Má zmysel počkať?

28. jan 2024

Ahojte. Pokúsim sa vysvetliť svoju situáciu. S partnerom sme spolu vyše roka, bývame od seba nejakých 40 minút cesty a teraz nadviažem...chcela by som s nim začať pomaly žiť aby sme nemuseli za sebou stále takto dochádzať a aj tak sa chcem už usadiť, ale...z jeho strany tam ten nejako záujem nevidím. Tohto roku končím VŠ, študujem externe popritom pracujem a na VŠ som išla preto aby som robila v obore ktorý by ma bavil. On má 31 rokov, stabilnú prácu a býva stále s rodičmi. Minule som túto tému nadhodila že si po skončení VŠ začnem hľadať prácu vo svojom obore žeby bolo fajn sa asi rozhýbať a začať riešiť spoločné bývanie (on chce ostať v okolí svojho mesta keďže tam má stabilnú prácu, to samozrejme chápem a nemám s tým problém ísť tam za nim) . Tak som začala riešiť tému spoločne bývanie, chcela som vedieť kedy to asi tak začneme riešiť, aby som vedela kde si vlastne hľadať novú prácu a jeho odpoveď znela: Čakaj. Hm, čakaj načo? Na prácu? Spoločné byvanie? Potom mi povedal že to má ešte čas, že si mám hľadať prácu vo svojom okolí a v budúcnosti uvidíme čo a ako. V budúcnosti, široký pojem. Nevie mi ani povedať asi v akej budúcnosti, blízkej alebo ďalekej? Jeho odpoveď zase: Čakaj, neviem, netuším. Je to normálne alebo len ja zveličujem?

sheila121
28. jan 2024

Po takej odpovedi by som mu povedala nech on čaká ale na ďalšiu ženu.

vevebono
28. jan 2024

fuuuha. tak čakaj predsa 😁
skús napísať trošku viac, ako často ste spolu, či aj v iných situáciách sa správa čudesne.
lebo z toho, čo píšeš neviem celkom vyjsť, aký vzťah máte medzi sebou.

cafelatte
28. jan 2024

Chod si za svojim a nájdi si prácu vo svojom meste, nepočíta s tebou..keby áno, trval by na tom aby si mala prácu v jeho meste, ved to je základ pre spoločné žitie.

juliacenc
28. jan 2024

No na jednej strane su muzi spomaleny, treba vsetko riesit sama a ich len postavit do hotovej situacie. Ale v tomto pripade, ak ti on povedal, ze mas si najst pracu tam kde si a v buducnosti sa uvidi, tak to je jasny znak, ze nema zaujem o spolocnu buducnost. Takze papa, caka ta nieco lepsie

petamich
28. jan 2024

mozno si nemala nadhadzovat ako si to predstavujes ty ale si s nim sadnut a porozpravat sa ako si to predstavujete vy (on a ty) a nie prides a mas hotovy scenar 🤷‍♀️ kazdopadne tak ci onak ak takto zareagoval, nieco nie je v poriadku

andrea88788
28. jan 2024

Ahoj. Nezveličuješ podľa mňa. Chlapi sú niekedy vystrašení zo zmeny a zo zodpovednosti čo spoločný život s partnerkou prináša. Určite na neho netlač bude to mať opačný efekt a začne cúvať. Myslím, že si mu naznačila že máš záujem o spoločný život a teraz fakt musíš len počkať na jeho iniciatívu. Asi by som ho počúvla a hľadala si prácu vo svojom meste. Myslím, že ďalší krok by mal urobiť on. Je to môj názor, keďže viem, že chlapi nemajú radi keď sa na nich tlačí..... celkovo v živote je fajn mať aj plán B..... ľahko sa to vraví, ale treba byť mentálne pripravená aj nato, že on nemá záujem o spoločný život a vtedy príde na rad ten plán B.... ja to takto robím aby som neprežívala veľké sklamanie..... a väčšinou to sklamanie ani nepríde, lebo to odľahčí situáciu a som akoby vyrovnaná a pripravená prijať obe situácie. Držím palce a akokoľvek sa rozhodneš verím že to každopádne dobre dopadne 😊

juliacenc
28. jan 2024

@andrea88788
@autorka
no ak jej na rovinu povie, ze si ma hladat pracu 40km od jeho byvania a uvidi sa co dalej, tak je podla mna viac nez jasne, ze spolocnu buducnost neplanuje aj keby bol “ vystraseny “ ako jahniatko. Nemoze cakat, ze si najde pracu a po mesiaci da vypoved lebo on sa zdohada, ze vlastne s nou chce byvat… ma 31 ma mat rozum dospeleho muza nie decka

sterea
28. jan 2024

Tak zas 40 km nieje veľa, neskôr si môžete nájsť spoločné bývanie tak, aby ste do práce vedeli dochádzať obaja. Nájdi si prácu tam kde ti lepšie zaplatia, alebo kde ťa práca bude viac baviť, bez ohľadu na partnera a čas ukáže aký vážny je váš vzťah.

andrea88788
28. jan 2024

@juliacenc to áno.... ale berme do úvahy že stále býva s rodičmi...... takýto typ sa najpravdepodobnejšie nasťahuje k manželke do hotového..... takže aj tak je najlepšie si zariadiť vlastný život a dať tomu čas a voľný priebeh 🙂

huxy
28. jan 2024

Napíšem ti čo som zažila, a už som v podstate na to aj zabudla, len sa mi to pripomenulo. Keď som bola s bývalým priateľom, chcela som si zabezpečiť vlastné bývanie, lebo som nechcela zvyšok života stráviť v podnajmoch s dieťaťom, a akosi som ani nemala pocit, že by vtedajší priateľ nejak extra stal o spoločné bývanie 🤷🏼‍♀️. Prácu aj podnájom som mala 20 km od bydliska priateľa. Bývanie som si hľadala v okolí, dokonca som mala vážny záujem o byt 5 km od priateľa. Ale nevyšlo to. Podarilo sa mi zohnať byt v meste kde sme bývali s dcérou. S priateľom to nakoniec žiaľ skončilo... A práve preto som vďačná Bohu, že to takto zariadil. Že som sa neodtrepala tak ďaleko od mesta len kvôli chlapovi, ktorý to nakoniec vzdal... Neupinaj sa na niečo kvôli mužovi. Zariad si v prvom rade svoj život. Ak sa bude chcieť pridať, dobre pre teba. Ak nie, tak nie je ten pravý.

h2
28. jan 2024

Nie je to normálne. Už len to, že v 31 býva s rodičmi, nie je obvyklé, ale budiž, keby nemal priateľku. Ale on má, ste spolu vyše roka, ty chceš ísť bývať s ním a on, že "Čakaj!"? Čo som pes? Sadni, ľahni, čakaj. ??? Aby sa ti nestalo, že budeš čakať a čakať a ničoho sa nedočkáš.
Ty teraz bývaš kde? Vo svojom? V prenajatom? U rodičov?

danica2711
28. jan 2024

z vyhlásenia, aby si si hľadala prácu vo svojom meste a že všetko má ešte čas je jasné, že on tento vzťah nevníma nejako "žhavo" ani perspektívne, je mu viac-menej jedno, či a ako to bude pokračovať. Isteže, človeku to príde ľúto, ale pôsobíš ako normálna, šikovná, rozumná žena, určite nie si odkázaná na váhavého strelca, čo v 31 rokoch býva u rodičov v detskej izbičke

wilkova
28. jan 2024

Muž, ktorý sa naozaj zamiluje, urobí všetko preto, aby s tou ženou mohol byť. Tento tu z mamahotela mi pripadá, že je s tebou, lebo nič lepšie /pre neho/ nenašiel. Prepáč, že tak na rovinu, ale on ozajstný záujem o vzťah nemá, vo svojej podstate nemá záujem ani o teba. Máš na viac, držím päste!

mabenn
28. jan 2024

nezvelicujes...ty mas zdravu potrebu zivot posunut, on nie...typicky zbabelec, ktory ked mu nieco vyhovuje, nepohne sa...ja by som na tvojom mieste zmenila retoriku a zacala hovorit o svojej vlastnej buducnosti, kde on nemusi byt jej sucastou...a uvidi sa...to, ze byva este pri rodicoch, nie je celkom dobre znamenie...ma sancu sa osamostatnit aj on, a odmieta to...

0silvia0
28. jan 2024

Dobre mu je u mamicky, ziadne starosti, ziadny stres. Ty si ries svoje veci, na neho nepozeraj.

pralinka25
28. jan 2024

31 rocny chalan v detskej izbe spokojny tak ako je nie je prilis dobra perspektiva po roku vztahu. nasla by som si pracu aka mi vyhovuje a kde mi vyhovje a s nim by som nepocitala pretoze on nepocita s tebou. necakala by som na nic. a na neho uz vobec nie.

marca12
28. jan 2024

Ak by mi toto povedal priatel po roku chodenia a v takom veku ako ste vy,tak by som sa s nim rozisla. Treba si hladat vyzreteho muza a nie takeho,ktory nevie,co chce.

daniela2202
28. jan 2024

No veľmi sa mu nechce, pretože mu vyhovuje pohodlie domova .... len aby to netrvalo 20 rokov 😁....takže musíš sa rozhodnúť hlavne ty s tým čakaním

januska12323
28. jan 2024

Je to na tebe, nájdi si niečo vlastné a jemu buď trkne a príde k tebe alebo nie. Ale skôr nie.

gabika0825
28. jan 2024

Rok ste spolu a dochádzate za sebou a on má 31 rokov pracuje a žije s rodičmi? To ako naozaj hej? Už len to by bol obrovský red flag 🙈 prosím ta vykasli sa na takéhoto chlapca nevyzreteho ktorý evidentne ešte nevie čo v živote chce a vyhovuje mu ten komfort čo má doma pri rodičoch. Nemusí sa o nič starať. Keď doteraz nenavrhol sám od seba nejaké spoločne bývanie alebo nerozprávali ste sa o budúcnosti ako to vidíte a čo vlastne chcete tak je to zbytočný vzťah ktorý sa nikam nebude posúvať. A aby si chlapa nútila ísť s tebou bývať a nútila ho do rozhybania sa tak to iba seba ponižuješ, on vie že urobíš čokoľvek pre neho a že urobíš to čo on bude chcieť ale on prstom nepohne pre teba. Nechápem naco chce v 31 čakať. Máš na lepšieho

sissy27
28. jan 2024

Ak 31r chlap nema potrebu sa pohnut od rodicov, tak nech caka on… na nejaku trubu, co bude ochotna mu to tolerovat.

3petka
28. jan 2024

Tu mám pocit že ak s ním ostaneš budete bývať s ich rodičmi. Lebo sak sa o nich bude treba postarať.

tundra
28. jan 2024

Nie nema😘

temperity
28. jan 2024

Kup si sama svoj jedno-dvojizbak… najlepsie riesenie podla mna. A ked sa jeho velicenstvu uraci tam ist s tebou byvat, vypocitala by som mu najomne ako cudziemu 😉

olimuc
28. jan 2024

Kup si vlastne byvanie sama. Cakat nemusis na nic. Vhodnejsi kandidat Ti prebehne cez cestu aj sam. Nestahuj sa a neupinaj na niekoho, kto o to nestoji.

lindus_esterka
28. jan 2024

Nezvelicujes. Zadany chlap v jeho veku, ktoremu zena mu navrhne spolocne byvanie a on nechnapne po sanci je zvláštne. Byt tebou, pracu aj byvanie si najdem tam, kde to vyhovuje mne a uvidim, kam to s priatelom povedie, ved vzdy sa moze jeden z vas presťahovať

barborachors
28. jan 2024

prelozim ti jeho slova: este so mnou pockaj na lepsiu a krajsiu, ako si ty a potom mozes ist kade lahsie, dovi dopo.

cacianka
28. jan 2024

@h2 čo som Rexo ?!