Zamrazenie červeného melónu. Máte skúsenosti?

junovka
18. aug 2008

Mate niekto s tym skusenosti??Ak ano, tak po rozmrazeni aku ma to chut? Vdaka 😉

maja22
18. aug 2008

Junovka, však vyskúšaj kúsok, dáš nám potom vedieť... 🙂

nobody
18. aug 2008

meloun sežeru hnedka, proč ho zamrazovat 😀

titkovamiriam
19. aug 2008

no myslim si ze to bude sama voda.

sirinka
19. aug 2008

podla mna strati chut

kacka.va
19. aug 2008

podle mě z toho pak bude kejda, protože většina z melounu je voda a ta zmrzne na led a pak zase rozmrzne.

jabber
19. aug 2008

Já myslím, že je tak vodnatý (no vodní meloun, no 😀 ), že ho ta zmrzlá voda v něm úplně roztrhá 😒 . Spíš by to šlo možná s melounem galia, kantalupem nebo charentais

holly1
19. aug 2008

junovka, a proč ho chceš mrazit?

jabber
19. aug 2008

holly - podle mě asi na zimu...

holly1
19. aug 2008

to nebude dobrý, řekla bych

kasis
19. aug 2008

Nam sa raz omylom podarilo zamrazit melon v chladnicke,ked som jej nastavila6tku,to boli von horucavy, tak ja sikovna som to takto vyriesila 😝 . Melon sa po rozmrazeni vobec nedal jest, kvapalo z neho a bol taky scvrknuty a nechutny.My skladujeme melony v chladnej suchej pivnici, vydrzia aj 2 mesiace, alebo napichat rumom a do sadry, ale to uz nie je pre deticky 😉

sstefi
19. aug 2008

ja si tiež myslím, že to nebude dobré 😉 . figu, som si úplne istá 😀

mata2
19. aug 2008

kasis:je pravda ze ked sa melon napicha rumom a da sa do sadry,vydrzi az do vianoc??neskusali ste to niektora? 😕

titkovamiriam
19. aug 2008

tak to mam osobnu skusenost:vacsi melon sa striekackou napusti rumom a zasadruje a odlozi do chladu a tmy,na vianoce sa sadra odstani a mnam-melon je ako cerstvy a neskutocne chutny 😀

sirinka
19. aug 2008

titkovamiriam a kolko toho rumu???

jabber
19. aug 2008

a jak se to tam napouští, kolik vpichů a jak od sebe?

verusamarusa
19. aug 2008

ha a viete aky dobry je melon zavareny???? 😀 no vazne, normalne ak chces na zimu melon a bez rumu tak ho odtentockuj od zrniecok nakrajaj na sikovne kocky ,daj do poharikov a ja teda zvycajne davam na 3dcl poharik jednu polievkovu lyzicu cukru zavrem a sterilizujem a to vacsinou normalne v hrci(truby sa stale bojim) a to tak ze dam don pohariky,zalejem vodou asi 1 a 1/2 cm pod viko zakryjem pokrievkou a privediem do skoro varu,ked zacne bublat vypnem a necham tak zakryte nech si to tam uz pekne chyta vicka a potom odlozim do spajze a v zime vyzierame....skuuuuste to 😀

vinka
19. aug 2008

Verusa ale vo flaši to zaleješ vodou však?Lebo si to nepísala.Len cukor,že dáš do flaše si napísala. 😉 Napíš a určite to skúsim.

dita22
19. aug 2008

ahoj-meloun mrazit??

titkovamiriam
20. aug 2008

do normalnej stiekacky naberies rum das ihlu a pichnes co najhlbsie a vypustis,vpichy sa robia na rozne miesta okolo celeho melona a kolko rumu- 3-4 deci znesie.

zlty melon zavarame aj my cerveny som neskusala.

roasha
20. aug 2008

tak to napustanie a sadrovanie melonov mi pripomenulo detstvo a jedneho skupeho suseda. 😝
mal uz dve male vnucata,melony stali 1Kčs/kg,ale on ked si nejaky melon kupil,tak sa s nim skryl,a zozral ho sam,nedal ani drobcom.
tiez zacal expertovat s rumom a sadrou,pekne si to naukladal do pivnice,ale mozno aj melonom bolo z tolkej lakomosti zle,vsetky mu prekvasili,roztrhalo ich,a obsr...mu celu pivnicu. 😝 😖
to len na okraj takym co by chceli sadrovat..... 😀 😀 😀
no co uz v zime nieto ziadne ovocie,ved je toho stale dost,a nemusime cakat v radoch ako za totacu. 😀

titkovamiriam
20. aug 2008

dobre 😀

roasha
20. aug 2008

si myslim.... 😀 😀

titkovamiriam
20. aug 2008

asi bol lakomi aj sam na seba a dal tam malo rumu 😀

roasha
20. aug 2008

ktoze ho vie? 😀 😀 😀
uz je"na pravde bozej",a vyplyva z toho co?ak si nemame dopriat tu,do neba si to nevezmeme! 😉 😀

verusamarusa
20. aug 2008

vinka- samozrejme ze aj vodu ,ja davam aj vodu ,ale mozno aj bez vody by sa nic nestalo,mozno by si pustil staavu sam ale radsej vodu 😀

renerka
20. aug 2008

my sme to raz skusali, z troch sa dal jest len jeden, ale nebolo to ono a tak sme to potom neopakovali. neviem radsej by som ich nenapichovala a asi je v tom aj urcity kumst zasadrovat to tak aby sa nepokazil. nam nastastie nevybuchli, ale boli nahnite.

sirinka
20. aug 2008

no s tym rumovym melonom musime vyskusat...
a musi byt vsadre? inac to nejde?

titkovamiriam
21. aug 2008

bez sadry by asi vyschol alebo aj zhnil.

sirinka
21. aug 2008

ok...tak budeme sadrovat xixi...