Mám prerušiť kontakt s manželovou rodinou?

28. jún 2023

Mam prerusit kontakt s manzelovou rodinou?
Poznate to, cloveka spoznate az po rokoch.
Co sa tyka svokrovcov, mala som ich rada, mala som voci nim uctu a respekt, uprimne som im dala moje srdce na dlani a mala som ich za rodicov.

Moj svokor je skvely, mam ho uprimne rada, zasmejem sa s nim.
Svokru som mala rada, vzdy mala nejake narazky, lebo jej melu usta skor ako rozum. Ale co jej nemozem odpustit, pred pol rokom si dovolila viac ku mne a nakricala - doslova nahukala na mna, ze moj syn 2-rocny chodi po spickach. NECH TO RIESIM, IDEM K ORTOPEDOVI.Urobila to rafinovane, ked sme boli same, nebol pri tom ani moj muz (jej syn),ani jej muz (moj svokor).

Odvtedy som k nim prestala chodit, resp.minimum.Jej pritomnost je mi neprijemna, neverim jej. Je mi luto svokra, lebo urcite nechape a ona sa mu nepriznala, ze na mna nahukala.

Som naivna, ked ja som ju respektovala a ona si toto ku mne dovolila? Chcela som a pisem o vzajomnom respekte a ucte. Ona ma 2 deti , v zivote by si nedovolila nakricat na svoje deti, na mojho manzela, lebo vie, ze by skoncila, ani na svoju dceru.

Otazka znie: Blizi sa obdobie mojich narodenin a ja sa nedokazem pretvarovat. Ja ju nechcem , nechcem s nou travit cas, pozyvat ju sem, robit divadlo a falos. Zdviha sa mi nad nou zaludok. Nechcem robit ziadnu oslavu pre svokru, svokra a svagrovcov. Necitim to tak. Citim krivdu. Chovala som sa slusne, uctivo . Neviem sa nad to povzniest, co si ku mne dovolila, akym tonom.

Mam ich odstavit alebo dat sancu?

unicornlady
29. jún 2023

Ja mám tiež citlivú povahu a tiež napriek tomu, že som patrila v škole medzi najlepších, aj tak som bola kritizovaná. Takže chápem, že si citlivá na kritiku a pocit, že niekto zhadzuje tvoju hodnotu. Dokonca o to horšie, že môj otec sa venoval cudzím deťom (mal svoje "kamarátky", takže ich deťom sa venoval a nás len kritizoval, plus iné veci), takže rozumiem, že sa ťa veci o to viac dotýkajú.

Aj preto si sa zrejme nepostavila otcovi, keď chcel od teba po pôrode ísť v bolestiach po nejaké razítko. Tiež si asi zvyknutá ustupovať, a preto si sa neohradila, že "otec, mám bolesti, naozaj nejdem nikam".

odporúčam túto knižku :

belllinka
29. jún 2023

Chudera si akurát tak ty. Na mieste tvojej svokry ťa kopnem do riti už dávno, a nie že sa ti ešte budem podlizovať a posielať darčeky. Sa uvedom

tanyag
29. jún 2023

No a ty si to mužovi musela vešať na nos však? Že ťa otec poslal oraziť lístok. Ja som bola šitá po pôrode ale šitá tak, že ma zašívali pol hodinu 😁 a pár hodín po pôrode som už bola v sprche, behala som hore dole po nemocnici, keďže som mala dieťa na JISke a samozrejme som dieťa vidieť chcela atd.atď.atď.
A bolesti som mala neskutočné ale ani v jednej minúte ma nenapadlo ostať ležať na posteli, lebo som bola šitá a ver alebo nie, nikto s tým v nemocnici nemal problém.
Myslím, že hľadáte problémy tam, kde nie sú.
Muž sa urazí, lebo mu svokrovci povedia, že je chudý, a s tou nemocnicou (čo nechápem, čo sa tvoj muž zdúva, ako tým tvoj otec urazil jeho?) a ty sa urazíš lebo ti svokra vykričí, že máš s dieťaťom niečo robiť...a ak ti bola ako druhá matka, tak mi je čudné, že nevedela, že špičkovanie u dieťaťa už riešite...a nemáš podporu od manžela? tak on sa vie len zdúvat a urážať...myslím, že obaja hľadáte problémy, tam, kde nie sú a urážate sa za úplne prkotiny.

apolka77
29. jún 2023

Mňa mrzí že sa Ťa tvoj muz nezastal.
Toto vidím ako tiež problem že je on ticho keď ti ublížila jeho mama
Na Tvojom mieste v kľude si s ňou sadnem a na rovinu sa s ňou o tom porozprávam. Dam jej pocítiť že to riadne presvihla a stratila tvoju dôveru ..a že si nezelas aby sa to v budúcnosti zopakovalo. Že už nikdy sa to nesmie stať inak prerušis úplne kontakt a môže posielať aj modré z neba. Bodka.
Škoda za pol .roka si to už dávno mohla riešiť trebárs aj sms ak si nechcela zoči voči...nastav jej zrkadlo.

liv1
29. jún 2023

@belllinka prehnala si to aj v prvej sprave aj v poslednej. Necudujem sa ze tu babam prasknu nervy niekedy

zuzanapjat
29. jún 2023

@tanyag ty si vôbec nepochopila o čo tu ide. Autorka bola citlivé dieťa, ktoré malo nedostatok lásky a záujmu od rodičov. Neocenené úspechy, vyzdvihované zlyhania. Zničili jej sebavedomie. Ako sama píše, rodičia uprednostňovali svoju prácu, seba, svoje pohodlie. Tu vôbec nejde o to, čo všetko by zvládla so stehmi po pôrode. Tu ide o to, že ani teraz otec neuprednostnil jej pohodlie pred jeho 2€ za parkovanie.

autor
29. jún 2023

@tanyag Moj muz bol priamo pri tom pocas navstev v porodnici. Vsetci sme boli priamo pri tom a moj muz vsetko sonduje a vsima si. Asi aj pre jeho povahu si jeho vlastna matka nic k nemu nedovoli.

apolka77
29. jún 2023

Tie Nicky ktoré ti tu nakladajú si vôbec nevšímaj .
Nikto nemá na teba právo zvyšovať hlas ani svokra ani muz ani mama ani vedúci ani otec.
Nauč sa reagovať hneď a zastaviť to.
Pre mňa to tiež nie je normálne . Iná vec by bola keby svokra v strachu o vnuka takto reaguje lebo to opakuje už 3 ti krát a ty to neriešis.
Svokra miesto podlizovania jedlom sa mala dávno ospravedlniť.
Ako som písala vyššie pohovorte si o konflikte a uzatvor to.
Šancu jej daj. No nikdy viac nebuď ticho keď na teba niekto zvyšuje hlas .
To sa ti môže stať hocikedy hocikde.
Vždy popros osobu nech si kontroluje tón hlasu že si takéto správanie nezelaz.
Veľa šťastia želám.
A veľmi odporúčam sedenia u psychologičky kvoli traumam ktoré ti spôsobili rodičia.
Muselo byť hrozne takto vyrastať.

autor
29. jún 2023

@zuzanapjat Ano, dakujem . Presne tak. Niektore zeny sice citaju tuto diskusiu, ale nechapu suvislosti. Nechcu chapat. Snazim sa to pisat zrozumitelne, ale cely zivot a problem sa neda obsiahnut v jednej diskusii. Vela zien je tu krutych a nechutnych, neempatickych. To su presne tie, co vsade boli a vsetko vedia. Zaujomal by ma ich realny zivot, ci aj tam su take hrdinky ako sa ptezentuju tu na MK.

autor
29. jún 2023

@apolka77 Bolo. Dakujem. Aj yetaz mam slzy na krajicku. Aj Tebe dakujem za tieto riadky, co si mi venovala ❤ Psychologicku zvazujem roky, neviem sa k tomu dokopat. Len nie kazda psychologicka je dobra. Co som tu citala tu na MK, najst dobru psychologicku je umenie. A nechcem sa spovedat niekomu, kto mi mozno, v konecnom dosledku, ani nepomoze.

apolka77
29. jún 2023

Áno nájsť psychologicku co sadne je umenie.
Neviem odkiaľ si ale ak z okolia Ba či PK - môžem ti odporučiť jednu mladú ženu ..chodila som k nej asi 5 rokov nazad ak nie je na materskej určite by som to u nej skúsila.
Každý si nesieme nejaké traumy z detstva ..ja som sa po terapii začala úplne inak pozerať na svojich rodičov..potom ma YT je terapeut Martin Lajprik skús popozerať má veľmi dobré spracované rôzne témy robí aj sedenia a má rôzne kurzy....človek sa nesmie poddat tomu čo sa stalo v detstve. Predsa nás nebudú ovplyvňovať traumy ďalších 20-30 rokov. To by bola škoda.
A nemáš za čo ...mne je vždy ľúto keď si sem príde niekto vyliať srdce a zrazu sa tu zlietnu supy a len útočiť a útočiť...lenže aj tieto ženy sú traumatizovane a nevedia narábať s emóciami. Evidentne sa v tvojom príbehu uvideli ani si to neuvedomujú možno v úlohe huba predbehla mozog 😅.
Kľudne sa ozvi do IP.☘️☘️☘️

tanyag
29. jún 2023

@zuzanapjat
Tak to autorka mala takto od začiatku napísať, potom by tu boli iné komentáre. Ja som tiež nemala najlepšie detstvo, ale to zo mňa urobilo skôr silnejšiu osobu, ktorá čelí situáciam v živote racionálne, s rozumom. Možno práve preto, aká je citlivá, si k nej ľudia dovoľujú a muž ju nepodporí. Keby si dupla, namiesto urážania sa, tak by ju ľudia rešpektovali viac.

tanyag
29. jún 2023

@autor
Tak muž mal ísť po to razítko...Vieš milá autorka, všetko sa dá, keď človek chce. Ale ak je raz niekto vzťahovačný a urážlivý (nie citlivosť to nie je) ako napr. tvoj muž, tak potom to dopadne tak, ako to dopadlo.

poppy22
29. jún 2023

no ja tiez mam problem so spravanim ludi ku mne,presne ako ty..nevidim jediny dovod aby na teba niekto hulakal..to,ze namiesto ospravedlnenia zoci voci hoci aj hned v ten den ti posiela jedlo atd,tak to je manipulacia-aby pred synom vyzerala za dobru a ustretovu...to ze je podla tvojho muza jednoducha,nie je licencia aby ked sa jej nieco znepaci ta zdrbkala ako soplave decko..niektori sa ti smeju,lebo su rodiny,hlavne na dedinach,kde je taketo spravanie standard...ovela vacsi problem vidim na strane tvojho muza..vzdy tvrdim,ze partner ma toho druheho vzdy podrzat ak je v prave a hlavne ma byt oporou-inak to nie je partner...daj s nim vazny rozhovor,ze pokial on nie je v kontakte s tvojimi rodicmi tak ani ty nebudes s jeho-ze ci sa mu tato situacia paci...obzvlast kvoli detom...so svojou matkou to mal vyriesit on a vysvetlit jej,ze ak si ty k nej uctiva,tak aj ona musi k tebe pristupovat s respektom-inak nebude chodit ani on..a myslim,tu je kamen urazu-postoj tvojho muza...navyse sa obavam,ze si az prilis slusna a submisivna...podobne traumy ako ty s rodicmi mam aj ja so svojimi,dokonca este horsie-takze chapem tvoje citlivejsie nastavenie...ale treba a naucit aj dupnut si a zaviest svoje pravidla..nie s krikom,ale otvorenymi rozhovormi medzi vsetkymi zucastnenymi na jednom stretnuti....a vediet odpustit-ale len raz ! ....ak sa ich spravanie bude opakovat,treba prerusit kontakt....p.s.-nenavidim slovo ofucana-znie strasne zosmiesnujuco..

autor
29. jún 2023

@tanyag Ta vratnica je uz na oddeleni. Ty si v zivote nebola v nemocnici? Bola som to pytat za dverami, kde mozu len pacienti - navstevy tam nemozu. Resp. je to tam, kde su sestricky na oddeleni, vnutri oddelenia. Nechapem, co na tom Ty nechapes, ze sa tam dostane len pacient na novorodeneckom, nie navstevy.

autor
29. jún 2023

@poppy22 Dakujem, aj Ty ma chapes. Moj muz , to je kapitola sama o sebe. On je dominant, az moc. To by som tu musela zalozit novu diskusiu o nom a to sa mi nechce 🤣 Moj muz si ma nikdy nezastal a ani s tym neratam do buducna. Moj muz... nejdem si kazit den, uz dost, ze riesim svokru 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

zuzanapjat
29. jún 2023

@tanyag áno, rovnaký prístup rodičov k rôznym povahám detí robí z jedného dieťaťa silného jedinca a z druhého slabého. Inak ja by som sa cítila strašne nepríjemne a trápne kebyže mám otravovať personál kvôli 2€ za parkovné pre svojho otca. Ktovie do koľkých nepríjemných situácií ju otec dotlačil.

apolka77
29. jún 2023

@zuzanapjat tobôž keď si dá pán Dr.asi aj vŕtať do kolena za 2 eura...už toto hovorí za všetko.

zuzanapjat
29. jún 2023

@apolka77 jedine žeby sa tam platilo 2€/na hodinu a stáli by tam 12hodín tak vtedy pochopím, že aj bohatšiemu človeku z princípu by vadilo platiť 24€ zbytočne.

candii
29. jún 2023

A ty si jej čo povedala keď sa to stalo?
No skús sa uklunit a dať jej ešte šancu, sme len ľudia .. možno ju to mrzí. Zobrať si ju nabok a povedať jej že to ako na teba začala kričať sa ťa dotklo a že si vyprosujes takéto správanie z jej strany a že nie si soplave decko. A že keď sa to ešte raz zopakuje tak s ňou prerušiš kontakt.

miskaska
29. jún 2023

Na mna "svokra" nahukala velmi skaredo. Myslim, ze vacsina z vas by s nou kontakt prerusila uplne natrvalo. Ja som jej to odpustila. Pre mna taketo vojny zmysel nemaju. Nikoho nerobia stastnym ani jednu stranu (ani jej syna, ani mna, ani ju, ani nase deti). Sme normalne v kontake a bavime sa spolu.

autor
29. jún 2023

@apolka77
@zuzanapjat Boli tam hodinu. A mne to nevadi, ze som sa presla. Stichy som citila, ale nic strasne. Nejaka zena vyssie pise, ze ona uz behala. Ja nie som z cukru a na toto ich jednanie som zvyknuta. Vsimol si to az moj muz a ten mi to povedal az doma, ked som sa vratila z porodnice. A mal pravdu, asi to bol vrchol. Ja som na toto zvyknuta, preto som si to ani nevsimla. Naopak, moj muz, ten ma vsetko a kazdeho "pod lupou" - to je asi tiez nejaka diagnoza on. Ale v tomto s nim v konecnom dosledku suhlasim, ze to mali nasi zaplatit to parkovne, aj ked chceli vyuzit vyhodu titulu Mudr. Ale za mna toto nie je dovod odstavit moju rodinu a to odstavil moj muz. Jednak mu nesadli nazormi z tych par navstev, co sme u nich boli a zaroven ich chcel odstavit. Ja som mu to aj povedala, aki su na zaciatku vztahu, potom ich zazil osobne a potom ich odstavil. Ale nic zavazne sa medzi nimi nestalo, len, ze je moc chudy moja mama skonstatovala. Moj muz neznese, ked ho niekto komentuje a druha vec, tato vec z porodnice. Pre nezainteresovaneho cloveka to tu moze byt velmi vtipne. Pre mna to je zivy bic, ze cely zivot mam nevyhody z mojich zazobanych rodicov, jazvy na psychike aj srdci. Prenasam to do zivota a zrejme neragujem spravne v nejakych banalitach a potom sa zbytocne trapim.

autor
29. jún 2023

@candii Ona ma prakticky ani nenechala hovorit. Cele to trvalo asi 5 minut, ked sme boli same v byte. Potom otvoril moj muz so svokrom dvere a tvarila sa, ze nic - ona muzikant. Pred svojim muzom a synom zahrala, ze sa nic nedeje. Prakticky oni nic nepotrehli, lebo akonahle prisli do bytu, ona prestala.

liv1
29. jún 2023

Mne i ak pride aj tvoj muz taky manipulativny typ a ty submisivna. Ze nemas velke slovo u vas doma a vsetko je podla tvojho muza vsak?. Odstrihnut takto tvoju rodinu je sebecke z jeho strany. A mal si ta zastat. Nie ze to je medzi vami..

liv1
29. jún 2023

Jaj uz citam aj o muzovi 😁

tanyag
29. jún 2023

@autor
Prosím neútoč na ľudí, ktorí majú iné názory. Ľudia sú rôzni, sama to vidíš, ty situácie riešiš ináč a iní zase ináč. To je predsa normálne.
Práveže som v nemocnici bola 🙂 ale o tom som už písala. Manžel mal dať tvojmu otcovi tie 2€ na parkovanie alebo ty a bolo by po probléme. Ako som už spomínala, kto chce, cestu si nájde.
Ja by som otcovi povedala - Oci neblázni, ťažko mi je chodiť, bolí ma celý človek, tu máš 2€ za parkovanie. Alebo to mohol urobiť tvoj muž. K tej prvej "urážke", tvoj muž mohol povedať, že niekto má 50 kíl a niekto 100...a nie urážať sa. Ale ja si myslím, že to má niečo spoločné s tým, ako si ty vykreslila svojich rodičov pred tvojím mužom, možno od začiatku si mu vravela, ako o teba nemali záujem, ako sa nestarali, ako peniaze a práca a iné im bolo prednejšie, proste samé negatíva a tvoj muž to má v hlave a preto ich nemá rád. Ale...zaujímavé je, že na tvojho otca sa urazí ale na svoju matku nie, keď na teba nahučala.

autor
29. jún 2023

@liv1 Moj muz 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Ano, mas pravdu. Bohuzial. Manipulator, ktory nerobi chyby. Najmudrejsi zo vsetkych. Ma tiez xy- titulov, niekedy totalny chliev. Ale nechcem o nom hovorit - pisat.

autor
29. jún 2023

@tanyag Ja sa neurazam, prakticky som vdacna za kazdu reakciu. Bohuzial, moj muz nestihol reagovat, lebo osyal z toho obareny. On je dost pohotovy clovek, ale nereagoval, asi nestihol.

autor
29. jún 2023

@tanyag On ma z rodicov benefity. Su velmi dobri na nho, tak nevidi dovod si s nimi kazit vztahy. Nechce si s nimi kazit vztahy, lebo odkedy moj muz vyletel z hniezda, su skveli rodicia a aj stari rodicia. Oni su taka pospolita rodina a drzia spolu. Na moj vkus az moc. Az tak slepo.

zuzanapjat
29. jún 2023

V podstate si si vzala muža, ktorý je podobný tvojmu otcovi... teda ak je pravda, že je manipulátor. Len si dávaj pozor aby ti tiež nepodkopával sebavedomie. Proste ak budeš mať čas tak si nájdi šikovnú psychologičku. Minimálne ti pomôže pravidelne sa niekomu zveriť, kto ťa aj pochopí. Tu na koníku kým človek príde k podstate tak ťa 20 žien poníži, alebo zosmiešni.