Komentáre muža

14. dec 2023

Počúvate od svojich mužov kazdodenne nejaké poznámky ohľadom chodu domácnosti či dieťaťa? Kedy upraces chladničku, kedy umyjes okná, ešte si neprebalila malú? Ešte neni prezlečená z pyžama? Čo mám akože jesť? Naloz mi obed. To s ňou dnes nepôjdeš ani von? Už si mi naložila? Kedy sa tu naposledy umývalo ? atď atď .... Ja som už z toho v nervoch 🫣🤔 samozrejme to všetko robím i keď niesom žiadny upratovaci atlét čo chodí s mopom za zadkom ale upratujem pravidelne a v rámci možností pri dcérke tak aby som stihla navariť, oprať, povenovať sa jej, upratať i trochu na vzduchu sa vyvetrať a aby to u nás nebolo ako v zoologickej. Z týchto komentárov som neskutočne znechutená a už som asi alergická na každú takúto reakciu,. ktorá ma dokáže dostať do totálnej vyvrtky. Máte to žienky niektorá doma podobne? Podarilo sa vám nejako mužovi s rozumom vysvetliť aby s týmito hlúpymi komentármi prestal? Ja sa snažím ale už ani nemám nervy a energiu niečo hovoriť lebo to skončí akurát tak tým že som neschopná.

viestta
14. dec 2023

Napriklad: Nie, neumyla som okna, lebo nestiham. Ked sa ti zda, ze ich treba umyt, tam je handra a vedro, mozes sa realizovat.

mikadooo
14. dec 2023

Nie preboha. Veď a ty čo sa ho to isté nepýtaš? Či ty máš takého, že žena je poddruh, určený na slúženie mužovi? Každú jednu otázku by som mu otočila - a ty kedy vyčistíš chladničku? Ja som ju čistila už 8x, teba som ešte nikdy nevidela ju čistiť - už si dávno na rade... Kedy konečne začneš malú prebaľovať aj ty? Ja som ju prebaľovala od 6 ráno do 6 večer, aspoň tie tri hodinky, by si mohol aj ty ju prebaliť. Moja rada - mala by si trošku zlenivieť a nie vyhovieť vždy všetkým. Ja kľudne mužovi poviem - nie, neumyla, nespravila. Ale tak zas on má skúsenosť, čo to obnáša starať sa o dieťa, vďaka mojim zdravotným výpadkom.

janettdamian
14. dec 2023

Nie, nedovolili by si to muž ku mne.

pribinak
14. dec 2023

@janettdamian Práve som toto iste chela napísať

Po 2. komentári by bol mŕtvy

mane01
14. dec 2023

Niekedy to vyskusa, ale cim dalej tym menej, lebo ked povie napr. ze chladnicku by bolo treba umyt, tak mu poviem: super, tak ju umy! A je po debate. Ja nie som jeho mamka, aby dom mu okolo zadku behala… a prosim ta, to co je za poziadavku, ze naber mi jedlo? Je chromy alebo retardovany? 🤨

deti95060810
14. dec 2023

nie , takéto niečo nemám. práve naopak dnes mi povedal že okná Vianoce nerobia - len som spomenula že síce darčeky nakúpené na 90 perc., ale okno ani jedno nie je umyté...😉

deti95060810
14. dec 2023

ja síce manž. naberiem jedlo, obslúžim, kávičku donesiem - ale zas mi povie že prečo to robím, že on ruky aj nohy má... že nie je barón Hnida

dzulli1980
14. dec 2023

No ch.ja si si zobrala ... viac k tomu niet čo dodať.

marcellka32
14. dec 2023

Čo mám akože jesť? Naloz mi obed. Už si mi naložila?

Toto vážne? Nerob si srandu, lebo tam dojdem a asi mu vyrezem jazyk....že sa nehanbí
Ale opäť, môžeš si za to sama, lebo všetko robis TY

nin12345
14. dec 2023

Nie ja nepocuvam a teda po takych komentaroch by ma to demotivovalo este viacej. Nenechaj si skakat po hlave a nenechaj to zachadzat dalej lebo ti nebude dobre..

petamich
14. dec 2023

nie, taketo komentare vobec nepocuvam 🙂 moj manzel je moj partner a plnohodnotny rodic a rovnako obyva tuto domacnost, takze sa podiela na jej chode, udrzbe, starostlivosti o dieta atd., nie je moj hradny pan ani nie som jeho sluzka, pestunka, upratovacka a gazdina

ze naloz mi obed, ak by mal obe ruky zlomene mozno a aj to iba v pripade, ze by poprosil, by som ho ovalila panvicou za taketo reci 🤷‍♀️

muchacici
14. dec 2023

Môj to párkrát skúsil, hlavne, keď je nervózny, tak sa snaží rýpnuť, ale na to mu vždy ide naspäť, že keď sa mu nepáči, nech sa páči, postav sa a urob to sám, keď si taký šikovný a múdry, že nech je radšej ticho, keď len mudruje z polohy ležmo na gauči 😄

mamamasama
14. dec 2023

Môj mal komentár len raz. Aj to, nie až tak extrémny, ako máš ty od svojho manžela. Na druhý deň som mu nechala deti s úlohami na celý deň. Klasickými.Nič extra. Podlaha, práčka, riad, obed, postarať sa o deti, prechádzka... Vrátila som sa do blázinca a on bol v koncoch. Bol to pre mňa nádherný deň.

marianarem
14. dec 2023

Keby mi muz povedal "naloz mi obed", tak by som mu nalozila..ale nie obed 🙂
Moj muz nemava taketo poznamky, to skor ja mu obcas nieco vytknem, ale nie takymto stylom (dufam). Ani doma u rodicov som to nevidela a ani by som si to nenechala. Aj tvoj si dovoli len to, co vidi, ze moze.

jazula
14. dec 2023

Takto vnímal vašu “deľbu” prace v domácnosti aj pred dieťaťom, či len žiarli a vynucuje si pozornosť?

Bude treba byť asertivnejsia….napriklad pri poznámke “nalož mi obed” by som šla cestou “milacik, prebalujem/krmim/nieco iné robím nálož si a nálož aj mne, ďakujem”. Tieto jeho blbe poznámky nezrušíš vysvetľovaním, treba ho viac zapojiť a nesprávať sa ako mamka rozmaznaneho pubertiaka…
Inak ja partnerovi jedlo bežne naložím, ale zasa keď varí alebo chystá jedlo on, naberá on všetkým. Aj sanitu väčšinou umýva on, aj rieši umývačku riadu…

tykat
14. dec 2023

Takyto chruno... raz... JEDINY RAZ by mi toto povedal a ako sa hovori "zbieral by svoje vybite zuby polamanymi rukami".
Boze az mi tlak stupol.😂

liusa82
14. dec 2023

naložila by som mu ale dobrú s hrncom po gebuli😀 takú ešte nehrali aby som sa nechala takto komandovať a sekirovať.Ruky má,nech si spraví aj sám.Si málo rázna

viestta
14. dec 2023

Autorka, ja ta len poucim do buducnosti. Okrem rodenia a dojcenia nie je v dome, okolo dietata, okolo domacnosti ziadna ina robota, ktoru by nemohol zvladnut aj chlap. Medzi tie, ktore zvladnut moze (a mal by) patri aj umyvanie okien, aj prebalovanie, aj naberanie uvareneho aj kocikovanie, aj umyvanie chladnicky (a mnoho inych, zoznam by bol dlhy). Takze nabuduce ked sa panko ozve, treba mu oznamit, ze nic a nikto mu nebude branit aby to spravil on.

deedol
14. dec 2023

nikdy v zivote. ty mu nakladas jedlo? je to muz z "tradicnej" rodiny s "tradicne" rozdelenymi ulohami? co robi cely den on? mrzi ma to, ale takto sa pri nom len zrobis. treba s tym nieco urobit, dohodnut sa na inej delbe prace. lebo ak pribudnu dalsie deti + pojdes do prace, tak sa zblaznis.

pralinka25
14. dec 2023

Kedy upraces chladničku, - zda sa ti spinava? tam je handra umy ju.
kedy umyjes okná, - mas ruky? umy ich ked sa ti nepacia
ešte si neprebalila malú? - aj ty si jej otec urob to ty
Ešte neni prezlečená z pyžama? - este to sama nevie pomoz jej
Čo mám akože jesť? - bud si daj to co je navarene alebo si uvar na co mas chut
Naloz mi obed. - slovo prosim si sa mal naucit este v skolke.
To s ňou dnes nepôjdeš ani von? - bojis sa ze zabludite? zapni si GPS a chodte
Už si mi naložila? - nie som tvoja matka a ty nemas tri.
Kedy sa tu naposledy umývalo - vtedy a vtedy som to urobila. teraz si narade ty.

moj ty boze keby sa so mnou takto bavil moj muz .... nie vlastne nemala by som takeho muza. jedna s tebou ako s handrou. co on je z porcelanu alebo co? to si ta bral len na servis? v domacnosti je snad aj on. ale asi je zvyknuty z domu. mama asi tiez bola sluzka.

bluka2
14. dec 2023

Už si mi naložila? je topka, fakt. Ja by som si asi myslela, že som zle počula a toto sa ma veru ešte nikto nespýtal 😂
Neviem, spytaj sa nabudúce len tak ty jeho

dskjhfdlkdjhl
14. dec 2023

A tvoj muz nema ruky? Len papula mu narastla?

viestta
14. dec 2023

@pralinka25 nie, panko nema manzelku, ktoru si cti a ktoru miluje. On ma doma domaci spotrebic s vyhodami. Ked este ten unaveny domaci spotrebic vecer "nepodrzi" tak sa jej bude vypytovat, na co sa zenil, ked ani sex nema... (alebo jej povie, ze si najde milenku akov tej inej teme) Cele zle, cele zle...

bluka2
14. dec 2023

Alebo sa ho spýtaj, či chce nakladačku 😃

bluka2
14. dec 2023

@dskjhfdlkdjhl aj ego mu narástlo

pralinka25
14. dec 2023

@viestta ja vazne zasnem ake vselijake individua sa minu. kaslat na GDPR fakt by mala existovat cierna kronika debilov nevhodnych na vztahy. kazda ktora takeho stretla by ho tam zapisala

lavender94
14. dec 2023

A ty sa ho čo nespýtaš. Už je navarené? Je špinavá podlaha, kedy ju povysavas? To ti nevadí ta kopa neopratého pradla? Lebo mne už začína.

Inak aký bol pred narodením dieťaťa? Lebo toto sa z muža nestane v dospelosti, to ho takto sprzni výchova od ženy, ktorá zo seba nechá dobrovoľne robiť chodiacu handru. S takým by som si teda decko neurobila ani keby mám byť bezdetná. Máš dve možnosti. Bud si ho vychováš aby sa nesprával ako nesvojprávny hendikepovaný chmuľo, alebo zo seba necháš robiť handru aj ty. Samozrejme je dosť veľká šanca, že toto prerastené decko sa už prevychovať nedá. Neviem, či máš dievča alebo chlapca. Ak dievča prosim ťa neveď ju k tomu aby o sebou nechala takto zamerať a ak chlapca tak ho prosim veď k tomu aby si ženy vážil a vedel použiť základne upratovacie pomôcky. Tohoto truľa už asi nezmeníš, ale nech aspoň tá nová generácia stojí za to.
Inak ja by som s takým človekom žiť nevedela, ja by som sa najprv snažila asi po dobrom, potom by nasledoval bľak a keby nič nepomohlo, fakt by som sa kvôli tomu rozviedla. Možno pre niekoho extrémne, ale mne by sa človek, ktorý si ma neváži hnusil

natall113
14. dec 2023

Toto by si ku mne nedovolil a ani by som si to nenechala mám predsa nejakú hrdosť. Je nesvojpravny? Nevie sa o seba postarať? Dieťa nieje jeho? Nežije v tom dome/byte aj on? Pokiaľ nieje nejaký invalid (čo predpokladám že nie) zvládne všetko spraviť aj on

subartic
14. dec 2023

Išla by odo mňa jediná otázka ? Kedy už konečne zarobíš na Volvo XC 90 a poriadnu dovolenku ?

pralinka25
14. dec 2023

@subartic aj keby sral diamanty by som ho za take reci poslala do teplych krajin a dubaj by to nebol