Zdravíte v čakárni?

4. mar 2023

Zdravíte v čakárni ked prídete alebo odídete od lekára?

janai1
4. mar 2023

Áno

dskjhfdlkdjhl
4. mar 2023

Ano, beriem to ako samozrejmost.

divokykonik
4. mar 2023

Jasné, patrí sa to. 😅

tenerifka
4. mar 2023

Samozrejme ze ano

zmrzlinka2021
4. mar 2023

Vzdy...

Si neviem predstavit prist tam ako take tupelo.... a sadnut. Ci odchadzat a opat jak tupelo

anjelicek26
4. mar 2023

Ano samozrejme... ja som ten clovek, co si tam vzdy aj s niekym pokeca😂

autor
4. mar 2023

Ja raz ano raz nie, neviem aj iný idú a nič niekto pozdraví niekto nie, ale neviem príde mi to také zbytočné, neviem prečo by som mala zdraviť, ja ani susedov by nezdravila ale tak na to som si zvykla 😂

autor
4. mar 2023

by som*

syslik81
4. mar 2023

nie .. vzdy sa len usmejem ...ale ja nezijem na slovensku a tu sa to proste nerobi ..

luccija
4. mar 2023

Neviem podľa mňa je slušné a prirodzene, keď niekam prídem, že pozdravim bez ohľadu či odzdravia

galganka
4. mar 2023

Hej, zdravím. Keby som "hluchonemá", nemám potom prečo chcieť ani od detí, aby sa zdravili, ak niekam prídeme, odchádzame... takto vudia, že to robím ja a robia to tiež.

clori
4. mar 2023

áno, zdravím.

autor
4. mar 2023

Tak keby tam chodím často dobre, ale zase k lekárovi idem max raz za rok

ariannazara
4. mar 2023

Áno keď prídem aj keď odchádzam. 🙂 a učím to aj svoje dieťa od malička ze ma sa pozdraviť.

galganka
4. mar 2023

No vidíš, raz za rok a aj vtedy ti je zaťažko jedno "dobrý deň"... 😂

amiaja
4. mar 2023

Samozrejme.. ked vojdem do miestnosti tak pozdravim.. aj ked odchadzam. By som si pripadala jak tela len tak tam vojst a ani bú ani mú

katka700
4. mar 2023

Ďalšia téma o zdraveni sa 🙈 Mila autorka kúp si knihu o etikete, naozaj to pre teba bude dobrá investícia.

autor
4. mar 2023

Ja nevidím dôvod zdraviť niekoho koho nepoznám a nejdem s ním nadväzovať konverzáciu, keby idem s niekým viesť konverzáciu dobre, je to niečo ako forma oslovenia ale inak prečo

fajnova
4. mar 2023

Jasné, že áno. A väčšinou si tam aj pokecám, kľudne aj s cudzími ľuďmi. Aj sa mi to vyplatilo. Dala som sa do reči so starým pánom a zabudla som si v čakárni mobil. Vďaka tomu, že vedel, na aké oddelenie idem, tak mi ho tam priniesol, zlatý 🙂

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fajnova
4. mar 2023

Moji rodičia vždy hovorili.. aj teľa aspoň mukne.. ☝️

markaterka
4. mar 2023

Autorka ty si tá istá osoba, čo rieši zdravenie v škole? Vás rodičia neučili zdraviť sa? Akože je ti zatazko povedať dobrý deň a dovidenia?
Táto generácia sebestrednych ľudí je hrozna. Bojím sa čo bude so svetom o pár rokov. Keď už teraz sa ľuďom nechce ani len pozdraviť.

autor
4. mar 2023

@markaterka Nie nie som, videla som tú diskusiu ale nie som to ja

galganka
4. mar 2023

...čize prídeš, kukneš, sadneš a možno ťukáš do mobilu... 🤔 tak ja len, že bacha, ak sa náhodou stretneme v čakárni tak ťa moje deti môžu dosť nahlas označiť za nevychovanú. Ale raz za čas to prežiješ. 😂💪

autor
4. mar 2023

Učili ale ja som s tým prestala od istej doby, nevidím na to dôvod

amiaja
4. mar 2023

Lebo je to slusnost ked niekde vojdes pozdravit. Ale ta sa dnes uz ako vidim nenosi.

autor
4. mar 2023

@galganka Ano asi tak :D presne si to napísala, prídem, a čakám alebo mrknem do mobilu

zmrzlinka2021
4. mar 2023

@autorka
Je to slusnost!

Vstupim do skupiny ludi, pozdravim, sadnem si.

Priklad: chodim na skupinovky, pridem do satne, kde uz sa nejake nezname baby obliekaju, pozdravim - po skonceni, ak odchadzam prva, opat pozdravim. A to robi kazda.

To je tak vela povedat na celu miestnost - dobry den?

A dovod mas - slusnost, ucta

galganka
4. mar 2023

Čiže si za teliatko 🤷‍♀️

thoughtfulweirdo
4. mar 2023

Samozrejme, že áno. Pre mňa je veľmi milý zvyk zaželať niekomu, aby mal dobrý deň, bez ohľadu na to, či ho poznám 🙂 ale zas mi je jedno, či mi odzdravia, z toho vedu nerobím, stačí, že sa usmejú 😁