Muž ma vyhodil z domu, ale kvôli deťom som ostala a plním si svoje povinnosti

susana777
19. jan 2021

Je to strasne ked vas muz vyhodi z domu ale vy musite ostat a plnit si svoje povinnosti dalej ako najlepsie viete koli detom ...

maximilie
20. jan 2021

@maciatkolulu asi trochu nerozumiem co si tým chcela povedať, ale nevadi😆

maciatkolulu
20. jan 2021

@maximilie jednoduché, keď sa ku mne niekto sťahuje do mojej, cinudedenej, či darované rodičmi, či vlastnými peniazmi zakúpenej nehnuteľnosti, tak mu polku nemám prečo prepisovať....

humajnicek
20. jan 2021

@maciatkolulu áno to je pravda. V takom prípade podľa mňa na žiadne delenie nárok nemá

maximilie
20. jan 2021

@maciatkolulu ano, s tým súhlasím, ale aj to je individuálne. Žila by si 30rokov v dome, platiť, zveľaďovať ho, vychovávať v nom deti napriek tomu ze to nie.je tvoje??? Jasne ze nenapíšem byt na chlapa, len preto ze chce so mnou žiť. Ale.uz ked.mam niekde vrazat peniaze a ak chcem mat ,,svoj " domov, tak trvám na tom, aby som tam.mala.podiel.
Zložitá situácia pre ženy, ktoré prídu žiť k svokrovcom.
Alebo ako ty hovoríš... keď sa chlap nastahuje do tvojho bytu.

maximilie
20. jan 2021

@maciatkolulu problém.ma.autorka... muz ju vyhadzuje na ulicu, dom.jej nepatrí. Je to jeho rodičovský dom. Autorka sa neplanuje rozvádzať. Co poznám z okolia, tak svokrovci väčšinou prepisu časť domu na manželov, lebo tam bývajú, starajú sa o neho, zveladuju... takže.mi to príde.divne, ze autorka ma.zit v dome, v manželstve s 2 malými deťmi a každý deň čakať, kedy si niekto.zmysli, ze ju vyhodi na ulicu? V tom prípade je hádam normalne chcieť podiel, .... alebo odísť a vziať si uver na niečo svoje - ak to prijem dovoli. Takto by som sa nechcela nechať vydierať

maciatkolulu
20. jan 2021

@maximilie autorka ms iný problem
..

elizabet173
20. jan 2021

@maximilie manzel ju na ulicu vyhodit nemoze. Az po rozvode. Ale tiez som pisala vyssie, ze ak manzel vlastni nehnutelnost, je dobre zobrat hypo na dalsiu nehnutelnost (este pred svadbou), prenajat ju, splaca sa sama, aby to bolo spravodlive. Ved to neznamena, ze sa musia rozviest, byt je vzdy dobrou investiciou

heleninamama
20. jan 2021

@elizabet173 Takýto jednoduchí primitívni chlapi ktorí nie sú schopní zabezpečiť si ani vlastné bývanie pre rodinu by sotva brali na hypo ďalšiu nehnuteľnosť, a ešte kvôli tomu, aby po rozvode manželka s deťmi neostala na ulici.
Takýto chlap potrebuje slúžku, niekoho, kto sa postará o neho a o domácnosť, samozrejme o deti (a nebude ho s nimi otravovať), niekoho, na kom si môže vyliať zlosť a frustráciu... A najlepší výkon podáva slúžka vtedy, ak je na ňom závislá (finančne aj citovo) a nemá kam odísť. Vtedy znesie nielen nadávky a ponižovanie, ale aj občasnú bitku, neveru.... A ešte svojho "pána" aj zastáva. A plní si naďalej povinnosti.
Veď je to tu denne ako cez kopirák.

surdovag
20. jan 2021

@heleninamama Jediný racionálny názor .. tvrdé , ale pravdivé .. A nie sa tu podaktoré hrajú na múdre , keď vychodili právo (ktoré mimochodom dnes východí každý , kto ho začne a len trochu chce ) .. Toto je reálny model niektorých slovenských domácností , kde ženám chýba rozum.. :( Je to smutné, že ženy sú tak hlúpe , že toto na sebe dopustia ..

tinapa
20. jan 2021

A kde je autorka?

marca12
20. jan 2021

@susana777 preco zacal pit? Co ti poradila psychologicka?

elizabet173
23. jan 2021

@heleninamama to mas pravdu, ale on byvanie zabezpecil, ma dom. Ona si mala zobrat hypo sama este ako slobodna, ked len na garsonku, tu prenajat a splacala by sa sama. Pan tvorstva by potom ani nebol tak na koni. Ale v ostatnom mas uplnu pravdu, ved to tu citas v kazdej druhej teme. Ledva skola dokoncena, alebo aj nie, zufala snaha okamzite otehotniet, nic odrobene, cize ani MD, len rodicak, financna zavislost na muzovi, nastahovat sa k nemu, este lepsie aj k svokre a potom tu vyplakavat. Tak ci tak tie zeny nic nezmenia, aj ked maju kde odist, lebo je pohodlnejsie suchat patami a drzat hubu, sem tam sa postazovat na MK, ako zatat zuby a zamakat.

elizabet173
23. jan 2021

@tinapa nikde, vymazala prispevky, chcela si precitat, ako sa inym zenam muz v podobnej situacii zazracne zmenil, ked sa nestalo, zacala toho svojho ospravedlnovat a asi si nahovara, ze to nie je az take zle. Mozno sa potrebovala len vyrozpravat

tinapa
23. jan 2021

@elizabet173 Tak aj keby sa potrebovala len vyžalovať, čo je na tom? To predsa potrebujeme všetky a niekto nemá kamarátku, ktorej to môže povedať, resp.má, ale radčej sa vyžaluje cudzím anonymne....prečítala si komentáre, snáď si z toho zoberie pre seba to správne, čo ju posunie a urobí dobré rozhodnutie.🙂🍀

laurinqa980
25. jan 2021

Ja to mám tiež tak nejako Niesme zobraťy staval dom a nemám tu ani pobyt.tiez mi často hovorí že sa môžem pobalit a môžem ísť,lebo vie že nemám kde veľmi na výber..máme tiez dve deti.a povedal že aj keby som odišla deti mi nedá lebo že on má veľké zabezpečenie.tak na výber nemám povedala som tak budeme tu takto obchádzať sa a ty sa mi vyhrážaj.🙄🤣