Komentáre muža

14. dec 2023

Počúvate od svojich mužov kazdodenne nejaké poznámky ohľadom chodu domácnosti či dieťaťa? Kedy upraces chladničku, kedy umyjes okná, ešte si neprebalila malú? Ešte neni prezlečená z pyžama? Čo mám akože jesť? Naloz mi obed. To s ňou dnes nepôjdeš ani von? Už si mi naložila? Kedy sa tu naposledy umývalo ? atď atď .... Ja som už z toho v nervoch 🫣🤔 samozrejme to všetko robím i keď niesom žiadny upratovaci atlét čo chodí s mopom za zadkom ale upratujem pravidelne a v rámci možností pri dcérke tak aby som stihla navariť, oprať, povenovať sa jej, upratať i trochu na vzduchu sa vyvetrať a aby to u nás nebolo ako v zoologickej. Z týchto komentárov som neskutočne znechutená a už som asi alergická na každú takúto reakciu,. ktorá ma dokáže dostať do totálnej vyvrtky. Máte to žienky niektorá doma podobne? Podarilo sa vám nejako mužovi s rozumom vysvetliť aby s týmito hlúpymi komentármi prestal? Ja sa snažím ale už ani nemám nervy a energiu niečo hovoriť lebo to skončí akurát tak tým že som neschopná.

subartic
14. dec 2023

@pralinka25 ja mám skusenosti že to chlapov odzbrojí. A vždy a znova mu položiť túto otázku . Ak som ja ako žena považovaná za opatrovateľku a slúžku v domácnosti a vyžaduje tento full servis , teda ak mám zarábajúcemu chlapovi poskytnúť perfektný servis nech on poskytuje perfektný pracovný výkon , ktorý má efektivitu vo forme peňazí . Ak to nedokáže nech prestane kritizovať.

petamich
14. dec 2023

@subartic a ked mas manzela/partnera, ktory dobre zarobi aj na to auto aj na tu dovolenku, tak mu to dava pravo spravat sa k tebe ako k sluzke? Ci za tie Maledivy uz je to okej?

nevidim dovod, aby som zarabajucemu chlapovi poskytovala full servis, ja osobne som napr. dobre zarabajuca zena, znamena to, ze manzel mi ma poskytovat full servis a mozem sa k nemu spravat ako k handre? 🤷‍♀️

subartic
14. dec 2023

@petamich no tak takých je veľmi málo . Pri všeobecných pravidlách existujú výnimky . a nie nedáva mu to právo .

euka210
14. dec 2023

chvalabohu takeho nemam. Keby som take mala pocuvat, tak po 1 dni by som mu povedala, ze ked sa mu to nepaci, moze urobit on, ja mam len dve ruky...

doriiis
14. dec 2023

Nalož mi obed.Potialto som prečítala a stačilo.
Nie autorka,nemáme to takto ....vybrala som si muža s rozumom.Ktora si takéhoto chuja vyberie,tak si ho aj zasluzi

aidan133
14. dec 2023

preboha ženy, to čo to poniektoré máte doma za stvory....

zobaka
14. dec 2023

také otravné vety stačí, že počúvam v robote, doma mám našťastie normálneho muža

duppka13
15. dec 2023

Poviem Ti kolko krat som tento rok umyvala okna - nula krat (0) a nechystam sa ani na vianoce. Muz tu byva tiez, okien na dome mame ako na mensej bytovke, ked to jeho netankuje ani ma nehne v zime drhnut okna ked som cez den sama s dietatom, kam ho dam aby som to spravila? Par krat mu usla takato poznamka ale uz to neskusa pre svoje vlastne dobro a klud. Hadame sa casto ale pre taketo poznamky nie. O domacnost sa staram bezne, porobim co pri dietati stihnem, jemu to staci, ked chce viac spravi sam. Aj jedlo mu obcas nalozim, preco nie. Aj on nalozi mne ked je treba. A rada pre teba? Skus mu davat podobne otazky ako on Tebe, tipujem ze sa este od neho vselico dozvies.

vanilkovazmrzka
15. dec 2023

Hra ni ce.

nelca0510
15. dec 2023

Máme dve deti,z toho jedno bábätko. Niekedy je to u nás ako po výbuchu,keď nie je staršia v škôlke. Manžel to síce vidí,ale niečo poupratuje,keď vidí,že toho bolo na mňa veľa. Ale nikdy,naozaj ani raz si nedovolil komentovať tak,ako tvoj muž. Okna mám neumyte,ale na Tom snáď nestojí život. A môže si predsa aj sám naložiť,má ruky

riyadh
15. dec 2023

Nie nemam doma takeho ccta, sme spolu 20r a este mi takuto otazku nepolozil🙂

erika237
15. dec 2023

Mna by zaujimalo, ci takyto muzi ktori cakaju kym mu zena nalozi jedlo rovnako cakavaju na dvoci, kde su svedske stoly, ze ona mu ho donesie, kym on asi sedi pri stole.

20erika07
15. dec 2023

Sila toto. Ja teda nemam ideálneho manzela ani zdaleka ako maju tu niektore žienky ale to co nespravi on, nedovoli si komentovat mna ak to nestihnem spravit ja.
Asi 3 r dozadu fakt som nestihala pred letom umyt okna a jeden den sa zapozeral a vravi, ze bolo by aj tie okná umyt ci? Isla som sa aj ja zapozerat a vravim, ze no bolo by a smiali sme sa. Ked prisla tá pravá chvíľa, okna som umyla. On by to spravil keby mu to dovolim, ale ked vidim ako umyva riad 🙈 raz mi na digestore prstom do prachu napisal I love prach , tak som mu tam dopisala este ypsilon na koniec a nechala tak par dni este 😊
Vie dobre aku odpoved by dostal ak by sa opytal kedy spravim to a hento, alebo preco som nieco nespravila, to sa neodvazi 😄 lebo sam nie je dokonaly a tak to nevyzaduje ani odomna .
Ty na muza musis ist ako on na teba . Kamoska to tak mala s muzom podobne ako ty, trvalo to sice par rokov, ale teraz to maju otocene, on sa v tomto skludnil a ona je skoro ako on bol kedysi, nie uplne ale to co do nej hustil roky, vzala si priklad a robi mu skoro to iste, nie naschval, automaticky ako sa to od neho naucila.

natalymindo
15. dec 2023

Keby sa takto ku mne muz správal uz s nim nejsom. V skratke... ked doma niečo nestíham nezvládam lebo behám okolo 11 mesačného syna tak to urobi za mna. Stane sa ze aj nenavarim lebo mam tehotenské nevoľnosti. Navarí on ked pride z prace. Spravanie tvojho muža mi príde cez čiaru. Vo vzťahu su dvaja v dome žijú dvaja to neznamená ze zena je ta co ma pendlovat okolo vsetkeho! Partneri si maju vo všetkom navzájom pomáhať. Mna sa muz nespyta prebalila si syna? On to robi automaticky aj keď bol prebaleny aj tak mu plienku vymeni lebo chce. A je to jeho dieťa o ktoré sa rad stara. To co mas ty doma za chlapa uz by nebol. Otras niektorí chlapi na zaplakanie...

mirkava
15. dec 2023

Normálne by som mu aj to jedlo požúvala 😁 a ak treba aj pinďura pri cikani podrzala 😁, ritku mu netreba poutierat? Prpadne aj zúbky umyť?
Nazen ho do roboty! Dupni si, nech sa trochu snaží nech pomôže, ide o teba, takto ta zničí.

milanemila
15. dec 2023

Nemam to tak doma nastastie 🙈 ty nie si muzova sluzka, ale jeho partnerka. Keby sa takto muz ku mne spraval, tak by mal velmi rychlo zbalene veci v kufri.
Neviem aka stara je dcerka, ale teda ja by som sa cez vikend rano zbalila a odisla minimalne na cely den. Nenachystala by som navarene ani by som neupratala a vecer by som prisla domov a spravala sa k muzovi presne ako on k tebe. Cize kde ma navarene, upratane, ze ved cely den bol doma a nech ti spravi veceru 🤷🏼‍♀️
Pre mna je v partnerstve vzajomny respekt jednou s najdolezitejsich veci. Vzdy myslim na deti v zmysle, ze to co vidia doma sa im zda normalne. Cize napriklad tvojej dcere sa bude zdat normalne, ze sa muz k zene sprava ako chrapun a pravdepodobne si rovnakeho chrapuna raz najde aj ona.

klementinka58
15. dec 2023

raz mi to povedal cosi podobne ale kludne a ja som mu s kludom anglicana povedala, ze sa ma to nemusi pytat, ze ked vidi co treba urobit tak to moze urobit sam. Odvtedy je pokoj s otazkami. Ale celkovo mam pracovne povinnosti, domov prichadzam vecer takmer kazdy den, cestou vyzdvihujem deti a cez tyzden nevarim. Takze on pride o stvrtej domov a chysta veceru pre vestkych. Ja okolo chlapa nejako extra neskacem. Jeho mama mi dakedy hovorila, ze je zvyknuty mat presne o 12stej obed tak somlen pokrcila plecami. Mal sok, ked zistil, ze nedelny obed byva o jednej az pol druhej a ze cez tyzden nevarim, neskacem okolo neho radsej si citam,alebo som na joge. Ked som bola tehotna tak som ho pripravovala,ze prve 3 mes nebudem stihat varit ( stihala by som v pohode), lebo sa budem venovat dietatu. Tak to respektoval a varil sam alebo donaska. Proste neskacem okolo neho. Kolac peciem raz za cas a vzdy pochvali. Kamoska pecie v kuse kadzy treti den, domacnost tip top ako z katalogu , ona ustvana a muz hundre lebo ved si ju nevazi ked okolo neho obskakuje . Ked bola u nas jej skoro oci vypadli, ked videla mojho robit si veceru. Alebo nesla predychat, ze pri novorodencovi nevarim 🙂 ale ze spim alebo sa venujem dietatku. Len som manzelovi nechcela ukazat, ze zvladam vsetko aj varenie a on nemusi nic. Takto sa zapaja a ked v sobotu chceli palacinky tak musel vziat maleho von. A na oplatku ked vidim, ze on je unaveny beriem maleho von ja cez vikend.

ruxandra
15. dec 2023

“Naloz mi obed” 🤦‍♀️ co ti šibe, on nema ruky, nevie si naložiť sam? A ty urcite poslušne hned bezis naložiť mu, kym on lezi na gauci a pozerá telku, vsak?
Raz by mi takto prikázal a skončil by.
Zeny, preco vlastne dovolíte, aby si z vas muzi urobili taketo handry? To az tak zúfalo zoberiete hocijakého retarda, co je volny, len aby ste neboli same?

Vazne nechutný clovek, to bud radsej sama, odpadne ti tak 95% povinností..

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
15. dec 2023

Tak dám pikošku🙂 keď sme sa pred 20 rokmi brali svokra mi hovorí a potom ja zehlim tielka aj ponožky aj ty budeš....nič som nepovedala...nezehlim celý život (okrem košele na oslavu), nie som otrok domu a majetok muža, muž to na mňa raz skúsil otázkou: a nebudem mať vyžehlené tielko? Moja odpoveď: ale budeš, tam je žehlička nech sa páči🙂 odvtedy je ticho...tielka má nekrcive, keď ich zložim sú v rovnakom stave ako po žehlení 🤦‍♀️

simsalabim
15. dec 2023

Fuuuha, autorka, ty si sluzka ci otrokyna, aby si toto pocuvala? Po prvej vete by sa manzel velmi jasne dozvedel, co si o takychto reciach myslim. A neda mi - ako mate doma podelenu starostlivost o domacnost?

minenkak
15. dec 2023

Nie nepoznám,môj muž keď nie je upratané a náhodou mu to vadí tak to uprace,na jedlo sa opýta čo ideme jesť,včera som mu napríklad povedala, že to ma nezaujíma (nebolo mi dobre) nech si spraví čo chce,spravil si a inak každý spraví to čo uzná za vhodné a čo mu ide lepšie,tak isto aj varíme

kubkovamama
15. dec 2023

Toto robil ex a ešte za pochodu robil dozor či to robím správne(teda podľa neho alebo podľa svokry) a samozrejme hodnotil výsledok.Vzdy negatívne.😂Napr.si pamätám ako večer po 12tke a 10 pivách pred polnocou kontroloval či som utrela prach.Taky extrém asi doma nemáš,ale liezlo by mi to statočne na nervy

ibatanecnica
15. dec 2023

nečítala som komentáre ale nie, nepočúvam. Pretože vie veľmi dobre, čo by nasledovalo.

ibatanecnica
15. dec 2023

@dskjhfdlkdjhl treba sa ho spýtať, či je digitálny, či nemá ručičky.

jaond19
15. dec 2023

Moj zvykol byt uhundrany sem tam takymto sposobom, viem to rychlo zrusit strucnou odpovedou: vies kde mame handru, mas zrovna 2 ruky volné, mas cas frflat tak to sprav, nie som asistent postihnutého..... Bol zial zvyknuty z domu ze sa okolo vsetkych isla mama zodrat na ukor seba, svojho zdravia, casu.... takze sa to dlho "prevychovavalo". Netreba sa bat povedat nie, bez vycitiek ze je to nieco zlé. V štýle "najviac ti pomôžem keď ti nepomôžem" vediem v domacnosti aj syna, nech sa nemusím raz hanbiť pred nevestou. Snad sa mi to podarí

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
15. dec 2023

Ty mas doma ten typ chlapa co si mysli ze zena ma ruky z drezu vytiahnut len ked mu ide podat pivo.

minenkak
15. dec 2023

Mňa hlavne zaráža,že si to niekto vlastne nechá, takto komandovat doma

rorino
15. dec 2023

Začala by som tým,že si ma naložiť obed sám.Co si slúžka prepana!A on zemepan?