Hádame sa a uvažujem o rozvode

barborachors
10. mar 2021

Ahojte baby, akosi neviem, kam z konopí. Mam dva roky vztah s muzom (40), ustaleny typ, šikovný, introvert. Od začiatku korony byvame spolu. Problem je ten, ze kazdy mesiac sa hadame a kazdy mesiac uvažujem o rozchode. Nezhody spocivaju v určitých zdanlivo banalitach, ale uzmierovanie je pre mna peklo. Nedokaze komunikovať a je pasívne agresivny. Raz pri jednom takom nasom nedorozumení, bolo to v supermarkete, od zlosti hodil chleba do cestovín. Len zato ze som s nim nesuhlasila vo vybere cestovín. Vzorec stale ten istý. Je mesiac kľud, potom sa nieco zomelie (napr mu párkrát pokojne pripomeniem nech si dlhsie umyva ruky) a oheň na streche. Som chorlavy typ a on to vie... Pohadame sa, pritom ja hadky neznášam. Ja idem potom spať do obývačky (nepride za mnou), druhy den tichá domacnost. Dalsi den vecer sa uz chce rozprávať. Ale nema co povedat, len cuci do zeme. Tak hovorim ja. Potom sa kaja a viem ze ho to mrzí. Potom je mesiac kľud a potom vsetko začína odznova. V hádke tvrdi, ze mu rozkazujem. Necitim to vsak tak. Mam 37 rokov a je to moj stvrty vztah v spolocnej domacnosti. Nikdy mi chlap toto nevycital. A tento vycita. Pre uplnost - ja som jeho prvá partnerka v spolocnej domácnosti, byvam v jeho byte, zenit sa nechce a deti neplanujeme.

h2
12. mar 2021

@barborachors Ahoj, určite nie je dobre, že žiješ takpovediac v strachu. Bojíš sa hlasno buchnúť so skrinkou, nemôžeš ísť slobodne do kuchyne variť, lebo Ťa hneď kontroluje... Keď som si prečítala, že nemáte spolu sex, neplánujete svadbu, ani deti, tak sa len pýtam, načo teda spolu ste? Tebe vadí x vecí na ňom, jemu zase na Tebe. Keď sa to nakopí, pohádate sa. Tú vašu hádku v potravinách si neviem predstaviť, veď sa jedná o cestoviny! Ak on chce iné, ako Ty, tak kúpim oboje, veď je to pár centov, preboha! Ale zase chápem aj jeho, že mu vadí, keď ho upozorňuješ na umývanie rúk, ako malého chlapca. Nedávam vášmu vzťahu dlhú budúcnosť. A už vôbec nie šťastnú.

barborachors
autor
14. mar 2021

Ok, vela z vas tu pisalo ze nemam upozornovat chlapa na to ako si ma umyvat ruky. No smiesne. Neviem vy asi doma lietate okolo chlapa po spickach a nic mu nikdy nepoviete v dobrom, nepripomeniete? Keby ma miloval tak to znesie a kedze mu to hovorim pekne a nevrcim na neho tak nema mat dovod na to byt alergicky predsa. Ved ja mu nechcem zle ked mu normalne poviem, milo s usmevom este ho objimem. Ja som velmi dobry clovek kazdy kto ma pozna to vie a aj on mi to vravieva. Ziadna harpija 😁 Ja na chlapa neviem byt zla ani mrcha ale asi by som mala byt, lebo ako vidim za dobrotu na zobrotu 😁 A nechcela som aby sa tato diskusia zvrhla na umyvanie ruk apod ale ako sa zachovat vo vztahu ked on po hadke odmeita komunikovat... Ale ako citam a zamyslam sa celkovo problem je prave v tom ze sa k sebe nehodime a pojdeme od seba tak ci tak.