Máte aj vy špeciálneho priateľa mimo manželstva?
Toto nie je tema ani pre puritanky, ani pre moralistky.
Predstavte si situaciu, ze ste v manzelstve viac ako 20 rokov, deti su uz dospele, s manzelom fungujete skor zo zodpovednosti a zvyku, nez z lasky, sice mate k sebe uctu, respektujete sa, a obcas skusite aj ten sex (manzel je starsi, a uz to nie je ako kedysi) . Mate kamaratov-manzelsky par (zena je tiez starsia) , s ktorymi obcas vybehnete na veceru, ci sa stretnete doma, vsetci si rozumiete..... Lenze ja s nim viac. Uz 4 roky si denne piseme cez whatsapp, chodime spolu do fitka (jeho zena a moj muz k cviceniu nemaju vztah). On je cudzinec zo zapadnej EU. Ziadny krasavec, je dokonca starsi ako moj manzel, ale je mi s nim neskutocne dobre, je velmi inteligentny, velmi sa spolu nasmejeme, skratka "iny level". Ja ako zena viem, ze je do mna zalubeny, a realne mi to lichoti, ale chcem, aby vsetko zostalo tak, ako je, nechcem nikomu ublizit a neviem si predstavit, zeby sa to posunulo niekam inam. Nikdy medzi nami k nicomu nedoslo a dufam, ze ani nepride.
Dokaze taketo specialne priatelstvo trvat navzdy, pokial nas smrt nerozdeli? Alebo to raz "poserieme", a bude po priatelstve? Je tam chemia z obidvoch stran, ale obaja vieme, ze urcitu hranicu nemozeme prekrocit. Ale trapim sa, ano, chcela by som mozno viac, ale ak pride k dotykom a bozkom, nepojde to dalej? Vsetko je viac menej na mne, ci privolim...
Spolocny majetok nepusti, je prilis velky a korene su prilis hlboko na to, aby sa to zrutilo.
Ako to mam zvladnut? Ako sa mam nastavit, ze to takto bude navzdy?
Ja som mala takého kamaráta. Roky rokuce sa o nič ani len nepokúsil. Poznal môjho muža aj ja jeho ženu. Denne sme boli v kontakte a pomáhali si vo všetkom čo bolo treba. A on len čakal. Bez náznaku nejakej náklonnosti. Potom som zistila že má muž podvádza. Kamos prišiel k nám domov nech sa mu vyplacem na ramene a ako to skončilo ? Samozrejme sexom. Ťahali sme to asi 6 rokov ako milenci. On sa za ten čas oženil a majú spolu 2 deti. Až keď som sa rozviedla a našla si priateľa tak som to ukončila. V kontakte sme dodnes. Ale už veeeeelmi malo. A on už pre mna nieje “vzruso” lebo aj sex zobycajnel. Dnes už môžem povedať že by som s ním nič znova nemala.
Tiez mam kamarata. Ale ako nejaky vztah s nim si absolutne predstavit neviem.
Ty ale raz pises ze nic nebolo a dufas ze ani nebude. A zrazu pises ze ti lichoti a caka kedy povolis. No nepovol... ako sa hovori-ked suka neda...?
Drz si svoju uroven. Lebo pad moze byt bolestivy...
@anonym_autor Ahoj, trochu si zmenila fakty, ale da sa ta rozpoznat. Proste sa o vas hovori, ze jemu hrablo a ty za nim behas ako psik. Ludia o vas vedia.
@anonym_3b7d15 ty ju poznáš?
Pokial sa neplanujes rozvadzat,tak to nechaj tak ako to je teraz. Maj na pamati,ze velakrat taketo "kamaratstva" po prekroceni hranice stratia svoje caro. Ak ti na nom zalezi ako na priatelovi, mysli na to,ze s kamaratmi sa proste nespava.
Este pred rokom by som ti vynadala a moralizovala by som, az by ti z toho bolo nevolno.dnes ti napisem, ze mas moj velky obdiv, ze napriek obrovskej chemii to tolke roky dokazes udrziavat v rovine len kamaratstva.zazivam nieco podobne a nebyt toho, ze ten moj "znamy" je rozumny, rozvazny, neskutocny gentleman, taka ta stara skola, ze si nedovoli byt ani malicko iniciativny, kym nie som iniciativna ja, uz spolu davno spime.viem, ze ma chce, ze je do mna zamilovany. vidiet to v kazdom jeho geste, v kazdom jeho pohlade, urobi pre mna cokolvek.doteraz, uz mesiace, som si vzdy opakovala, ze mam dobreho muza, 2 vydarene deti, taku tu idealnu rodinu a zazemie.nieco, po com vsetky zeny tuzia a ja to nesmiem pokazit pudovym zlyhanim. aktualne sa moje myslienkove pochody zmenili a ako taka krava rozmyslam, ako, kedy a kde to naplanovat, aby som sa s nim mohla vyspat.normalne aj v praci sa kedykolvek pristihnem, ze cumim do pocitaca a pritom premyslam, ako to urobit, aby to nebolo prvoplanove, aby som neposobila ako stetka, ale aby som ho zviedla.
Este pred rokom by som ti vynadala a moralizovala by som, az by ti z toho bolo nevolno.dnes ti napisem, ze mas moj velky obdiv, ze napriek obrovskej chemii to tolke roky dokazes udrziavat v rovine len kamaratstva.zazivam nieco podobne a nebyt toho, ze ten moj "znamy" je rozumny, rozvazny, neskutocny gentleman, taka ta stara skola, ze si nedovoli byt ani malicko iniciativny, kym nie som iniciativna ja, uz spolu davno spime.viem, ze ma chce, ze je do mna zamilovany. vidiet to v kazdom jeho geste, v kazdom jeho pohlade, urobi pre mna cokolvek.doteraz, uz mesiace, som si vzdy opakovala, ze mam dobreho muza, 2 vydarene deti, taku tu idealnu rodinu a zazemie.nieco, po com vsetky zeny tuzia a ja to nesmiem pokazit pudovym zlyhanim. aktualne sa moje myslienkove pochody zmenili a ako taka krava rozmyslam, ako, kedy a kde to naplanovat, aby som sa s nim mohla vyspat.normalne aj v praci sa kedykolvek pristihnem, ze cumim do pocitaca a pritom premyslam, ako to urobit, aby to nebolo prvoplanove, aby som neposobila ako stetka, ale aby som ho zviedla.
@anonym_1953db urobis to jednoducho. Rozvedies sa, upraces si zivot a potom uz mozes sexovat podla potreby s kym len budes chciet. Je to totizto jedine mozne cestne riesenie tvojej situacie. A nesnaz sa tu nikomu nahovorit, ze manzela milujes. Evidentne u vas nie je vsetko take ruzove, ako to opisujes, ked takto premýšľas nad inym muzom. Predpokladam, ze s tvojim dobrym manzelom vam to v posteli neklape a vasen je nulova. Asi si v manzelstve len zo zvyku a z pohodlnosti, mozno zo strachu. Ale toto nie su tie spravne dovody, preco mat s niekym vztah. Bud ho lubis a pritahuje ta, a v tom pripade nemas ani len pomyslenie na sex s inym muzom, alebo to jednoducho medzi vami neklape. Zial, stava sa to casto
@anonym_1953db urobis to jednoducho. Rozvedies sa, upraces si zivot a potom uz mozes sexovat podla potreby s kym len budes chciet. Je to totizto jedine mozne cestne riesenie tvojej situacie. A nesnaz sa tu nikomu nahovorit, ze manzela milujes. Evidentne u vas nie je vsetko take ruzove, ako to opisujes, ked takto premýšľas nad inym muzom. Predpokladam, ze s tvojim dobrym manzelom vam to v posteli neklape a vasen je nulova. Asi si v manzelstve len zo zvyku a z pohodlnosti, mozno zo strachu. Ale toto nie su tie spravne dovody, preco mat s niekym vztah. Bud ho lubis a pritahuje ta, a v tom pripade nemas ani len pomyslenie na sex s inym muzom, alebo to jednoducho medzi vami neklape. Zial, stava sa to casto
@lindusss2016 uvedomujem si, ze to znie neuveritelne a tazko sa to vysvetluje, ale moje manzelstvo je v absolutnom poriadku.po kazdej stranke.sex mame aj po rokoch casty a skvely. muz je vyborny partner, otec, milenec.neviem, preco sa mi deje to, co sa deje.sama tomu nerozumiem, ako som sa mohla dostat do bodu, v ktorom som. rozvadzat sa urcite nebudem, nemam na to ani najmensi dovod.
@lindusss2016 uvedomujem si, ze to znie neuveritelne a tazko sa to vysvetluje, ale moje manzelstvo je v absolutnom poriadku.po kazdej stranke.sex mame aj po rokoch casty a skvely. muz je vyborny partner, otec, milenec.neviem, preco sa mi deje to, co sa deje.sama tomu nerozumiem, ako som sa mohla dostat do bodu, v ktorom som. rozvadzat sa urcite nebudem, nemam na to ani najmensi dovod.
@anonym_1953db máš na to obrovský dôvod. Chceš sex s iným a týmto strašne ublížiš manželovi, ktorého akože miluješ a aj svojim deťom. Logicky, keď milujem svojho manžela, nepôjdem ho podvádzať s iným. Vezmi si to z opačnej strany, ako by Ti bolo, keby Ťa podviedol Tvoj muž, ktorého miluješ a mu aj dôveruješ. Aký dopad by to malo aj na vaše deti?
@anonym_1953db máš na to obrovský dôvod. Chceš sex s iným a týmto strašne ublížiš manželovi, ktorého akože miluješ a aj svojim deťom. Logicky, keď milujem svojho manžela, nepôjdem ho podvádzať s iným. Vezmi si to z opačnej strany, ako by Ti bolo, keby Ťa podviedol Tvoj muž, ktorého miluješ a mu aj dôveruješ. Aký dopad by to malo aj na vaše deti?
@anonym_05ee05 život nie je predpísaná kniha. Predovšetkým tími, ktorí túto knihu buď nečítajú, alebo j tvoria. Otázne je, či sa to prevalí, alebo nie. A to je všetko. Sexu a rodine zdar!
Este pred rokom by som ti vynadala a moralizovala by som, az by ti z toho bolo nevolno.dnes ti napisem, ze mas moj velky obdiv, ze napriek obrovskej chemii to tolke roky dokazes udrziavat v rovine len kamaratstva.zazivam nieco podobne a nebyt toho, ze ten moj "znamy" je rozumny, rozvazny, neskutocny gentleman, taka ta stara skola, ze si nedovoli byt ani malicko iniciativny, kym nie som iniciativna ja, uz spolu davno spime.viem, ze ma chce, ze je do mna zamilovany. vidiet to v kazdom jeho geste, v kazdom jeho pohlade, urobi pre mna cokolvek.doteraz, uz mesiace, som si vzdy opakovala, ze mam dobreho muza, 2 vydarene deti, taku tu idealnu rodinu a zazemie.nieco, po com vsetky zeny tuzia a ja to nesmiem pokazit pudovym zlyhanim. aktualne sa moje myslienkove pochody zmenili a ako taka krava rozmyslam, ako, kedy a kde to naplanovat, aby som sa s nim mohla vyspat.normalne aj v praci sa kedykolvek pristihnem, ze cumim do pocitaca a pritom premyslam, ako to urobit, aby to nebolo prvoplanove, aby som neposobila ako stetka, ale aby som ho zviedla.
@anonym_1953db ja by som chcela mozno len to vedomie, ze niekoho zaujimam ako zena, ze sa pacim, ze som ziadana. Nechystam sa sexovat, a moj priatel je tiez ako tvoj, velmi charakterny muz, uziva si moju pritomnost, ale z jeho strany nie su ziadne naznaky dvojzmyslu, je svojej zene verny, aj ked ona je o viac ako desatrocie odo mna starsia, a ja vyzeram na svoj vek ku.. sky dobre. On mi sklada nepriame komplimenty, a realne okrem toho, ze ma pritahuje, je mi ho luto, ze uz asi nic vzrusujuce vo svojom zivote nezazije. Medzi nami nepadlo za tie roky nic, ziadny bozk, ziadne nevhodne dotyky. Ak by som urobila prvy krok, uzili by sme si to obaja, a samozrejme by sa to nikto nedozvedel, neznicili by sme svoje manzelstva, nikoho by nic nebolelo, len mozno nas dvoch. Ide len o ten pocit, ze si stale este zena, si ziva, dychas, citis, milujes.
@anonym_1953db ja by som chcela mozno len to vedomie, ze niekoho zaujimam ako zena, ze sa pacim, ze som ziadana. Nechystam sa sexovat, a moj priatel je tiez ako tvoj, velmi charakterny muz, uziva si moju pritomnost, ale z jeho strany nie su ziadne naznaky dvojzmyslu, je svojej zene verny, aj ked ona je o viac ako desatrocie odo mna starsia, a ja vyzeram na svoj vek ku.. sky dobre. On mi sklada nepriame komplimenty, a realne okrem toho, ze ma pritahuje, je mi ho luto, ze uz asi nic vzrusujuce vo svojom zivote nezazije. Medzi nami nepadlo za tie roky nic, ziadny bozk, ziadne nevhodne dotyky. Ak by som urobila prvy krok, uzili by sme si to obaja, a samozrejme by sa to nikto nedozvedel, neznicili by sme svoje manzelstva, nikoho by nic nebolelo, len mozno nas dvoch. Ide len o ten pocit, ze si stale este zena, si ziva, dychas, citis, milujes.
@anonym_autor a hlavne, ze si spasitelka, ktora mu ide zachranivat zivot 🙈
@anonym_1953db ja by som chcela mozno len to vedomie, ze niekoho zaujimam ako zena, ze sa pacim, ze som ziadana. Nechystam sa sexovat, a moj priatel je tiez ako tvoj, velmi charakterny muz, uziva si moju pritomnost, ale z jeho strany nie su ziadne naznaky dvojzmyslu, je svojej zene verny, aj ked ona je o viac ako desatrocie odo mna starsia, a ja vyzeram na svoj vek ku.. sky dobre. On mi sklada nepriame komplimenty, a realne okrem toho, ze ma pritahuje, je mi ho luto, ze uz asi nic vzrusujuce vo svojom zivote nezazije. Medzi nami nepadlo za tie roky nic, ziadny bozk, ziadne nevhodne dotyky. Ak by som urobila prvy krok, uzili by sme si to obaja, a samozrejme by sa to nikto nedozvedel, neznicili by sme svoje manzelstva, nikoho by nic nebolelo, len mozno nas dvoch. Ide len o ten pocit, ze si stale este zena, si ziva, dychas, citis, milujes.
@anonym_autor su veci a situacie, ktore sa naplanovat nedaju.a v istom bode sa proti nim uz neda bojovat.ja som tiez nic neplanovala.keby mi pred rokom niekto povedal,ze sa mi udeje to, co sa mi deje, poslem toho cloveka na psychiatriu.proste sa stalo.a deje sa to.v mojom pripade to bola tiez ista forma lutosti, co ma k nemu pritiahlo.a stale viac a viac pritahuje.ma tie najsmutnejsie oci, ake som kedy videla.a takmer sa neusmieva, vzdy je vazny.a napriek tomu, ze zije v pracudesnom manzelstve, ked obcas spomenie manzelku, vzdy len v dobrom. my sme si velmi dlho vykali, pretoze on je gentleman a cakal, kym navrhnem tykanie a z mojho pohladu to bolo voci nemu drze, pretoze je ovela starsi ako ja. presne ako pises, ziadne nevyzrete dvojzmysly, lacne prvoplanove komplimenty. presne taky typ muza, aky dnes uz zial nie su. obdivujem tvoju silu a presvedcenie udrzat to v rovine priatelstva. obzvlast, ked mas istotu, ze by to neprasklo. obom by vam mohlo byt pekne.zivot je kratky.
@anonym_autor su veci a situacie, ktore sa naplanovat nedaju.a v istom bode sa proti nim uz neda bojovat.ja som tiez nic neplanovala.keby mi pred rokom niekto povedal,ze sa mi udeje to, co sa mi deje, poslem toho cloveka na psychiatriu.proste sa stalo.a deje sa to.v mojom pripade to bola tiez ista forma lutosti, co ma k nemu pritiahlo.a stale viac a viac pritahuje.ma tie najsmutnejsie oci, ake som kedy videla.a takmer sa neusmieva, vzdy je vazny.a napriek tomu, ze zije v pracudesnom manzelstve, ked obcas spomenie manzelku, vzdy len v dobrom. my sme si velmi dlho vykali, pretoze on je gentleman a cakal, kym navrhnem tykanie a z mojho pohladu to bolo voci nemu drze, pretoze je ovela starsi ako ja. presne ako pises, ziadne nevyzrete dvojzmysly, lacne prvoplanove komplimenty. presne taky typ muza, aky dnes uz zial nie su. obdivujem tvoju silu a presvedcenie udrzat to v rovine priatelstva. obzvlast, ked mas istotu, ze by to neprasklo. obom by vam mohlo byt pekne.zivot je kratky.
@anonym_1953db ano, viem, ze zivot je kratky. Viem, ze tak ako ja, ani on uz po tych rokoch nezaziva v manzelstve ziadne vzrusenie, nieco nove, nezvycajne. Ano, gentlmen, stara skola, neskutocna sebadisciplina, studovany a rozhladeny clovek. Ale vnutri "len" obycajny muz, aj ked uz v rokoch, ktory ma este toho tolko co dat, tiez nechce nikomu ublizit, ale je to velmi silne. Co s tym? Ani on pravdepodobne nebazi po sexe, skor po porozumeni, suzneni, pocite byt pre niekoho zaujimavy, dolezity.
@anonym_1953db ano, viem, ze zivot je kratky. Viem, ze tak ako ja, ani on uz po tych rokoch nezaziva v manzelstve ziadne vzrusenie, nieco nove, nezvycajne. Ano, gentlmen, stara skola, neskutocna sebadisciplina, studovany a rozhladeny clovek. Ale vnutri "len" obycajny muz, aj ked uz v rokoch, ktory ma este toho tolko co dat, tiez nechce nikomu ublizit, ale je to velmi silne. Co s tym? Ani on pravdepodobne nebazi po sexe, skor po porozumeni, suzneni, pocite byt pre niekoho zaujimavy, dolezity.
@anonym_autor a mozno bazi.co tak pocuvam a vsimam si, sex vo vyssom veku odmietaju zeny nie muzi.muzi by sa este potesili, ale stare manzelky uz nie su ochotne.ked ti to vsak staci udrziavat to v takej neutralnej rovine, je to chvalyhodne az cnostne. snad to raz neolutujes.
@anonym_autor a mozno bazi.co tak pocuvam a vsimam si, sex vo vyssom veku odmietaju zeny nie muzi.muzi by sa este potesili, ale stare manzelky uz nie su ochotne.ked ti to vsak staci udrziavat to v takej neutralnej rovine, je to chvalyhodne az cnostne. snad to raz neolutujes.
@anonym_1953db ci neolutujem, ze som ho nepretiahla? Mozno ano, ale ako pisem, pre mna je prvorade byt spolu, konverzovat, citit blizkost. Chcela by som dotyky aj bozky, ale na to nema ani jeden z nas gule, aj ked po tom pravdepodobne tuzi rovnako ako ja. Bojim sa, ze ak by k tomu prislo, nezastavilo by sa to uz a to by bol uplny koniec dvoch rodin a priatelstva. Ked si to tak uvedomime, akceptovane normy v spolocnosti su ciernobiele, bud-alebo, nic medzi tym.
@anonym_1953db ci neolutujem, ze som ho nepretiahla? Mozno ano, ale ako pisem, pre mna je prvorade byt spolu, konverzovat, citit blizkost. Chcela by som dotyky aj bozky, ale na to nema ani jeden z nas gule, aj ked po tom pravdepodobne tuzi rovnako ako ja. Bojim sa, ze ak by k tomu prislo, nezastavilo by sa to uz a to by bol uplny koniec dvoch rodin a priatelstva. Ked si to tak uvedomime, akceptovane normy v spolocnosti su ciernobiele, bud-alebo, nic medzi tym.
@anonym_autor aby si neolutovala, ze si to neposunula.prave tie dotyky a nehu a ten pocit, ze si zenou.nie som za rozbijanie rodin.dvaja dospeli rozumni ludia si dokazu diskretne davat vsetko to, co im v oficialnych zvazkoch chyba.
@anonym_autor aby si neolutovala, ze si to neposunula.prave tie dotyky a nehu a ten pocit, ze si zenou.nie som za rozbijanie rodin.dvaja dospeli rozumni ludia si dokazu diskretne davat vsetko to, co im v oficialnych zvazkoch chyba.
@anonym_1953db suhlasim, nie sme uz najmladsi a roky stale utekaju, za chvilu bude aj tak po vsetkom. Ako pisem, je tam ten rozbroj tuzby a zodpovednosti, splnit nieco predpisane spolocnostou, pocit viny, ze clovek zlyhal. Preco? Nechcem sa rozvadzat, delit majetok, predavat dom. Chcem len aby sme si dali to, co nam chyba, a ak si to dame, tak si to nikto ani nevsimne, ak budeme diskretni

Takýmto mužom sa hovorí "kamarát - čakateľ."