Čo znamená skratka v tehotenskej knižke?

bora28
7. jan 2021

Ahojte mamičky máte aj vy napísané v knižke BUS neg. v kolónke kompl. pôrodu na prvej strane? Neviem čo to znamená. Som v 38 tt a už len čakám na pôrod. Ďakujem za odpoveď 🤗

katka281
7. jan 2021

@bora28 ahojko, ja to tam nemam 🤔 iba toto tam mam... a je to tvoje prve tehotenstvo? Aj ja som v 38+5tt, tak aj ty uz asi netrpezlivo cakas kedy to konecne na teba pride 😁😁😁

karhu
7. jan 2021

nie je to tak náhodou BEZ POZORUHODNOSTÍ?

lesnajahodka
7. jan 2021

Možno tu nájdeš, čo hľadáš. https://www.slnieckovo.sk/blog/co-znamenaju-skr...

bora28
autor
7. jan 2021

@katka281 hej prvé 🤗.
No nemyslím si že by to bolo to keď je za tým negatívne

bora28
autor
7. jan 2021

@lesnajahodka tu som pozerala ale toto ručne dopisala

katka281
7. jan 2021

@bora28 divne, ktovie co to znamena 😬 skus sa opytat sestricky alebo doktora ked pojdes na pasy, oni urcite budu vediet. Ale nechapem preco ti to tam napisali, tam sa pisu udaje o predchadzajucich tehu/porodoch. Ako keby nieco chcela zapisat, ale napisala to do zlej kolonky 🤷‍♀️

bora28
autor
7. jan 2021

@katka281 no nemala.som to tam doteraz, tak preto som na to pozerala , že čo to je 🧐. Pondelok sa spýtam keď pôjdeme doktorke 😊.

katka281
7. jan 2021

@bora28 urcite sa opytaj, lebo je to divne. Ak nezabudnes, tak daj vediet, zvedava som 😁 to vyzera ako bns, ci bus? Google mi nic take nenasiel 🤔 kto tomu ma rozumiet ked skrabu ako take kocure tie doktorky.

bora28
autor
7. jan 2021

@katka281 skúšala som si najprv vygooglit ale nikde mi nič nevyhodilo, tak som skúsila tu či niektorá nevie 😁

lucka_ke
7. jan 2021

a nie je to GBS? streptokoková infekcia negatívna

oneinamillion
7. jan 2021

Je to BHS negat, nie BUS, znamená že nemáš bacil, ktorý sa volá betahemolyticky streptokok. Robí sa každej tehotnej na to kontrolný ster pred pôrodom, myslím v 36tt. Bábätku by mohol ublížiť, počas pôrodu by s ním prišlo do kontaktu.. keby ti ho zistili, dajú ti antibiotika, aby si sa do pôrodu preliecila. @bora28

bora28
autor
7. jan 2021

@oneinamillion odpadnem lebo inde mám zaznačené, že kedy mi brali ster a tam nemám nič 😅 toto sú lekári s tým škrabopisom 😂😂😂

oneinamillion
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oneinamillion
7. jan 2021

Je to inak to isté, ako to GBS čo spomenula kočka predo mnou. Nech ste zdraví 😊 @bora28

bora28
autor
7. jan 2021

@oneinamillion , a že sa potom z toho vysomár keď majú pre jednu vec 6 názvov a skratiek 😅😅😅😅😅.
Ďakujeme, no už to bude za chvíľku uvidíme čo to bude, keďže som nemala ani tých poslíčkov, tak neviem čo mám čakať. Ale snáď to dám s prehľadom

nikolatom
16. mar 2021

Ahojte.... Prosím vám neviete mi poradiť pripadne vysvetliť, čo znamená Uterus ako Grav m. l. 1X??....za každú odpoveď ďakujem

kamilla900
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre