Ako sa ospravedlniť?

25. feb 2024

Ahojte, obraciam sa na vás s prosbou čo by bolo najlepšie spraviť.. som krstná mamá (mám krstnú dcérku, ktorá bude mať zachviľu 4r) jej rodičia aj ona žijú momentálne v zahraničí) 2 mesiace som mala veľmi zlé a ťažké obdobie bola som bez práce, takže som si hľadala prácu, chodila som po pohovoroch, mala som zlé finančné obdobie, tak som im nepisala cca 2mes ako sa majú, ako sa má malá a pod..vedeli, že mám ťažké obdobie, no pred týždňom som napísala jej mame a ani len neodpísala len si to pozrela a podotýkam, že to sme mali veľmi dobré vzťahy.. NAPADLO MA, ŽE AKO OSPRAVEDLNENIE BY SOM IM POSLALA BALÍK S DARČEKMI A TAM NAPÍSANY NEJAKÝ KRATŠÍ DOPIS, MYSLÍTE, ŽE BY TO BOLA PEKNÁ FORMA OSPRAVEDLNENIA? ĎAKUJEM ZA VŠETKY RADY 🙏🏻

1mina
25. feb 2024

No ja nemam extra pocit ze je treba sa za nieco ospravedlnit....sama poznam ked som mala.tazsie obdobie tiez som nemala.chut a energiu sa s niekym bavit, pisat, navstevovat hocico take dva mesiace.... A ona vam pisala ? Alebo ste nieco skarede si povedali ? Nepride mi to osobne ako nieco zaco sa musite ospravedlnit. Ked tak by som napisala spravu ze som mala.tazke obdobie mrzi ma to, ale uz je lepsie ako sa maju atd. Akoze co ja viem nemam 5 rokov aby som sa zdula ak niekto nema zrovna stav sa dva mesiace neozvat

anjelicek26
25. feb 2024

Nemusím da vôbec ospravedlnovat,každý,kto ma trosku pochopenia vie,ze v živote sú aj blbsie obdobia a 4 ročne dieta si ako plynie čas neuvedomuje už vôbec... to,že sa jej mama zdula nemusí byť vôbec pravda,proste človek má vlastných starosti dosť,mne sa stalo aj,ze som vlastnej sestre vyse týždňa neodpísala,lebo proste prečítala a milión iných veci paralelne.. potom som jej radšej rovno zavolala😅🤣

0silvia0
25. feb 2024

Nemas sa za co ospravedlnovat. Ked vedeli, ze mas zle obdobie, mohli sa zaujimat aj oni o teba.

pralinka25
25. feb 2024

pozri ospavedlnit sa mozes ak to tak citis. ale nemusis preto kupovat darceky. mozno ked sa stretnete nazivo len tak malicku pozornost pre radost. ale len sa spytam. ked vedeli ake mas tazke obdobi pisali oni tebe? snazili sa ta povzbudit? podporit, podat pomocnu ruku? aj o tom su priatelstva, ze sme tu jeden pre druheho v dobrom aj zlom. ze si davame priestor ale aj omahame.

thereisabear
25. feb 2024

A oni sa o teba počas tých dvoch mesiacov zaujímali? Napísali ti?

lienka.7
25. feb 2024

@autorka a za čo sa chceš vlastne ospravedlňovať? Nejako mi to uslo...

marca12
25. feb 2024

Oni by sa mali tebe ospravedlnit,ze ta nepodrzali v tazkych chvíľach. Mohli aj oni napisat ako sa mas. Nemas sa za co ospravedlnovat. Darcek posli,ale ziadne ospravedlnenie. Ked si budete pisat,mozes spomenut,co si prezila,ale necit sa vinna.

autor
25. feb 2024

@1mina ona mi nenapísala, naposledy sme si napísali na Vianoce a odvtedy nič, mohla napísať aj ona..

marseillefan
25. feb 2024

Možno aj ona má teraz ťažšie obdobie a len preto ti neodpísala...

autor
25. feb 2024

@pralinka25 nesnažili sa ma povzbudiť nijako 🙂

autor
25. feb 2024

@marca12 Ďakujem krásne ❤️🙏🏻 máte pravdu

danica2711
25. feb 2024

vôbec sa nemáš za čo ospravedlňovať. To, že si krstná mama ich dieťaťu neznamená, že s nimi musíš byť v takmer každodennom kontakte a hlavne ten kontakt nemusí vychádzať len od teba. Keď si sa dlhšie neozvala, nemohli sa spýtať oni, čo je s tebou, či niečo nepotrebuješ? Takto si ja predstavujem dobré vzťahy. Prečo chceš posielať balík s darčekmi, niekto z nich má narodeniny, či si len darčekmi chceš kúpiť odpustenie za hriech, ktorý si nespáchala? Kašli na to, ty si nič zlé neurobila

deti95060810
25. feb 2024

ja by som neposielala žiadny balík, ani ospr. list... nič zlé si nespravila.
Mohli sa tak isto ozvať ako aj ty...😉
možno by som im napísala - ale tak normálne ako vždy si písala , že ako sa majú a čo majú nové a ako sa máš ty a že je to už lepšie...😉
ale žiadne ospr. nie.

ivik4
25. feb 2024

Len mi nevrav ze Ta mater krsnata je este urazena
Su to LEN 2 MESIACE a bola si na tom dost zle.
Nemas jej nahodou aj vtedy fukat cukor do zadku ? Sila 😃😃😃
ABSOLUTNE NIC ZLE si neurobila ani si na nich nezabudla za ten kratucky cas. Len jej nic neposielaj a neospravedlnuj sa pre boha

martul
25. feb 2024

Nemusíš sa ospravedlňovať. Keď už tak by som to riešila rozhovorom a nie písaním.
Každopádne nerozumiem aký má súvis to, že si nemala peniaze a neozvala si sa ako sa má neter. Veď to nestojí peniaze, či?

ruxandra
25. feb 2024

Nemas sa za vo ospravedlňovať. A uz vobec im nic neposielaj, ved ta ignoruje, preboha. Ak by sa s tebou normalne bavila, tak by som darček pre krsna zvážila, ale za takychto okolnosti urcite nie..

mili2016
25. feb 2024

Neviem ako je to u vás či v iných rodinách. Krstný rodičia môjho syna tiež žijú v zahraničí a veru zarábajú dobre ale nášmu synovi neposielajú nič... My sme si už nato zvykli horšie to bolo vysvetliť malému že prečo od nich nič nedostane keď sa nám chvália s novými vecami🤣. Takže určite nie si povinná niečo posielať+keď sa ti počas tvojho zlého obdobia ani neozvali

muchotrafka298
25. feb 2024

Za mna toto nie je na ospravedlnovanie sa. Neurobila si nic zle, riesila si vlastne veci. Preco sa neozvali oni? Cakali na to, kedy sa ozves ty? Ja som mala vela takych ludi v zivote a minuly rok sme mali necakane umrtie v rodine. Ja som nemala silu sa nikomu ozvat a vies co? Mne as z mojich uzasnych "kamaratov" neozval nikto. Nikomu nebolo zvlastne, ze sa pol roka neozyvam.

roja01
25. feb 2024

Pokial si jej v svojom zlom obdobi neublizila, tak sa nemas za co ospravedlnovat.
Mozno by som jej napisala asi toto: Neozyvas sa, je ti dobre? Nepotrebujes nejaku pomoc, povzbudenie? Ja som si tym nedavno presla a velmi by mi pomohlo priatelske povzbudenie. Uz je to ale za mnou a tesim sa, ze vsetko bude v poriadku, aj ze sa s vami uvidim, alebo aspon porozpravam. Ako sa ma krstniatko? Dufam, ze je zdrave a stastne.

januska12323
25. feb 2024

Nemáš sa začo ospravedlniť nič zlé si neurobila. Keby ste mali taký úžasný vzťah písala by ona tebe aj sama od seba.

autor
25. feb 2024

@ivik4 Máš pravdu, ďakujem 🙏🏻

autor
25. feb 2024

@roja01 Lenže problém je v tom, že som jej minulý týždeň v pondelok napísala, len si to prečítala a vôbec neodpísala🙂

alickapusinka
25. feb 2024

Tak isto si TY mala problém ozvala sa Ti ak nie nie je o čom. Z akej veci by si sa mala ospravedlňovať nie je prečo.