Zdrobnenina mena Paulína

25. jan 2021

Čaute baby, máme doma slečnu menom Paulína. Nebola som úplne s menom stotoznena, ale keďže manželova babka sa tak volala a mal ju rad, veľmi chcel to isté meno pre dcérku. Momentálne viem, že sme vybrali správne. Iné by jej nepasovalo. No veľmi rada yb som ju ja ako mama volala nejak špecificky, jedinečne nie ako všetci ostatní. Ja viem je to prkotina. Hlavne, že sme všetci zdraví. Ale keď čítam diskusie viete človeka veľmi dobre na viesť.
Skúsili by ste mi prosím pomôcť vymyslieť nejakú verziu tohto mena. Mňa napadlo Linuška, len neviem či to nie je trápne a smiešne. Inak jej doma hovoríme Paulinka, pauli.

Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.

alexk12
25. jan 2021

Palka🤔

oli18
25. jan 2021

Krásne meno, Paulinka ešte krajšie. Keď bude veľká, tak Paula, Pauli.

vulka
25. jan 2021

Pavluška.

pribinak
25. jan 2021

@alexk12 to niee. Fakt by si chcela/chcel aby ti niekto hovoril Palka?

0silvia0
25. jan 2021

ja nemam rada skracovanie mien, ja ich vzdy pouzivam v povodnej verzii. Ale sestra ma Paulinu a volaju ju Paja🙈😬

snazilka_bio_mamka
25. jan 2021

mam kamosku Paulu ale inak sme ju nikdy inak nevolali ako Paulínka 🙂

noemi155
25. jan 2021

Ja mam kamosku paulinu a vždy som ju volala Pajinka
Mne sa to strašne paci

nikyball
25. jan 2021

linuška je ako pre psa :D:D:D pauli podla mna staci

patycka
25. jan 2021

Paľka, paulinka

aniele
25. jan 2021

Moja mama ja Pavlína, druhorodená dcéra Paulína. Takže Paulínka, Pauluška, Pauli, Lina, Lily... podľa toho, či my ako rodičia, sestry, kolegovia.

malinoismum
25. jan 2021

Pajaaa Pajka🙂

alexk12
25. jan 2021

@pribinak neviem ja som ivana😀

katpox
25. jan 2021

My mame v rodine Paulinu, volame ju Paulinka, Patka, Pata, spoluziacku som tiez volala Pata, Pauli

lucysl
25. jan 2021

ja som poznala Paulinu a volali sme ju ako doma a teda Paja a Pajka, mne sa to veľmi páči a dcére by som hneď to meno dala🙂

1342
25. jan 2021

My máme paulinu a voláme ju pauluska, pauli, palculienka (cmula si palcek 😉)

saxana000
25. jan 2021

Brat ma Paulinku tiez sa tak volala nasa babka.byvaju v Nemecku.volaju ju Paulinka.vela ludi ked to poculo (Nemcov) boli prekvapeni ze take krasne meno.lebo oni tam pouzivaju iba meno Paula.
Linuška je vcelku pekne ale ja by som decku meno takto zamerne neskomolila.

jdvorka
25. jan 2021

Kamaráti majú Paulínku a mne sa páči ich skratka - Paja, Pajka 🙂

lija22
25. jan 2021

linuska je pekne, ved je to este babatko. pravdaze ju tak volaj.
ved casto sa v skratkach pouzivaju prave posledke pusmena. ja som lucia a volali ma cia. takze normalka.
inac zdrpbnelinu predsa mozes dat hocijaku nezavisle od mena ;)

autor
25. jan 2021

Ďakujem krásne baby. Mne sa práveže paja nepáči. Možno sa to zmení časom.
@lija22 a akú zdrobneninu? Kuriatko, žabka...nepáči sa.mi to. Daj typ

lechtivka
25. jan 2021

My máme Paulínku a voláme ju Paja. 🤭😍 Ale keď sa jej spýtam ako sa volá povie : áno 🤣 (má 19mes)
A ja jej vravím aj láska ❤️

lija22
25. jan 2021

sama sa ti dostane pod kozu nejaka. ja volam najmladsiu emu bibinka, bibuska. u nas je to take zauzivane slovo pre male zlate dieta. mozno ti tiez bude nieco srdcu blizke ;) hm co tak pipi, pipuška 😀

andreatytler
25. jan 2021

Linuška je velmi pekne a nezne... perfektne sa hodi pre babatko.
Pauilna je trosku viac seriozne a pre vacsiu slecnu, ale Pavlinka je tiez pekne.
Z vlastnej skusenosti poradim ze taka ta prava zdrobnenina pride sama... ak sa budes snazit to vymysliet, nebude to fungovat. Najlepsie vtedy ked ju stiskas a mojkas sa s nou a ide ti srdce vyskocit od radosti a vtedy ta napadne to prave sladke oslovenie, ktore budes mat len a len pre nu.
Nas sa vola Alexander a ked sa jasime a mazname, tak ho volam Wookiee.🙂

autor
25. jan 2021

@andreatytler úplne úžasne si to vystihla. A práve vtedy je linuška

@lija22 pipi sa mi tiež dosť páči, ďakujem

kacusik69
25. jan 2021

ja mam svagrinu Paulinu a hovorime jej Paulinka, Pipi

havranka31
25. jan 2021

Jeej, aka super diakusia :D tiez mame Paulinu, volame ju Pajka alebo Pauli, Pajuska vacsinou, ale Pipi sa mi paci tiez, ako citam 🙂

myrra81
25. jan 2021

kamaratku volame vsetci Poly 🙂

basska_b
2. feb 2021

Mne sa práve páči meno Lina, tak som rozmýšľala nad menom Paulina alebo niečo iné na ina... ale nič som nenašla. To, čo som našla, sa nám nepáčilo. Ešte aj Paulina je vraj švagrova bývalá frajerka. Lebo dať len Lina je na Slovensku dosť divne 😀

liligreg
2. feb 2021

Ja som Paulína, Pauli znesiem, Paula sa mi nepáči a Vyslovovať meno s v je pre mna čistá katastrofa Pavla, Pavlína). Teta ma volala občas Palka. Inak../ keď mi chceli povedať krajšie, tak Paulinka. Ja mam najradšej oslovovať ma mojim menom, tak ako ho mám všade zapísané. Ešte sa mi páči Lina 🙂 ale malinko ľudí ma tak Volalo
Na strednej ma volali Paja, Pajka 🙂

marialaskava
6. apr 2021

Punca.. Alebo paulinko.. Alebo paulin.. Papa

erickatt
6. apr 2021

Papa