Znaky v tehotenskej knižke. Čo znamená BPP?

anetta
23. aug 2006

ahojte kocky,,chcem sa spytat,co znamena BPP?

anettad
26. aug 2009

adka_8 MOP II znamena onkocytologia dvojka je v norme, znamena ze si prekonala nejake zapalove procesy ale je to norma. Po novom sa to uz oznacuje inak. Cs 5 je cervikalne skore, mas ho 5 treba sa setrit, naliehanie hlavickou je ok. 😉 snaz sa dodrziavat kludovy rezim, drzim palce

adka_8
26. aug 2009

anettad-dakujem velmi pekne za vysvetlenie.Pred 3 tyzdnami mi povedal,ze sa mu vidi,ze sa to otvara z vnutornej strany,ale nastastie to stoji,ale to CS sa mi zvysuje a ja som z toho jelen uz-je to druhe tehotenstvo,ale s tymto som sa nestretla

adka_8
26. aug 2009

este sa spytam,co to vlastne znamena,k comu by mohlo dojst,alebo,co-a vlastne do akeho cisla sa to moze navysit-nie je mi to nejak jasne

anettad
26. aug 2009

Cs je od 0-po10 pri 10 uz zena rodi. Asi tym myslel dr. ze sa ti otvara vnutorna branka, davaj na seba pozor, moze hrozit predcasny porod. Ked sa otvara vonkajsia branka pred terminom porodu je to ok, ale vnutorna je horsie, za nou uz nasleduju plodove obaly a babo.Dodrziavaj kludovy rezim, viem ze pri malom to nejde, ale predsa skus a neboj bude to ok, este aby si ku koncu aj neprenasala.. 😉

adka_8
26. aug 2009

dakujem za vysvetlenie,ja by som mala mat teraz naplanovany cisarsky rez,lebo prvy porod bol strasny,ktory bol ukonceny nahlou sekciou-proste rano ma spustili,vsetky tie kontrakcie vsetko,otvorili ma na jeden palec,ked mi prebijali plodovu vodu,lebo som ani otvorena nebola a nechali ma az dovtedy,ked uz nebola ani plodova voda-proste nic,maly sa mi uz tlacil von a zistili,ze som sa neotvorila dalej-cize presnejsie povedane,ked uz porodne baby pomahaju vytlacit babo,vtedy som ja este len sla na sekciu-do masky este hrozne 4 kontrakcie a viac neviem,ale pocas tehotenstva sa mi v 8 mesiaci objavila gestoza a naliala som sa 25 kg len vodou-teraz zatial nic,ale zase ten krcok-alebo brana ako to ty nazyvas-zmenila som gynekologa po prvom tehotenstve a tomu som povedala,ze ak ma nechaju zase tak zdochnut,ze ho vyrezem sama,tak mi povedal,ze to naplanujeme-tak dufam,ze to tak bude.Lebo jedny mi vravia,ze to uz automaticky davaju sekciu a druhý,ze mozu ma nechat normalne a toho sa bojim najviac ☹

anettad
27. aug 2009

adka_8 ja som tiez mala prvy porod tazky skoncil urgentnou sekciou, ja uz som mala 1 hod.tlakove bolest, a potom ma rychlo brali na salu. Druhu som tiez mala sekciu, ale mna strasne zacala boliet v 35t.t jazva, a 5 dni pred terminom sa to velmi vystupnovalo ,sla som na pohotovost, a dobre som spravila lebo sa mi velmi stencila hrozilo ze praskne. Ked ti povedal ze budes mat planovanu sekciu tak sa neboj, mna chceli skusit spontanne, ale malemu sa vobec nechcelo na svet, nalez vobec nevyzeral na porod ato som bola 25 mesiacov od prvej sekcii. 🙂 Takze neboj pri planovanej sekcii sa ukoncuje v 38t.t. Vies co cakate?

adka_8
27. aug 2009

anettad-pravdepodobne druheho chlapceka budeme mat-o dva tyzdne vravel,ze sa pozrie znovu-ale ja mam taky citak,ze to bude chlapcek,neviem preco.Ked si mala druhu sekciu,povedali ti,ze bude,alebo kvoli tym bolestiam jazvy ti ju spravili?Uz asi dva mesiace sme sa o tom nebavili-ja uz nechcm spontanny porod,nechcem to uz zazit-tie bolesti a tak,ved to nie je normalne a ta ,ktora tvrdi,ze ani nevie ako porodila-nikdy jej to verit nebudem.Aj keby som sa ho to opytala na poradni,tak by mi povedal,ze nech ma nezaujima teraz porod,ale krcok hlavne 😒

anettad
27. aug 2009

aj mne to dr. povedal ze porod je este daleko, potom mi povedali ze ak nebudu tazkosti tak skusime spontanne, ale zacala ma boliet ta jazva a v 40tt sa to velmi vystupnovalo tak som isla na pohotovost, hned si ma tam nechali, a na dalsi den mi robili sekciu. 🙂 A okrem toho maly bol aj velky, a tazko ho aj tak vyberali nakoniec kliestami ho tahali. 😖 Drzim ti palce a hlavne klud bude to ok. 😉

adka_8
27. aug 2009

Ahoj,nejak nemozem spat-tak ani ty si ma velmi nepotesila-kludne ma mozu dat normalne rodit-zdochnem tam 😖 Nepocula som este,aby dieta vyberali pocas sekcii kliestami,aspon tuto nie.Kolko mal maly?Ako si sa potom citila-rez mas po tom istom,alebo inde?brrr,az ma strialo teraz,ked si na to pomyslim-chces aj tretie dieta?

anettad
28. aug 2009

Ahoj, maly mal 4kg, spravili i maly rez, potom ho zvacsovali, nakoniec si zmenil polohu, a nechcel ist von, tak pouzili klieste, ani pediatricka to este nepocula ale ja som toho zivym prikladom. Ja osobne som ju znasala horsie, prvu som mala celkovu, druhu spinal tu som musela lezat 24 hod. Rana sa mi trochu zapalila, ale na 5 den ma pustali domov a maly nemal vobec zltacku. Mlieko sa mi spustilo na druhy den a mala som ho dost este som nechala aj na novorodeneckom. Ako druhorodicka som bola skusenejsia a vedela som si poradit ci uz ohladne kojenia ci jazvy. Teraz mam asi 18cm jazvu na mieste tej prvej. Na oba porody ale v dobrom spominam 😉 . Tretie dieta uz neplanujem ak osud nezariadi inak. 😅

adka_8
28. aug 2009

Ahoj,tak to ti nezavidim tie spomienky,ale taky cas si povies-hlavne ,ze sme zdravy 😉 U nas nepustaju po sekcii na 5 den domov,ale az na 8.Spinal si chcela ty,alebo sa lekari pre nu rozhodli?Tu ak chces spinal,tak si ju musis zaplatit-predtym to bolo okolo 3500,ak si dobre pamätam a aj to ju nie kazdemu schvalili-nie kvoli tomu,zaby mohol mat nejaky problem-ale my sme mali pocit,ze podla toho z akej bohatej vrstvy si a kolko si ochotna za to dat.Ja som bola na standard.izbe prave s takouto rodickou,ktora si to dala-mala problem trosku len s vyprazdnenim,ale inak v pohode-ale vravela,ze ako zazitok jej to uz stacilo-chcela to vyskusat,dosla domov a po 3-4 mesiacoch otehotnela tretikrat 😀 ,vsetci traja chlapi ako sa patri,ale to tretie si uz dala celkovu a vraj jej lekar povedal,ze moze mat deti kolko chce,lebo je v poriadku-predtym sa vravelo,ze 2 sekcie a dost,lebo sa ohrozuje uz aj zivot matky-stale je to inak.No nic som sama zvedava ako dopadnem ja 😅

lucinka1104
28. aug 2009

baby a nevietečo je EP 3 mm??? SOm len v 7 tt,ale v 5 malo babo 2-3 mm je možné že by v 7 tt malo zase len 3 mm? Ked dalej napísal vit. gravidita , akcia srdiečka ++????

bobacik_29
29. aug 2009

lucinka1104 neviem sice co je EP ale srdiecko mu uz bije podla tohto tu
😀 babo sa na taciatko strasne zle meria ked pojdes nabuduce tak to uz bude presnejsie

anettad
29. aug 2009

adka_8 za spinal by sa nemalo platit, to nie je epidural, pri sekcii sa neplati nic. Ja som nemala moznost na vyber hned mi povedali ze to bude spinalka je tam mensie riziko ako u celkovej tak pre matku ako aj u babetka. 😉 Drzim palce 🙂

anettad
29. aug 2009

lucinka 1104 dve ++ znamena +pre srdiecko a + pre pohyb babetka. Tes sa je to ok. 😉

garicka
30. aug 2009

ahojte dievčatá

neviete náhodou čo znamená skratka DCK? som po serkláži a mám každé 2 tt chodiť na ultrazvuk kde mi majú zisťovať DCK... poradí mi niekto?

ďakujem, papa 🙂

adka_8
30. aug 2009

Ahojte-lucinka1104-ak by bolo nieco zle si myslim,zeby ti to oznamil,do 12 tt ak nieco zistia,tak sa to da....vies co-bud vklude,neznepokojuj sa 😉

anettad-aj ja si drzim palce 😀 😝

garicka-skusala som hladat na nete to dck-lebo ja som toto este nepocula,ale zatial som sa k nicomu nedopatrala 😅

garicka
31. aug 2009

adka

ahoj, aj tak ďakujem, o 2 tt mám poradňu tak sa spýtam dokiho, ak nezabudnem, lebo tehu zábudlivosť u mňa funguje na plné obrátky 😀

vefi89
31. aug 2009

caute baby,
neviem do ktorej temy sa mam obratit :o(
3.8. som bola na prvom sone a vsetko bolo v poriadku.Lekar mi povedal, ze mam maternicu otocenu naopak. Dnes som bola na poradni, palpacnym vysetrenim maternicu necitil a intravaginalne mi povedal, ze mam maternicu 4 cm. Neviem presne, ci ma 4 cm, alebo je zvacsena o tolko od pocatia. Jedno je iste, ze mam prilis mal maternicu na zacaty 4-ty mesiac tehotenstva. Mam strach, a neviem co z toho vyplyva. Na sono mam ist vo stvrtok a dovtedy ba som sa chcela aspon pripravit na to, co ma caka a neminie.nemate s tym prosim skusenosti?

slovakia13
31. aug 2009

vefi
ja som mala zmensenu maternicu a koli tomu som az do 20tt brala dupfaston a bola aj otocena.....ale to nie je problem ,ona sa vahou babetka pretoci 😉

vefi89
31. aug 2009

slovakia, tak by to malo byt v poriadku?

slovakia13
31. aug 2009

neboj....ak to doktor viac nekomentoval,tak by si mala byt ok 😉

vefi89
31. aug 2009

dakujem ti velmi pekne 🙂

vefi89
1. sep 2009

Prosim vas, co je Hbd?
V sprievodke na UZV mam Hbd: 20 podla Pm, 18 podla sono.neviete, co to znamena?

vefi89
1. sep 2009

Mohli by ste aspon resgovat, lebo neviem ci sa mam bat. 😢

bobacik_29
1. sep 2009

vefi89 to mas dieta asi o dva tyzdne mensie podla sona neboj to je nic ja som mala tiez mensie a teraz v 30 t zase vacsie o txzden 😀

vefi89
1. sep 2009

bobacik_29, ale mne to nevychadza, lebo ako ratam, tak ratam, tak teraz mam len 16 tt. A tam mam pisane podla PM 20 a podla sona 18. Vsak to je rozdiel skoro mesiac.

bobacik_29
1. sep 2009

vefi89 no tak to je dost vela malo by ti to sediet s poslednou menstruciou tak to ako ti rata ze ti ubral 4 tyzdne kedy si mala poslednu ???

vefi89
1. sep 2009

ja neviem, a neviem, ci j ja dobre ratam poslednu som mala 15.5

bobacik_29
1. sep 2009

vefi89 no tak si v 16 tyzdni podla poslednej menstruacie