Budem môcť syna pomenovať menom Atrej?

masha185
16. apr 2020

Ahojte, som len v 7tt ale už teraz uvažujeme a premýšľame nad menami. 😅 Pri dievčatku to bude zložitejšie lebo mám viacero mien vybraných. Ale pri chlapcovi veľmi túžim po mene Atrej ❤ ...takto s J Ani Atrey ani Atreyu ..tieto dve sú z Indie a z Nemecka...ale ja by som to chcela takto zoslovenštiť. Viete o niekom, kto takto pomenoval svojho chlapca? Alebo v ktorej krajine sa meno nachádza aby som si odtiaľ mohla vypýtať potvrdenie na matriku? Alebo si myslíte že mi na matrike povolia takéto meno keď nie je ponižujúce?Prehľadala som veľa stránok zahraničných aj našich ale jednoducho meno Atrej som nenašla. Ďakujem a prajem pekný deň 🙂

pribinak
16. apr 2020

Všetci sa budú pýtať či zle počuli že Andrej

masha185
autor
16. apr 2020

@pribinak prepáčte ale ja sa nepýtam na názor aj keď Vám ho neberiem 🙂 ja som proste rozhodnutá, mám pri tom mene motýliky v bruchu 😅 len treba poriešiť tú prekážku o ktorej som písala 😕

bettymacd
16. apr 2020

A priezvisko je aké....

83lenka83
16. apr 2020

Nemôžeš dať dieťaťu vymyslené meno.

masha185
autor
16. apr 2020

@bettymacd K priezvisku sa hodia aj zahraničné mená aj slovenské aj kráke aj dlhé, máme tú výhodu, že priezvisko otca je také neutrálne a nie príliš slovenské 🙂 pri výbere mena hľadím aj na tento aspekt. takže určite to nebude Atrej Kováčik 😂

kittyna5
16. apr 2020

Nie je to len vymyslené meno z nekonečného príbehu? Ak nikde nie je asi to bude problém vybaviť

eliaska101
16. apr 2020

@masha185 a nebude to potom problém, keď si to meno nenašla? Neviem ako to je, keď nejaké meno nie je v kalendári. V každom prípade si dajte také meno, aké sa Vám páči. Je to len a len na vás 🙂

maminkasisa
16. apr 2020

@masha185 nebol to náhodou kôň v rozprávke Nekonečný príbeh? Toto ma napadlo ako prve

masha185
autor
16. apr 2020

@kittyna5 meno existuje Atreyu aj Atrey v iných krajinách len sa pýtam, či existuje niekde aj meno Atrej, či náhodou niektorá neviete alebo ste sa s tým nestretli práve pre to že nemôžem dať vymyslené meno

masha185
autor
16. apr 2020

@maminkasisa Nie bol to hlavný hrdina

maminkasisa
16. apr 2020

@masha185 pardon, beriem späť

bettymacd
16. apr 2020

@masha185 no keď už máš z toho mena motyle ale dala by som toto meno len pri dlhšom priezvisku nech to ma cvenk a keď už určite by som ponechala y a nedávala j.....lebo keď už to ma byť fakt zaujímavé tak tým j to úplne uzemnis....aj tak to všetci budú vyslovovať s j ale napísané to vyzerá lepšie s y....veľa šťastia a pokojne tehu 😘

kopytko03
16. apr 2020

@maminkasisa Atrejov kôň sa volal Falco

masha185
autor
16. apr 2020

@kopytko03 Falco bol lietajúci drak 😅 kôň bol Artex 😀

kopytko03
16. apr 2020

@masha185 ach jaj moja pamäť deravá 😀 😀 😀 ďakujem za opravu 😀

beronsche
16. apr 2020

@masha185 preco sa nespytas na matrike?
Inak celkom ma zaujima, odkial prameni potreba davat dietatu extremne mena.. Predtym, ako ta moja poznamka nahneva, si uvedom, ze na to sa ta ludia budu pytat casto.. 😉

masha185
autor
16. apr 2020

@beronsche Extremne je podla mňa Alechandro a iné telenovelské mená (nikoho nechcem uraziť)..práve meno Atrej mi neznie extrémne ani jazykolomne, proste sa mi páči 🙂

masha185
autor
16. apr 2020

@bettymacd Ďakujem pekne 😉

deti95060810
16. apr 2020

ak na matrike ukážeš z ktorej krajiny meno pochádza a v danej krajine je to bežné meno resp. ho majú v kalendári tak problém by nemal byť...

sapetka
16. apr 2020

@masha185 v nekonecnom pribehu tak pomenovali niekoho ze Atrej len uz neviem kto to bol🤔

mogaa
16. apr 2020

@masha185 to, že ty si poslovenštíš meno ktoré nikde v takejto forme neexisuje neznamená, že ti ho zapíšu

prettiness
16. apr 2020

meno Atrej neexistuje takze ho nemozes dat dietatu... v Cechach je Atrey to by sa dalo lahsie vybavit... Atrey je inak krasne meno ale naozaj k nemu treba aj ,,ine,, priezvisko...
Atrej je ako zosmoleny suslavy Andrej

eriksonka1234
16. apr 2020

@masha185 zapísať ho nezapisu, nám nechceli zapísať Alexy

elenajezova
16. apr 2020

Prvé čo ma napadlo je film Nekonečný príbeh... 🙂 Mne sa vždy páčil... 🙂

elenajezova
16. apr 2020

@sapetka ten chlapec z krajine fantázie.

elenajezova
16. apr 2020

@maminkasisa nie kôň, ten chlapec..

lubina
16. apr 2020

@masha185 Nie je to z filmu Nekonecny pribeh?

masha185
autor
16. apr 2020

@mogaa Ja viem, preto sa pýtam, či náhodou niekto nevie či a kde je také meno zapísané

masha185
autor
16. apr 2020

@lubina Je 🙂