Život s malým dieťaťom v cudzom štáte

kikina84
30. jan 2013

maminy ..mam 2,3 rocnu dceru a manzel dostal ponuku na pracu v škotsku..Obaja nevieme ani ceknut po anglicky,,on k praci rec potrebovat nebude nakolko mu pracu zabezpecuje jeho sestra,ktora tam zije a v partii budu chlapi hovoriaci jeho recou..S tym vsak problem nemam,,skor ma zaujima ako zakomponovat dieta v tomto veku do prostredia v uplne cudzom prostredi,navyse v uplne inom jazyku,,mate s tym niektora skusenosti? ma vyznam ist do uplne cudzieho statu ked nevieme po anglicky? co ak sa nieco stane a budem potrebovat surne pomoc,ako sa jej dovolam? prosim poradte,pripadne dajte vlastne skusenosti,ci ste boli v podobnej situacii..
dakujem za rady ..Kika

bubelko
30. apr 2013

@irriss nic si z toho nerob. moj muz je karol - on ma vsetku postu, okrem banky a obecneho uradu - vazena pani .... 😀 😀 😀 a ked si aj nieco predplati a zakruzkuje muz, v kolonke pohlavie, tak mu to opravia, lebo asi chudak nepochopil otazku 😀 😀 😀
@sisaka ja -ova pouzivam stale. bez toho by ma tu fakt zaskatulkovali ako balkan a to ja prosim neprosim 😉

irriss
30. apr 2013

@sisaka
cim dal tim vic..chlupatim... 😅

irriss
30. apr 2013

@bubelko no ja se balkanu nevyhnu..protoze je to tu samy balkan a pro Itala je problem tridit Itala, natoz vychod 😠 😠

sisaka
30. apr 2013

@bubelko
@irriss tak ste ma baby dnes fakt pobavili som neverila, ze sa to tu zvrtne na taku srandu

irriss
30. apr 2013

@bubelko
Miluju telefony, ze chteji mluvit s panem Andreou...ja na ne , ze jsem to ja..oni ze chtej manzela..tak jim rikam, ze manzel je Corrado..a oni..opet AHAAAAAAAAAAAAA

sisaka
30. apr 2013

@irriss ja sa tu fakt uz pocu...m

irriss
30. apr 2013

@sisaka
no vidis,..a to te pobavili ceskoslovenky... 😀 😀 😀 konecne jsi uznala, ze SK a CZ vyhrava 😀 😀 😀
kam se hrabe Kanada...😉

irriss
30. apr 2013

@sisaka
No ja se chodim taky na MK zabavit a pokecat..protoze muj manzel nemluvi..a ja z jeho nepritomneho pohledu beze slov uz koktam...jedine, co muzu - souvisle psat.. 😉

bubelko
30. apr 2013

@irriss tak to je fakt dobre 😀 😀 😀 ja sa vzdy smejem, ked sa niekto snazi vykoktat moje priezvisko. to tiez konci vselijak. u nas je s balkanom problem este aj v tom, ze manzelovo priezvisko je velmi balkanske.
minule sme sa sli usulat - zvnil niekto pri dverach, muz otvoril a chlapik s pani na neho srbsky - a nieco mu ukazovali a hatlali. a on na nich po nemecky, ze im nerozumie. a oni, ze ale ved meno - no meno sem, meno tam, ja vam nerozumiem. a to ti svedkvia jehovovi 😀 😀 😀

bubelko
30. apr 2013

@sisaka no vidis, aka vesela tema 😀

sisaka
30. apr 2013

@irriss no moj by aj hovoril, ale musel by byt niekedy aj doma, to vies tie pecene holuby, co nam tu lietaju musi niekto strielat, aby sme mali co do huby

irriss
30. apr 2013

@bubelko
jak jsem cetla postupne..predstavila jsem si nase dvere..a za nima prave Svedky J..a ctu a ctu a nakonec je to tak.. 😀 😀 😀 😀

bubelko
30. apr 2013

@sisaka a to ked ti este napisem, ako som hladala autobus, ked deti kricali "büssi" a oni tam mali macku 😀 pripadne som furt rozmyslala, ze co to je "fledermuus", kedze je "apfelmus, birnenmus" (jablkove/hruskove pyre). no a fledermuus je prosim netopier. no bola som za dobreho blbca 😀

sisaka
30. apr 2013

@bubelko baby uz fakt staci (som cakala tiez, ze co za pena z toho bude!) 😀 , idem ja, musim pre dieta do skolky a potom sup do postele,nech sa este pred nocnou vyspinkam do ruzova 😝

irriss
30. apr 2013

@bubelko
@bubelko
jak jsem cetla postupne..predstavila jsem si nase dvere..a za nima prave Svedky J..a ctu a ctu a nakonec je to tak.. 😀 😀 😀 😀

p.s.vypadavam ze signalu..zrejme to bude @sisaka rozhoupala Ocean..a prerusila styky

stardust
30. apr 2013

Tak ja mam zase nemecky znejuce obe mena...keby som mala este jedno H v krstnom mene, tak uplna Nemka.

irriss
30. apr 2013

@sisaka to mas blby ☹ 😒 ..ja otevru okno ..otevru hubu...a ani strilet nemusim..tady padaji ty prebytecne primo z Kanady

irriss
30. apr 2013

@stardust to H nevypada dobre 😀 😝

stardust
30. apr 2013

@irriss najprv som ho tam chcela davat, postupom casu ma cela germanizacia presla, tak si tam ziadne H davat nebudem.

irriss
30. apr 2013

@stardust ..nic nedavej ..germanizace je prave na H 😉

stardust
30. apr 2013

@irriss tak tak.

bubelko
30. apr 2013

@stardust mam znameho, ktory si kvoli tomu, aby ho "nediskriminovali" ponemcil meno. a aj dalsi si nechal priezvisko po matke (nemecky znejuce) a nie po otcovi.
mne by nepomohlo ani meno za slobodna, to je tiez take slovanske 😀 takze si nechavam pekne -ova na konci a za to potom vysvetlujem, preco maju deti ine meno ako maminka, preco ma muz ine meno a ze meno na zvonceku je aj moje, len ja mam inu gramaticku formu 😉 obcas mam pocit, ze nic ine nerobim, len vysvetlujem 😀 😀 😀

irriss
30. apr 2013

@bubelko 😀 😀 😀 😀
No a mne se zase ptaji,jak je mozne, ze deti maji jmeno jako maminka 😀
proste mne nuti pri vysvetlovani nezapomenout na me koreny a den svatebni😀

stardust
30. apr 2013

@bubelko na tu diskriminaciu sluzia ine udaje...napriklad miesto maturity.

Oh, nemam sa tu na co stazovat, donedavna som sa tu, kde byvam, citila bezpecne a pred par dnami tu bola zavraznena nejaka pani, len par kilometrov od nas....su dohady, ze sa tu cini nejaky seriovy vrah...a ja mam prvy krat v zivote strach. Srry, musela som to zo seba dostat.

bubelko
30. apr 2013

@stardust to tiez, ale pri mojom mene sa k tomu udaju vobec musia dopracovat. aj ked - ked som si hladala pracu (este pred detmi), tak mi chodili odpovede, ze som prekvalifikovana 😀 😀 😀
to ma mrzi, viem si predstavit ako sa citis.
u nas pred prazdninami vycinal chlapik, ktory lakal deti do auta a kedze deti chodia same do skolky/skoly, tak som so synom preberala, ako sa ma zachovat a co robit, keby ho niekto oslovil 😖 no tiez mi nebolo vsetko jedno 😒

stardust
30. apr 2013

@bubelko chytili ho?

bubelko
30. apr 2013

@stardust zatial nie. posledne spravy, co mam, su, ze bol v susednej obci. skratka to skusa po celom kantone. teraz sme mali 2 tyzdne prazdniny, takze bol klud. ale od dnes je opät skolka, tak uvidime, ci sa zas nieco objavi.
ako uz ho hlada policia, skoly informovali rodicov a ti zas deti, tak snad ho chytia 😖

stardust
30. apr 2013

@bubelko ale deti nechava zit, alebo?

monika15
30. apr 2013

@sisaka nemusis mi nic vysvetlovat... ja ovladam anglicky jazyk.
a viem kde som bola a co mi povedali.. .nie kazda z nich maju degree pretoze predtym to nebolo treba !!!!

monika15
30. apr 2013

@alka221 no ja som nepovedala ze chcem pomoc od SLOVAKA>>>>
ale ked u mna v robote bolo volne miesto tak som to poslala KAZDEMU znamemu aby sme si pomohli...
a netvarila som sa aha no hej vies robim v office tam v bratislave vsak vies ne bratislava kde....
takze sorry ale bud vsetko precitaj alebo nekomentuj.