Zvládnem vyštudovať vysokú školu?

moniq
28. sep 2009

Krasky, velmi by som si rada urobila vysku ( sice som tohtorocny zapis uz premeskala ), ale mam zmiesane pocity - zvladne to este ta moja gebula ? 😝
Neviem si predstavit ako sa teraz po rokoch znova budem ucit ( niektore predmety uplne odznova ), tie tremy pred skuskami, no a plus ci to zvladneme financne...
Preto by som rada vedela vase skusenosti - ked ste sa odhodlali a dali do toho po rokoch znova, ako vam to vyslo?
Myslela som, ze by som si spravila managment ( este neviem kde ), bo roky som robila managerku v casine a chcela by som to robit nadalej, no bola by som na seba hrda keby som mala aj diplom 🙂

dadulaa
30. sep 2009

Ahojte, ja som síce prijímačky robiť nemusela (našťastie 🙂 ), no zato zacvakať bolo treba.. ☹
Grettka, tak to máš super 🙂 , ani prijímačky,ani platiť 😉

moniq
autor
30. sep 2009

jej grettka a to kam chodis?

grettka
30. sep 2009

fakulta socialnych a ekonomickych vied UK, odbor socialna a pracovna psychologia. je tam viac odborov, napriklad aplikovana ekonomia, dalej europske studia... a ziaden zatial nie je spoplatneny...

jalao
30. sep 2009

Gretka, aky je predpoklad, resp. urcenie povolania, ked to dostudujes? Nejake psychol. poradenstvo, alebo co?

katrin21
30. sep 2009

a co znamena aplikovana ekonomia? ja chcem totiz druhu VS, ( mam pedagogicku 😝 ) a chcem ekonimku, nieco co vyuzijem normalne v praci... aby tam bolo ucto a ekonomicke veci...

moniq
autor
30. sep 2009

grettka a co budes ked budes ? 😀
a to kde je?

grettka
30. sep 2009

skopirujem to priamo z rocenky, dobre? 😀
kvalifikovaná pracovná sila v oblasti práce s ľuďmi môže účinne pôsobiť v rámci plnenia úloh personálneho budovania, stabilizácie a vzdelávania pracovníkov rôzneho pracovného zaradenia, manažovania a zabezpečovania rozvoja a formovania optimálnych sociálnych a organizačných podmienok pôsobenia i kvality života jednotlivcov, tímov i organizácií. Tradičným priestorom pre uplatnenie je pozícia psychológa v organizácii, podniku, alebo personálnych poradenských, marketingových a výskumných agentúrach i zapojenie sa do systému personálnej práce (výber, poradenstvo, príprava pracovníkov a pod.). Nájdu uplatnenie taktiež v neziskových organizáciách, v oddeleniach rôznych firiem a organizáciách, ktorých náplňou je analýza a projektovanie internej komunikácie aj komunikácie s verejnosťou. Môžu sa uplatniť ako poradcovia pre personálnu politiku, vedúci, resp. pracovníci útvarov rozvoja ľudských zdrojov v organizáciách.

jalao
30. sep 2009

vidis, Gretka, ja idem na tie ludske zdroje, tak my dve musime pekne spolu drzat!!! 😀 😀 😀

grettka
30. sep 2009

jalao, ja trochu banujem, ze som sa nadala na STU, kde je odbor personalna praca v priemyselnom podniku... ale co uz 😀

moniq je to na univerzite komenskeho v BA

katrin 21 kuk sem http://www.fses.uniba.sk/index.php?id=154, akurat, ze na tu aplikovanu eko este zatial nemaju akreditaciu na 2. stupen

katrin21
30. sep 2009

akoze druhy stupen coho, akoze len po Bc? Mne by stacilo aj to, mne nejde o titul, ale o vedomosti🙂 a tiez ma odradzaju len prijímacky... kuknem na to 🙂 ale zaujimavo znie aj to prve,, kedze to nie je len cisto nejaka psychlogia, ( to by som nechcela, a odhovarala som neter, co teraz zacina 1 roc. psychologie v Trnave) lebo podla mna sa z tym tazko uplatni.,..ale personalistika je dost dobra, asponco pozeram prac., ponuky sem tam...
😉

katrin21
30. sep 2009

wow, co som citala, to by bolo nieco pre mna ! tie medzinarodne organizacie 🙂)) vyuzila by som reci !! jupíí dobrý tip 🙂ň

grettka
30. sep 2009

katrin, aplikovana ekonomika je len po bc. ostatne - psychola a europ. studia su aj mgr. aj phd... ved rpeto sa to aj mne pacilo, ze nie je to cista psycha, ale ide tymto smerom do pracovneho prcesu...

grettka
1. okt 2009

ozaj, katrin, etse ma napadlo....v ktorom roku si koncila vysku? Pytam sa preto, lebo pokial to bolo od r. 2002 tak budes platit za externe.. pokial to bolo pred rokom 2002 tak je to v pohode..

jalao
1. okt 2009

gretka a ta tvoja skola ma akreditaciu len na 1. stupen - na Bc.?

grettka
1. okt 2009

jalao, nie psychologia ma vsetky tri stupne, akurat ta ekonomia ma len prvy

jalao
1. okt 2009

no, sak ty ides na tu ekonomiu prave, ci?
😕

katrin21
5. okt 2009

gertka: ja so koncila skolu VS v roku 1999.... 😉