Druhé dievčenské meno k Agátke

dominicca
15. jan 2021

Ahojte zeny. Mame doma dcerku Agatku a bude mat sestricku. Este ked som nebola tehotna bola som presvedcena ze ak bude mat sestricku bude sa volat bud Gretka, Anetka alebo Dorotka. Pacilo sa mi ze tie mena su kvazi podobne. Agatka a Gretka a pod.
Odkedy viem ze cakame opat dievcatko tak sa s tymi vybraratymi menami neviem nejak stotoznit. Pridu mi velmi podobne a neviem ci to je mile alebo cudne. Chcela by som tradicne slovenske meno ale nie nieco moc rozsirene ako Ema Nina Olivia a pod. Rozmyslam nad Liviou. Je tradicne a nie velmi rozsirene. Paci sa vam kombinacia pre dievcatka Agata a Livia?
Agatku volame doma najcastejsie Agi a Livku by sme bolali Livi alebo Lili. Ako velke baby by sa uz sami rozhodli ci chcu byt oslovovane celymi menami, zdrobneninami alebo skratkami. Dakujem za vas nazor 😊



velmi rozsire e, presne nieco ako je Agata.

kiwi3
15. jan 2021

mne sa viac paci ta Gretka a Dorotka

queen_el
15. jan 2021

Lívia je krásne meno, ale viac sa mi páči kombinácia s Grétkou
Ešte Adela by sa hodila pekne

pribinak
15. jan 2021

Alžbetka

rooberta
15. jan 2021

Urcite Grétka 🥰

0silvia0
15. jan 2021

@dominicca čo tak Klára? Karolína?

h2
15. jan 2021

@dominicca Vyber meno, aké sa Ti páči, bez ohľadu na to, či sa hodí, alebo nehodí k menu staršej dcérky. Nevidím vôbec žiadny zmysel vo výbere mena, aby sa hodilo k menu súrodenca.

sonetta
15. jan 2021

Ja mam Anetku. Mesiac predtým, ako som ostala tehu sa mi snívalo, že čakám Gretku. To meno mi neprešlo.Partner chcel Emu, spoločne sa nám všetkým páčila Júlia, ale mala by medzi narodkami a meninami 2 týždne.
Tak si nakoniec Anetka vybrala meno pre sestričku- Adelka
K Agatke sa hodia všetky 3 co si napísala. 😊

queen_el
15. jan 2021

@h2 Ty možno nie, ale autorka zjavne áno. Vždy to niekto napíše, že to nemá zmysel, aj keď to nebola otázka...veď jasné, že dá také meno, čo sa jej páči, ale to nevylučuje možnosť, že sa to meno môže aj hodiť k prvému...

h2
15. jan 2021

@queen_el Chcela názor, tak som jej napísala svoj. Rozhodnúť sa aj tak musí sama.

h2
15. jan 2021

@queen_el A vždy niekto napíše, že to nemá zmysel, lebo naozaj nemá. Ak by sa malo meno k niečomu hodiť, tak skôr k priezvisku.

queen_el
15. jan 2021

@h2 Ale tu nejde o zmysel, ale vkus. To, že kto aké meno dá dieťaťu je o vkuse. To je, ako keby si povedala, že nemá zmysel dať zahraničné meno, alebo krátke meno, atď. Niekomu sa páči, niekomu nie, netreba tam hľadať žiadny zmysel

lenka2710
15. jan 2021

@dominicca mne sa veľmi páči pre dievča Alica

0silvia0
15. jan 2021

@queen_el netýkala sa reakcia @h2 toho, že nevidí zmysel/logiku, aby mená súrodencov ladili?

dominicca
autor
15. jan 2021

@queen_el dakujem aj Adelku zvazujeme len ich mame v okoli dost, preto sme chceli nieco nezvycajnejsie.

iwesska
15. jan 2021

Ja poznam dve sestry Agatu a Gretu 😁 Za mna Greta velmi pekne meno.Livia je tiez pekne,aj ja som rozmyslala nad nou,ale prave ta skratka Livi mi velmi splyva s Lily a dokonca jednu,xo poznam aj Lily volaju a tych teraz je..🙈

dominicca
autor
15. jan 2021

@0silvia0 dakujem Klara sa nam velmi paci len mame uz R v priezvisku 😊

dominicca
autor
15. jan 2021

@h2 dakujem za nazor. to som cakala ze mi niekto napise. je to pravda obe mena by sa mi mali pacit nezavisle od seba ale nejak automaticky sa mi paci ked mena deti spolu ladia. mne osobne sa nepaci ked jedno dieta ma tradicne slovenske meno ako napr Zuzka a druhe zahranicne napr Vanessa. ale to je moj osobny nazor. Nikomu nic ine neberiem 😊

dominicca
autor
15. jan 2021

@lenka2710 zeny vy ste super. davate vsetko mena co som mala tiez na zozname pri Gretke a Anetke. aj Alicu aj Adelku aj Klaru 😊

0silvia0
15. jan 2021

@dominicca R v mene aj v priezvisku nie je taký problém, aj manžel aj syn majú... mne to tam práveže znie dobre

queen_el
15. jan 2021

@0silvia0 áno, ja som pochopila čo písala, ale nesúhlasím s tým, že tam treba hľadať nejaký zmysel, je to otázka vkusu a také komentáre sú zbytočné

dominicca
autor
15. jan 2021

@sonetta dakujem za nazor. nasa agatka ma 1.5 roka a este nevie ani svoje meno povedat tak nam asi s vyberom nepomoze 😊

sonnenshein
15. jan 2021

Livia je skvele meno, vola sa tak moja sestra. Volame ju Lila... No a napadla mi este Alana, Sandra (aj ked priznavam, hned ako som si precitala nadpis, okamzite mi tiez napadlo Gretka, ale ked nesedi, tak nesedi)

queen_el
15. jan 2021

@dominicca jasné, to mi tak napadlo ako prvé, ale všetky mená, ktoré spomínaš, sa hodia nejakým spôsobom, sú štýlovo podobné, jedine ako píšeš, taká Vanessa by sa nehodila :D

0silvia0
15. jan 2021

@dominicca napadla mi ešte Margaréta. Je to skoro ako Gréta, len také trocha zaobalenejšie...
Moja dcéra je Magdaléna...

adik64
15. jan 2021

Amalka 😉

sonetta
15. jan 2021

@dominicca tak napíšte na papierik mena, ktoré sú v hre a nech si Agatka 1 vyberie 😉
Ja som mala toto pôvodne v pláne, že keď sa nedohodneme na mene. Keď som čakala Anetku, tak som hneď vedela meno, lebo som ho mala vybraté ešte asi ako tenegerka. Ale toto druhé sme dlho vyberali 😊 a to som pritom Adelku povedala ešte hneď na začiatku ako 1 z mien, ale partner, že nieee a potom keď ho Anet povedala, že jej by sa páčilo, keby boli Anetka a Adelka, tak sa mu zapáčilo 😊

dominicca
autor
15. jan 2021

@sonnenshein sedi k menu Agatka ako rit na serbel jedine co mi na nom vadi je ze z neho neurobis skratku proste Gretka alebo Greti. akoze su to blbosti mozno ale vyberam meno na cely zivot. a chcem aby obe baby boli spokojne. s Agatkou sme strasne spokojni a dala nam latku vysoko pri vybere druheho mena 😊

danieli
15. jan 2021

Lýdia

dominicca
autor
15. jan 2021

ja som to tak mala s Agatkou. nad inym sme ani nerozmyslali. teraz to druhe dievcatko je tvrdsi oriesok prave preto ze vo vybere mame viac mien a nielen jedno. a vsetky viac menej sa mi pacia no ziadne nevytrca z radu.

noemi155
15. jan 2021

@dominicca a Edita ?
Mne sa to páči a môžeš si z neho aj skratku urobiť ...