Mám zostať v manželstve?

natalka1313
30. nov 2023

Dlhý príbeh....skratim. som vydatá 15 rokov predtým 3 roky chodenia. Mam 2 deti 14 a 12 roç. Zdravé krásne deti. Môjho manžela som milovala nekonečne až možno zaslepene. Vydávala dom sá tehotná 1 rok sme bývali u svokry v 2 izb. Byte. moji rodicia mali ťažký vzťah otec bil mamu tak som volila tuto možnosť....manzel na kamióne nikdy si nechcel prenajať byť ani zobrať hypotéku....podľa mňa posluchal vždy len svoju sestru a mamu. Po pol roku pri hádke kedy som mu vyčítala že nežijeme sami ani nehospodarime ako manzelia mi dal prvý facku. Svokra si ho vždy zastávala že ja si zaslúžim lebo ho provokujem....a také reči. Všetko som odpustila ale ono to občas sa zopakovalo a aj vtedy keď som čakala druhé dieťa. Nikdy to nelutoval vždy povedal zaslúžila šiši....ja ta nebijem ja som ti dal iba facku. Časom aj intimny zivot jol čoraz horší q cítila som ze si ma neváži...bojovala som o jeho priazeň ako taká chudera.....intímne sme žili iba keď on chcel....no cele zle.....kupovali sme len to co on uznal za vhodné....šetril na dovolenke aj keď sme nemuseli....no a skončilo to tak ze som si našla novú prácu a tam sa mi otvorili oči....o 15 rokov starší zrelý muž ktorému som raz vyrozpravala príbeh . Nejako som to cítila že jemu môžem a rozumieme si. Zamilovali sme sa...obaja zadaný avšak v manželstve bez pochopenia. Viem že ma mnohý odsúdia a aj to chápem ale verte
nedosiahla....nikdy nelutoval

monikkatt
1. dec 2023

@natalka1313 uz vcera bolo neskoro. Rychlo prec.

dadis
1. dec 2023

Tu je priklad toho, preco je dobre odist zo vztahu zavcasu. O tom milencovi si nemyslim nic dobre (4roky 😳), je to obyjacny obstarozny trtko. Odid, kup si byt a snaz sa zabudnut na tuto kapitolu zivota. Moj nazor - so starym ujom sa rozid a do zivota detom ho nenos, pokazite si vztahy..radsej bud nejaky cas sama a najdi si potom muza, co je spravny, ma dobre nastavene moralne hranice, je k tebe a aj k svojmu okoliu slusny

ariannazara
1. dec 2023

Normálne sa rozved. Nedaj sa zastrašiť. Deti vezmi niekde mimo dom, kávička a vysvetli im situáciu. Podaj žiadosť o rozvod a hlavne sa nesmieš báť. Viem ze mne sa to ľahko hovorí, ale určite sa nenechaj ponižovat.

ariannazara
1. dec 2023

Mas 39 rokov život je príliš krátky nato aby si ho prežila takto 🙂)) prajem ti aby všetko dobre dopadlo.

milanemila
1. dec 2023

@natalka1313 mas 2 velke deti, ved oni vodoa co sa u vas za tie roky dialo. Normalne by som si ich posadila a vsetko im povedala, ze uz prpste nevladzes, ze ich milujes a chces od otca odist. Bud k nim uprimna aj ohladom tpho druheho chlapa, ako ti pomohol/pomaha. Ak detom vsetko povies/vysvetlis, tak nebude mat ten tvoj chrapun co pouzit proti tebe. Ved deti ho poznaju aky je 🤷🏼‍♀️
To stale byvate v tom 2izb so svpkrou? Naozaj ak mozes odid hned a podaj na sud ziadost o predbezne zverenie deti a rovno potom aj o rozvod.
Ja by som odisla uz pred rokmi po prvej facke. Velakrat sa stava, ze dcery bitich matiek, kt sa nevzopreli dopadnu rovnako. A nie nie je to tvpja vina, ze ta viackrat udrel a nie ani si to nezasluzis a nie ani nemusis vydrzat ani to tolerpvat a tvpj muz je posledny chudak, ja by som ho “oplula” kebyze ho stretnem. Este sa ti ide vyhrazat detmi :/ tie sa ho boja kym su spolu s nim pod jednou strechou. Dufam, ze nemas dceru, lebo tym ze toto tolerujes jej davas velmi zly zaklad do zivota a predstavu o partnerstve.

ema22270
1. dec 2023

@natalka1313 urcite sa rozved a daj sancu novemu partnerovi, ak by ti to nevyslo, radsej sama, ako s tym, co ta bije.

dadis
1. dec 2023

Baby vy nemate asi velke naroky na partnerov, ked jej radite byt s tym muzom, co mal s nou 4roky pomer a nic s tym neporiesil a este je ju aj manzelke predstavil 🤮..ved to je ako ist z dazda pod odkvap..a tiez nechapem tej otazke autorky, ci vobec ostat v takom manzelstve 🤦‍♀️

ariannazara
1. dec 2023

@dadis otázka znela inak 🤷‍♀️ ci ma zostať v manželstve a nie ci ma zostať s milencom?! Ci?

dominiknoemi
1. dec 2023

@natalka1313 neboj sa, deti vidia, povedz im o fackach ak ich nevideli, povedz o tom ze si roky trpela.. Deti vyrastú a ty ostaneš s takým človekom? Mysli hlavne na seba, naozaj, držím palce, ja som tiež rozvedená, teraz v šťastnom manželstve...

dadis
1. dec 2023

@ariannazara Ano, tiez si myslim, ze to manzelstvo uz je mrtve davno, tam je jedina cesta rozvod.

ariannazara
1. dec 2023

@dadis je to strašne, minule som niekde zapocula ze každé 3 manželstvo sa rozvedie. Ze sú to už alarmujúce čísla, je to hrozne kam sme dospeli už. Každý sa rozvádza, podvádza najhoršie ze trpia pri tom aj deti ktoré za nič nemôžu

klaridka
1. dec 2023

Už dávno si tam nemala byť... Neboj, deti pochopia ... Vnímajú, čo sa doma deje a určite sa im to nepáči, len sa ho boja. Myslím na Teba ❤

slavka1988
1. dec 2023

@natalka1313 ukončila by som takéto manželstvo kedysi mi povedala psychologicka mat aj veci na zemi a spočiatku to bude ťažké ale ta sloboda a osamostatnenie stojí zato a aj deti to určite pochopia toto by ta zničilo bez ohľadu nato či niekoho budeš mat alebo nebudeš najmä maj rada samu seba a pozbieraj sa

barborachors
1. dec 2023

@natalka1313 len aby ta nezacal mlátiť aj ten starý kolega. Si vyberas muzov podla modelu, co si videla doma. No klasika proste. Uz davno si mala byt rozvedena a nie deti rodit cholerikovi. Tu kazda rada zbytocna.

evickuska
1. dec 2023

@natalka1313 chod za stastim, zivot je len jeden 😊

cacianka
1. dec 2023

Ak máš € na byt, tak neváhaj a kúp si vlastnú strechu nad hlavou. € z dedičstva nepatria do BSM, tvojmu mužovi nepatrí ani cent. Deťom to primerane vysvetli, byt však hľadaj tak, aby o tom nikto zatiaľ nevedel, a keď budeš mať zopár na výber - choď aj s deťmi na obhliadku, aby videli že budú mať svoj nový domov , svoju izbu , nové možnosti na voľný čas vo väčšom meste. Aby sa tešili, že si izbu zariadia podľa seba a hlavne, v novom domove nebude na ne nikto kričať, nikto nebude fackat ich mamu, a ani svokra nebude pitchovat za všetko proti tebe že budete mať svoj kľud a súkromie, že si budú môcť deti pozvať kamarátov.
Nezostavajns tým chrapunom 🙏🙏🙏

katkajaromer
1. dec 2023

@natalka1313 Proč sis s násilníkem udělala druhý dítě?? Proč s ním stále jsi?? Chudáci děti. To Ti musel až kolega otevřít oči, Tebe to nenapadlo, že dostávat facky v manželství není normální?

kassandra25
2. dec 2023

@natalka1313 ked sa musis radit o tvojich dalsich krokoch v zivote, asi si nestojis prilis za svojím. Bojis sa deti, ktore si porodila, bojis sa rozvodu, bojis sa bojovat s manzelom, 4 roky stoji pri tebe muz, ktory je stale zenaty a jeho zena vam zalozila uz aj funclub. Ved ty musis hadam vediet, co chces a ako chces zit. Ked nemas nato odist od svokry a muza, ktory sa ti vysmieva, my tu za teba nic nevyriesime. A novy partner sa rozhybe? Bude stat pri tebe ako zenaty? Ved ty ani ziadnym úradom, ako je kolízna, súd, neveríš. Keby si bola v hlave normálna, pytas sa tam a nie tu. Mozem sa spýtat, do akej miery stojí pri tebe zenatý priatel? Robí ti dobre, ked ti pripomenie, ze so zenou si uvarili veceru , ale teba lúbi. Pozor nato, keby ta lúbil, dávno je uz rozvedený a velmi dávno by pucoval teba do rozvodu, uz by ste spolu bývali. Ked nam tu napíses, ze zenatý priatel, ktorého más 4 roky, ta miluje a dal by za teba aj posledné, nie je tazké uhádnut, aku vrtulu si z teba robí doma manzel, od ktorého nie si schopná odíst od neho sama a sama si zariadzovat a vybavovat, prezentujes nám tvoje pohnútky. Manzel má byt doma preco na koni, si nerozhodná, bojis sa detí, uradov, veris nam a nie tým, za ktorými si sa mala obrátiť. Uz do jedného roka, ako ta spoznal tvoj priatel, ktorý je starsí, by sa bol rozvádzal, keby to myslel vázne. Darmo vam jeho zena drzí funclub, ked on nepohne pre teba prstom, mozno iba ústami a mozno ti sem tam nieco dá, alebo ti zariadi. Uz ti tu poradili rozvod, íst zit sama s detmi a hladat si nového priatela. Len ci si ty vobec toho schopná a natolko silna, ze tým prejdes. Ci ti to nie je pohodlnejsie si domov naklusat a vyprosit nové facky, lebo si taká pohodlná ako tvoj zenatý priatel a nepohnes pre svoj zivot prstom. Lenivost je velmi zlá vlastnost a doplácajú na ňu sem tam takí ľudia, ako si aj ty. Mnohé, co ti písali reakcie, aj rozmýslaju, pouzívaju rozum, precitali mi moje myslienky. Len ked rozum majú pouzit cudzie zeny nad tvojim osudom, zivotom, mne neprides na vek 39. Domáce prostredie so svokrou urcite cloveka aj osprostí, ale pre vlastné deti neurobit ako jedna matka vsetko a nedarovat im mentálne silnu a normálnu mamu, tiez svedcí o niecom.

dharmasanata
2. dec 2023

Ty si chudera, že si ostávala v takom manželstve a nechala sa otĺkať a podvádzala si svojho muža a tvoj milenec je chudák tiež lebo roky klamal svoju manželku a podvádzal a nebol schopný ukončiť s ňou vzťah. Tak sa v celku k sebe hodíte. Veľa šťastia, máte ozaj vzťah založený na pevných základoch.

mk22
6. dec 2023

Zmeň život kvôli sebe, deťom.. Na úžasného milenca by som zabudla.. Keby ta miloval ako píšeš, po 2r by on riešil rozvod a teba naháňal tiež..
Doteraz obaja zadaní ste sa stretávali tajne, bolo to zakázané, také wau.. Ty ako slobodná, rozvedená budeš túžiť po spoločnej prechádzke, výlete, obede.. On zenac, nebude môcť.. Tam jeho láska skončí.
Ešte len uvidíš, či ťa miluje..

maris5
6. dec 2023

Predpokladam, ze deti to vidia. Odid a ukaz im, ako nema vyzerat vztah. Budu si to v sebe niest a budu opakovat tvoje chyby. Kup si svoju nehnutelnost, ale iba z dedictva, aby to nespadalo do BSM, alebo kup az po rozvode. A iba na seba, aby si mala svoje zazemie, deti su uz velke bude sa prihladat co oni chcu. Ak by chceli byt v striedavke, tak by som im nebranila ak na deti neepolozil ruku.
Novemu vztahu by som nepripisovala vela, uvidi ako sa to vyvinie, snazila by som zabezpecit seba, aby som nebola od nikoho zavisla.