Čo by ste povedali takému mužovi?

2. feb 2024

Mám manžela, spolu sme 10 rokov, už máme 35 rokov obaja
Manžel sa prestal o seba zaujímať a starať.
Keď sme sa spoznali bol vždy oholený ostrihaný, samozrejme aj štíhlejší, nosil pekne oblečenie, voňavý, proste upravený. No rokmi akoby stratil záujem sa o seba starať. Oholi sa, ostriha sa, oblečie si rifle, tričko, mikinu, da si deodorant a voňavku, gel do vlasov iba keď ideme na návštevu, alebo keď ide s chalanmi sadnúť do mesta.
Doma vyzerá ako "bezdomovec", že nenosí doma trenky a chodí na holo už som si zvykla že tak sa cíti najlepšie, ale na seba hodí storočné tričko, deravé , pod pazuchou 50cm diera, nemohla som na to pozerať už tak som mu povedala že toto tričko už patrí do koša, no ani za boha ho vyhodiť. Nejedno tričko vyzerá ako z kontajnerov. Ďalšie ma už asi 20 dierok, nosil ho ešte pred tým ako sme sa vôbec stretli, toto nosí na doma, je to normálne? Aj keď sme len doma chodiť takto?
Neoholeny neostrihany nevonia, vonku somnou v teplákoch lebo toto je pohodlné ako rifle. Jeden deodorant mu vydrží od Vianoc do ďalších !
Jednu voňavku má ešte spred 10 rokov a ďalšiu odomna mal tiež skoro 7 rokov.
To že pribral a riadne a ani mu to nevadí už som rezignovala
Čo povedať takému chlapovi aby sa spamätal?

marseillefan
2. feb 2024

Mne moja žena na niečo podobné povedala: "Ľúbim ťa"

sheila121
2. feb 2024

@marseillefan no toto asi nechcela počuť 🙂

dzulli1980
2. feb 2024

A Ty chodíš doma v podprsenke? ... lebo ja napr. nie ... tiež mám staršie tričko, staršie legíny, doma sa nemaľujem, jediná hygiena okrem sprchy je antiperspirant ... muž tepláky, tričko ... tiež pribral, aj ja som pribrala, obaja máme pár vrások navyše ... vonku už takisto nechodíme oblečení, upravení ako zo žurnálu ... neviem, ste manželia toľké roky, však tričká vyhoď, kúp nové, sa kúsok postaraj, či? ... mi to príde ako keby si hovorila o spolubývajúcom, nie o manželovi ... to kde sa má cítiť pohodlne ak nie doma?

20erika07
2. feb 2024

@marseillefan asi tak 🙂
Za tie roky ( 17r) preferujeme doma maximalnu pohodlnost ,jediny zaklad na 1.mieste je hygiena. Nejake diery a strnisko vobec neriesim, ja tiez nie som vyblyskana denne od rana do vecera, kila si sice drzim, mužovi sa to nepodarilo ale ja ho aj tak velmi milujem a pre iné veci a vlastnosti 😊

autor
2. feb 2024

@dzulli1980 práveže ma uz toľko nových tričiek odomna a aj tak vytiahne staré deravé zodraté. Ja nosím podprsenku, športovú na doma, legíny ale aspoň nenosím derave smradlave zodrate zosuchane. Tričko jednoduché ale čisté bez dier fľakov atď. Ja sa holim, davam si každý den aj doma deodorant predsa nemusím sama sebe smrdieť potom, učesaná som aspoň vlasy do copa si dám normálne. Ale nechodím ako špinavá handra pre ním. Na doma nepoužívam make up ale kwd ideme von aspoň si dám bb cream, vytocim mihy, dam si špirálu a pomadu na suché pery, krém na suché ruky,.proste základná starostlivosť o seba musí byť.

autor
2. feb 2024

@20erika07 keby nosil tričko s takou dierou pod pazuchami tebe by to nevadilo?

mclissa
2. feb 2024

Tak mu tie veci vyhod ked su stare. Co riesis? Chlapi su taki, moj by nosil aj 10 rocny kabat, ale len preto, ze bol drahy a vsaaaak stale je dobry. Vysmarila som ho a kupila novy, vyzeral v nom ako stary dedo.

autor
2. feb 2024

@mclissa pretoze ked som to raz urobila neskutočné sa na mňa nahneval, že si mam vyhadzovať svoje veci a nie jeho, že akým pravom mu triedim veci, a vyhadzujem. Normálne ho to nasralo a nebavil sa somnou kvôli tomu.

autor
2. feb 2024

@mclissa aj on ma kopec takých vecia nie a nie sa ich zbaviť, že raz možno schudne do nich, ale su uz totalne nemoderne, nevkusné, antisexualne už, nosil ich ako 20 ročný a drží ich doteraz v skrini lebo to si kúpil v Amerike

mclissa
2. feb 2024

Aj moj bol zduty. Preslo ho to. Vyhodila som vsetko stare, roztrhane a co dlho nenosil. A doteraz mi povedat, ze si mi vyhodila ten kabat bol by som si ho dnes obliekol 🤦🏻‍♀️😂
Chlapom nevysvetlis.

autor
2. feb 2024

@mclissa no hej len my sme mali kvôli tomu dlho tichú domácnosť a povedala som mu že ok uz sa jeho vecí nedotknem 🙈

lenkakravcova
2. feb 2024

Tak nie je úplne najlepšie triediť niekomu inému veci, keď s tým nesúhlasí.

Jedine tie po záruke by som povyhadzovala vramci prania. proste vidím dieru niekde, totálne predretu vec, tak rozstrihnem na vhodnú veľkosť a dám na handry na umývanie okien. Keby sa pýtal, proste bolo to tak predmete že to už šlo na handru.. takto to urobiť pri všetkých deravých tričkách, ponožkách atď.

euka210
2. feb 2024

Tak introvert asi so svojimi maniermi.
Lebo aj moj ma dierkave tricka na pracu vonku okolo domu, zasivane stare rifle, ale keby derave nosil doma, tak su v kosi a on by si to ani nevsimol 😁. A rovnako...ma briadku a oholi sa len ked musi alebo ked uz mu poviem 5x nech si to da do poriadku. Ale moj nie je taky tvrdohlavy...kludne mu vyberiem inu koselu na oslavu, ked vyberie "zlu" 😁😁😁

andrejka1974
2. feb 2024

Vsak sa cíti pohodlne ja tiež doma som vo vyťahaných veciach ja sa ani nemaľujem proste to nepotrebujem základ je že tá ma rad a povie ti ľúbim tá

nataly420
2. feb 2024

Vyhodit pomaličky postupne povedať že nevieš kde sú trička 😂

autor
2. feb 2024

@andrejka1974 to som nepočula už veľmi dlho

roja01
2. feb 2024

Kedysi bolo obliekanie muza vizitkou zeny. Dnes , kedze zeny sa v podstate nestaraju o muzovu garderobu, musia sa casto v tomto smere zmierit s muzovymi uchylkami. Takze je na zene, ci vie diplomaticky usmernit muza.
Ja si myslim, ze zeny su take sikovne, ze vedia ako sem tam spravit derave a predrete veci bud nenositelnymi, alebo stratenymi.

sissy27
2. feb 2024

@dzulli1980 kks, sa kusok postaraj? A co je panko v bdelej kome, ze nezvlada samoobsluzne cinnosti?
Jedna vec je pohodlie, druha vec je humusactvo. Zaujimave, ze s chlapmi na pivo sa vystrngat vie, ale vlastna manzelka mu za to nestoji…

Autorka: nezniesla by som to. Neviem ci som dobre pochopila tu beztrenkovu existenciu - akoze nenosi trenky pod teplakmi, alebo si vajciska vala a vetra uplne na holo? 🙈 nehovorim, ze doma chodim ja v kostymoch a muz v obleku, tiez teplaky, tricka, ale ciste a cele, ze sa v tom nemusim hanbit ani pred navstevou. Pre niektore budem asi fajnova, ale mne sa moj muz musi pacit aj po xy rokoch, aj ked som ho videla uz vo vselijakych stavoch 🤪 a to iste plati opacne. Takze aj ked budeme cely tyzden zavreti doma, tak sprcha, ucesat sa, umyt si zuby aspon 2x denne, pouzit deodorant a obliect si ciste veci je standard. Ak mi chlap bude smrdiet tak mu to na rovinu poviem a ak s tym nic nespravi, tak je to zaciatok konca… so smradochom do postele nelahnem a chranboh aby sa ma dotkol…

autor
2. feb 2024

@sissy27 na holo čiže príde domov, prezlečie sa do toho vytrhaneho vytahaneho niekoľko dnoveho tričká , trenky zhodi a je na holo. Sice v priebehu dna este aspoň ma trenky alebo kraťasy ale k večeru už len tak na holo

harrisson
2. feb 2024

Je to bežné. Môj otec dôchodca teraz nosí veci co som mával pred 30r na ZŠ. Kamošov otec chodí bežné nahy aj keď sme tam na návšteve. Obaja pani sú pritom dobre zabezpečený. Ja tiež doma zvyknem nosiť veci kým sa nerozpadnu. Proste zvyk

gladys_07
2. feb 2024

Zvrtlo sa to tu na debatu kto ako doma chodi a co je “normalne”. Normalne je to co vyhovuje obom a autorka ocividne spokojna s aktualnym stavom nie je.

Urcite si sa s nim o tom uz bavila…ja si to neviem predstavit, jemu je jedno ze je pre teba nepritazlivy. Nechcem sa moc rypat, ale zijete spolu vobec este intimne? Asi je tam toho viacej nabaleneho, ked si pisala ze si davno nepocula “lubim ta”…?

harrisson
2. feb 2024

Druhý kamos 35r - prídeme na návštevu a on si sedí na gauči, vajcia von dolu z trenirok. Jak keby sa nechumelilo. Jeho žena- vytahane prsia bez podprsenky... 🥴

denithestrange1993
2. feb 2024

Ako vazne,vyhod mu tie tricka. Ja ked vidim derave ponozky,tricka,spodne pradlo hned putuje na vyradenie. Povedz mu,ze taketo veci odmietas dalej prat a skladat do skrine.

guliver19
2. feb 2024

@dzulli1980 a to je akoze normalne, priprat a podobne? To hovoris akoby bola norma a pritom vobec nie je. Bleeeee

jaskolka
3. feb 2024

Tak jedna vec je cítiť sa pohodlne a druha vec chodiť ako otrhany vandrak. Aj oblečenie na doma môže byť pekne a pohodlné zároveň. Umyť sa, primerane upraviť je takisto normálne aj doma. A to, že chodí bez trenirok, to akože zhodí večer aj tie kratasy a sedí úplne na holo? No hnala by som ho okamžite, to je pohodlie vyvalit sa na gauč úplne na Adama? 🙈🙈
Ja by som mu vyhodila úplne všetko potrhane a mohol by sa aj na uši postaviť, ešte by dostal riadne vynadane, nie že by som tolerovala smradlaveho trhana.

jaskolka
3. feb 2024

@dzulli1980 oblečenie staršie a oblečenie vytahane roztrhané sú dve úplne odlišné veci. Môže byť doma v staršom, ale čistom a celom. Takisto umyť sa, oholiť je úplný štandard aj doma, pohodlie nerovná sa smradlavy vandrak

lucylaw
3. feb 2024

Musím priznať,že ma zase raz veľmi fascinujú odpovede v tejto téme,kde ženy obhajujú chlapa,ktorý sa v dlhoročnom vzťahu opustil a stal sa z neho vandrak..Zaujímavé,že keď tu niekedy napíše žena,ktorá sa tiež tak "opustila",väčšinou to býva po pôrode počas materskej,tak hneď tu dostáva len rady,ako sa preboha musí okamžite začať o seba starať,lebo keď nezačne,tak jej muž si pôjde hľadať inú a bude to vlastne chyba tej ženy..Takže vlastne ženy musia byť aj v dlhoročných vzťahoch nonstop tip-top oblečené,namaľované,vysmiate,v top forme,aby ich chlap náhodou nevymenil za iný model,ale keď sa chlap totálne opustí,tak to už je úplne v pohodicke a žena ho má milovať takého,aký je? 🤦🏻‍♀️ Hm,zaujímavý dvojaký meter..

K téme - mne by to teda vadilo a s chlapom by som si rázne pohovorila a povedala mu,čo mi vadí..To,že chodí na holo myslis len,že chodí na ostro a má aspoň tepláky alebo chodí po byte len tak s holým oným? Toto by som nezniesla ani náhodou aby mi s holou ritou sadal na sedačku alebo na kuchynskú stoličku,fuj..Pohodlie je jedna vec,ale musí si uvedomiť,že nežije sám a keby sa môj chlap takto správal,tak by sa mi tak zhnusil,že už by som mu ani nedovolila,aby sa ma dotkol..

titla
3. feb 2024

Och, ja Ti rozumiem. Moj muz sice nezanedbava hygienu, aj mimo domu je reprezentativny, ale tie skvosty co drzi v skrini...🙈 to sa este zide, do garaze, na doma. Prisamvacku ma viac veci "do garaze" ako do prace. Kupis mu nove a skonci to v skrini, lebo to setri, kym sa stare nerozpadne. A potom, ked vytiahne "nove" tricko, co som mu kupila pred 6 rokmi cuduje sa, co sa mi na nom nepaci.
U nas pomohlo, ze pribral (jemu to prospelo, bol extra chudy, teraz vyzera akurat) a do mnohych skvostov sa uz nezmesti.
Jedina moja finta je, ze ked budes vytahovat tie jeho derave tricka z pracky pomoz tym dieram na velkost nenositelne. Uppps, pranim sa derave tricko roztrhalo! A takto postupne vyraduj.

klementinka58
3. feb 2024

satnik som manzelovi menim zasadne ked nie je doma, vtedy leteleti do kosa vsetky strikovane svetriky, retro veci a tricka z cias ked bol stedoskolak. Jedny vytahane tenisky, ktorych sa nevedel vzdat som 2x vyhodila do kosa a 2x ich vybral 🙂 Postupne som mu pomohla s dokupenim modernych veci a aj teraz mu priebezne selektujem, lebo on nevie co je moderne, co uz retro. Ale zasadne to robim ked nie je doma, lebo tie dotahovacky, ze to sa este zijde su nekonecne....Nahaty doma nechodi, to by som ho hnala a pri malom dietati si to ani neviem predstavit

dominka2018
3. feb 2024

Tak kde mam začať mám s priateľom 10 ročný vzťah a 5 rocneho chlapčeka nase hádky zacali uz davno dá sa povedať od začiatku vzťahu dvovod jeho rodina sa starala kde nemá no ale prišiel syncek som myslela ze to bude lepšie ale musim povedať ze sa zmenil zastal si ma veľa krát ale co mi teraz vadí tak to ze chcem sa s nim rozprávať o jeho problémoch a tak 4 mesiace mi tvrdil ze mi uz bude hovorí pravdu ze ma nebude klamať a tak ja som mu povedala ze mu pomôžem ale čítať myšlienky mu neviem co ho trápi tak komunikacia dôvera je hlavná lenze ja som ho musela prosiť za pravdu musela som ho udrieť za pravdu vyhrazala som sa ze sa odstahujem z malim a on klamal stale jedneho dna prišla sestra jeho a povedal jej co ho trapi sex nas riesil s nou co si myslíte o tom ďakujem za odpoveď