Keď spoločné bývanie pochová vzťah

6. apr 2020

Zaujímali by má vaše reálne skúsenosti so spoločným bývaním s partnerom v prípade,že vám to nevyšlo...mám na mysli vzťah,keď ste boli spolu spokojní a všetko klapalo super v case randenia,no spoločné bývanie nedopadlo dobre...ako ste to riešili? Skôr mám na mysli pocity,či ste sa postupne "odlubili" a nebolo čo riesit, alebo čo v prípade,ak by ste partnera ľúbili,no spoločný život by vám moc nešiel?

larafabrizzi
7. apr 2020

Ja som začala bývať s mojím partnerom po pár dňoch...sme spolu už 10 rokov, spoločné bývanie je najlepší test vzťahu...hlavne vážneho, tam sa ukáže, ako viete spolu vychádzať, tolerovať sa, riešiť problémy...randenie je asi u každého bezproblémové a nič o budúcnosti páru veľmi nenapovedá. Spoločné bývanie a krížové, ťažké situácie napovedia, či ide len o zamilovanosť alebo skutočnú lásku, ktorá zahŕňa aj vzájomnú úctu, porozumenie, veď o tom to práve je, či sa vzájomne ľúbia len na perfektnom rande alebo aj v reálnom živote, ktorý prináša prekážky a komplikácie, choroby, tu sa ukáže, či sa vedia partneri akceptovať, podržať vzájomne, aj či dokážu vidieť partnera stále krásneho..vnútrom, aj v teplákoch a strapatych vlasoch

lula313
7. apr 2020

Ja som mala vzdy problem s niekym zit, či už to bola sestra, rodičia, spolubývajúca.. všetci mi liezli na nervy, mali úplne iný štýl života a tým sme sa rušili, narušali si vzajomne rezim. S mužom zijem už nejakých 13? Rokov a práve preto som si povedala, že je ten pravy, lebo mi v spolunažívaní nelezie na nervy. Sme noční vtáci, ktorí chodia neskoro spat, rano si ľúbia pospat, rovnako sme pôžitkári, nie sme prehnani puntičkári. Každý upratuje vtedy, kedy chce a čo chce(muž dá prať pracku, ja nalozim umývačku... ja uvarim, on to po vychladnutí sprace do chladnicky, či umyje plechy, v niektorých veciach/činnostiach sa brutálne dopĺňame). Myslim, že by som si mala problem najst iného chlapa, ktorý by mi neliezol na nervy. Keď sa pozriem napr na švagra, ktorý vstáva o piatej rano, aby cez deň toho viac stihol, nepohne doma prstom, tak by som takého chlapa oknom vyhodila.. čiže keby mi chlap nesadol v spolunažívaní, tak by som taký vzťah ukončila..

autor
7. apr 2020

@larafabrizzi tak to si prosím vysvetliť,kde si zobrala tú odvahu.......po pár dňoch??? To na základe čoho a komu napadlo??? Akoze nechápem,ale zaujíma ma to....nerátala si s možnosť,že by to mohla byť čistá katastrofa????

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
larafabrizzi
7. apr 2020

Nie. Vôbec som s tým nerátala, že by to bola katastrofa, ak áno zbalis chlapovi veci a ide 🙂
Bola som 9 mesiacov po rozvode.S mojím manželom sme tiež začali bývať spolu po pár mesiacoch a po ďalšom roku sme mali dcéru a následne 12 celkom pokojných a pekných rokov, keby sa stále neangažovať niekto z našich rodín, až to prasklo uplne

larafabrizzi
7. apr 2020

@retatka ja som mala 35 a partner 44

autor
7. apr 2020

@larafabrizzi tak potom si asi veľmi tolerantna žena alebo vzťahový typ...ja ani jedno

mala_hobitka
7. apr 2020

Vzťah sa nepokazí spoločným bývaním. Vzťah sa pokazí lebo partneri nie sú kompatibilní, málo sa ľúbia, chovajú sa k sebe neúctivo, málo komunikujú, sú sobeckí, a podobne. Často je to kombinácia možností. Ale spoločné bývanie nie je ani len v kombinácii. Skôr sa prejavia vlastnosti a postoje, ktoré sú korigovateľné alebo ľahšie dobrovoľne prehliadateľné ak spolu nie ste denne. Ale sú to vlastnosti a postoje, ktoré človek mal už predtým. Aj roztržky ohľadom financií a spravovania domácnosti sú len výsledok vlastností a postojov. Ako keď niekto čaká, že jeho kuchynskú linku v jeho byte zafinancuješ ty. Alebo keď čaká, že doma budeš variť iba ty. Alebo čaká, že všetko bude podľa neho. To je sobeckosť, nie problém s bývaním.
Ak máš obavy, že vaše spoločné bývanie by skončilo katastrofou, tak je to skôr preto, že pochybuješ o vzťahu ako takom.

leeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yanka239
8. apr 2020

napíš mi IP, ak chceš, môžem ti k tomu napísať o mojej skúsenosti

zuzuliennka1
9. apr 2020

@mala_hobitka upravila by som to - ak niekto caka, ze ten druhy bude len varit a pod. - je to v prvom rade o nastaveni partnerov, o ich vychove doma a o komunikacii. Niekde moze muz cakat, ze bude varit len zena a zaroven to ale tej zene nemusi nijak vadit. Ja by som si do varenia napr. nepustila nikoho, nemam rada ked mi do toho ktokolvek keca. Takze je to zase len a len o komunikacii, o vyjasneni si, kto sme, co sme a co od vztahu ocakavame. Preto je podla mna nezmysel hnat sa do vztahu bez dokladneho spoznania sa, a nemyslim tym byvanie, ale rozhovory, travit spolu plnohodnotny cas, spoznat sa, spoznat rodinu a okolie, z kt. partner pochadza

mala_hobitka
9. apr 2020

@zuzuliennka1 Chápem ťa ale mne skôr išlo o princíp, že to druhá osoba očakáva akoby to bola najsamozrejmejšia vec na svet.

autor
9. apr 2020

@mala_hobitka on hlavne čaká,že sa niekto bude s ním deliť o výdavky a jemu kvázi jedno kto to bude

mala_hobitka
10. apr 2020

V tom pripade chce usetrit a nie byvat s tebou.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
1. dec 2020

Na navyky a zvyky sa da zvyknut. Cim som starsia,tym viac viem,ze ak je chlap dobry,milujuci,mate spolocny pohlad na zivot,tak sa daju prehliadat aj zle navyky v domacnosti a po rokoch sa to trosku skoriguje. Netreba cakat,ze do roka sa zmenia. Dolezite je smerovanie s clovekom a nie ci sklapa dosku na wc,ci skladuje pouzite ponozky pri posteli a podobne.

cucoriedkacucoriedka
13. mar 2021

@katkaba1 toto je presne krasne realne opisana situacia;)))) presne som mala aj ja problemy s wc ...zamyslala som.sa nad tym.ze rano nevyzeram po zobudeni sexi...ze mu vonat nebudem;))))

ahaknaj
12. apr 2021

Po šiestich rokoch stretávania sa doma u mňa, sa mladú muž osamostatnil a odsťahoval od mamičky. S pocitom slobody sa jeho ego zvýšilo do nebies, našiel s milenku, ktorá nebola tehotná ako ja v tom čase a tým pádom od neho nic nechcela. Tak sa chlapčiatko zamilovalo do kolegyne, slečny úžasnej a dokonalej...a predomnou a jeho rodinou hral zodpovedného muža. Ale každá z nás vycíti keď je osemdesiata piata v poradí...tak nakoniec po zostahovani sa a pôrode mi oznámil že miluje inú. Tak teraz sa stále brodime v srackach a príbeh pokračuje...