Máte tipy na jednodňové výlety na Západnom Slovensku?

tyli
17. jún 2010

ahojte,
toto leto by sme si chceli robiť jednodňové výlety po okolí s dva a pol ročným synom. ak máte dobré tipy, sem s nimi 🙂
absolvujeme napr. ZOO Bratislava a Bojnice....
môžu byť aj tipy na kúpaliská a čokoľvek čo sa týka zábavy s menším dieťaťom. (môže to byť aj na Morave, prípadne Rakúsko, niečo čo sa dá absolvovať za jeden deň z Piešťan..)

daniela1978
17. jún 2010

@tyli - ak to môže byť aj v čr, tak vrele doporučujem ZOO Zlín - Lešná, krásna zoo 🙂 , potom v Rakúsku Märchenpark 🙂 , kúpalisko Lipot v Maďarsku ....

feuer
21. jún 2010

aj my sa chystame mame rocneho drobca a chystame sa konkretne do schonbrunnu v rakusku vo viedni a tam by niekde hned mal byt aj schmetterling haus...(motyle) tak myslim ze by to mohlo byt zaujimave...

mircalla
27. júl 2012

@tyli @feuer Nase vylety: Cerveny kamen, Smolenice, Salas so zvieratkami stupava, Devin, Zelezna studnicka, Koliba, Zochova Chata, Beladice, Kastiel Topolcianky, Senecke jazera.....
Z Rakuska odporucam Neusiedlerske jazero: Rust, Podersdorf, Schlosshof (zamok su tam aj zviertka a ihrisko), trochu dalej okolie Schneebergu,kde jazdy na vrchol aj zubacka, z Ceska Macocha, Lednice, Valtice
Vsetko maximalne 1,5 hodinka cesty, vacsina podstatne menej
Urcite som daco zabudla
Ak mi da niekto tip co tu nebolo spomenute, aj rakusko, cesko, madarsko, budem vdacna, lebo uz nemam fantaziu.

mircalla
27. júl 2012

Kuaplisko je aj v Hainburgu, nie je zle, ale radsej chodim na Rosnicku do dubravky alebo do Lamaca

tyli
autor
27. júl 2012

@daniela1978
@mircalla v märchenparku sme minulý rok boli a plánujeme zopakovať 🙂
tento rok máme naplánovaný výlet na pár nocí do Veľkého Mederu a nejaké ZOO.....

tyli
autor
27. júl 2012

@mircalla ja som z PN, ale uvažujem že pôjdem pozrieť sestru do BA a vraj je nejaké kúpalisko v Ružinove? nevieš poradiť aké a či je čisté?

mircalla
27. júl 2012

@tyli hej, o tom zabavnom parku som nedavno pocula, len asi bude pre vacsie deti, co som citala, maly ma len 2....este pockame
ruzinov zial vobec nepoznam....viem, ze exitovalo kupalisko delfin, ale ci este je....nikdy som tam nebola
mne sa paci rosnicka, je tam trava, 3 bazeny, ihrisko, piesok a cisto tam je. akurat najlepsie cez tyzden, inak je tam vela ludi

mircalla
27. júl 2012

@tyli ZOO v Ba je fajn, vacsia ako v Bojniciach, ale nema taku atmosferu a strasne vsetko daleko, sme sa riadne nachodili

tyli
autor
27. júl 2012

@mircalla Zoo v BA sme absolvovali minulý rok 🙂 zo všetkého mali najviac úspech dinosury 😀 uvažovala som, že by sme išli do Lešnej... uvidíme 🙂 ja som chcela v Ružinove, nech nemám ďaleko od sestry. pozriem rosničku. a nejaký dobrý krytý bazén v BA? ak by počasie nevyšlo. Do aquaparkov nechcem, je to drahé a ešte to nemá zmysel. minulý rok sme boli v Galandii a využili sme v postate len bazény, keďže syn mal 3a1/2 roka.

briketa
27. júl 2012

Narodny park Dunajske Luhy 35km od Bratislavy. Uplne carovne miesto!
Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy) sa rozprestiera medzi európskymi hlavnými mestami Viedňou a Bratislavou a chráni posledné veľké územie pririečnej lužnej krajiny v strednej Európe. Životodarnou tepnou tohto územia je prirodzený tok Dunaja, ktorý vytvára životné prostredie pre mnohé vzácne rastliny a živočíchy. Ponuka vzdelávania v národnom parku je pestrá a rôznorodá: počas peších túr, či splavoch vás skúsení sprievodcovia zasvätia do tajov čarovnej prírody Dunajských luhov.
Nové pohľady na Dunajské luhy aj s podrobnými informáciami sú návštevníkom k dispozícii v Centre národného parku- v zámku ORTH (schlossORTH Nationalpark-Zentrum), v obci Orth/Donau.
“Slovenské dni” v Národnom parku

Mimoriadna ponuka pre návštevníkov zo Slovenska v termínoch 6. apríla, 9. apríla, 1. mája, 8. mája, 9. júna, 23. júna, 5. júla (Most cez Dunaj pri Hainburgu (Donau-Brücke) je OTVORENÝ!), 28. júla, 29. augusta, 1. septembra, 15. septembra a 6. októbra 2012 v návštevníckom Centre národného parku (schlossORTH), Orth an der Donau (len 35 km od Bratislavy!):
Prehliadka výstavy "DonAUräume” (tématika NP) so slovenským sprievodcom, informačný materiál v slovenčine.
Začiatky prehliadok v slovenčine: o 10.15, 11.15, 13.15, 14.15,15.15 a 16.15 hodine.
Miesto stretnutia: zámok (schlossORTH) - vstupná hala, dĺžka prehliadky so sprievodcom: ca. 1 hod.
Vo vstupnom je zahrnutá aj individuálna prehliadka vyhliadkovej veže a zámockého ostrova s podvodnou pozorovateľňou (plán s popisom jednotlivých stanovíšť dostanete tiež v slovenskom jazyku pri vstupe).
Celková dĺžka pobytu: min. 2,5 hodiny.

Zľavnené vstupné počas týchto dní: až 20% v porovnaní so stálymi cenami!
Celková výška vstupného:
dospelí: € 8,-
deti a mládež od 6 do 19 rokov, študenti: € 4,40
rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti): € 16,-
Prihlásenie vopred v uvedené dni nie je potrebné.

tyli
autor
27. júl 2012

@mircalla v marchenparku je aj veľa atrakcií, ktoré sú aj pre menšie deti. náš malý je taký kolotočový maniak, tak jeho to bavilo (mal 3 a 1/2r.) možno ešte rok počkajte, prípadne pozri plánik a fotky na ich stránke. všetky atrakcie musia absolvovať rodičia s deťmi do 4 rokov. takže som sa perfektne vybláznila aj ja 🙂

katushka16
27. júl 2012

ahoj,my chodíme na Kostrín okr.Partizánske-je tam koník,na ktorom sa môže povoziť,príjemné posedenie a preliezky,sú tam ovečky,ďalej Ranč pod Babicou-Bojná,tam je tiež pekne,taká malá zoo,Duchonka-výýýborné langoše,chystáme sa do zoofarmy-Modrová a Kulháň,tam si môžte pochytať rybičky,aj vám ich tam pripravia.

briketa
27. júl 2012

@tyli dnes mi niekto stoji na kabli, prepac. cely moj predchadzajuci prispevok vymienam za jednoduchy link 😉 , kde si to pekne pozries
http://www.donauauen.at/?language=slovakian

tyli
autor
27. júl 2012

@briketa
@katushka16 ´dakujem vám 🙂
idem popozeerať ten link.

@briketa
@mircalla v auguste májú byť na Devíne nejaké rytierske dni či čo. poznáte to? oplatí sa? tento rok sme už absolvovali niečo podobné v Beckove, ale ešteby sme išli ak je to dobré...

mircalla
27. júl 2012

@tyli nie, neboli sme

mircalla
27. júl 2012

@katushka16 Dakujem za vyborne tipy

mircalla
27. júl 2012

@briketa No super, tusim zajtra pojdeme do Orth an der Donau.....🙂 Krasny zamok, super priroda

rora
27. júl 2012

tak mne sa celkom paci minizoo v Bojnej, sice trosku prerabaju (chystaju tam pre tigra vybeh) ale ostatne je celkom pekne, a pre vacsie deti aj ihrisko, pre dospelych posedenie vonku aj s obcerstvenim..

gaja
27. júl 2012

@tyli trenčianske historické a hradné slávnosti. začínajú 30.7. :D

mircalla
27. júl 2012

@rora hej fajn, len trosku z BA daleko na jednodnovy vylet, ak zohladnim spanie poobede, ale boli sme este bez maleho,pacilo sa

katushka16
28. júl 2012

@mircalla neni začo🙂

senoble
28. júl 2012

plavecky hrad-chodia tam lietat na paraglidingu,ale dost tazky teren pre deti...mala zvladla vystup sama v 4rokoch,teraz tam chodi rada,pororujeme chrobaciky🙂drobca na tatkokonika,niektore useky sam....kocik treba nechat doma 😀
..ties sa chystame na devin,ale ked tam maju byt rytierske dni tak pockame 😝

ivankadd
5. apr 2013

Možno niektoré už boli spomínané, ja mám rada tieto:
Manínska tiesňava - príroda, skaly
Kroměříž - park, zoo, zámok, historické centrum
Lednice a Valtice - zámok, veľké záhrady, jazerá - http://dobryden.sk/p/1503/zamok-lednice-lednick...
Mikulov - zámok - http://dobryden.sk/p/1566/zamok-mikulov-vypalen...
Baťov kanál pri Skalici - príroda a staré mesto
Mohyla MR Štefánika - dá sa dostať autom, hneď kúsok je hrad Branč
Plavecký Hrad - zrúcanina
Tesárske mlyňany - arborétum pri Zlatých Moravciach
Komárno - centrum mesta
Esztergom a Visegrád - mestá nad Dunajom

rodinnevikendy2
29. apr 2013

odporúčam ROZPRÁVKOVÁ VÝPRAVA DO JASKYNE K MDD
https://www.modrykonik.sk/katalog/firma/rodinne...

rolands
26. feb 2014

ahoj, dobré tipy nájdeš tu na tejto stránke www.desirea.sk/zajazdy/search/23-----/start/ 🙂
ale je aj plno turistickych klubov a skoro kazdy vikend davaju prechadzky vhodne aj pre deti.

adawada
18. jún 2014
Používateľ adawada je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adawada.

skus pozriet sem - davam tam vylety s detmi
http://www.sikovnamamina.sk/blog/kam-s-detmi/

katjuschka
15. aug 2014

Ak si mozem dovolit - www.minifarma.sk okres Nove Mesto nad Vahom

tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dundulica
8. jún 2015

@tyli odporúčam ZOO Győr, ak budete v Mederi, je to iba pár km od hraníc, veľmi pekná ZOO

tyli
autor
8. jún 2015

@dundulica dakujem ☺ mozno nabuduce. O par dni ideme do Budapesti na par dni, tak teraz zhanam info kam v Budapesti ☺