Hádky v manželstve

mataklinec
28. jan 2013

Som vydatá takmer 16 rokov... Máme spolu 4 deti. S manželom sme sa často hádali za každu maličkost a obačas to vyvrcholilo aj do fyzického násilia. Nie som ani ja dokonalá mám chyby ale nikdy som nebola mužovi neverná. Preto som minulý rok od neho odišla a mamka mi vybavila byt do prenájmu... Manžel mi nedal pokoj do vtedy, kým som mu neodpustila a nevrátila sa k nemu spat. Velmi som to neskôr olutovala a ked sa u nás začalo peklo znovu a manžel ma nazýval penisom, kurvou... atd aj pred jeho rodinou a občas som schytala aj nejaku facku odišla som po druhý krát. Mamka mi zas pomohla, našla mi podnájom. Bývam uz v nom 6 mesiacov. 2 mesiace som úspešne odolávala môjmu manželovi avšak zas som mu odpustila ale nevrátila som sa do nášho spoločného domu. Môj manžel žije s nami už 4 mesiac v podnájme a naše hádky znovu ožívaju... je hronicky žiarlivec... ničomu neverí, stale ma z niečoho obvinuje, dokonca tvrdi že som od neho odišla bez príčiny. Chce aby sme vrátili do násho domu, ale ja mám strach, uz mi moja mamka viac nepomôže ak sa vrátim a zas by mi ubližoval. Môj muž nás miluje ale je chorý... je paranoik... Bojim sa návratu a to je dôvodom na hádky u nás denne. čo by ste robili vy???

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1983
28. jan 2013

@mataklinec ahoj, nezávidim ti tvoju situáciu...lebo myslím si že kdekoľvek pôjdeš do podnájmu pojde za tebou, najde ta...jedine keby sa odsťahuješ fakt niekde par desiatok km do iného mesta a nedáš mu o tom vediet a ani svojej rodine....ale to je už take scifi a krajná možnosť ,ja viem 😒 .....ale zas prečo by si sa mala nechat psychicky a fyzicky ponižovať??.....urobila si dve chyby...že si sa k nemu dvakrát vrátila, lebo on ma istotu že nech bude k tebe akýkoľvek, vie že vždy sa vrátiš lebo sa ho bojíš...a strach je niekedy ťažký super

mataklinec
autor
28. jan 2013

@zazvorka87 vieš ono je to tak že mám 2 staršie deti, ktoré ma vôbec nerešpektuju, a pred nim ešte maju ako taký rešpekt. Ale či mi bolo lepšie s nim alebo bez neho ani neviem, Lebo ho mám rada, ale nenávidim ked ma podozrieva za vsetkým vidí viac... vytáča ma to do nepričetnosti... som psychicky na dne ked ho to chytí, neviem kludne reagovat som zuriva, zelam si smrt... a nevladzem....

mataklinec
autor
28. jan 2013

@andrejka1983 áno v tomto máš pravdu, že on je mnou až posadnutý on ma nenecha na pokoji aj ked 10 x od neho odidem, vždy bude bojovat... Ale mna psychicky všetko velmi vyčerpava ked je v práci, ničia ma staršiedeti, ked je doma ničí ma zase on... už nevladzem...

dedikatessa
28. jan 2013

Podaj o rozvod, podla mna takyto typ muzov sa len malokedy dokaze zmenit. Ries veci cez sud, policiu atd. Podla mna si neurobila dobre ze s Vami zase zije. Urcite to nie je dobre ani pre deti a pre teba tiez nie. Potrebujes mat klud a hlavne byt psychicky silná aby si to zvladala doma s detmi nie este s muzom ktorý ziarli a robi problemy skus porozmyslat mat rad asi nestaci ked tam nie je láska a porozumenie.

renata5
28. jan 2013

@mataklinec ahoj a deti ti to preco robia ved si ich mamina oni nevidia ze ich otec ti ublizuje mali by ta mat radi chranit ta

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mataklinec
autor
28. jan 2013

@dedikatessa ja som už 2x podala žiadost o rozvod a vždy som tto stiahla. Samozrejme že mojim starším detom by vyhovovalo keby s nami nebol... Ináč ani moji rodičia neboli nadšení z toho, že som dovolila aby sa k nám nastahoval. Je pravda že deti ma vidia často uplakanu, nervoznu.. U nás to porozumenie a dôvera velmi chýba,. A bol vždy taký...

stardust
28. jan 2013

@mataklinec utekala prec, lebo mam pud sebazachovy.

darkabarka23
28. jan 2013

@mataklinec ,ja si myslím,že si mu dala už dosť šancí.Nezmení sa,ak by chcel,už by bol iný.A tie nadávky,a facky,svedčia o tom,že si ťa vôbec neváži.Nedá ti pokoj preto,lebo vidí,že stále váhaš,či mu dať šancu,a on sa ťa preto drží,Ak budeš tvrdá,a bude vidieť,že u teba skončil,až potom možno dá pokoj.Pošli ho z podnájmu preč,žije tam s tebou 4 mesiace,a za ten čas ti nedokázal,prečo máš s ním zostať.Bohužiaľ váš vzťah nemá zmysel,a musíš to aj jemu jasne povedať.Rozmýšľam,prečo ho máš vlastne rada,keď ti spôsobuje fyzickú,aj psychickú bolesť. 😒.Z tvojich slov cítiť,sama nemáš v citoch jasno,ale bohužiaľ realita je taká,že si môžeš vybrať,buď zostaneš s ním aj za cenu psychického a fyzického násilia a zmieriš sa s tým,alebo si svoj život chytíš do vlastných rúk,a nenecháš sa nikým už viac ponižovať.

dedikatessa
28. jan 2013

@mataklinec Tak naco cakas? Skusit to mozes urcite, porozpravaj sa snim a pokial to nejde tak hladaj niekde pomoc. Viem ze to nie je lahke a uz vobec nie po financnej stranke ale len cakat a trpiet to urcite nepomoze. Co tvoji rodicia? Keby si isla byvat k nim alebo mas niekoho kto by ti vedel pomoct?

mataklinec
autor
28. jan 2013

@renata5 môj manžel bol na nich velmi prisny, ked sme sa prestahovali začali byt strašne rozbehaní, začali fajčit, flakat, prestali sa učit a vôbec im nevadi že mi tým ubližuju. Na môjho 14 ročného syna dokonca už 2 x volali policiu do školy.. A samozrejme som všetkému na vine len ja...

mataklinec
autor
28. jan 2013

@zazvorka87 on vie byt aj milý a dobrý... Ale vie byt aj úplny opak...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mataklinec
autor
28. jan 2013

@zazvorka87 presne si to vystihla jeden som rozhodnutá všetko ukončit na druhý den ma to prejde... Aj dnes sme sa celý den hádali o tom prečo sa uz nevrátim domov, a ked som mu povedala že mám strach že bude náš život ako predtým začal vykrikovat že za tým musi byt iný chlap atd....

renata5
28. jan 2013

@mataklinec ono je hrozne ked to mate takto a ty sa iba trapis je mi luto ze sa takto trapis...ale podla mna ked ty byvas teraz v podnajme pobal manzela a posli ho domov a povedz mu ze ty chces urcity cas zit bez neho ze mas toho dost ze ta trapi ze ta deti trapia sadnite si vsetci spolu a porozpravajte sa ako rodina neviem preco ta uraza ale je to velmi ponizujuce predsa dala si mu 4 deti zasluzis si aby si ta vazil potom nech sa necuduje ze deti su k tebe take ked to vidia u neho ale uz si mu dala vela sanci ale ja tomu nedavam velku nadej pretoze ked si odisla po prvy krat a on to nepochopil ze si asi odisla kvoli nemu povedz mu do duse tak ako to citis ze si mu dala mladost zazemie deti ze ci si toto zasluzis ze cim si sa previnila ze si ho milovala a ze keby si vedela aky ta caka zivot ze nikdy by si si ho nezobrala

darkabarka23
28. jan 2013

@mataklinec nadarmo vie byť niekto milý,ak za pár hodín sa zmení na tyrana,podľa tvojich slov k nemu ešte veľmi veľa cítiš,a budeš si musieť prežiť od neho asi ešte dosť zlého,aby u teba pohár pretiekol ☹

alka221
28. jan 2013

preco si mu dovolila nastahovat sa k tebe do podnajmu.?? ☹ obrovska chyba.. on ta tlcie a ty ho milujes..romantika ako vysita.. 😖 clovek ktory si nevazi sam seba, nemoze cakat,ze si ho budu vazit aj ini.. 😅

mataklinec
autor
28. jan 2013

@alka221 on bol užasný romntik, plný krásnych slov.. atd... neodolala som a potom som uz needela vycuvat dnes si pobalil všetky veci a odisiel do práce... len neviem ako mám reagovat ked bude volat, ale fakt mi ubudaju sily ked som snim...

alka221
28. jan 2013

@mataklinec jednoznacne to skonci..

mataklinec
autor
28. jan 2013

@mataklinec ale tu ma za tie 4 mesiace udrel len raz... ale hádky sa medzi nami stále... nerozumieme si, nechce aby som pracovala, nechce aby som deti do škôlky davala atd... všetko mi vadí že mi celý môj život chce diktovat čo mám a čo nemám robit a ja som ho vždy počuvla....

haslerka27
28. jan 2013

@mataklinec no je chory a tam zbytocne nieco radit okrem toho aby si neustupila.aj tvoja mama si uvedomuje ze pre bezpecnost deti aj tvoju je lepsie byt od neho co najdalej.no byt tebou,v ziadnom pripade sa nevratim.rozvediem sa a na tuto 16 rocnu kapitolu svojho zivota zabudnem.to nie je normalne aby sa normalny clovek takto spraval

haslerka27
28. jan 2013

@mataklinec si vobec svojpravna?nebavime sa o nejakych neviem akych veciach ale o normalnych beznych veciach ako je je praca a pod ktore patria k zivotu.moze ti poradit,prebrat to spolu ale aby ti rozkazoval.... 😠 😠 a tlllkol ta.prosim ta.

mataklinec
autor
28. jan 2013

@haslerka27 presne potom tužim v hlbke srdca... aj ked sa velmi bojim ako to sama zvladnem... Ale viem že inakší vztah medzi nami nebude, ked je to už tolko rokov stále rovnaké...
Kočky neustupim už... ked bude volat nezodvihnem mu....

haslerka27
28. jan 2013

@mataklinec pozri ,roky ubehnu a co chces to,ze v 50 si uvedomis ze je to debil,ktory ta bijaval,obmedzoval,nadaval,ponizoval....a co zivot prezity,staroba klope,a zistis ze to stalo za hovno,teda okrem deticiek....

monikajaco
28. jan 2013

@mataklinec to nemyslis vazne ... to dokedy chces takto fungovat ? ludia sa malo kedy menia a to si malo videla a zazila za tych 16 rokov ? normalne nechapem ze potrebujes poradit s odpovedou na svoju otazku ...

darkabarka23
28. jan 2013

@mataklinec ale povedz mi Maťka,čo máš teraz z toho keď bol dakedy romantik?Ked ti dá facku,alebo ti nadáva,čo máš z jeho romantiky spred 20tich rokov??Kde je v tom tá celá romantika,ktorú spomínaš,a kde je vtedy ten človek,o ktorom si písala,že vie byť milý a dobrý?My ti nemôžme určiť čo máš robiť,to musíš sama cítiť,že si sa naozaj rozhodla skončiť.

mataklinec
autor
28. jan 2013

@monikajaco viem možno som niekomu na smiech... nie som ten typ človeka čo je silný... ja som skôr ovplyvnitelný človek aj ked s tým nesuhlasim... Myslim že by som potrebovala aj nejaku pomoc psychologa .....

ruzickaruzova
28. jan 2013

@mataklinec už dva krát si spravila správnu vec, tretí krát to nebude problém. to že ťa otravuje-je to ťažké a nepríjemné ale nebude to robiť večne,uvidíš.... dlho ale nie večne... máš deti,máš to ťažšie ale na tvojom mieste by som odišla velmi daleko....

mataklinec
autor
28. jan 2013

@ruzickaruzova daleko?? a kto by mi tam pomohol. Tu mi pomáha aspon mamka...