Mám zostať v manželstve?

natalka1313
30. nov 2023

Dlhý príbeh....skratim. som vydatá 15 rokov predtým 3 roky chodenia. Mam 2 deti 14 a 12 roç. Zdravé krásne deti. Môjho manžela som milovala nekonečne až možno zaslepene. Vydávala dom sá tehotná 1 rok sme bývali u svokry v 2 izb. Byte. moji rodicia mali ťažký vzťah otec bil mamu tak som volila tuto možnosť....manzel na kamióne nikdy si nechcel prenajať byť ani zobrať hypotéku....podľa mňa posluchal vždy len svoju sestru a mamu. Po pol roku pri hádke kedy som mu vyčítala že nežijeme sami ani nehospodarime ako manzelia mi dal prvý facku. Svokra si ho vždy zastávala že ja si zaslúžim lebo ho provokujem....a také reči. Všetko som odpustila ale ono to občas sa zopakovalo a aj vtedy keď som čakala druhé dieťa. Nikdy to nelutoval vždy povedal zaslúžila šiši....ja ta nebijem ja som ti dal iba facku. Časom aj intimny zivot jol čoraz horší q cítila som ze si ma neváži...bojovala som o jeho priazeň ako taká chudera.....intímne sme žili iba keď on chcel....no cele zle.....kupovali sme len to co on uznal za vhodné....šetril na dovolenke aj keď sme nemuseli....no a skončilo to tak ze som si našla novú prácu a tam sa mi otvorili oči....o 15 rokov starší zrelý muž ktorému som raz vyrozpravala príbeh . Nejako som to cítila že jemu môžem a rozumieme si. Zamilovali sme sa...obaja zadaný avšak v manželstve bez pochopenia. Viem že ma mnohý odsúdia a aj to chápem ale verte
nedosiahla....nikdy nelutoval

majlo1234
30. nov 2023

Odhliadnuc od toho, ze ta nema co fackat, je to na tebe. Ked si roky vydrzala v nefunkcnom manzelstve, mozes aj pokracovat a popri tom mat romanik. Ja by som sa na tvojom mieste nehrnula do dalsieho vztahu. Mam pocit(neuraz sa) ze nepoznas svoju hodnotu, kedze si bola rokmi udupavana, a dalsi chlap by to zas mohol zneuzit. Z mojho pohladu by som ti odporucila rozvod, postavit sa na vlastne nohy, zacat si uzivat velke deti a slobodny zivot za pritomnosti nejakych ctitelov. Ked sa das uplne dokopy, mozes hladat noveho partnera na zivot

minenkak
30. nov 2023

@natalka1313 utekaj čo ti nohy stačia ale ostaň chvíľu sama, zistiť aké je krásne žiť

natalka1313
autor
30. nov 2023

Jedného dňa sa to prevalilo a on sa tváril ako by nič....zahralo mu to do karát aby ma viac ponižoval. Navrhla som mu rozvod, že sa nebudeme trápiť. Vyhráža sa že vykrici deťom že som zničila rodinu kvôli frajerovi atď strašne veci....manipuluje ich .....až tak ze niekedy sa ho boja a otocia proti mne....povedzte je čas ukončiť toto trápenie? Neviem ci ma zmysel vôbec žiť len vedľa seba kvôli deťom. Ten môj kolega ma miluje stojí pri mne už 4 roky ....dal by mi fakt posledné inteligentný vzdelaný....

natalka1313
autor
30. nov 2023

@minenkak ďakujem
@minenkak

natalka1313
autor
30. nov 2023

@majlo1234 ďakujem. Moj otec zomrel nechal mi majetok, že viem si kúpiť byt a byť nezávislá od neho....aj to ho asi štve....ale povedzte ako deťom vysvetliť

minenkak
30. nov 2023

@natalka1313 ale deťom vysvetlí ,že sa rozvadzate,kúp byť,deti do svojej starostlivosti , výživné a je

bolarazjedna
30. nov 2023

Keď si v danej situácii, niekedy je ťažké sa objektívne dívať na veci a rozhodovať sa správne. No keď sa na ten príbeh pozrieš s nadhľadom takto s odstupom času, tak možno si sama povieš, že rozvod si mala riešiť už dávno, po prvej facke. Žiješ s agresorom, ktorý ešte (typicky) dáva svojej obete za vinu, že vlastne tu facku si zaslúžila za svoje správanie....
Bez ohľadu na novú známosť, mala by si ten vzťah s manželom ukončiť. Zachrániť manželstvo sa dá, ale iba v prípade ze je tam vzájomná úcta a snaha z oboch strán, no u vás to žiaľ chýba, ak by ta uctil, nikdy by na teba fyzicky neútočil.

Na tvojom mieste by som bola opatrná v novom vzťahu, on je tiež ženatý, ako píšeš, a nie každý vie spraviť také veľké rozhodnutie, že nechá manželku kvôli druhej žene, veľakrát to muži iba sľubujú dlhodobo a nič z toho. Nehovorím, vze to bude váš prípad, ale zrejme sa poznáte kratko, teraz je s ním ešte všetko krásne, ružové, hlavne v ostrom kontraste s tvojimi pocitmi prezivanymi v tvojom manželstve. No žiadna kaša sa neje horúca.
Začni s tým, že sa odsťahuješ, rozvedie sa, dáš čas sebe a hlavne deťom, aby tuto veľkú zmenu spracovali, medzitým uvidíš, ako sa ten novy vzťah vyvinie, ale zatiaľ by som sa do toho príliš nevžila.

kristina2412
30. nov 2023

Za mňa nezostať, mala si odísť už po prvej facke. Avšak určite by som nešla z dažďa pod odkvap a do nového vzťahu by som išla až keď si kolega uprace svoj život. Ja osobne by som nezniesla byť len bokovkou. Nedaj sa vydierať , deti sú veľké a nie sú slepé , určite vedia, aký život si mala a ako sa manžel správal. Držím palce, aby si bola šťastná.

deedol
30. nov 2023

deti budu radi. myslis, ze oni nevedia, ako to medzi vami je? keby moj otec fackal mamu, bola by som stastna, keby sa s nim rozviedla.
(a ak o fackach nevedia, myslis, ze necitia, ze sa nemate radi? taketo nefunkcne manzelstva su uplne zly vzor pre ne do buducnosti...)
normalne sa rozved, poziadaj o zverenie deti do svojej starostlivosti, kup si byt a zi. zivot mas len jeden.

bolarazjedna
30. nov 2023

Autorka, len na upresnenie, vy ste už 4 roky v mileneckom vzťahu, či ako? Lebo v tom prípade sa nedá hovoriť o novom vzťahu....
Aj tak by som postavila kolegu pred rozhodnutie, buď si to myslí so mnou vážne a ukončí vzťah s manželkou, alebo ukončí vzťah so mnou. Je to veľmi nefer a neuctive voči tej manželke.... Aby si s ním tak nedopadla raz aj ty...

natalka1313
autor
30. nov 2023

@minenkak vyhráža sa že mi ich nedá max striedavo starostlivosť. Dokonca bývam v meste kde nikoho z rodiny nemám. Chcem ísť odtiaľto aspoň do veflasiejonmesta 19km. Po diaľnici je to 15 minúť

natalka1313
autor
30. nov 2023

@bolarazjedna ďakujem že ma chápete

natalka1313
autor
30. nov 2023

@kristina2412 ďakujem

minenkak
30. nov 2023

@natalka1313 ale prosím ťa, všetko treba riešiť cez súd a keď bude striedavo starostlivosť aspoň si uzijes voľno a on deti,hold je to otec.Naozaj ako baby píšu ries seba nie nový vzťah a hlavne choď za právnikom

majlo1234
30. nov 2023

@natalka1313 vyhrazat sa moze cim chce. Je velka sanca, ze ho to potom prejde, maloktory chlap chce naozaj mat deti 100% u seba, prinajhorsom prejde dtriedavka. Decka uz su podla mna velke, ak su dostatocne vyspele na svoj vek, povedala by som im uprimne, preco(nepovedala by som, ze dovodom je kolega, ale ze vam manzelstvo dlhodobo nefunguje a lepsie vam bude osve)

natalka1313
autor
30. nov 2023

@bolarazjedna
Popravde sa poznám aj s jeho manželkou. Vie o nás. Strerli sme sa a Sama mi povedala že ona vie že jeho srdce bije už pre mňa a nebude nám brániť....nič mi ani nevycitala. Ona vie sama aj ako oni žijú....úplné opačný protipól.

natalka1313
autor
30. nov 2023

Naozaj si myslíte že to pochopia a neodvratia sa odomňa? Toho sa strašne bojím

lalu_sk111
30. nov 2023

@natalka1313 ja by som odisla. Ked otec facka mamu tak snad aj deti pochopia. Ked na to mate financie, nebolo by najlepsie sa rozviest, osamostatnit a potom zacat zit s parnterom? Nech z Vas neurobi nevernicu.... aj ked to, co predvadza, facky, mamicka, sestricka..to o nom svedci enormne. Prajem Vam. aby ste si dopriala byt stastna. Cesta mozno bude hrbolata ale treba vyckat. Cas to upravi.

majlo1234
30. nov 2023

@natalka1313 pokial sa hned vrhnes do dalsieho vztahu, je dost mozne, ze budu nahnevane. Ja by som ako pubertak urcite bola

natalka1313
autor
30. nov 2023

@lalu_sk111 ďakujem. Nechcem nič tajiť deťom....poviem im pravdu postupne....no už tu naozaj neviem dýchať. Mam 39 rokov a naozaj by som chcela ešte fakt normálne žiť

bolarazjedna
30. nov 2023

@natalka1313 tak v puberte tie búrlivé hormóny môžu za všeličo.... Ano, kľudne sa môže stať, že ich otec obalamutí s recickami a ty budeš v ich očiach zla, ktorá rozbila rodinu. Dôležité je, čo najviac úprimných rozhovorov a stáť pri svojom rozhodnutí, časom to prehodnotia... A pred deťmi zatiaľ vôbec neriešiť milenca, ak by sa sami pýtali, tak samozrejme neklamať , ale vysvetliť, že svoje rozhodnutie o rozvode si neurobila kvôli milencovi.

natalka1313
autor
30. nov 2023

@bolarazjedna ďakujem veľmi pekne ❤️

1martincanka1
30. nov 2023

@natalka1313 Mila Natalka 😊 Moze ti byt uplne jedno kto si co pomysli, tvoje stastie a spokojnost totiz vobec nezavisia od pochopenia/uznania/odobrenia tvojho spravania/rozhodovania niekym inym.. Pocuvaj to, co ti hovori tvoja intuicia (a to vzdy.. aj teraz pri manzelovi a aj priatelovi) - ta ta nesklame nikdy, jej nemusis nic vysvetlovat ani sa pred nou obhajovat, len ju pocuvaj a doveruj jej (si..) ona ta povedie.. S detmi velmi vela komunikuj - od zaciatku.. co citis, co chces urobit, preco to chces urobit atd. ale nie v zmysle obhajovania sa pred nimi, ale s cielom vysvetlenia, odkomunikovania zmien, ktore nastanu a deti sa tykaju.. Drzim ti palce nech mas dostatok sily a odhodlania intuiciu pocuvnut, s detmi vsetko narovinu, ale s citom odkomunikovat a prajem ti nech si uz len stastna.. tak naozajsky 😊.. a tiez nech uz mas len slobodne a pozitivne myslienky, ktore ta budu naplnat vdacnostou a nie obavami 🍀

miadi
1. dec 2023

Urcite sa rozved. Nie koli milencovi ale koli sebe . Deti su dost velke povedala by som im vsetko. Kupila byt a kludne nech muz vybavuje cez sud striedavku. Na milenca by som sa tak nespoliehala ste vo vztahu 4r zena o vas vie nic mu nebrani v rozvode ..je mozne ze mu to vyhovuje takto. Mozno sa len hra na chapaveho. Ale co bude potom ked sa rozvedies Este len uvidis. Na tvojom mieste by som sa rozviedla a frajer ked sa nerozvedie ( Sam od seba ) tak by som sa vykaslala nanho . On je tu Mozno len taka barlicka co ti mà pomoct odist zp zleho vztahu. Ale vobec nemusi byt ten idealny partner do života. Nanho sa nespoliehaj Iba sama na seba. A uz nikdy nerob ziadnemu chlapovi fackovacieho panaka! Nech o tebe hocikto vravi co chce ze si ta najhorsia .. je to uplne jedno .,Hlavne nech si stastna .A deti budu tiez . Ale nie koli tomu ze vymenis chlapov . Ale koli tomu ze ti bude dobre aj samej vo svojom. A casom uvidis si mlada zivot mas este pred sebou . Zariad si ho podla seba.

sovica
1. dec 2023

@natalka1313 Ak máš peniaze na kúpu vlastného bytu a prácu, tak nemáš o čom veľmi rozmýšľať. Už dávno si mala odísť. Váš vzťah nie je funkčný v podstate od začiatku a Ty si dlhodobo nešťastná. Nežiješ, len prežívaš. Myslíš, že deti to nevidia, necítia? Možno Tebe sa to nezdá, ale deti veľmi dobre vycítia, či sa rodičia ľúbia alebo len vedľa seba žijú ako spolubývajúci, lebo z nejakého dôvodu musia.
Choď za právnikom, poraď sa ohľadom majetku a zverenia detí do svojej starostlivosti a podaj žiadosť o rozvod. Po tom, ako sa poradíš s právnikom, by si sa mala o tom porozprávať s deťmi. Možno sa ich opýtať, ako vidia Tvoj vzťah s manželom a povedať im pravdu, že si dlhé roky nešťastná, manžel Ťa neľúbi, ani si Ťa neváži a že už takto viac žiť nechceš. Uistiť ich, že ich veľmi ľúbiš a že sa budeš vedieť o nich postarať aj sama.
Jasné, že manžel sa vyhráža, že Ti vezme deti, lebo chce v Tebe vzbudiť strach (čo sa mu aj darí). Nedaj sa obalamutiť. Deti Ti nevezme. Maximálne by súd odklepol striedavú starostlivosť. Písala si, že manžel jazdil na kamióne. Stále takto jazdí, alebo má inú prácu? Ak jazdí a je často na cestách, tak mu ani tú striedavú starostlivosť neodklepnú, lebo ako by sa o tie deti postaral, všakže? Ako to máte s bývaním? Nechcel si zobrať hypotéku ani ísť do nájmu. Čo ste teda spravili a kde žijete? Máte nejaký spoločný majetok, o ktorý sa budete deliť?
Verím, že nájdeš v sebe dosť síl a od tohto tyrana, ktorý Ťa neľúbi a vôbec si Ťa neváži, čo najskôr odídeš. Zaslúžiš si byť šťastná. Nedaj sa viac otĺkať a znevažovať, netrp len preto, že sa bojíš, že sa Ti bude mstiť prostredníctvom detí. Ja z Tvojich riadkov cítim, že si silná žena a vieš čo chceš. Len to musíš dotiahnuť do konca. Držím palce👍🍀

anonymanonym
1. dec 2023

Vsetko podstatne tu uz bolo a urcite este aj bude napisane. Ja len, ze ti prajem vela sil ❤️ Mas pravo byt stastna a zit kludny zivot bez fackovania a agresivneho muza po boku.

nwnw
1. dec 2023

@natalka1313 deti uz nie su tak male. A to mas tak, bud to pochopia alebo nie. Coskoro budu dospele, pojdu si svojou cestou. Moze sa stat, ze teraz ostanu s otcom ked ich zmanipuluje a casom pridu za Tebou. Chces este zabijat cas v nefunkcnom vstahu? Normalne si kup byt z dedicstva a uvidis. Pri najhorsom prenajmes.

vorkola
1. dec 2023

@natalka1313 Doporucujem, velku opatrnost,s tym kolegom,,co ak sa pretvaruje,ked jeho manzelka,on ho vobec nebojujje,Nejak patraj anonymne, aky maju zivot, lebo ty ho poznas, len z jeho strany,,A ved on je chlap,keby bol tak psychicky tyrany,preco sas nou nerozviedol? Nejak mi je to cudne ,z tej jeho strany,.A ty,sa nenechaj uz tolko rokov tyrat, a este ani nemas zastanie od tvojej svokry,Pocitaj aj s tym ,ze deti su uz väcsie ,tak si ich bude kupovat,najviac zvyknu chlapi,ked zarobi dobre,peniazmi,,, a aby ich nespracoval az tak ,ze by chceli s nim zit.Ta striedavka by bola najlepsia,ako pise vyssie aspon si oddychnes,Este stastie ,ze po otcovi si nevrazila do tohto domu, ,tak si mozes kupit svoje,a budes mat klud.Len teda s velkym vykricnikom ,s tym kolegom ,aby si z tohto blata, kde si ,nepadla do kaluze,Zatial sa neponahlaj s nim do sexu este stale mozes otehotniet ved este ani nie je rozvedeny, a co ak otehotnies, a bude mat kadejake vyhovorky,...ja by som mu nejak neverila.Ked teda od takej zeny akoze zlej este neodisiel,a ani sa nerozviedol, tak asi nebude taka najhorsia,,,To az teraz ,ked stretol teba ,dal spiatocku
zene ale len slovne? A co ak sa ona dozvedela o vasom vztahu iba nahodou, a ju to tak zranilo,lebo nevera je najhosria rana ,ta uz sa odcinit neda,a na zaklade toho ti ho dava? Alebo sa stretnite tajne vy dve,a nech povie,aj ona svoje. a ty siuz usudok musis utriedit,musis byt opatrna jak jastrab ,Prajem ti velke stasie a zdravie

andreatytler
1. dec 2023

@natalka1313 Joj zle, ale chapem ze si skoncila tam kde si skoncila. Je to hrozne ze si musela tak dlho znasat utrpenie.
To ze si nestastne manzelstvo riesila milencom je obrovsky tromf v rukach muza. Keby si aspon odisla pred 4 rokmi ked ste sa spoznali, dalo by sa to chapat, ze tvoja ubolena dusa zufalo hlada lasku inde a aj deti by s tym mali pochopenie, ale takto 4 roky podvadzat... to je zle. Novy vztah vacsinou cloveka nakopne aby konecne urobil zmenu, ale u teba sa to nestalo a podla mna ani nestane.
Tvoje obavy o tom ze ako zareaguju deti su opodstatnene. Podvadzat je nespravne. Robit nespravnu vec 4 roky, to sa tazko vysvetluje.
Prepac, ale neverim tvojmu milencovi. On nestoji pri tebe. Stoji pri svojej zene. Cloveku, ktory 4 roky nema odvahu (alebo snahu) dat svoje vztahy na spravne miesto, sa neda verit. Teba aspon brzdi strach z reakcie deti. Co brzdi jeho?
Ja by som zacala tym ze zacnem robit veci spravne
1. Dam si pauzu s milencom dokial sa ty a on nerozvediete. Nemusite sa rozist ale prestala by som sa stretavat a zila sama. Toto ti zaroven pomoze si zahojit dusu a najst samu seba.
2. Rozviedla by som sa s muzom a odstahovala do noveho mesta.
3. Povedala detom uplnu pravdu a aj to ako velmi sa bojis ich reakcie, ale ze chapes ze si urobia svoj nazor na vec a to ze chces aby zili s tebou.
4. Kupila si samostatne byvanie.
Vela stastia.

jonnie
1. dec 2023

Manžel stále jazdí na kamióne? Lebo si neviem striedavku predstaviť. U pubertiakov by som sa bsla vythnut ich z prostredia, kamarátov. Zrejme ste od začiatku s manželom s IQ total vzdialení, pohľadmi, názormi,len ste sa tvárili, že ste rodina.
Kolegu by som upratala pretože ZIADNY chlap nestojí za to, pokaslat si zase život Nech sa nestavia do role obete. O deti môžeš prísť, sle to závisí aj od puta, aké mate medzi sebou, nie čo povie sudca. Osobne, v takom veku by som hadzala vinu na rodiča, čo ma frajera. Deti nemajú byť čo zatahovane do problémov rodičov. Návod, ako sa zachovať, je ťažké dat, nik nie sme v tvojich topánkach.
Ak máš pocit, že nezijes, skus.. sama, ale bez kolegu, alebo ďalšieho chlapa.