Mám prerušiť kontakt s manželovou rodinou?

28. jún 2023

Mam prerusit kontakt s manzelovou rodinou?
Poznate to, cloveka spoznate az po rokoch.
Co sa tyka svokrovcov, mala som ich rada, mala som voci nim uctu a respekt, uprimne som im dala moje srdce na dlani a mala som ich za rodicov.

Moj svokor je skvely, mam ho uprimne rada, zasmejem sa s nim.
Svokru som mala rada, vzdy mala nejake narazky, lebo jej melu usta skor ako rozum. Ale co jej nemozem odpustit, pred pol rokom si dovolila viac ku mne a nakricala - doslova nahukala na mna, ze moj syn 2-rocny chodi po spickach. NECH TO RIESIM, IDEM K ORTOPEDOVI.Urobila to rafinovane, ked sme boli same, nebol pri tom ani moj muz (jej syn),ani jej muz (moj svokor).

Odvtedy som k nim prestala chodit, resp.minimum.Jej pritomnost je mi neprijemna, neverim jej. Je mi luto svokra, lebo urcite nechape a ona sa mu nepriznala, ze na mna nahukala.

Som naivna, ked ja som ju respektovala a ona si toto ku mne dovolila? Chcela som a pisem o vzajomnom respekte a ucte. Ona ma 2 deti , v zivote by si nedovolila nakricat na svoje deti, na mojho manzela, lebo vie, ze by skoncila, ani na svoju dceru.

Otazka znie: Blizi sa obdobie mojich narodenin a ja sa nedokazem pretvarovat. Ja ju nechcem , nechcem s nou travit cas, pozyvat ju sem, robit divadlo a falos. Zdviha sa mi nad nou zaludok. Nechcem robit ziadnu oslavu pre svokru, svokra a svagrovcov. Necitim to tak. Citim krivdu. Chovala som sa slusne, uctivo . Neviem sa nad to povzniest, co si ku mne dovolila, akym tonom.

Mam ich odstavit alebo dat sancu?

autor
29. jún 2023

@tanyag Moj muz je kapitola sama o sebe. Dovolila som to, lebo nemaju zaujem o mna ani o moje deti. Stretavame sa sporadicky, ked napriklad vynimocne nie su na dovolenke, alebo si najdu raz za uhorsky rok na mna cas, ze tam pridem na navstevu. Od isteho casu som si povedala, ze gro je pre mna len moj muz a deti. Niet sa comu divit. Myslim, ze viacere to mame tak, ze zijeme len pre svoju blizku rodinu.

zuzanapjat
29. jún 2023

Občas snáď každému rupnú nervy, ale aby som prerušovala vzťahy s rodinou pre 2 urážky ako spravil tvoj muž a pre jedno nahulákanie, ako plánuješ ty, tak to mi príde absurdné a prehnané. To aj z práce by si odišla keby raz šéf na teba zvýšil bezdôvodne hlas? Veď to je choré, takto pristupovať k rodine, ktorá má držať spolu a kde sa takéto prešľapy zvyknú udiať, vy ste dokonalí s mužom? Vy na seba nezvyknete zvýšiť hlas keď vám prasknú nervy, alebo máte takú sebakontrolu? A ak sa nedajbože urazíte tak žiadate o rozvod? Svokra evidentne považovala chodenie po špičkách za väčší problém ako ty a chcela pomôcť svojmu vnúčaťu. Tak zareagovala prehnane. To je celé. Ešte čo sa má plaziť teraz za tebou?

stanulienkat
29. jún 2023

Riesis blbosti. Neverim, ze svokra doslova hucala. Mozno zvysila hlas. Apropo, ma pravdu s tym spickovanim. To je problem aj u rocneho a duplom u 2 rocneho. Ak si to vtedy uz riesila, mala si ju na to upozornit. A to, ze ti svokra poslala opakovane jedlo a veci pre dieta, tak to mas vnimat ako ustretovy krok z jej strany. Ako gesto.
A hlavne treba komunikovat. Na mna keby bola nevesta ofucana a ja ani neviem preco...no...tazko riesit nieco.

zuzanapjat
29. jún 2023

Treba sa zamyslieť ešte nad tým, keď tu píšeš ako si vlastná rodina na teba nájde čas raz za uhorský rok, čo viac od nich vlastne očakávaš a prečo, keď si ich nepozvala na vlastnú svadbu? Veď si ich zo svojho života odstrihla ty, takže ani veľký záujem očakávať nemáš prečo. Teraz chceš svokru takto odstrihnúť pre jedno nahulákanie a vyhýbaš sa im mesiace. Akým príkladom idete s manželom svojmu dieťaťu? Ste pripravení na to, že raz vám spraví to isté?

autor
29. jún 2023

@zuzanapjat Moji rodicia su sebci cely moj zivot, pred svadbou, pocas svadby aj po svadbe. To nema so svadbou nic spolocne. Ja som ich neodstrihla. Ja som nebola nikdy ich prioritou. Priorita pre nich je uzivat si zivot a zarobene peniaze, nie svoj cas travit s rodinou a vnucatami. Oni nemaju cas. Nemali cas na mna. Ja som samostatna jednotka od 15 rokov. Nepis, ze som ich odstrihla.

belllinka
29. jún 2023

Keď na teba tvoji rodičia tak serú, tak kam ťa otec viezol 12 hodín po pôrode? Čo si si nezavolala taxík? A ešte budeš ofučaná, že nezastal rovno pred vchodom a neprestrel ti červený koberec 🙄

autor
29. jún 2023

@belllinka Ty si ina chudera. Moj otec chcel, aby som dala na oddeleni novorodencov orazit listok, ze tam bol a nemusel platit parkovne. Bola som v porodnici 12 hodin po porode a prisli ma nasi navstivit. Nepotrebujem cerveny koberec. Ale tie 2€ si mohol najst na to parkovne.

autor
29. jún 2023

@belllinka Taketo chuderi su tu. Nedeptaj ludi.

zuzanapjat
29. jún 2023

Pozri sa, tvoj manžel predpokladám vedel, ako sa k tebe rodičia chovali už počas vášho chodenia a že ty sama si spokojná nebola s ich chovaním. Že ho 2x urazili mohlo byť už len do plusu.... nespravil to len pre seba, ale mal dojem že to robí aj pre teba, pretože ti ubližovali v tvojom ponímaní. Preto jeho postoj bol taký aký bol. Neporovnávaj to s tým čo sa udialo ty verzus svokra. Motivácia tvojej svokry nebola ti poškodiť, ale pomôcť vnúčatku. Tak reagovala prehnane.

autor
29. jún 2023

Moj otec je LEKAR, preto si dal orazit listok na oddelenie, poslal mna, aby nemusel platit v ramci nemocnice parkovne. Poslal ma tam aj s obcianskym - ma tam titul. Poslal ma par metrov prejst so sitim medzi nohami. A nabuduce nemoralizuj. Podobne chudery nepotrebujem pocuvat.

domkakvet
29. jún 2023

Ano pozvi ju, minimalne kvoly slusnost a kvoly jednemu vystupu ju nemusis uplne odpisat a nemusis s nou udrziavat priatelsky vztah, staci formalny.

autor
29. jún 2023

@zuzanapjat Ano, ako pises, presne ❤

dilino
29. jún 2023

Ja by som jej na rovinu povedala keby chcela prísť aj s perepuťou že nič neoslavujem nič nerobim nebudem doma ideme preč.Na otázku kam vás je čo do toho sa nestarajte.Nie si povinná byť doma na narodeniny a tak isto nemusiš nič prípravovať.Ja neznašam ľudi ktorý sa pretvaruju ktorý mi bude do oči pozerať a klamať a pretvarovať sa neznašam hnusných zákerných ľudi.Ja to poviem na rovinu ako je ak sa niekto tak chova.A za to aby na mňa kričala by som jej tak vyčistila žalúdok že by viac k nám ani neprišla a ani ja by som tam nešla ale TY si asi slaba na ňu.Dovoli si k tebe len toľko koľko jej dovoliš TY sama aby sa k tebe chovala.Ked na teba zvyši hlas treba jej to vrátiť nie vulgárne ale ked by sa ťa opytala čo kričiš tak ja by som sa opytala kto začal prvý.To iste by som robila napodobňovala ju.Ja by som sa s ňou nezapodievala.A hlavné nič by som od nej nechcela ani jedlo ani koláč nič.

markaterka
29. jún 2023

Juj, ale ty si riadne vztahovačná. Aj tu sa hneváš zdúvaš. Keď niekto napíše, čo sa ti nepáči, hneď je každá chudera.

autor
29. jún 2023

@dilino Prvotne pocity to citim ako ty pises , pol roka, citim hnev a sklamanie. Da sa to aj tak riesit. Ja som slaboch, ja neviem celit zlu. Ja sa zlozim ako domcek z karat. Manzel ma nepodpori. Tak tu pisem a sondujem, co urobit, ako sa zachovat. Nechcem gradovat zlo a zaroven si nechcem nechat kakat na hlavu.

autor
29. jún 2023

@markaterka Ten nick je chudera. Nie kazda. Len ona. Ona ani nepochopila, ktovie ci to citala. Ved ked necitam diskusiu celu, tak nerobim sudy.

markaterka
29. jún 2023

No napíšem ti čo si myslím ja. Normálne sa so svokrou porozprávaj. Povedz jej, že si nepraješ, aby na teba zvyšovala hlas. A chcela by si, aby ste naďalej vychádzali v rámci možností dobre.
Dajte dobrý príklad do života vašim deťom. ❤️

zuzanapjat
29. jún 2023

Ono to bude tvojím detstvom, že to takto citlivo vnímaš. Vždy je to o tom, ako sme to mali doma a tak... možno si dlho nastavená tak, že tvoji rodičia nejavili o teba záujem a nedávali ti toľko lásky ako si potrebovala a tak keď si už mala len svokrovcov a svokra sa vyhulákala tak sa ťa to veľmi hlboko dotklo. Možno podvedome si sa nastavila tak, že budeš milovaná ňou chápeš..... a keď sa zachovala inak ako k svojim deťom, tak proste tam môže tkvieť tvoja bolesť. Ale ona za to nemôže a ani ty nie. Len treba to pochopiť, prečo to tak cítiš...

missviolet
29. jún 2023

ked si nechces nechat ,kakat na hlavu, citujem, nevytrestala si svokru uz dost za pol roka? ved sa ti pcha do zadku, snazi sa zo svojej strany, posiela ti obed atd a ty sa zduvas a zduvas... co konkretne teraz este od nej chces, ked ju ignorujes? ona je jedina z vas dvoch, co sa teraz snazi. vyzera to, ze si v tom pocite sebakrivdy rochnis a preto to tolko natahujes.. vsak ked sa so svokrou nebavis, napadlo ti, ze sa ani nemate ako porozpravat a ona ospravedlnit? napriklad? este poviem, ze takto kontinualne sa odstrihavat od ludi - vela stastia tebe aj muzovi.

lucka2019
29. jún 2023

mne sa stalo presne to iste, svokra na mna nahucala a prikazala mi nieco urobit... urobila som, aby bol klud, ale odvtedy mam voci nej odstup, ktory urcite citi..... neviem, ako to vyriesit, ale prestrelila... tiez by si moja mamina nedovolila sa so mnou takto bavit... osobne si myslim, ze v nasom vztahu bola ucta iba z jednej strany... teraz uz budem vediet 🤷‍♀️

autor
29. jún 2023

@zuzanapjat Ano , presne. Dakujem za neskutocnu empatiu 💚 Si poklad neskutocny.

autor
29. jún 2023

@missviolet Nie je mi to jedno, preto sa tu radim. Rozmyslam nad zmierenim, odpustenim. Ja nie som zakerny clovek. Ale zakarni ludia ma vedia zlozit na kolena. Toto ma dost zlozilo. Ale cas vsetko riesi a lieci, clovek dozrieva v iny nazor. Ja sa tu preto radim, ci dat sancu.
Ja si ich velmi vazim. Toto mozno ani nikto nevie. Chudak svokor netusi. Vsetci ma maju asi za riadnu piiiiiiip 🤣 Toto je dovod preco.
Moj manzel mi neporadi, on je ako kamen na niektore temy. Sam mi kedysi hovoril, ze jeho mama je "jednoducha" - teraz viem, asi v com, ze je tlčhuba, povyprava a pouraza ludi bez rozmyslu.

janinah
29. jún 2023

@missviolet múdrejší ustúpi...je otázka času kedy svokru tá zduta nevesta prestane baviť a nepošle nič...autorka zrejme nikdy v živote nikomu nič dôrazne nepovedala..ja by som v záujme vnucika nahucala ešte viac.ked vidím.ze je zdravá.problem a nič s tým nerobia..lebo máme s dcérami dobré vzťahy a určite by ma vopred informovala že s vnukom chodia k dr

zuzanapjat
29. jún 2023

Takí ľudia ako svokra, ktorí majú rýchlejší jazyk ako rozum, tak to potom ľutujú. Lenže nevedia si pomôcť, proste to je taká povaha. Ona isto vie, že to prehnala. Inak raz som sa rozprávala s mladým chlapcom - ťažký narkoman, iba základné vzdelanie, na odvykačkách ako doma. Nechcelo sa mi veriť, keď mi povedal, že rodičia sú obaja lekári. Tiež sa cítil nemilovaný hoc vyrastal vo vile s bazénom. Rodičia ťa poznačili. Na mnohé veci nevieš reagovať, zrejme máš aj problém so sebavedomím. Celá kombinácia ty a svokra čo sa nevie ovládať je ťažká. Ale zapracuj sa sebe predovšetkým. Neťahaj zo sebou krivdy. Rodičovskú lásku ti nenahradí nikto. Tak to proste je.

autor
29. jún 2023

@zuzanapjat Ano, mam sebavedomie poznacene z detstva. Zmaturovala som na gymnaziu z 5 predmetov: na 4 jednotky a 1 dvojku. Moj otec: preco mam tu jednu dvojku? Preco nemam same jednotky? Nikdy som nebola dost dobra.

autor
29. jún 2023

@zuzanapjat Dakujem za Tvoje riadky 💜💜💜

zuzanapjat
29. jún 2023

Je to veľmi smutné. Každý z nás je poznačený svojimi rodičmi a prostredím v akom vyrastá. Myslím si, že ak má byť nejaký predmet povinný na školách tak psychológia. Pretože je to otras, ako aj nevedome ničíme seba a svoje deti, lebo nechápeme dôsledky svojho konania.

gartija
29. jún 2023

Ono to ma dynamiku aj tvojho muža. On si môže robiť čo chce! Jeho mama si môže robiť čo chce a ty sa musíš prispôsobiť. Majú to v rodine. Začni to riešiť s mužom hneď lebo prejde 10 r9koc a nebudeš vedieť kyo sa na koho hnevá a kde to zacalo

gartija
29. jún 2023

ako sa to písalo jedna rovina je že v sebe nesieš s vlastné zranenia z pôvodnej rodiny to znamená že hlboko máš v sebe vzorce nevedomia ktoré akoby vytvárajú situácie aby si svoju trhu znovu objavila. A objavuje sa ti ako nespravodlivosť ako neférové zaobchádzanie s tou citlivosťou, ktorá nikdy nebola vnímaná ako niečo pozitivne a skôr ťa mnohí vnímali že nie si dosť dobrá resp. ty si seba vnímala že nie si dosť dobrá. Čo sa týka dynamiky tvojho manžela a jeho rodiny je to samozrejme samozrejme ich reálny problém, naozaj to o nich hocori ze sú neohladuplni a necitlivi.si v rodine kde to tiež nebudú prijímať. Preto to treba riešiť s mužom a svokru neries. To sa časom upraví.sebe daj súcit a netlac na seba

number19
29. jún 2023

Si traumatizovana vlastnymi absentujucimi rodicmi. Necitis vlastnu hodnotu, lebo ta ju nikto nenaucil ako dosledok ich nezaujmu voci tebe. A tym padom totalne precitlivena na spravanie vsetkych naokolo. Co je pochopitelne. Toto je treba riesit, kvoli sebe samej.
Ale k comukolvek dojde medzi tebou a a tvojou svokrou muz by mal stat na tvojej strane a nie sa distancovat. Zvlast ak vie co si si doniesla zo svojho detstva.