Zásielkové reťazce Quelle, Prima Moda, BonPrix, ... Boli ste spokojné?
Ahojte,
bola by som rada, ak by ste sa podelili o skusenosti, rady, typy ohladom tychto zasielkovych obchodov. Ako vam sedeli velkosti, boli ste spokojne s kvalitou tovaru, pripadne, uz nikdy viac neobjednavat?
Dakujem za vsetky prispevky. 😉
Stručné zhrnutie
- Zásielkové obchody ako Quelle, BonPrix, Otto a Neckermann často nezodpovedajú fotkám v katalógu; zákazníci v diskusii popisujú tenké materiály, iný strih a veľkosti, ktoré nesedia realite.
- Dodacie lehoty sú nespolehlivé; oficiálne uvádzaná dodacia doba 3–4 týždne sa v praxi podľa diskusie pohybuje od 3–4 týždňov až po 5 týždňov či niekoľko mesiacov alebo tovar vôbec nepríde.
- Riešením podľa diskusie je vrátenie tovaru a reklamácia; obchodníci bežne vracajú peniaze, pričom spracovanie vrátenia sa v praxi uvádza v rozmedzí od niekoľkých dní do 1 mesiaca, a alternatívne odporúčané obchody sú Otto, Moda Prima alebo Klingel; existuje aj možnosť cashback cez Refundo.sk.
Najčastejšie otázky
Q: Aká je bežná dodacia doba zásielkových obchodov ako Quelle alebo BonPrix?
A: V obchodných podmienkach sa často uvádza dodacia doba 3–4 týždne, ale užívateľské skúsenosti v diskusii hlásia čakacie doby od 3 týždňov až po 3 mesiace alebo nezrealizované dodávky.
Q: Dá sa tovar z katalógov vrátiť a kedy dostanem peniaze späť?
A: Podľa diskusie niektoré obchody umožňujú vrátenie bez udania dôvodu do 7 dní (Quelle – odkaz v diskusii), iné vracajú peniaze do 14 dní; niektorí zákazníci uviedli, že peniaze im prišli do 10 dní, iní hlásili spracovanie reklamácií až do 3 týždňov alebo mesiac.
Q: Ktoré zásielkové obchody majú lepšie hodnotenia od užívateľov?
A: Pozitívne skúsenosti v diskusii uvádzajú Otto, Moda Prima a Klingel; kriticky sú hodnotení BonPrix, Magnet a niektoré položky z Quelle (rozdielna kvalita podľa sezóny).
Q: Ako riešiť problém s nevyhovujúcou veľkosťou objednaného tovaru?
A: Odporúčania v diskusii zahŕňajú objednať u Neckermann o číslo menšie (užívateľská rada), skúmať veľkostné tabuľky (odkaz na Neckermann tabuľky bol zdieľaný) a v prípade nesúladu poslať tovar späť s preukázaním podacieho lístka pre rýchlejšie vrátenie peňazí.
Q: Sú detské súpravy a oteplovačky z Quelle spoľahlivé?
A: Skúsenosti sú zmiešané: niektorí uvádzajú, že detské oteplovačky z Quelle sú tenké alebo splasnuté pri doručení, iní popisujú súpravy za 799,- ako dostatočne teplé; niektorí rodičia vracali detské veci bez problémov.
Q: Ako funguje cashback pre nákupy v týchto obchodoch?
A: Refundo.sk ponúka registráciu s 2 EUR bonusom, za odporučeného priateľa 0,20 EUR a 4 EUR podmienene, a cashback u obchodov vrátane Bonprix, Crocs a Hej; počas prvých 14 dní registrácie sú podľa diskusie odmeny zvýšené o 50 %.
Závery z diskusie
Zhoda
- Fotografie v katalógoch často neodzrkadľujú reálnu kvalitu a strih tovaru.
- Dodacie lehoty sa často predlžujú nad udané 3–4 týždne.
- Vrátenie tovaru a vrátenie peňazí je bežný postup, ale doba spracovania sa líši (niekoľko dní až mesiac).
Sporné názory
- Hodnotenie konkrétnych predajcov je rozdelené: niektorí používateľia chvália Quelle alebo Neckermann za služby a výhody (zľavy, body), iní ich označujú za „otras“ s nekvalitným tovarom.
- BonPrix je vnímaný protichodne; niektorí ho považujú za katastrofu, iní majú pozitívne skúsenosti s určitými položkami alebo krajinnými pobočkami (napr. BonPrix UK).
Otvorené otázky
- Ako zabezpečiť, aby objednávka prišla v rámci deklarovanej dodacej lehoty, keď skúsenosti bývajú značne nepredvídateľné?
- Aký je najefektívnejší postup pri dlhom meškaní alebo nezrealizovanom dodaní, keď obchod neprináša informácie?
Spomenuté značky a firmy
Quelle, BonPrix, Otto, Neckermann, Magnet, Moda Prima, Halens, Mode Prima, Klingel, La Redoute, S.Oliver, Tom Taylor, Puma, Adidas, Astratex, Dračik, Mimibazar (MMB), Fotolab, Profipartner, Refundo.sk, Hej.sk, Bata.sk, Crocs.sk
Spomenuté produkty a metódy
oteplovačky, detská súprava s vyšívaným hrošíkom, bundička, plavky, obrusy, uteráky, ručníky/osušky, podprsenky Naturana, kocárik pre panenky (Quelle model), Adidasy, koberec, záclony, vrátenie tovaru do 7 dní, vrátenie peňazí do 14 dní, cashback cez Refundo.sk, Neckermann superbazar
Miesta a osoby
Bratislava, Anglicko, Švajčiarsko
zuzana76 - velikosti Neckermann:
http://www.neckermann.cz/cz/nm2/home/tabulky-ve...
😉
jabber, jej super dakujem, mne sa ta tabulka aj zobrazila, ale strasne amlinka a nevedela som ju zvacsit a ani vylustit, co za velkosti tam su , vdaka
Dobrý den, chtěla bych vyjádřit svoji hlubokou nespokojenost v souvislosti s touto společností. Dne 4. dubna jsem si objednala dvoje šaty v jedné objednávce. Dne 23.4. mi přišly jen jedny šaty s dodatkem, že druhý kus bude zaslán do čtyř týdnů. Budou to už dva měsíce a nepřišly jak šaty, tak ani omluvný či informační e-mail. Navíc dodávám, že se zbožím, které mi došlo, nejsem spokojená. Z důvodů k vrácení, které udávají na letáku, bych mohla zaškrtnout snad všechny, především však oblečení vypadá jinak než v katalogu a nevyhovuje mi materiál. Ano, mohla jsem zboží do 4 týdnů zaslat zpět, jenže jsem obal, ve kterém zboží přišlo, roztrhla a až v něm se dočetla, že je třeba vrátit v originálním obale /chytré/. Tudíž jsem čekala, až příjdou druhé šaty, abych ty první mohla vyreklamovat v originálním obale od těch druhých, jenže druhé nepřišly. Když jsem to konzultovala se svými známými, měli obdobné zkušenosti, takže jsem vzala do svého kolektivu šaty, které mi poslali, i fotografii, která byla v katalogu, ať si každý porovná a rozmyslí, než si u BON PRIXu něco objedná. Mě stály 400 Kč a nyní jsou zlevněné na 250 Kč. Podotýkám, že ani to není cena, jíž jsou hodny. Dala jsem si za úkol šířit jejich špatné jméno, ať nikdo jiný neprodělá, jako já. 😖
a mam ce jsem objednala k narozkam tricka s taky super matros a barvy, divila se kde jsem je sehnala 😵
Ja som velmi spokojna s Happymum a Bebefield, tehotenska moda, bez problemov vsetko, aj velkost.
@bubba mas pravdu,zijem v anglicku a par krat som si objednala nieco z bonprix uk, vse4tko bolo fain,az naposledy, pri objednavani bolo,ze je tento sveter moj avelkost,potom uz nebola,dobre,napisali mi,ze ak bud eposlu,kukla som si ucet na bonprixe je tam vsetko co si objednavas za kolko a ci j epripravenme,malebo uz dorucene atd. bolo tam pred mesiacom,ze je to dorucene,muz som pisala 3maily,vkuse daco in episu,hlavne,ze mi sumu toho svetra pripocitali,nezaplatim,kym ho nedostanem, pred tyzdnom mi pisali,.ze uz je na ceste,dako dlho,ked dodaci adoba, j e3-5dni,a uz to su 7,dnesk asom pisal adalsi,koncim s nima,sklamali ma.
spokojna som s freemanom znacky od modnich dizajneroch,drahe dost,ale velmi kvalitne anema to kazdy 3clovek,donaska zdarma, tiez som spokojna s la redoutte ,drahe,ale ak maju vypredaje oplati sa to kupit,navyse mam tam svoj ucet,nemusim platit hned,rovnako ako aj v ostatnich spominanich,ale bonprix m asklamal uplne.
@cunila podobn eskusenosti mam aj ja sice v anglicku,tiez cakam na jeden sveter u zmesiac a pritom v uct en atej stranke je,ze j edorucenym,kde? pisal asom ,ale odpoved vobec nesuvisel as tym. pisal asom tuna o tom vsetko.
nic nevyzeralo jak v katalogu,navyse jeden sveter co mi poslali,mal by sveter nakoniec mi poslali top odrazu to bol u ztop v katologu aj na nete je to sveter. sklamali ma.malemu som raz objednala a nikdy viac,vtedy pred rokom som mu objednala na 4roky a co doslo m azarazilo,sak to vyzeralo jak na 2decko,vrati tsom uz nemohlo,povodny obal som roztrhala,co som nemala. navyse uplne unac vyzerali. muzovi som objednala koselu velkost vobec nezodpovedala tej velkosti ako mala,vyzerala o 2cisl avacsia.
@sassi v mnohich lkatologoch mas aj velkosti plus,urcite by si si vybrala,ja mam zase opacny problem, pretoze nosim velkost 4-6 u vas to j easi 32-34 a mam co robit aby som si nejaky pekny kusok kupila,ak mnaju tak doslo,neviem kolko tich kuskov maju tej velkosti,ale vel aasi nie. tak z mnohich obchodov kupit koselu tejto velmkosti nemozne tuna,jedin evo velkom obchodnom drahom centre,kd ej evyber znaciek rozny,nastasti emam katalog,kde sa mi daco ujde tej velkosti:D ale my zeny si vzdy vieme ako poradit,no nie?
nav yse vzdy je vacsi azaruka,ze tovar dorazi ,alebo peniaze sa vratia,ak znacka katalogu j ecelosvetova,ako j efrancuzka vznack abonprix j evo viacerich krajinach,kvalita nio comment, j avyuzivam iba tie o ktorich som pisala hore v predoslich prispevkoch, u inich sa bojim,ze sa tovaru nedozijem ani
mna id eporazit,tyzden cakam n asvoju objednavku a teraz kuknem do statusu na konte,ze veci su zrudene? bez dovodu? zaplatila som. toto uz prehnali,pisala som,zvedava,co odpisu.nedam sa. prestavam verit uz dako nakupom cec net, bon prix to si amateri kazda skusenost s nima bola hrozna,vkuse i vypisovat atd. som zvedava co bude teraz .
Ja som spokojná a podľa mňa majú kvalitné veci /jasné že nie všetky/...
Ja osobne nakupujem drahšie veci, tie lacnejšie bývajú šmejdové, ale to platí aj v kamenných obchodoch...
Musím povedať, že mám v šatníku zopár pekných a originálnych kúskov, ktoré mi každý chváli a keď poviem, odkiaľ
ich mám, tak sa čudujú...len si treba vedieť vybrať.
Ak sa mi niečo nepáči, tak to vrátim. Už sa mi stalo 2x, že balík späť im neprišiel celý /asi ho na pošte rozobrali/, ale poslala som im scann podacieho lístka a peniaze mi vrátili. Alebo že mne neprišiel komplet balík...som napísala sťažnosť a poslali mi to, dokonca mi aj vyrefundovali zľavu.....
Ja som spokojná a hlavne s Ottom a Halensom /v minulosto quelle - tam som aj synovi objednávala značkové veci, také u nás ani nie sú/. ja chválim, len škoda, že poštovné je tak drahé...to jediné sa mi nepáči, ale to je SP na vine....
Zásadne si však neobjednávam nohavice a bielizeň...už ani topánky, to treba skúšať..ale napr.bundičky, kabáty, saká, tričká, topy, tielka, svetríky.......väčšinou super....
vyjadrujem maximalnu nespokojnost s firmou Bonprix. Objednala som si 3 panske kosele, za
1. made in china !!!!! a to vazne na cedulke napisane
2. golier makky skor sportovy typ kosele ako na obrazku total elegantna
3. jedna z kosiel prisla na dvoch miestach roztrhnuta
4. komunikacia ok rychla cez mail ale dodacia doba do 3 tyzdnov.....a ani neposlu info kedy asi tovar cca pride
5. totalna unorganizacia
6. zdlhave vybavovanie reklamacie, doba 3 tyzdne!!!!
Fuj fuj fuj a este raz fuj.!!!!!!!!
Tiež som už dlhú dobu objednávala z katalógov hlavne bývalé Quelle, Neckermann a hlavne Magnet, kým bol syn menší, nemal rád, keď som v obchodoch dlho niečo si obzerala, tak mi to vlastne bolo dobré, večer si popozerať katalógy a niečo, čo som chcela dokombinovať aj farebne, tak objednať. Objednávala som aj z Moda Prima, ale ten katalóg mi už nechodí. Tieto 4 značky boli celkom kvalitné, ešte stále si objednávam z Magnetu, tam mi vždy pošľu aj nejaký darček. Veľmi kvalitný je Klingel, ale tam sú aj vyššie ceny.
Aj mne sa zdalo, že Bonprix má aj kusy oblečenia, ktoré som videla za oveľa nižšie ceny v čínskych obchodoch.
Chcem sa posťažovať na službu Bonprix - nakoľko ešte vo februári tohto roku som si objednala biele letné šaty a dodnes mi neprišli. Už je leto a šiat nieto. Pritom mi nejaké panie, ktoré to majú na starosti (alebo je to len jedna?, ani neviem) stále píšu, aby som vydržala, vraj "šaty ešte nie sú skladom". Pritom mi už poslali ďalšie dva katalógy - ale načo si mám objednávať, keď mi tovar nepríde?
Je to hanba - takéto služby.
neckerman sa so mnou práve háda že mi posielali peniaze za vrátený tovar, ktoré som vôbec neprebral a ani šek som nevidel skrátka nič.. Nejedná sa o malú sumu ale s objednávaním od týchto spoločností končím.
tiez sa chcem postazovat, 2.3 som vracala tovar do otta a teraz, kedze nereagovali na maily, tak som volala s tetou, ktora sa snazila tvarit, ze je vsetko ok, ze tovar este nedorazil na ich sklad, odtial vraj az vystavuju navratku, ok, to vsetko chapem, len nechapem, preco si potom pisu do obchodnych podmienok, ze peniaze vratia do 14 dni 😝 ak mate niekto podobne skusenosti, napiste.
Ak casto nakupujete na internete, odporucam registrovat sa na https://www.refundo.sk/?ref=23818 . Za registraciu ziskate 2 EUR, za kazdeho odporuceneho priatela 0,20 EUR + 4 EUR ak nakupi pocas 3 mesiacov za 100 EUR bez DPH. Navyse mozte z kazdeho Vasho nakupu ziskat cash back spat. Podla mna sa velmi oplati. Su tam obchody ako bata.sk, hej.sk, crocs.sk, bonprix.sk, aliexperess.com, sportsdirects.com...a pod. Navyse, ak sa registrujete teraz, pocas prvych 14 dni ziskate o 50% vyssie odmeny.
Totalna nespokojnost z bon prixom ,,,,,odstupila som nakup ,,,,,teda poslala som ho spat ,,,,a dnes je 12den a oni sa tvaria ze o nicom nevedia hlavna vec ze 30 aprila.ho prevzali,,no tvtdia ze tovar ide do zahranicia,,,,hlavna vec ze doteraz som mala peniaze od nich stale do 8_9dni ,,,,totalna ignoracia a neschopnost komunikovat so zakaznikom,,,som sklamana,,,,,a najviac zabila posielala ste s poistenim?,,,,ved im to doslo overila som to na stranke posty
baby a nevadí vám rýchla móda? https://www.vypeckuj.sk/temna-stranka-rychlej-m...

a z Otta mi vcera prisli aj peniaze za vrateny tovar