Rekvalifikačný kurz Python po štyridsiatke. Ako na to?
Mám 42 rokov a čoraz viac premýšľam nad zmenou práce. Zaujal ma rekvalifikačný kurz Python od ITnetwork, ale neviem, či nie je v mojom veku už neskoro začínať úplne od nuly.
Ak ste absolvovali kurz v ITnetwork alebo ste sa dostali do IT až po štyridsiatke, budem rada za vaše skúsenosti. Podarilo sa vám nájsť prácu?
ktory z tych kurzov chces?
Za mna by som hladala uplne iny typ kurzu. Online, ale s lektorom. Maju aj taky? Lebo ak nebudes rozumiet, nikto Ti to nedovysvetluje. Tu len dostanes informacie a trap sa s nimi, ty potrebujes mat vysvetlene nieco a potom si to vyskusat, ak to nejde, opytat sa preco to nejde..... a tu sa nebudes mat koho opytat.
Takyto system ako maju oni je v pohode, ked uz mas nejake zaklady v Pythone.
suhlasim s tym, co je hore napisane, ze po tom, co absolvujes kurz si urcite pracu nenajdes, tie casy su davno prec, ale urcite by som nesla na kurz opatrovania......
datova analyza je v sucasnosti velmi popularna a tych miest je stale dost, len potrebujes k nej mat prax, aby Ta niekde zamestnali......
a to je to, co Ti bude chybat.
nech si zmonitoruje, aka je situacia na trhu prace u nas. opatrovatelstvo a zdravotnictvo-jedine kurzy, kde ma pracu po ich absolvovani, ja chapem, ze to nie je velmi pritazlive, ale taka je situacia. este tak kurz gelovych nechtov
nema to uz zmysel, opatrovatelsky alebo rovno bc osetrovatelstvo pripadne sanitar
ktory z tych kurzov chces?
Za mna by som hladala uplne iny typ kurzu. Online, ale s lektorom. Maju aj taky? Lebo ak nebudes rozumiet, nikto Ti to nedovysvetluje. Tu len dostanes informacie a trap sa s nimi, ty potrebujes mat vysvetlene nieco a potom si to vyskusat, ak to nejde, opytat sa preco to nejde..... a tu sa nebudes mat koho opytat.
Takyto system ako maju oni je v pohode, ked uz mas nejake zaklady v Pythone.
suhlasim s tym, co je hore napisane, ze po tom, co absolvujes kurz si urcite pracu nenajdes, tie casy su davno prec, ale urcite by som nesla na kurz opatrovania......
datova analyza je v sucasnosti velmi popularna a tych miest je stale dost, len potrebujes k nej mat prax, aby Ta niekde zamestnali......
a to je to, co Ti bude chybat.
@lucik194 Ten online by mi vyhovoval najviac.
@lucik194 Ten online by mi vyhovoval najviac.
@anonym_autor predpokladam, ze nevies do coho ides
ale ako som Ti napisala, hladaj online taky, ktory je s lektorom, aby si sa mohla pytat otazky a dostala hned spatnu vazbu.
nie taky, ze tu mate 50 hodin uciva a prejdite si ho sami, kedy mate cas, urobte ulohy a koniec. Python a vseobecne datova analytika je o tom, ze ked nieco riesis s datami sa musis pytat, ked tomu nerozumies, aby si mohla pokracovat do dalsieho kroku. ty musis rozumiet tomu, preco robit toto a preco nerobim toto......
a ked budes mat obycajny online kurz, otazky nikdy nepolozis, lebo nebudes mat komu. Preto hladaj kurz, ktory je online, ALE s lektorom, sedis doma, on Vam vysvetluje, ty robis to, co Vam kaže, ked sa vyskytne otazka, problem, tak dostanes odpoved.......
Presne tento kurz som si kedysi robil a nebol som moc spokojný 😀 do 5. kapitoly úplne jednoduché a potom skočili tak, že bez nejakých predtým skúsenosti nebola šanca. S budúcou prácou ti ten kurz absolútne nepomôže.
Pri online kurzoch je aj priestor na polozenie otazky. Pri videu su zvycajne materialy na stiahnutie a moznost otazok. Ked to nie je “online live”, ale predtocene videa, tak tvoju otazku zodpovie lektor neskor. Ja som si napr. zastavila video a skusala, prip. vyuzila aj AI.
Je ale pravda, ze pri live je to omnoho lepsie, pretoze napr. ak budes potrebovat stiahnut, nainstalovat a nastavit rozne programy - napr. pri datovej analyze je ich celkom dost, robis to live spolu so skupinou. Co pri predtocenych fajn nie je, pretoze video moze byt stare aj niekolko rokov a nastavenia programov su uz uplne ine, lebo vo videach su starsie verzie programov, ako su napr. teraz.
@anonym_autor v tvojom veku, aktualnou situaciou v it a nastupujoucou AI sa s kurzom Pythonu nezamestnas
Tvoja profesia je pôvodne aká? Má to aspoň niečo spoločné s IT? Zaujímaš sa o túto oblasť? A nemyslím tým generovanie obrázkov cez ChatGPT

casy najdenia si prace v IT po kurze su daavno prec. odporucam kurz opatrovatelstva namiesto toho