Zubár

maybee
7. nov 2008

Ahojte, dúfam, že sa tu nájde aj niekto ďalší okrem mňa, kto má neskutočnú fóbiu z týchto ľudí a možno by sme mohli nejakým spôsobom túto fóbiu trošku premôcť... 😉

Každý rok, keď mám ísť len na preventívku, tak som dva týždne predtým z toho úplne mimo 🙂 Ja viem, možno je to smiešne, ale dúfam, že nie som jediná a niekto ďalší sa nájde tiež 😉

sstefi
7. nov 2008

ja som mala podobné pocity, ešte ako dieťa. ked sme ako deti chodili povinne zo školy na prehliadky, nikdy som hubu neotvorila. a potom som z toho nejak "vyrástla". už to somnou nič nerobí našťastie(ja mam skor problem u genekologa 😨 )
a poviem pravdu, vyrastla som z toho cca v 7 ročníku ZŠ, ked som mala kaz na oboch lopatkách no a nejaka ta detska laska ma nejak motivovala k tomu, aby som šla k zubarovi, lebo sa mu nebudem pačiť a pod. 😵 nejak tak to bolo. no a odvtedy nemam problem 😅 😀 😀 😀

sstefi
7. nov 2008

ale ešte sa priznám k niečomu, dodnes ked nahodou stretnem toho zubara, ku ktoremu sme chodili povinne z;; tej školy, tak ma až zamrazí. ostal mi straaašne nesympatický 🙄 chudak, ved on za to nemože, že ja som z neho ako zubara mala hrozu 😅 😀

bibula
7. nov 2008

😀 no,ja sa bpjim hlavne v ten den,mam hnacky a tak-boli ma brucho,mam krrrce,dokonca aj pred preventivkou. no ked tam uz sedim zhlboka sa nadychnem a vydychnem, zatnem paste a drzim.drzim,ale asi tak,ze rukau odstrkujem zubarku,ked to boli, zacinam v polohe sedmo a koncim v leze 😀 😝 no proste zazitok, nie len pre mna,ale aj ostatnych-esteze mi je zubarka rodina-aj ked vzdialena,ale pozna ma od mala,takze vie co vyvadzam,iný by sa zo mna asi po.... a poslal by ma do r.... 😖 😅

drzim palce vsetkym strachopudom. 😀

maybee
autor
7. nov 2008

sstefi: ja som to bohužiaľ dodnes ešte neprekonala... je to neuveriteľný strach a potom sa u neho správam ako blbá...
ja mám fóbiu od základnej, kedy do každej triedy vošla sestrička a volala po mene, kto má ísť k zubárke... to som neznášala, pripadala mi to ako v koncetráku 🙂
Včera som bola na prehliadke a chce mi po piatich rokoch vŕtať a ja už ani neviem, či to bolí, či nie... a bojím sa ako koza.. 😀

bibula
7. nov 2008

no inac zaujimave je,ze kazdeho boli ,alebo neboli inac.- na boli,ked mi ide cez sklovinu,potom ak uz ma kaz tak nic, MHD-ked je na kaze-hlboko a dceru neboli vobec,tej vrrrrtala uz som to az v kolene citila,uz som chcela vracat a ona ,ze nic...som sa pytala ustrachane bolelo? som myslela,ze koniec,uz ju viac nedostanem-a ona.,ze nieeee. a dokonca sa sama nechava objednat,no ja jej to mozem len zavidiet. 🙂

maybee
autor
7. nov 2008

bibula: mám pocit, že decká to znášajú lepšie ako my dospelí... ja sa snažím všelijako ukľudňovať, nič mi nepomáha... myslím na všelijaké hlúposti počas toho a nič... 😖

anickaajanko
7. nov 2008

tak sa pridam
lebo ja by som radsej rodila
aj ked to bol strasna bolest
potrebujem 2 plomby ale nedokazem ani zavolat a objednat sa
nie tam este ist

bez injekcie mi nemoze robit absolutne nic
a v tehotenstve sa mi pokazili zuby
ale ten strach je neopisatelny
mne staci uz len zvuk vrtacky na chodbe

bibula
7. nov 2008

😀 ja sa snazim byt silna adrzat si palce,ze vydrzim,nic ma neboli---no a kopem akoncim aj vyzuta a spotena ako mys-no aspon som v ambulancii spestrenim.-)))teraz idem 18-teho na trhanie-uz mi brali jednu 8-cku-bolo to v poho,teraz sa zase bojim,ze to bude boliet aj ked predtym to "nebolelo".....no ja mam zuby ako krokodil dokelu-vsetky osmicky,teraz mi este aj patka-doteraz nebola vyrastena zacala rast a nezmesti sa,tak mi ide vytrhnut zdravu 4-ku.....jaaaaaaj 😲 😖

anickaajanko
7. nov 2008

mne trhali 2 tyzdne po porode
maly ma 8 tyzdnov a aj tak to mam v zivej pamati
dokonca mu nesiel von koren
neskutocne dlho to trhal
a dlátom
uz len to slovo ked som pocula a ked som to videla
kopla som mu aj ja do toho stolika

este sa rozculoval ze mam anesteziu tak to nemoze boliet
ale ....

bibula
7. nov 2008

anickaajanko- ja som uz aj na to tym laserom pokukovala ,ale tam nieco nesmie byt,uz som zabudla co a vraj to fakt neboli....

no o koreni mi ani nehovor,aj ten ma este caka, len nerobi paseku,tak sa neponahlame🙂 to sa vseeetky mozte prist na mna pozriet co vyvadzam, bude vam lepsie 😀 😀 😀 😅

maybee
autor
7. nov 2008

bibula 😀 😀 že bosá... 😀

no aj ja rozmýšľam nad anestézou, aj keď to je "len" vŕtanie.. len sa zas bojím, či nebolí aj tá injekcia...

anickaajanko: síce som ešte nerodila, ale tiež by som radšej, tam už nie je úniku, ale od zubára sa utiecť dá 😉

maybee
autor
7. nov 2008

práve teraz som si čítala o tom laserovom vyšetrení. a celkom sa mi to páči, len či to majú všetci zubári... 😕

kristi
7. nov 2008

muj manzel nebyl u zubare 11 let, az letos jsem ho objednala a ukecala. Sli jsme do soukrome kliniky, pekne si to zaplatil a byl klid. Samo,ze se bal...ale technika i lide jsou dnes uplne jini, nas zubar je proste uplne super a postupne ho strachu zbavil....

titkovamiriam
7. nov 2008

tak ja mam roky zo zubarov fobiu a ani vlastne neviem preco,lebo ked som uz tam je to ok,ale tie dni pred tym su hrozne. 😠

bibula
7. nov 2008

nemaju,je to asi len na troch na Sk,ale ja som to kukala este pred rokom-jeden zub stal predtym okolo 800sk

maybee
autor
7. nov 2008

ja normálneho zubára bohužiaľ nemám... neviem sa ani usmiať, je to síce profík, ale keď vidím jeho kamennú tvár tak mi to na pokojnosti teda nepridá a vždy mu poviem, že sa ho bojím 😖

bibula
7. nov 2008

tak vyskusaj ineho...moja sa nadomnou iba usmieva a ked ma tam vidi, je akoby cela stastna,ze jej spestrim den🙂 😀
ja mat takeho pac.ako som ja,tak skor placem ako sa smejem.

kristi
7. nov 2008

tak si najdi jineho, treba zenskou.....

maybee
autor
7. nov 2008

uvidím ako bude prebiehať to vŕtanie a či sa s ním aspoň bude dať dohodnúť na nejakom signále, keď ma to bude bolieť... a potom asi zoberiem kartu a pôjdem k niekomu inému. Najradšej by som nejakú starú bábušku, tie sú zlaté..

kristi
7. nov 2008

tak at ti da dve injekce pri vrtani, to pak ale vazne neboli.....

maybee
autor
7. nov 2008

kristi: a tie injekcie to len taký vpich?.. lebo ja som ešte nikdy žiadnu nemala a to mi už vŕtali 5 zubov a neviem ako som to zvládla.. ale pamätám si vždy na tej úžasný pocit, keď mi ich dovŕtali.. 🙂

sisstin
7. nov 2008

maybee: to jsi dobrá, že tam chodíš..já tam prosím nebyla od 15let 😔 😝

bibula
7. nov 2008

mne na vrtanie injekcia nezabera. ☹ mame odskusane-jednoducho skloviny-moj pripad-sa to netyka.

kristi
7. nov 2008

tak to nechapu, proc ti injekci neda..ja mela prvni injekci letos a potom to opravdu nebolelo, on je muj zubar neskutecne neznej.....ten vpich neboli, je to do dasne a hned zacne ucinkovat.

pietra
7. nov 2008

tak som rada, ze s tym strasnym strachom zo zubarov nie som sama 😅 A to som mala v podstate vzdy zuby zdrave, vacsie vrtanie bolo az po porode. Ale ja mam taky strach, ze mi je az na odpadnutie a uz ked idem do ambulancie, tak som cela spotena a neviem ani odpovedat 😀 Pichnutie injekcie mi vsak nevadi. Dokonca som sa nebala, ani ked mi trhali dva zuby mudrosti, lebo rastli zle a bol z toho zapal zuvacieho svalu. Ja sa bojim len vrtania

ak mate fakt dobreho zubara, najlepsie sukromneho, nech sa da objednat na konkretnu hodinu, a ma trpezlivost s takym strachopudom ako som ja, tak mi napiste prosim kontakt do IP 🙂

sisstin
7. nov 2008

holky..já bych tam i šla..ale zas je mi trapný někam jít , kde jsem nebyla mrtě dlouho 😔

pietra
7. nov 2008

a mna vrtanie boli aj po injekcii ☹ ja si tu bolest snad vsugerujem alebo co ☹

kristi
7. nov 2008

siss, ja byla letos po 10 letch..nebyla jsem od stredni a vubec na me blbe nekoukal...

bibula
7. nov 2008

napriklad moja by ti vyhovovala? mozno ta zoberie- je v ba2 - chces?

schwarzovka
7. nov 2008

dobrý téma...hned mě bolí zuby 😀
já mám taky hroznej strach, k zubaři jdu až když je to nevyhnutelný a zub mě bolí tak, že nemůžu nic udělat.
kristi: injekce neinjekce...stejně to pak přijde k sobě 😉
fakt radši chodím na gyndu než k zubaři... ☹