Zaseknutý prsteň

3. júl 2023

Ahote, vedeli by ste mi poradiť kde v Bratislave by mi (zrejme v zlatnictve) prestrihli zaseknutý prsten na ruke? Už som sa v dvoch pýtala a tuto službu neposkytuju :/ potrebujem ho dať dole a neviem čo s tým :( všetky babské rady ako vytiahnuť prsteň som už skúšala

roja01
3. júl 2023

Ked nepomoze namocit cely prst do oleja a pomalicku s prstenom otacat (a priebezne olejovat) a ani v zlatnictve si nebudu vedet rady, tak by som isla na pohotovost. Tam by si mohli pomoct. Alebo skor k lekarovi chirurgovi.

mk1111111111
3. júl 2023

Skusila si omotat nitku, mne nic ine nepomohlo, aj cez siroku kost presiel, uz som nedufala

janetinka27
3. júl 2023

ahoj, aky je to prsten? zlaty?

autor
3. júl 2023

Prsten je z bieleho zlata. Skúšala som mydliť a vyťahovať, skúšala som aj nitku, aj studené obklady. Len napuchol mi ešte viac zrejme z toho že som ho tak dráždila tak skúsim počkať opäť nejaký čas kým sa dostane do pôvodného opuchu a skúsim ešte ten olej, prípadne znova nitku, neviem :/ hej mna tiež napadlo že ísť na pohotovosť ale ved ma vysmejú...

janetinka27
3. júl 2023

ahoj, nevysmeju, prestrihnu. casto sa stava, ze ma niekto z nejakeho dovodu opuch na prste, napriklad uraz atd.
aj kamaratka tak bola. povedali, ze nevedeli by prestrihnut prsten z chirurgickej ocele

autor
3. júl 2023

no ja mam opuch kvoli tehotenstvu, mne to nevadi že ho neviem dať dole, ani mi nemodrá ani nič, len idem o týžden rodiť sekciou a až teraz som sa spamätala že ved to môže byť problém, budú chcieť aby som si dala všetky šperky dole. Opuchnutá som až asi 2 mesiace, len keby to riešim skôr tak možno by to aj lepšie dole išlo, ach

darkadm
3. júl 2023

..... dobrý deň. Nám zlatník požičal "nožík" na prerezanie prsteňa. Trvalo nám to doma asi 5 minút. Potom obrúčku "nadstavil"- dorobili.

cimage
3. júl 2023

Mne obrucku muz precvakol herkuleskami, trosku ich upravil, lebo nic ine nefungovalo. Skusali sme mydlo, olej, nit a nic, max som ziapala od bolesti. Nakoniec som obrucku vymenila v zlatnictve za nausnice 😁.