Program pre deti v jednodňovom tábore

sunnyday1111
31. júl 2016

Ahojte organizujem pre deti na sídlisku denný tábor, máme rôzne témy a tiež výlety každý deň 🙂

Jeden deň máme na tému " zahrajme sa na doktorov "
Čo by ste mi poradili? Aký program spraviť?
Mám pocit, že pri vymýšľaní a organizovaní všetkého ostatného na toto už vôbec nemám nápady
Rozmýšľala som,že by sme si vyrobili nejakú čiapku a zdrav.krížikom... alebo to zrkadielko ktoré využívajú ORL doktori... obväzovanie labiek plyšákom...

erickatt
31. júl 2016

Tvorit z cesta ozdoby ( salka muky . pol salky soli a nevim kolko vody.)

erickatt
31. júl 2016

Cestu za pokladom, kde mysia splnit ulohy . podla veku jasne,

sunnyday1111
autor
31. júl 2016

@erickatt písala som ze potrebujem niečo doktorske 🙂 takéto ako píšeš uz mam v ine dni

pribinak
31. júl 2016

Kup lacné nahláste a deti si mozu nakresliť svoj obrazok fixou a ošetriť pacienta

erickatt
31. júl 2016

@sunnyday1111 hej, pochopila som neskoro

oslo1
31. júl 2016

Mala si dat, ze hrame sa na sestricku, mohla by si ich ucit prezliekat postele 🙂.
Kup lacne obvazy, mozete sa obvazovat.
Dalej znehybnovanie koncatin v prirode pri zlomeninach.
Prva pomoc.
Anatomia s fyziologia, tu by som sa zamerala na zaujimavosti, sko zrenickovy, pupils reflex, vyhladanie apexu srdca.
Ja by som im urobila program, ale ja mentorujem studentov, tak ich aj ucim teoriu.

erickatt
31. júl 2016

@sunnyday1111 nepoznas medika?ze by im vysvetloval a ony sa ho co to popytali..

rebroza
31. júl 2016

@sunnyday1111 kedysi sme cosi take mali aj v tabore. najprv bola prva pomoc - naucili nas nejake zakladne info - zlomenina, popalenina, odrenina, tepnove krvacanie ... a potom sme boli v druzinkach. jedneho clena nam vzali, niekde "skryli", my sme ho museli najst, na listku mal napisane co mu je, poskytli sme mu prvu pomoc a prepravili ho spat. a veduci potom ohodnotili. 🙂

lilke
31. júl 2016

mozno aj nieco zo zubarskeho prostredia, a potom spravne cistenie zubkov. spravnu zivotospravu, a aktivity na to naviazane (hry, kde bude v "hlavnej roli" ovocie, urobenie si zdraveho pamlsku, salatu,...), voda - hygiena, voda na pitie, voda pri sportovani (plavanie, veslovanie,...)

demetria
31. júl 2016

Obvazy ani nemusis kupovat, staci po znamych vyzbierat preexpirovane autolekarnicky.
A naucila by som ich uplne zaklady prvej pomoci. Stabilizovanu polohu, 5T, obvazy, nieco o popaleninach, ranach...
A ako dieta som zazila v tabore orientacny beh, kde nam najprv urobili takyto vyklad a potom sme po dvoch behali od stanoviska k stanovisku a uplatnovali naucene. Zbierali sme body za spravnost a samozrejme cas😉.

sunnyday1111
autor
31. júl 2016

Baby ma to byt program na hodinu - hodinu a pól a su to 4-10r deti takze take aby každého zaujalo....

moni244
31. júl 2016

@sunnyday1111 tak nabudúce napíš konkrétne, lebo z tvojho opisu nie je jasné, pre koho a na ako dlho to je napísané, myslím, že nápady tu máš fajn, už si len vybrať také, čo bude aj pre menšie deti a na 1,5 hodiny

sunnyday1111
autor
31. júl 2016

@moni244 ano ano ved ja som nepisala v zlom 🙂