
tiez zacal expertovat s rumom a sadrou,pekne si to naukladal do pivnice,ale mozno aj melonom bolo z tolkej lakomosti zle,vsetky mu prekvasili,roztrhalo ich,a obsr...mu celu pivnicu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
to len na okraj takym co by chceli sadrovat..... :grinning: :grinning: :grinning:
no co uz v zime nieto ziadne ovocie,ved je toho stale dost,a nemusime cakat v radoch ako za totacu. :grinning:
20. aug 2008 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. aug 2008 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
si myslim.... :grinning: :grinning:
20. aug 2008 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi bol lakomi aj sam na seba a dal tam malo rumu :grinning:
20. aug 2008 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ktoze ho vie? :grinning: :grinning: :grinning:
uz je"na pravde bozej",a vyplyva z toho co?ak si nemame dopriat tu,do neba si to nevezmeme! :wink: :grinning:
20. aug 2008 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vinka- samozrejme ze aj vodu ,ja davam aj vodu ,ale mozno aj bez vody by sa nic nestalo,mozno by si pustil staavu sam ale radsej vodu :grinning:
20. aug 2008 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme to raz skusali, z troch sa dal jest len jeden, ale nebolo to ono a tak sme to potom neopakovali. neviem radsej by som ich nenapichovala a asi je v tom aj urcity kumst zasadrovat to tak aby sa nepokazil. nam nastastie nevybuchli, ale boli nahnite.
20. aug 2008 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no s tym rumovym melonom musime vyskusat...
a musi byt vsadre? inac to nejde?
20. aug 2008 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bez sadry by asi vyschol alebo aj zhnil.
21. aug 2008 o 07:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok...tak budeme sadrovat xixi...
21. aug 2008 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok