Žehlíte mužovi oblečenie?

diana999
1. jan 2021

Žehlite vašim mužom oblečenie do prace? Vyžaduje to od vás? Alebo chystáte mu jedlo do prace tj. Ze je síce navarene, ale pobaliť do obedarov a tak. 🤦🏽‍♀️

petamich
1. jan 2021

@diana999 nie a nie 🙂 ozehli si kazdy sam co potrebuje (a moj drahy sa tvari, ze nepotrebuje a celkovo radsej kupujeme veci co netreba zehlit) a jedlo mu nechystam do krabiciek, dufam, ze vie kde je chladnicka :D a beztak radsej chodil na obed s kolegami von (ked sa dalo) ako jedol svoje

janinah
1. jan 2021

Samozrejme,on zas napr. umýva kúpeľnu,ktorú aj ja používam.Jedlo nebalím,stravuje sa inak.

dajen_7
1. jan 2021

@diana999 Žehliť nežehlím lebo to jeho robota nevyžaduje a občas mu nachystam jedlo do obedarov ako kedy niekedy ja niekedy on nedohadujeme sa o tom je to take spontánne podľa situácie.

deti95060810
1. jan 2021

mm nežehlí. všetky veci žehlím ja. Málokedy berie varené jedlo do práce ale ak áno, pripravím mu...

pribinak
1. jan 2021

Žehlím len minimum veci, jemu žehličku do rúk nedám, lebo by rie veci skôr spálil a ešte viac pokrčil 🤣🤣🤣. Jedlo mu kľudne naberiem. Neberiem to tak tak že som jeho slúžka, proste sa o seba navzájom staráme
On tiež kľudne urobí hocičo pre mna, pre syna, či našu domácnosť.
Je hlúpe deliť si prácu v domácnosti, proste žijeme spolu, tak aj veci robíme spolu

dskjhfdlkdjhl
1. jan 2021

Zehlim pre vsetkych (teda sebe, manzelovi, aj detom), neviem si predstavit, ze by som triedila pradlo pred zehlenim a kazdemu urobila kopku, aby si pozehlil😀Co sa varenia tyka, tak vo vareni sa s manzelom striedame a do prace si nic nenosime, keby sme si nosili, tak by si to pobalil sam.

nely1704
1. jan 2021

Jasné, že mu zabalim. Tým, že som dovarila, moja robota neskončila 😁 a balím to s láskou ❤ žehliť nežehlim, lebo v robote sa aj tak prezlieka, máme sušičku,veci su relatívne rovne

danieli
1. jan 2021

Pri susicke zehlim malokedy, ale robim to len ja, aj do boxov jedlo pobalim, ale jedlo si bravame do prace zriedka a muz nam zase kosi, len on a umyva auta a stara sa, aby vsetko fungovalo, ja len jazdim a tankujem😆uzivam si to aj to zehlenie aj to balenie a aj to sedenie v pokosenej zahrade aj to jazdenie bez starosti, asi tolko k tomu🤦‍♀️

tenerifka
1. jan 2021

Nie, nezehlim, ani on mne nezehli

mimca77
1. jan 2021

U nas zehli len moj manzel, svoje aj moje veci, tvrdi, ze pri tom relaxuje, ja naopak zehlenie neznasam. Jedlo mu rada zabalim, ale nie je to pravidlo. Pre vasu domacnost je to ale aj tak irelevantne, tvoj muz predsa nezacne zehlit, lebo to robi moj.

miselar
1. jan 2021

Áno zehlim. Ľúbim ho a prečo by som mu neozehlila veci. Nemusíme si robiť veci na oplátku.... A občas mu aj nachystám do obedarou a občas si aj on spraví. Záleží ako mam čas pri deťoch. V manželstve je to o tolerovani a pomáhani si. ❤️

ninusa221
1. jan 2021

Nie nežehlím nema do prace take oblečenie. Celkovo žehlím iba veci ktore su nevyhnuté ked ideme dakde na oslavu inak nie. A čo sa týka jedla v robote sa stravuje sam a keď je doma naberie si sam 😊

matkahelka
1. jan 2021

@diana999 zehlim. povaha manzelovej prace vyzaduje nosit koselu a oblek a kedze ma nie uplne standardnu postavu a kosele mu davam sit, 100€-ve kosele by som mu zehlit nedovolila 😁 tricko ci sortky by zvladol ozehlit 😁 a varene jedlo nebalim, obeduje vonku, ale ak chodieva pracovne na opacny koniec republiky, chodieva skoro rano teda este v noci, tak mu chystam na cestu klasicke oblozene rozky, kedze tie bagety na pumpach mu nechutia.

elizabet173
1. jan 2021

@diana999 takmer nezehlim, ked uz vynimocne treba, tak zehlim ja, neriskovala by som zehlicku v jeho rukach, aj ked s ostatnymi domacimi pracami problem nema vratane varenia a umyvania okien. Stravuje sa v praci, ale keby mu bolo treba jedlo balit do obedarov, myslim, ze by to zvladol sam. Tiez nebali on mne a to si vacsinou bravam jedlo z domu

rebekamarcusko
1. jan 2021

Zehlim mu. Jedlo nebalim. V praci ma menucka a vscer,ked pride mu nalozim veceru. Ja som cely den doma. On od 7:30 do 20tej v praci. 😊

sense
1. jan 2021

Žehliť zehlim pre všetkých a jedlo do prace si vie zabaliť al nachystať sám..
A nevyžaduje to odo mňa

nikadomi
1. jan 2021

Veci do práce si nosieva do čistiarne a domáce nežehlíme. Obeduje buď doma alebo v reštike, čiže mu nebalím, ani obed/večeru mu doma neohrievam/neservírujem- obsluhuje sa sám. Nemám s tým síce najmenší problém, ale on je tak akosi zvyknutý 🤗

sasesoe
1. jan 2021

Nezehlime vobec, mame susicku. Teda velmi vynimocne, na specialne prilezitosti. U nas vari manzel lepsie a castejsie, obcas si jedlo zabali, vacsinou sa vsak stravuje v restike (zas i zmena prostredia ma svoj vyznam a kontakt s kolegami), teraz vsak robi prevazne z domu.

nenne27
1. jan 2021

Zehlim vylucne ja, vsetkym. raz mi skusal pomoct so zehlenim...nebol to dobry napad.robievala som mu roky desiatu, ale postupne som prestala, lebo ich nosieval domov, ze ich nestiha zjest.chodi na obedy a ptm sa naveceria doma.

selest
1. jan 2021

Nie

drzaopica
1. jan 2021

@diana999 nezehlim, ale on si mozno 2x do mesiaca par veci ozehli.Jedlo nebalim, ale najradsej by som balila aj desiatu ci ranajky spravila, lebo sa mi nepaci ako sa stravuje, ale on nechce🙂

andrea280160
1. jan 2021

Nie, vôbec. Nikdy som mu nič neožehlila, celkovo zriedka žehlím, ak by ma poprosil ožehlím, ale určite nie pravidelne. Obaja pracujeme, takisto zriedka mu chystám jedlo - a to jedáva tak 7 krát denne, zje fakt veľa, všetko škatuľkuje do nádov (ja tiež) z toho 2-3 krát varené, a ostatné taktiež veci, čo treba chystať - vajíčka a podobne. Varíme spolu/na striedačku a jedlo si chystáme každý sám. Ani si to neviem veľmi predstaviť v praxi, keby mám tieto veci komplet poriaďovať ja, musím ukusnúť kusisko zo svojho (alebo nášho spoločne stráveného) času, zatiaľ čo on by ho mal omnoho viac. Aj keď viem, že možno vo väčšine domácnosti to je práve naopak, že žienka robí full servis a zároveň zarába peniaze, ani nejak nemám nič proti tomu ale ja som v tomto zatiaľ celkom striktná, nepáči sa mi tá predstava, kde jeden zarába peniaze, a druhý zarába peniaze + robí ostatné veci.

lujza123
1. jan 2021

Nie, nemám ani muža ani žehličku

babydesire
1. jan 2021

@diana999 a preco sa pytas?

babydesire
1. jan 2021

@diana999 u nas takto:
- nezehlim - nezehlim ziadne oblecenie,iba ak treba spolocenske saty,kostym,bluzu,nohavice,sako...
- ano,niekedy nachystam,ved je to mila malickost prenho, tak ako aj on ked napriklad cestou z prace skoci do obchodu ked potrebujem,,je to malickost ...

zuzanka.zuzu
1. jan 2021

@diana999 vyžaduje??? 😲 verím, že len nevhodne použité slovo

aculy
1. jan 2021

Zehlim a rada 🙂 Zehlim uplne vsetko (par vynimiek sa najde). A co sa tyka krabickovania, manzel sa stravuje v praci, resp chodi si kupovat menucko. Ale ja inak varim kazdy den, mavame teple vecere. Samozrejme sa stane ze mam niekedy navarene na dva dni alebo chlebikovu veceru. Ale to zriedka

amelie2017
2. jan 2021

Ked mal pracu, kde musel mat ozehlene veci, tak som zehlila. Lebo som chcela, nie, lebo to vyzadoval. Obedy mu nechystam, ani ranajky. Bud sa naje v robote, alebo je na obed doma a to vari on. Len par mesiacov mal pracu, ze si musel bravat/kupovat obed a to som mu neraz zaniesla o 12. cerstvy navareny, lebo som ho chcela potesit. 95% nasho vztahu vari on, takze aspon parkrat som sa mohla zavdacit. Ale u nas mame podelene prace, tak nejak casom to same prislo, ze kto co radsej robi. On v zivote neprezliekol periny, ale ja som nikdy nevycistila ruru alebo filtre na digestore. Vysavac mal v ruke, len aby odsal malej sople, ale dlazku umyje bez jedinej cmuhy....

alazala
2. jan 2021

@diana999 nie, zehli si sám. Aj jedlo si sám chystá. Ja takisto, nie som slúžka

janulienka1103
2. jan 2021

Jasné, že žehlím. Hádam nebudem kôpkovať veci, že to je moje a tamto tvoje tak si žehli 😀 a ja musím mať požehlené veci kým pôjdu do skrine. A áno aj mu zabalím jedlo. Neberiem to ako povinnosť, alebo že si to vyžaduje. Proste mu to balím s láskou 🙂 to je už najmenej pre mňa spraviť. Jasné ak nestíham pri malej tak.si to spraví aj sám 🙂