Životný štýl, zvyky na Slovensku a v iných krajinách

etuska
16. dec 2008

Mozno velmi obšírna tema,ale hadam prispejete svojimi postrehmi,napr. z vasho regionu 😉

jaja0110
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
etuska
autor
16. dec 2008

mozeme zacat hned aktualnymi Vianocami-ake su tradicie vo vasom regione,rodine?

jaja0110
16. dec 2008

my sme materialisti, my sa hned vrhame na darceky 😀 😀 😉

ella1
16. dec 2008

pekná tradícia 😀

marika80
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melory
16. dec 2008

ako vianocne? velkonocne? denne? 😵 neviem ake zvyky.

marika80
16. dec 2008

melory, preto je ta tema skvela, ze mozes napisat o hocicom a tema bude stale aktualna.

melory
16. dec 2008

tradicia na sk je pohostit a vykopat aj s pod zeme borovicku ci vino......

marika80
16. dec 2008

a to je aj zivotny styl a zvyk 😀

jaja0110
16. dec 2008

melory- to je dobry postrehm ze ake zvyky? 😎
My mame vo zvyku zatvorit oci, ked ideme spat 😀 😀 😀

etuska
autor
16. dec 2008

no baby,ste tu skocili dobre naladene z inej temy,ze? 😀
Napriklad kolko z vas vie,ze v niektorych krajinach(napr. UK) sa Stedry vecer oslavuje az 25.12,takze pre nich bude 24.12 uplne bezny den a pre nas den "D"
Deti v skolach si tu napr. medzi sebou davaju vianocne pohladnice,co je celkom mile-dcerka ich uz ma doma asi 10 a velmi sa z nich tesi 🙂
..mne vsak veeelmi chybaju tie typicke slovenske Vianoce-kolednici a pod. 😅
Dnes mala dcerka v skole vianocny program a bolo to velmi mile a podobne nasim programom-koledy,vianocne basnicky,starsie deti hrali na hud. nastroje a nakoniec bola scenka "Narodenie Jeziska"-vsetko ozaj krasne a carovne-odohravalo sa to v kaplnke v kostole.Uz len ten sneh a "Pasli ovce valasi " mi chybalo 😀

ella1
16. dec 2008

etus-si to odhalila 😀 😀 inak ani u nás 24. nie je sviatok.ved veľa ľudí pracuje aj obchody sú otvorené.
ale hej v ostatných krajinách začínajú obedom 25.

mima1
16. dec 2008

😅 😕 🙄 😅 hmmm

norik1
16. dec 2008

Ja som vedela 🙂 Hej a oni si to v UK tak porozvesaju po celej obyvacke tie pohladnice a vytesuju sa z nich....aj ich posielaju kvanta...

Moja ex-family si natahali snurky cez obyvak a vesali to na nu - uz ked sa minulo miesto na mantelpiece

norik1
16. dec 2008

na krbe, sorry 😎

norik1
16. dec 2008

ella tento rok zatvaraju obchody povinne o 12.00 😉

mima1
16. dec 2008

sa tesim a dufam ze na buduci rok budu zatvorene uplne 😉 😉 😉

etuska
autor
16. dec 2008

ako u vas prebieha Stedry vecer?Ste spolu ako rodinka,alebo aj s rodicmi?

mima1
16. dec 2008

ja som slobodna takze ja doma a priatel doma. ale potom sa dako stretneme a sme spolu. skoro kazde vianoce ked sa najeme a dame darceky a uz nic neni na programe a v telke tak sa stretneme na nete a piseme si do neskoreho vecera. 🙂 takze aspon tak sme spolu

etuska
autor
16. dec 2008

Hmm,tak mne bolo trosku smutno prave vtedy ked sme boli slobodni,ze nemozeme byt spolu.Potom sme byvali u nasich,tak sme Stedry vecer travili s mojou rodinou a 26.12 sme cestovali k manzelovym rodicom.Teraz budeme prve Vianoce ako rodinka samy,tak sa aj tesim,hoci rodina nam bude chybat

etuska
autor
16. dec 2008

a co "kapor"??? 😅 Este u vas fici,alebo davate prednost inej rybke,ci masku?

mima1
16. dec 2008

my sme dnes kupili pstruhov. to urobim daky pokus prvy krat na vianoce. ale mam v zalohe file 😅

etuska
autor
16. dec 2008

😅

ella1
16. dec 2008

my sme doteraz mali vždy lososa.ja neviem, mne sa kapor nehodí na vianoce,lebo žije v bahne 😅 ale inak ho mám rada.

mima1
16. dec 2008

ella a ko ho robite? ja milujem lososa u ikeii mnam idem sa dadrhnut ked tam idem. 😀 😀

etuska
autor
16. dec 2008

aj ja mam rada lososa a dokonca aj dcerke chuti,tak uvidime.my tu kapra aj tak asi tazko zozenieme 😅

ivuss01
16. dec 2008

ja som radsej kupila file a dnes som si spravila zoznam co treba este na pecenie a varenie 😀
inak aj my sa hned vrhame na darceky, dokonca uz manzel stihol v obchode prezradit, co donesie maminke pod strom jezisko, samozrejme, ze nechtiac 😀 😀 😀 teraz chodi urazeny ze o vsetkom viem, ja si davam bacha, aby som sa neprezradila... 😎

ella1
16. dec 2008

už sme mali všeliakého.aj steaky-podkovičky,celého aj filety..najlepši je asi celý.raz som k tomu robila mandarínkovú al. pomarančovú omáčku.celkom dobré.ale už si to nepamätám.ten recept.

mima1
16. dec 2008

no tu pomarancovu omacku som robila aj ja raz. ale dako extra mi to nechutilo. ale v ikeii robia taky mnam. a neviem ako to robia.