Zbraň v domácnosti a deti. Čo si o tom myslíte?

anavila
7. sep 2011

ahojte...nemyslela som že toto budem musieť niekedy riešiť, no stalo sa..Bývame v novej švrti, kde sú pozemky a novostavby...bývame tu zatiaľ sami už pol roka. V sobotu v noci prišli na okolité stavby nevítaní hostia, urobili chybu, keď nám zasvietili do okna autom. Manžel našťastie ešte pozeral telku a tak ju vypol a zobudil ma. Ked sme videli ako traja vybehli z auta a utekali k domu, ktorý je oproti nášmu, nechcite zažiť ten pocit...s baterkami im chodili po dome a my sme len trpli či neprídu aj k nám. Samozrejme volali sme hned policiu a chytili ich...vyslo najavo ze nielen tento dom navstivili ale aj unimobunku dalsieho domu a ktovie co este. Najlepsie na tom je, ze na policii ked bol manzel vypovedat tam sedeli aj ti cigani a videli ho a vedia aj kde byva. Dozvedeli sme sa že ich pustili, no chpaete to???? samozrejme sa teraz bojime a manzel uvazuje o zbrani no ale ja mam z toho fakt nedorbý pocit,mame tri deticky a zbran v dome, no neviem...fakt neviem, co robit, prosim poradte mi....uvazeujeme o psovi.

lucka1987
9. sep 2011

@anavila nie je take jednoduche vybavit si zbrojny preukaz a povolenie na nosenie zbrane..pokial nie si polovnik, ci nestrielas sportovne, a nie si v streleckom klube.... a poviem ti jedno.. tvoj mm vytiahne zbran a tí zlodeji mozu byt tiez ozbrojeny a pocitam ze budu mat vacsie skusenosti , tvoj ani nestihen namierit a bude lezat.... zbran prinasa velke riziko... my mame doma zbrane od vymyslu sveta, kratke , dlhe no rozne... ale mame ich zamknute, mm je polovnik a kedysi mal aj povolenie na nosenie zbrane ( byv. straznik statnych hm.rezerv) otec je aj vasnivy zberatel... a tiez nosi zbran stale so sebou pretoze casto nosi hotovosti nad 50 tis e. ... no ako pisem je to velke riziko.. to by musel byt tvoj mm aspon raz za tyzden na stelnici aby ako tam vedel so zbranou ucinne narabat.

radsej si kupte psa 😉

denduska
9. sep 2011

@anavila ahoj necitala som vsetko ale nas tiez chceli vykradnut..a to ani nie cigani ale jeden taky typek co tu byva..ale bola som vtedy sama doma a pocula som ako sa chce dostat cez okno do kuchyne v noci o pol druhej....to mame do ulice. Odstrasil ho nas aj susedovie pes lebo zacali brechat na celu dedinu.
Takze pes - nemusi byt vobec bojovy, my mame bernaka, detsky guru 😀 ale keby si videla jak skace do brany a brese na cudzich tak by si k 50 kilovej oblude len tak nevosla.
Zbran - mame deti a mm ma zbran v legalnej drzbe. Viac zbrani kedze je aj polovnik 😅 okrem toho ty mozes mat plynovu pistol bez zbrojaku..aj to staci. Mame deti, ale vobec sa nebojim, skor naopak. Moj otec je policajt, uz on ma naucil ako s tym zaobchadzat. Je v malej skrinke, v spalni vysoko na stene, deti nemaju sancu sa tam dostat...a puska je taka tazka ze ja ju ani drzat nevladzem 😀 pusky mame uplne mimo v komore.
Elektricky paralyzer - tiez dobra vec.

Porozmyslaj 😉

martina2001
9. sep 2011

@anavila my ju máme uzamknutú v byte v trezore pre prípad keby niečo 😉 , a na dome máme zas staforda a rotwailera, síce nie sú útočný, ale to zlodej nemôže tušiť, odstraší ho už len tá rasa 😉 a máme pokoj, okolo susedov už vybrali a u nás sa nezastavili 😀 byt máme v novostavbe z 24bytov tu bývame štyria, a ja mám paniku, lebo už sa mi stalo na starej adrese že som zakopla o bezdomovca na rohožke a to bol blok kde sa riadne uzamykal vchod a nežili tam žiadny asociáli. Zbraň síce používame len na strelnici, ale na vystrašenie by to stačilo.

katecameron
9. sep 2011

🙂 bud si cigan aj ty alebo nechapem preco sa ich zastavas ja jednoducho nemam s touto skupinou neprisposobibych spoluobcanov dobre skusenosti to je vsetko nepotrebujem ti nic ukazovat a dokazovat mozne je vsetko hlavne v dnestnej dobe radsej predvídat ako zanedbat

anavila
autor
9. sep 2011

@katecameron no tiez dajme tomu ze tí cigani su neskutoční amatéri, celá tá krádež o tom svedčila, ale sám policajt nám povedal, že sa zvyknu vratit a vyhražať, takze to niejea z take nemozne

zicoportos
9. sep 2011

Nie len mam adoptovane Ciganca a keby som bol tak co????

zicoportos
9. sep 2011

@katecameron Ale viac od bieleho magora, to my ver.

naty
16. sep 2011

@anavila no, já si teda jako někteří tady nemyslím, že získat zbroják a zbraň je nějak extra těžký...aspoň v Čr - tady je to něco jako autoškola - testy ze zákonů a pak praktická část zacházení se zbraní a střelba...toť vše, žádný psychotesty, nic, a na zbraň stačí mít příslušný typ zbrojáku a můžeš si jí koupit...a to mluvím ze zkušenosti, máme jich doma několik a manžel je vášnivý "střelec"...musíš jí mít jen řádně uschovanou, už si nepamatuju tu formulaci přesně, ale není to nijak extra specifikovaný...my máme velký trezor...nicméně...já sem doma často přes noc sama, mírně řečeno připosraná...a i když se mi s kvérem u hlavy spí líp 🙂 , určitě to není to nejlepší řešení těhle problémů...ono pokud nejsi ve střelbě nějak extra zběhlá, tak v panice můžeš udělat spoustu chyb a mohlo by to dopadnout ještě hůř...zbraň totiž má být uskladněná odděleně od nábojů - jenže i když máš ty náboje v zásobníku, představ si, že k vám někdo vpadne, ty se musíš vzpamatovat, pak musíš letět do trezoru, tam vzít zbraň, zásobník, správně zkombinovat, případně nabít a pokud bude zloděj ozbrojenej a uvidí tuhle zbraň u tebe, bude prostě střílet...myslím, že na tohle jsou lepší alarmy, paralyzéry apod., prostě všechno, co je odradí od toho, aby tam vůbec lezli, případně pokračovali v krádeži...zbraň vidím až jako poslední řešení...pokud nespíš se zbraní nabitou pod polštářem, není to pro "laiky" žádná výhoda....a co se týče dětí, je to pak na přístupu rodičů, stát se může cokoliv a nejen se zbraní... 😉

sterbulka
9. máj 2018

Nam sa take este nestalo,ale tiez byvam na dedine a vsusedstve bud nikto nebyva,alebo hlucha geriatria...a ja sama s babatom doma..a reisim zbrojak,zbran samozrejme zabezpecim ,ze sa po nu dostanem v pripade nudze a na margo zakona..v trestnom zakone su vymedzene okolnosti vylucujuce trestnost,medzi inymi opravmene pouzitie zbrane...aplikacia paragrafu je zalozena judikaturou sr,ale v zasade,ak zena sama doma s malym dietatom ohrozi,postreli alebo zabije ,neexistuje sud,co by ju odsudil...treba vediet a nebyt panikar a potom tu bude aj usa...ja idem do toho

ruzicccka
9. máj 2018

Som romka alebo ciganka ako sem pisete vy
Ak pridem na Vasu ulicu hned sa budete bat ... ze vas vykradnem ??
Ako sorry chapem vasu situaciu aj ked to uz bolo pekne davno no neda mi to nekomentovat ... tak ako vykradaju domy biely tak aj romovia ...
Ale zarazilo ma Hlavne to ze
Dufas ze cim skor pridu byvat na ulicu ludia aby tam nechodili cigani ...
Ja som videla Milion pripadov kde biely
Vykradali domy a vylupili banky chvalabohu som sa s takym niecim este nestretla
Ale
Nepisala by som ze dufam ze ...
Gadze sem nepridu a neokradnu ma 😁😁😁

cecilia68
9. máj 2018

@ruzicccka Tak už len to, že 90% odsúdených vo väzniciach sú cigáni, o niečom svedčí 😞

ruzicccka
9. máj 2018

@cecilia68

To je pravda ..
Ale biely natom niesu o nic lepsie

ankare
9. máj 2018

Uff, nezavidim...

maminecka2
9. máj 2018

Ahoj, necitam diskusiu. Nedavno sme toto riesili so svagrom- ziju v dome, tiez v okoli mali "hosti". A on strelnu zbran zamietol, lebo keby doslo ku konfrontacii a nahodou by ju musel pouzit je otazne ako by to vyhodnotili nase sudy/policia-- ci by to vyhodnotili ako nutnu sebaobranu, ci by z toho nevyslo neprimerane pouzitie zbrane (ci ako to nazvat)... Alebo situacia ze sa Ti podgurazene pubertalne decko (o ktorom si presvedcena ze spi vo svojej izbe) bude v noci dobijat do domu a niekto vyhodnoti zbran ako najlepsie riesenie proti narusitelovi....
Nehovoriac o vynaliezavych detoch a zbrani v domacnosti (neviem ci existuju hesla, bariery, ktore pubertak neprekona, niekedy staci chvila nepozornosti...). Ale to uz su scenare samozrejme pritiahnute za vlasy.
Svagor to riesi hlinikovou palkou vlozenou v skrini, keby nieco bolo vytiahne ju a ide, no a keby nebodal ju musel aj pouzit (a bol by v nejakom strese ze by nebol schopny zhodnotit mieru rizika a presvihol by obranu- ked sa bojis o zivot deti rozum ide bokom...) tak by narusitela len "prizabil" (jeho slova). Takisto pre deti je to stale len bejzbalka, nie priamo zbran.
Este zhodnotil ze vacsinou zlodeji asi nezvyknu byt ozbrojeni strelnou zbranou, idu len lupit.

tomiholjubavi
9. máj 2018

@cecilia68 napr. ja som z ilavy, kde sú najhorší basisti. vacsina z nich je bielych.

cecilia68
10. máj 2018

@tomiholjubavi Lenže v Ilave sedia väčšinou vrahovia a keby boli cigáni za vraždy odsúdení tak, ako káže zákon, tiež by ich tam bolo viac ako bielych :( Len si dovolím troška oponovať Miška , veď vieš, že ťa mám rada 🙂

tomiholjubavi
10. máj 2018

@cecilia68 ale mne oponovanie vobec nevadi 🙂 cize pokojne oponuj 🙂
ja si skor myslim, ze preto je v ilave malo ciganov, lebo oni, ak sa bavia kriminalom, tak inym druhom. Skôr ukradnú mobil, alebo poklop z kanalovej šachty, alebo nejake medené drôtky.
V ilave sú mafiani, nájomní vrahovia, organizovaný kriminál..."veľké ryby", toto robia vacsinou bieli, cigáni nie.