Chcem veľa?

28. apr 2024

ahojte chcem pocut vas nazor ci je toto v poriadku…manzel vyrastal inde ako ja (cca 1,5 hod cesty), no este pred svadbou sme zili tam kde som vyrastala ja, vsetko bolo super krasny vztah, tvrdil ze jemu je jedno kde budeme zit ze jemu sa tam pacilo, no potom povedal ze ked jeho rodina ma dva domy, tak ze jemu jeho rodicia jeden dali a ze mozme byt docasne tam a ked sa mi nebude pacit ze pojdeme inde. tak som suhlasila s tym ze som to brala ako docasne riesenie. Nuz po svadbe som sa dozvedela ze muz dal do toho domu nemale peniaze a zrazu zmenil nazor ze on uz inde nepojde a vybavene. cize pravda je taka ze zijeme v dome svokry. Ja velmi tuzim ist prec aby sme sa sami postavili na nohy a vybudovali si vlastny domov kedze mame aj dieta, necitim sa tam doma. Lenze moj muz nechce o tom ani pocut on je spokojny a vybavene…este mi povie ze ja som ta nevdacna lebo sa mame ako prasata v zite. Strasne ma to trapi, lebo vzdy ked len nieco naznacim ze by sme si mohli vlstne byvanie take spolocne poriesit a zamakt na tom a planovat spolu do buducna tak ma uplne odbije a ze ci si myslim ze iny ludia maju vsetko svoje…som podla vas divna ked len chcem aby sme mali nieco vlastne a nie zit v dome svokry? chapem ze tam dal vela penazi ale mna vlastne oklamal lebo ja som o nicom nevedela. neviem ako dalej…

milanemila
28. apr 2024

Tak dali mu rodicia ten dom, je majutel alebo tam iba zijete na dobre slovo a on uplne hlupo do “cudzieho” domu investoval peniaze? Podla mna si pravom nahnevana, lebo ano oklamal ta. Ak je dom jeho, tak nech ho preda a zoberte si spolu hypoteku na novy, alebo on nech da peniaze z predaja domu a ty druhu polovicu. Toto by mi prislo ako fer alternativa.

autor
28. apr 2024

@heleninamama wow musite byt uzasna svokra teda 🙂) ocividne ste nepochopila pointu, mne o ich dom nejde nech si ho aj do hrobu zoberu, ja mam kam ist aj chvalabohu ludi okolo seba ktorí niesu zgrlosi a egoisti 🙂 Vzdelanie mam aj prniaze do domu ktore isli boli zarobene. moja otazka bola ci chcem tak vela ked chcem aby sme si s manzelom sami zabezpecili spolocne byvanie kedze on nechce a podviedol ma, a vy tu robite zomna niekoho kto ma prazdnu igelitku a chce prepisat dom? kiezby boli ludia k sebe trosku ludskejsi hned by sa zilo krajsie 🙂 pekny den vam prajem

drago12587
28. apr 2024

@heleninamama konečne triezvy nazor :D radšej jedno izbak v meste ako dom pre seba, lebo z neho nič nebude mat ked sa rozvedu.. nema ziadne peniaze, len decko na krku , nic do toho nedala , takze jej nazory a napady su nezmyselne a skor smiešne, lebo si nevie predstavit ako sa žije v 1 izb. Cela rodina :D ..

gribka1
28. apr 2024

@heleninamama To mi k tomuto prípadu nejako nepasuje. Akože nevadí, že ju pán manžel vlastne oklamal a ona má byť vlastne prešťastná, že má kde hlavu skloniť. A rovno môže aj svokrovcom nohy bozkávať.

autor
28. apr 2024

@drago12587 a kde si sa docital ze nemam ziadne peniaze? boze ludia naucte sa citat o co tu islo

eliska13
28. apr 2024

Aké spoločné peniaze?písala si, že on bral pôžičku na seba ty si dala svoje našetrené peniaze na prerábku domu?Môžeš sa cítiť ukratena, ale tahas za kratší koniec.Muz asi vedel, že nedisponujes nasetrenym? a využil ponuku od matky a zobral na seba hypo.Ak s tým máš problém zober si hypo a kúp si byt, ak by to bolo opačne, že tebe rodičia darujú nehnuteľnosť tiež by si sa poistila.Ak dáš mužovi polovicu financií čo tam investoval nech ťa dopíše do LV.Na mieste jeho matky konám tak isto.

eliska13
28. apr 2024

@milanemila spolu hypotéku a ona bude doma 6 r doma a potom sa s ním rozvedie.

milanemila
28. apr 2024

@eliska13 preco by mala byt doma 6r? Ci akoze manzelia kt maju deti si nemozu brat hypo (kt je mimochodom na 30r vacsinou), lebo zena bude isty cas doma? 🙈 a aj keby sa rozviedli, tak polovica hypo je na jej triko.
Ak si on bez jej vedomia vzal pocas manzelstva uver, tak aj ten uver je spolocny aj keby ho bral “na seba”.

autor
28. apr 2024

@eliska13 60000 bolo nasich nasetrenych ktore tam dal, zvysnych 30 pozicka takze aky lratsi koniec? ale skoda reci to ani nebol pointa nemam co vysvetlovat

sissy27
28. apr 2024

@eliska13 pardon, to mi uniklo, ze to bolo pred svadbou. Kazdopadne ak nabral uvery, a splacal ich po svadbe, tak to uz bolo zo spolocnych, akurat, ze nedostane z toho spat ani cent. Toto sa da len v pripade hypo, kedy je jasne, ze peniaze boli pouzite na stavbu / kupu nehnutelnosti, ktora ostava tomu druhemu.
Ano, ani ja by som nesuhlasila, aby dom, ktory som ja dala dcere, zrazu napisala aj na muza - ale rovnako tak by som nesuhlasila, aby on do toho domu investoval kopu prachov, ktore uz neuvidi. A tym rozumiem aj to, ze jeden si splaca zo svojho zarobku uver a druhy taha vsetko ostatne. To sa lahko splaca, ked sa nemusim starat o ine vydavky 🤷‍♀️
Autorka mala od zaciatku zaujem vybudovat nieco vlastne, spolocne, aby v pripade, ze sa nieco stane, neostala s detmi na ulici. Pan manzel zrazu otocil a zariadil sa sam, ked sa zajtra rozhodne nastahovat domov 4 milenky alebo sa mu nedajboh nieco stane a uz sa domov nevrati, tak ona aj s detmi ma smolu… takze toto mi od neho pride nefer.

mamina7070
28. apr 2024

autorka to je hrozne akonta oklamal a este to je pisane na svokrovcov a teda nemate vy nic

uprimne ja by som isla k pravnikovi dala si spisat uznanie dlhu na tvoju cast co ste si spolu nasetrili a nech ti muz podpise pred notarom a nech je to tak aby to bol rovno exekucny titul

je to sviniar aj cela ta rodinka

kristinka92
28. apr 2024

60.000€ vasich spoločných dal na svoj dom? a ty si s tým súhlasila? veď si musela vidieť že vam odchádzajú peniaze z uctu. a keďže si nepodpisovala žiadne papiere že aj na teba prechádza ten dom, musela si vedieť že nie je váš. to prečo si dovolila aby išli spoločne peniaze do nejakého domu len tak?

kristinka92
28. apr 2024

@mamina7070 toto je zatiaľ asi jediná najlepšia rada! hlavne nech to je na papieri že boli nejaké spoločne peniaze a použili sa do toho domu. najlepšie riešiť teraz lebo keď by bolo zle, potom sa nedočkaš spravodlivosti

sissy27
28. apr 2024

@mamina7070
@kristinka92 rada dobra, len uz vidim pana manzela ako ochotne podpisuje uznanie dlhu…

mamina7070
28. apr 2024

@sissy27 ale skusit to musi
ak nepodpise s plnou paradou navrh na sud na urcenie vyzivneho na dieta aj na nu a rozdelenie bsm a mastne sumy na vyzivne
ak boli sobaseny v kostole toto je dovod i na anulaciu manzelstva

kristinka92
28. apr 2024

@sissy27 ale to je jediný spôsob ako ochrániť aj svoje zarobené peniaze. ak to nebude chcieť podpisat teraz, keď by sa nedajbože schyľovalo k rozvodu, nepodpíše nič. takze buď teraz, alebo už naozaj nikdy

eliska13
28. apr 2024

Mala si hneď napísať, že ste dali spoločných 60 t.Tak si mala žiadať podiel na dome.
@sissy27 ale nebola zbavená svojprávnosti, že sa idú použiť ich spoločné peniaze plus úver.

domkakvet
28. apr 2024

Tak toto je podraz, ale je to dom 30 km od svokry, co si myslim, ze je celkom dost, byvate tam samy, myslim, ze nemas dovod sa tam necitit ako doma a ano zivot na dedine je iny ako v meste, no je to asi aj tak vsetko jedno, lebo inu moznost nemas, bud budes zit v tom dome, alebo bez muza, lebo pochybujem, ze sa odtial pohne, myslim, ze tento podraz mal do predu premysleny.

lonely66
28. apr 2024

no.... odrbal ťa a poriadne. najprv odpoviem na tvoju otázku. nie, nechceš tak veľa. asi by si si mala zvážiť, koľko zo spoločných peňazí šlo do toho domu. dať to na papier. možno by nebolo od veci poradiť sa s právnikom, či máš na niečo nárok, čo je ako dokladované apod.
potom si sadnúť s chlapom a povedať fakty (sumy, jeho sľuby, atď). povedať mu, že sa tam necítiš komfortne a chceš, aby ste mali niečo svoje, spoločne vybudované, niečo, kde budeš doma aj ty.
ak na to nepristúpi, urob, ako myslíš, máš asi 2 možnosti: prvá je, že zavrieš ústa a budeš žiť celý život v cudzom. ako sa poznám ja, po rokoch skúseností, už by som tam nepohla prstom. oprala by som, uvarila.... zaobstarala deti. dom, domácnosť, toto by som nezveľaďovala... či to budeš robiť ty, je tvoje rozhodnutie. druhá možnosť je, že od neho odídeš, rozvedieš sa a časom si vybuduješ svoje a už v živote nenaletíš klamárovi. lebo áno, on ťa oklamal. sprosto ťa oj.....l.

mimochodom, netuším, odkiaľ diskutujúce vzali, že máte DETI? ja vidím v úvodnom príspevku jednotné číslo. takže ak máte 1 dieťa, tak si prosím ťa ďalšie ani neplánuj, kým nevyriešiš to, čo ťa trápi... lebo si zavesíš okovy nielen na obe nohy, ale aj na krk. s jedným sa omnoho ľahšie odchádza a buduje nový život, než s dvomi a viac....

lonely66
28. apr 2024

a teda dodám.... nemôžem si pomôcť. ja by som nedokázala s takým človekom už prehovoriť slovo. ale chápem, si mladá a ešte nevidíš svet zrejme v takej realite, v akej sa nachádza... mala som v minulosti takú skúsenosť, podobnú ako ty. tiež najprv rečičky, že určite sa jedného dňa vyberieme tam, odkiaľ pochádzam (krásna príroda, rodina...), no a potom skutek utek.... rozdiel bol, že sme nežili v "zdedenom" dome, ale v byte, na ktorý si vzal úver a prispeli mu rodičia. hoci som chcela, aby sme si kúpili spoločný byt (mala som na to peniaze, nebol z mojej strany problém)... tak či tak som od neho časom odišla, problémy sa navalili, nakopili a vždy mala rozhodujúce slovo jeho matka, hoci tiež žila cca 40 km ďalej, než my.
takže na základe vlastných skúseností píšem, že by som od takého okamžite odišla na tvojom mieste. nikdy nebude pozerať na to, či si ty spokojná a šťastná.

michkat
28. apr 2024

@heleninamama vy sa radšej naučte čítať s porozumením lebo teraz tliachate úplne mimo, autorka rieši iné, uniká vám pointa 😉

zmrzlinka2021
29. apr 2024

Autorka,

je mi to luto, ale tvoj manzel je svina.

zelenina1
29. apr 2024

Vsetko podstatne tu uz bolo povedane. Stala si sa zenou ktora je v pasci. Budes dozivotne piskat tak, ako povie pan manzel/pani svokra. Ak pan manzel nedokaze pochopit tvoju tuzbu vlastnit nehnutelnost, tak utekaj kade lahsie.... Viem ake to je - byvame v byte po babke ktory je pisany na svokru. Jedine co ma drzi pri zivote je fakt, ze v horizonte rokov postavime dom a odideme. A to mam najlepsiu svokru na svete 🙂

hope87
29. apr 2024

@autorka v tejto teme riesis v podstate to, ci chces tak vela, aby ste mali nieco svoje a ze ste sa v minulosti dohodli, ze ked odtial budes chciet ist prec, pojdete...
Avsak to, co tu citam...no, ja by som na tvojom mieste riesila nieco uplne ine a to je to, ci vobec ostanem s muzom, ktory ma takto velmi oklamal. Ved on investoval vsetky vase spolocne uspory do domu, ktory ani nie je Vas + zobral pozicku 30.000 € bez tvojho vedomia a teda to je takisto tvoj fin.zavazok. Oklamal ta v tom, ze dom mu mama darovala a pritom to tak nie je a este si aj zobral pozicku, o ktorej si nevedela. Och, aky hlupy musi byt clovek, aby taketo nieco spravil vo vztahu...v manzelstve. Prepac ale je to tak. Tvoj muz by mal teraz riesit to, aby mu ho teda mama prepisala...resp. na vas dvoch. Lebo nevies, co sa moze v buducnosti stat a nahodou sa tam nejakym sposobom narusia vztahy a ostanete s holou ritou a vasich 90.000 € splachnutych v dome, ktory ani nie je vas...

elviku11
29. apr 2024

počkaj, ten dom, v ktorom bývate, je napísaný na svokrovcov? Nič tam nie je vaše? Oni len povedali, že raz ho dajú mužovi? ....

cacianka
29. apr 2024

@elviku11 áno

mamina7070
29. apr 2024

@elviku11 ano presne tak ona investovala do cudzieho teda jej muz tj ak by sa mu nieco stalo ona a dieta su na ulici