Žehlička na vlasy Remington. Je dobrá?
Prosím vás o radu, chcem si kúpiť žehličku remington 2014, keramické platničky, s tefl.ochranným povrchom. Vraj je šetrna na vlasy, máte s tým niekto skúsenosti? Alebo mi poradíte nejakú inú?
Stručné zhrnutie
- Remington S1031 je v diskusii najčastejšie odporúčaný úzky model s údajnou „3x protection“ (teflón, keramika, turmalín) a používatelia ho kupovali v cenovom rozpätí približne 1 570 Sk až 1 900 Sk.
- Ako ochrana proti tepelnému poškodeniu sa v diskusii odporúčajú konkrétne prípravky: Schwarzkopf OSIS Flatliner (cca 340 Sk, predaj v kaderníctvach/prof. predajniach), L'Oréal ochranné mlieko (ružová fľaštička, uvádzaná cena ~115 Sk v drogérii) a profesionálne Tecni Art od L'Oréal Professionnel (uvádzaná cena 590 Sk).
- Technické a používateľské odporúčania zozbierané v diskusii: žehliť najmä suché vlasy, úzke platničky sú vhodnejšie na kratšie alebo postupné zostrihy, široké platničky na veľmi dlhé vlasy, a existujú parné/„wet“ modely (napr. Remington S9000) s inými princípmi použitia.
Najčastejšie otázky
Q: Ktorá žehlička je vhodná pre kratšie, postupne zostrihané vlasy?
A: V diskusii sa ako vhodná pre kratšie a postupné zostrihy opakovane uvádza Remington S1031 (úzka verzia), používatelia ju popisujú ako ľahko manipulovateľnú a efektívnu; cena v príspevkoch sa pohybovala okolo 1 570 Sk až 1 900 Sk.
Q: Akú teplotu mám nastaviť pri žehlení, aby som minimalizovala poškodenie vlasov?
A: Kaderníčka v diskusii odporučila nahriať žehličku na maximum a potom stiahnuť na 130–140 °C; iné používateľky si dávajú 150–160 °C a niektoré používajú až ~200 °C pre rýchle prežehlenie (uvádza sa, že praktiky a teploty sa rôznia).
Q: Je lepšie žehliť suché alebo vlhké vlasy?
A: Väčšina príspevkov odporúča žehliť úplne suché vlasy; zároveň sa v diskusii spomínajú špeciálne modely určené pre vlhké/mokré žehlenie (napr. Remington S9000 s parným systémom), pričom názory na mokré žehlenie sú protichodné.
Q: Aké prípravky použiť na ochranu vlasov pred žehlením?
A: Konkrétne prípravky spomínané v diskusii: Schwarzkopf OSIS Flatliner (predáva sa v kaderníctvach, cca 340 Sk), L'Oréal ochranné mlieko (ružová fľaštička, cca 115 Sk v drogérii), Tecni Art od L'Oréal Professionnel (uvádzaná cena 590 Sk), Got2b Guardian Angel 220 °C heat protection (sprej), Matrix spreje a Avon séra (oranžová/ zelená fľaštička).
Q: Ako si vybrať medzi úzkou a širokou žehličkou?
A: V diskusii radia: široká platňa pre veľmi dlhé vlasy, úzka platňa pre kratšie vlasy a postupné zostrihy; viaceré používateľky uviedli, že s úzkou sa lepšie manipuluje a rýchlejšie dosiahnu výsledok pri kratších dĺžkach.
Q: Majú teflónové platničky výhodu oproti keramickým?
A: Názory sú zmiešané: niektoré používateľky chvália teflónové modely za účinok, iné varujú, že ochranná vrstva (teflón) sa môže ošúpať (uvádzané reklamácie na Remington S1031 a S2003), zatiaľ čo keramika je tiež často odporúčaná; v diskusii sa spomína aj kombinácia teflón+keramika+turmalín ako marketingová výbava.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina účastníčok považuje značku Remington za spoľahlivú a často odporúča model S1031 pre bežné používanie.
- Pred žehlením sa odporúča používať termoochranné prípravky (spreje, mlieka, séra) ako OSIS Flatliner, L'Oréal ochranné mlieko alebo Tecni Art.
Sporné názory
- Niektoré používateľky tvrdia, že žiadna žehlička „nesetrí“ vlasy a všetky ich časom poškodzujú, zatiaľ čo iné tvrdia, že pri použití kvalitnej žehličky a ochranných prípravkov vlasy výrazne nestrácajú kvalitu.
- Niektoré príspevky radia žehliť len suché vlasy, zatiaľ čo iné spomínajú parné alebo „mokré“ žehličky (Remington S9000) ako riešenie pre suchosť a poškodenie.
Otvorené otázky
- Ako dobre v praxi funguje parný „hydratačný systém“ Remington S9000 pri reálnej ochrane suchých či poškodených vlasov?
- Aká je dlhodobá životnosť ochranných vrstiev (teflón/špeciálne povrchy) pri modeloch Remington ako S1031 a S2003 a ako často sa vyskytuje ich ošúpanie?
Spomenuté značky a firmy
Remington, Rowenta, Babyliss Paris, Philips, ETA, Osis, Schwarzkopf, Wella, L'Oréal, L'Oréal Professionnel, Got2b, Matrix, Avon, ETU/ETA, Datart, Nay, DM, Hej, Mall, Darty, Tomsta.sk, Pro-vlasy.cz, Shoppie.sk, Simdekor-cosmetics.sk, Kadernickyservis.sk, Bama, LUSH
Spomenuté produkty a metódy
Remington S1031, Remington S2003, Remington S2005, Remington S3007, Remington S9950 (ShineTherapy s avokádovým olejom a vitamínom E), Remington S9000 (parný), Remington S1051 Protect Shine, Remington S8102, Remington S6500, Remington S7200, Remington S8590, Remington S9500, Remington GP1100, Remington CS_5002, Philips HP4669, Philips HP4642, Philips Salon Straight Pro XL, Rowenta Lissima, Rowenta CF-7132, Rowenta SF-7640, Osis Flatliner, Got2b Guardian Angel 220°C heat protection (sprej), L'Oréal ochranné mlieko (ružová fľaštička), L'Oréal Tecni Art (smoothing milk), Matrix spreje, Avon séra proti krepovitosti, ETA 3332/ETA 3332 (ETA/ETU modely), čistenie platničiek vlhkou handričkou, parný/«wet» žehliaci systém, používanie termoochrany, domáce zábalové masky, žehliť suché vs. vlhké vlasy, reklamácia spotrebiča
Miesta a osoby
Zvolen, Bratislava (BA), Viedeň, Maďarsko, UK, Anglicko
Ten osis robí Schwarzkopf, je to Flatliner pod žehličku a je úplne super. Akurát, že ho majú iba v kaderníctvach a v kaderníckych potrebách. Pene drží tvar vlasov a vyzerajú také lesklejšie, hebkejšie a zdravšie. Cena cca 340 Skk.
Inak, ja mám v návode na tú S1031 napísané, že stylingové prípravky pškodzujú plochu, preto ju treba po každom použití (keď vychladne) utrieť vlhkou handričkou. Žehlila som si s ňou zatiaľ 2krát, je skvelá a teda ju utieram. 🙂
adulik23: neviem ci poznas zvolen, ale v dome sluzieb, z tej strany ako je centrum na prizemi. je to predajna Bama...
dnes som citala ze sprej je vhodny vraj len na jemnejsie vlasy a tym ktore maju huste sa odporuca ochranne mlieko.ktovie co je na tom pravdy,ja pouzivam to ruzove mlieko od lorealu a som s nim spokojna.
ahojte ja mám akmarátku vlasovú kozmetičku a ona mi radí sprej a sem tam poriadny zábal urobiť aj na dve hodky
ja mam dost huste vlasy,tak by som mala pouzivat mlieko?kupim ho normalne v drogerii?
petka ja mam tiez take mlieko ale to si davam na suche vlasy cez noc, je to super vec a vobec su vselijake
mlieka a kremy na osetrenie vlasov by sa mali pouzivat ci uz zehlis ci nie, ale najlepsie sa vlasy aj tak zehlia, bez tych maglajzov, ale potom sa nicia ☹
chymenita ja mam aj sprej, to sa dava pred zehlenim nie?
alebo si staci urobit domaci zabal, mala lyzicka olivoveho oleja, nejaky balzam na vlasy a ja som tam smarila aj deci piva, supis jemne vlasy 😉
dididi30-ja tiez pouzivam taky sprej-asi osis,
ale je taky zvlastny,
ako keby som si dala lak na vlasy tak sa mi zle pouziva,ze by som vyskusala to mlieko od lorealu,
a uvidime 🙂
ja mam uz rok remingtonku,tu klasicku hrubu,
ale vcera som si v nay-i,kupila taku lacnu tenku zehlicku,
vraveli predavaci ze je celkom dobra,len tam nema nejaku ochrannu vrstvu inak ze je ok,
tak uvidime 🙂
ruzove mlieko od lorealu sa da normalne kupit v drogerke.ale su vraj aj ine druhy mliek no ja pouzivam toto
petka, ja mam tiez remingtonku, ale tu tensiu a drahsiu , je super 😉 , ale ked to tak vezmem kazda znici vlasy, takze to je urcitim sposobom jedno 😉
ale vraj tensia je lepsia 😉
no asi stoji 200-300 sk, ale urcite su lacnejsie 🙂
ano kazda nici vlasy ale cim je lepsia ochrana vrstva tym je to menej.
mlieko od lorealu stoji 140 korun,pravidelne si ho kupujem.
Mne ten osis vyhovuje, stojí síce 340 skk, ale zasa to niečo vydrží, veď si ho nedávam každý deň. 🙂 A vlasy mi potom super držia. Dneska som bola dokonca s malou na plavárni a zvládli sme to bez jedinej vlnky. A to je Lenka vo vode pekný divoch. 🙂
Penelope: ja tú plochu radšej utieram, lebo kdesi som čítala, že jednej babene sa to začalo šúpať, tiež na remington. A mohlo to byť spôsobené práve tým "opätovným pripaľovaním" stylingových prípravkov. 😅
Ešte sa chcem spýtať,máte niektorá žehličku Philips Hp 4642 SlanoStraight Ceramic? Často cestujeme k svokrovcom a nechce sa mi stále nosiť žehličku so sebou. Našla som ju za skvelú cenu (ďalších 2000 za žehličku nevyhodím 😅 ), tak by som rada vedela ak ste s ňou spokojné.
Ďakujem. 😎
Ahojte...vsimla som si, ze vela z vas tu ma zehlicku Remington 1031. Dostala som ju teraz aj ja, ale mam problem. Nejak mi nedoliehaju tie ptatnicky. Doliehaju len na konci a z druhej strany vlasy potom vysmykuju. Mate s nou rovnaky problem alebo mam len chybny kus? Dakujem.
mirka2710 mas chybny kus lebo ja mam tuto zehlicku doma a platnicky priliehaju k sebe normalne.chod to reklamovat.
Ahojte, jezisko mi doniesol zahlicku REMINGTON S 3007, ma siroke platnicky, je perfektna, len sa chcem spytat, ci neviete, ci by sa snou dali urobit aj take velke vlny, mne to akosi nejde:(
...tinni...prosim ta,to tecni art je taka cierna tuba? a naco to presne sluzi? Dakujem 🙂
Ahojte chcem si kupit žehličku na vlasy poradite mi nejku dobru značku?čo je lepšie tenka alebo klasik?ccela by som si robit jemne vlnky alebo vytačat ofinku.Ak mate nejake zaručene masky na vlasy aby sa tak velmi nepoškodili tak sem snimi mne dost padaju vlasy tak skušam všetko možne. 🙂
hej ma
ja mam tu istu Remington... ale ma na vonkajsej strane gombiky a ked si chcem natocit vlasy tak ich nechtiac prepinam... inak zehliaca plocha vyborna... vlasy skoro neposkodene (zehlim 1x max 2x do tyzdna)
Dobra rada !!!! kupte si taku co ma nastavovanie (gombiky na vnutornej strane) lepsia manipulacia
ja mám žehličku ETA asi už 5 rokov, a žehlím si vlasy vždy po umytí, pretože mám kučery a chcem mať rovné vlasy.
Som s ňou spokojná, má vnútri ovládač na teplu.
ahojte,
infosky su tu da sa povedat rok stare... 😎
viete mi poradit prosim zehlicku na dlhe vlnite vlasy? je nieco nove na trhu.. stale sa mam drzat klasiky remington?
dakujem 😉
jeana ja mám remington S 8102.je na žehlenie silných a vlnitých vlasov.ja mám vlasy vlnité až kučeravé a z touto vecičkou sú rovné pokiaľ ich nenamočím.môže byť vonku aj vlhko mne ostanú vlasy rovné 😉
ja pouzivam zo zasady remington uz dlhe roky, su to najlepsie zehlicky (myslim ze aj najdrahsie, ale na tom nezalezi) maju teraz novy model s teflonom ci cim, akurat ma to zaujalo ( minuly tyzden som na ne narazila v obchode) a medzi inym aj posledna novinka co vyrovnava aj vytvara vlny - podla potreby http://www.darty.com/nav/achat/petit_electromen...
a uplne ma dostala zehlicka s avokadovym olejom a vitaminom E integrovanym v platnickach (netusim co je na tom pravdy a ako to funguje 😀 )
http://www.darty.com/nav/achat/petit_electromen...
z osobnej skusenosti uz pomaly 7 rocneho pouzivania zehlicky je dolezite (aspon pre mna) mat
1 otocny kabel - inak sa za rok prederie a zelhlicka funguje tak kazdu tretiu minutu nehovoriac ze vas to moze zabit
2 stojan resp "podopierka" ktorou sa da podopriet ked potrebujem mat obe ruky volne
3 aby bola lahka kedze mam krce v ruke ked s nou manipulujem 15 minut
no a samozrejmosti ako dokonale platne z keramiky alebo teflonu a 30 sekundove nazhavenie ani nespominam
body, ktore som nikdy nevyuzila alebo sa ich obavam
1 moznost nastavenia teploty - kedze vlasom je uz fakt fuk ci ich mucim 180 °C alebo 220°C a pri tych 220°C to aspon maju rychlo za sebou na prvy sup 😅
2 moznost "zakliknut zverak" mechanizmom mi pride nebezpecne ak sa mi zachlpia vlasy radsej uvolnim zovretie rukou ako keby som si mala spalit vlasy zauzlenou zehlickou
dakujem velmi pekne za tipy 😉
este skusim podebatovat s mojou kadernickou, a dufam ze ma nebude presviedcat od ich zehlicke ktora stoji ca 160 eur.. 😠
jeana, ja som si minulý týždeň kúpila túto: http://www.hej.sk/biela-technika/obchod/423598/...
krásne sa mi po nej lesknú vlasy, je ľahučká a zatiaľ je fajn....

Ja pouzivam loreal ten ruzovy , ten got2b sa mi zdalo ze je skor ako lak na vlasy ostaly mi suche. A je dobry sampon aspon mne vyhovuje ked si zehlim ten novy loreal s materskou kasickou. Baby co je to ten OSIS? este som o tom nepocula.