Zbavenie smradu - fľaša na bike

natala23
12. máj 2022

Ahojte, prosím poraďte...

Muž si kúpil v tescu fľašu na bicykel. Len čo sme ju otvorili, tak strašne smrdela, ako najposlednejsia čínska hračka 😁 samozrejme na spodku fľaše nápis Made in china 😌 dvakrát sme ju vyvarali, jarou umývali a stále smrdí.

Existuje nieco čo by fľašu zbavilo toho smradu?

Ďakujem za rady 🙃

Pekný 🌞 dník 🙂

sissy27
12. máj 2022

@natala23 skús vypláchnuť octom alebo savom a nechať otvorenú pár dní, nech sa vetrá. Ono dnes už takmer všetko je Made in China, ale zas za 5€ v tescu netreba očakávať nejaký zázrak. Keď tak nech sa popozerá v nejakých športových obchodoch, prípadne pozrie nejakú BPA free, nerezovú...

natala23
autor
12. máj 2022

@sissy27 savom by som sa bála a ocot hmmm neviem či sa vyvetra z plastovej fľaše 😁😁 nečakali sme zázrak ale zase ani taky smrad 😁😁 isto sa časom pokukame po iných flasiach, zatiaľ je cyklista začiatočník len do roboty čo má 10min 😁

luccija
12. máj 2022

@natala23 bude stále smrdieť ja mám inú z cykloobchodu a smrdí rok🙂

lucka_lullu
12. máj 2022

@natala23 ja by som savo nedávala, už vôbec nie na plast. Max kyselinu citrónovú do vriacej vody, naliať do fľaše a nechať pôsobiť. Ak nepomôže šla by som ju vrátiť(alebo vyhodiť).

nelca84
12. máj 2022

@natala23 este by som skusila dat do umyvacky ale asi to bude nekvalitnym materialom, takze sa toho tazko zbavis. Ja kupujem len plastove flaze z tritanu, syn ma jednu uz 2 roky do skoly a to mu celu zimu do nej varim caj a vobec nezapacha.

lubmar
12. máj 2022

To uz nevypachne, ked nepomohlo umytie a vetranie, treba vratit a reklamovat, nepouzivala by som ju. My sme tak reklamovali kufre z tesca, nakolko strasne stale smrdeli akoby od Cinana, nepomohlo ani tyzdnove vetranie na balkone, otras smrad, vratili nam peniaze.

sojorez
12. máj 2022

To bude pachnut furt. Vratila by som a kupila nieco nepachnuce alebo do prace si vystaci aj s vodou/ flasou z potravin.

simca06022011
12. máj 2022

sava sa nie je preco bat, ale na toto nepomoze, duplom ak nepomohol ocot, jar a ine finty, lebo to nesmrdi od spiny,a le materialu. Chodte do riadneho bicykloveho obchdou a kupte si riadnu flasu, pripadne existuju detske ze "zdrava flasa", zarucene vydrzia dlho a nesmrdia.

natala23
autor
12. máj 2022

Ďakujem za rady, nepomohlo nič, letí do koša 😁😁

stellarstar
6. jún 2023

@daduska6199 toto používam neviem či si skúšala a naozaj vodu stade prec a s lyžičkou ten kameň odstrániť. Môže byť že hlbšie máš tiež dosť kameňa vtedy pomôže už len vymeniť mysku

daduska6199
6. jún 2023

@stellarstar označila si ma v zlom fóre ale nevadí 😁 vyskúšam

stellarstar
6. jún 2023

@daduska6199 jeej sorry nevšimla som tinso malo to ist autorke. Ale rado sa stalo