Zoznam dlžníkov - ochrana dát

zorienka333
14. dec 2022

Ako je mozne, ze vo verejnom zozname dlznikov stoji meno, priezvisko, adresa a dlzna suma? Je to vobec legalne vzhladom na ochranu osobnych dat? Dakujem

kaktusik007
14. dec 2022

@zorienka333 plat si svoje zavazky vcas a riadne a nebudes tam.
takto - nech kazdy vidi ze si nespolahliva a nema ti pozicat.

katarinka289
14. dec 2022

Treba platit a nemusim sa bat o zverejnenie udajov

maranco
14. dec 2022

@zorienka333 súkromník nemôže zverejňovať ale štát má na to výnimku, je to legálne, takže mestá a obce zverejňujú dlžníkov nad určitú sumu.

zorienka333
autor
14. dec 2022

@kaktusik007 Dost hlupy komentar vzhladom na to, ze ja na tom zozname nie som, kedze 20 rokov zijem v zahranici 🤣🤣

V zahranici sa na GDPR dava velmi velky pozor a kedze Slovensko je krajina EU, zarazilo ma to. Preto ta otazka, nic viac. Inak ti robi dobre, kopnut si do cudzieho cloveka na nete len tak? Citis sa potom lepsie?

kaktusik007
15. dec 2022

@zorienka333 absolutne nik si do nikoho nekopol, hladas zadrapku tam kde nie je.

aku si dala otazku, taku si dostala odpoved.

mamulik10
15. dec 2022

@kaktusik007 Ved sa normalne spýtala? Ty si riadne mimo 😄🙈

domiklik
15. dec 2022

@zorienka333 položila si otázku, dostala si odpoveď... Nikto si do teba nekopol

beataxxx
15. dec 2022

Ja si myslim, ze v tomto pripade je to spravne, je hodne podvodnikov, ked su zverejnene mena, znizi sa pravdepodobnost, aby si napoziciavali kadetade a nesplacali

melanta
15. dec 2022

@zorienka333 Slovensko sa riadi rovnakou smernicou ohľadom GDPR ako zvyšok EU. Dlhy sa dajú zistiť aj v zahraničí, ja to bežne využívam keďže podnikám v rámci celej Európy aj mimo, čiže aj v iných krajinách EÚ sa dostanem k informácii, že dotyčný je neplatič. Takže nie je Slovensko v tomto výnimočné.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maranco
15. dec 2022

Niekedy GDPR viac chráni zlodeja, ako poškodenú obeť.

V případě, který řešil Nejvyšší správní soud, uveřejnil majitel obchodu s jízdními koly na svém profilu na sociální síti Facebook fotografii z kamery zachycující osobu podezřelou z krádeže drahého elektrokola, ke které v obchodě došlo předcházející den. K fotografii majitel připojil žádost o sdílení a pomoc při pátrání po zachyceném podezřelém. Záběr z kamerového systému poté pomohl identifikovat pachatele a zajistit odcizené kolo.

Za zveřejnění fotografie pachatele však Úřad pro ochranu osobních údajů následně uložil majiteli pokutu ve výši 5 000 Kč.

Z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu plyne, že i pachatel trestného činu má právo na ochranu svých osobních údajů.

https://dostupnyadvokat.cz/blog/zverejneni-zlod...

simiis
16. dec 2022

Ak žiješ v zahraničí 20rokov, myslím si, že sa už vrátiť neplánuješ. Takže toto ťa zaujímať vôbec nemusí. Iná krajina, iný mrav..