Najkrajšie obdobie v živote

7. okt 2023

Ake bolo doteraz vase najkrajsie obdobie v zivote? Len tak zo zaujimavosti sa pytam. Pre mna je najkrajsie obdobie momentalne. Mame male dietatko. Som na rodicovskej. Ziaden stres, zhon. Iba radost z dietatka, radost z manzelstva. Krasny kludny zivot.

ivangeline
7. okt 2023

leto ked som mala 18 ;D

betulinka1
7. okt 2023

Za mna boli najkrajšie obdobie, ked som bývala vo svojom byte, mala auto, bola financne nezávislá, nemala som doma manzela a cestovala som, robila si co chcela a kedy chcela. Bolo to super a kazdemu odporucam si taketo obdobie užiť a nie ist od rodicov do manželstva.

petronellla87
7. okt 2023

Ked som zacala prvykrat byvat sama😊

nikpa
7. okt 2023

Stredná škola, lásky, žiadne starostli okrem toho, čo si večer oblečiem na disko 😄💃 no a potom asi o 10 rokov keď som po dlhodobom vzťahu zostala sama a konečne som sa aj sama seba zacala plnohodnotne venovať. Užívala som si mužskú pozornosť a bolo to obdobie kedy som si splnila takmer všetko čo som chcela. Potom prišlo obdobie keď som sa stala matkou. Asi by sa očakávalo, že žena povie, že toto je najkrajšie obdobie ale spolu s deťmi prišlo toľko starosti a obáv o ne, že bohužiaľ častokrát ma prevalcuje stres a množstvo povinností...

kvadrinkaaa
7. okt 2023

Ked sa mi narodil syn, cele obdobie materskej a teraz ma to čaká po druhy krat ♥️ Dakujem bohu ❤️

svokrinjazykmonika
7. okt 2023

ZŠ a SŠ, keď odmyslíme učenie sa 😄 a tehotenstvo. To boli moje naj v živote.

mamatroch
7. okt 2023

Ja mam najkrajsie obdobie stale. Detstvo bolo tazke, lebo rozvod rodicov, vela veciam som nerozumela, financne to bolo pre mamu tazke, cim sa nas sice snazila nezatazovat, ale ja som to vnimala...
Ale celkovo napriek vsetkemu na detstvo rada spominam, cele dni vonku, lapajstva, co sme povystrajali, velka zahrada, lozenie po stromoch, i ta praca v zahrade, obycajne a predsa tak carovne prechadzky v lese s rodinou...
Akurat na školu nespominam rada, lebo som bola sikanovana a celkovo sa v skole trapila.
No potom po skole zase fajn, aupairka v zahranici, hrdost na seba, ze sa zvladam starat o seba i dve deti... Potom este x rokov v zahranici, prenajaty byt, praca, vela vela cestovania, skvely pocit z dospelackeho zivota. Uz ako dieta som to tak vnimala a doteraz vnimam, ze chodit do prace je lahsie ako do skoly. Skolak poobede este ulohy, ja po praci uz "volno". Akoze jasne, treba milion veci doma, ale zase ked teraz nepovysavam dnes ani zajtra, svet sa nezruti, ale skolak nemoze povedat ucitelke, no jaj, tak si tu ulohu napisem pozajtra...
Potom sobas, manzelstvo, postupne tri deti, to je to, o com som vzdy snivala... Aj tehotenstva som prezivala v tichej vnutornej radosti, i ked posledne bolo fyzicky velmi narocne... ale tesila som sa, ze to vobec smiem este raz zazivat, lebo uz som v to ani nedufala... Zijem svoj sen, dokonca sa mi nedavno splnil aj moj detsky sen - potrebujem okuliare 🤣
Uz vnimam ako zacinam starnut a tesim sa i z toho, citim sa byt zrelou zenou a tesim sa, ked za mnou dcery teenagerky s doverou pridu a spolu diskutujeme a obrusujeme zivotne nazory a postoje, porovnavame si pohlady na svet... A ked sa mozem este hrat s mojim skolkarom alebo si len tak citame vsetci knihu ci spolu pecieme alebo sa tulame po obchodoch a ja vidim, ako sa uz dcery chcu obliekat moderne, ale zaroven vnimaju a respektuju aj moje hranice, co uz pre mna nie je ok, aby nosili...
Tesim sa zo svojho terajsieho zivota, ale obcas si uz predstavujem, ako raz zo mna bude starka a tesim sa uz aj na to... Ja sa budem aj zo svojich sedivych vlasov tesit 🤷🤭
...pre mna je zivot uzasne dobrodruzstvo s Bohom a zijem ho rada, moj obycajny maly nenapadny zivot, nic viac nechcem, len aby vsetko ostalo este vela rokov tak ako je a aby som tu pre mojich drahych mohla este dlho byt.

babababka
7. okt 2023

@katulienkax určiet nie.Aj DMO aj ADHD môžu byť milované,aj by boli milovné.Pozri sa,mm má genetické ochorenie,keď som bola v očakávaní a neskôr mama svojich detí som mala obavy,či náhodou...Keď dcéra bola tehotná a keď sa narodili som inak to všetko prežívala.Ten strach,obavy boli a sú neskutočné.Preto sa im snažím dať všetkou lásku,pochopenie.Ony sú darom,ktoré som si ani nezaslúžila.Takže som rada,že sú ako-tak zdravé a aj ja, aj ich rodičia sú pripravení,ak by náhodou...A budem ich milovať,tak či tak.

babababka
7. okt 2023

@ankare Všetky chyby vo výchove,ktoré som spravila,ako matka, teraz môžem napraviť.Užívam si to a keď tu nebudem, raz aj ony povedia svojim vnukom,že sme spolu boli v SND,Botanickej záhrade,na hokeji,spolu varili,sadili kvety,hľadali veľkonočné vajíčka,čítali sme rozprávky,smiali sa,plakali,v daždi utekali apod.Moja babka mi nikdy nepovedala,že nemá čas,že ju bolia nohy,kríže,vždy bola blízko,keď som ju potrebovala.Aj ja chcem byť taká.Moje deti síce mali starých rodičov,ale absolútny nezáujem,ani ich nepoznali,nevedeli,aké sú to úžasné deti.Ich chyba.Ďakujem za pekné slová od Teba.Nikdy nie je neskoro,možno si aj ony uvedomia,že ich životy sú o niečo chudobnejšie,smutnejšie,menej záživnejšie.Ty si nemáš čo vyčítať.Raz,keď budeš babkou uvidíš,pocítiš o čo všetko ony prišli.Končím ,som sa tu rozpísala.Pekný deň.

sszuzu8
7. okt 2023

Som z alko rodiny takže detstvo nie. Puberta nie bola som zneužitá. Ukončená SŠ hneď som otehotnela s mužom ktorý nebol ten pravý svokra ničila život čiže ani narodenie prvého dieťatka nie. V druhom tehu ex odišiel. Ťažké obdobie návrat k rodičom znova alkoholizmus. V 28 som odišla do podnájmu v inom meste sama s deťmi. Je to ťažké starať sa o ne sama. Bez rodiny bez opory. Odmalička mám len problémové obdobia preto som sa naučila v tomto upršanom živote vidieť miesta kde doň preniká slnko a vytvorí sa dúha 🌈 ❤️

asocial
7. okt 2023

Obdobie VS. Zabava, aj stres, super ľudia, zážitky, lásky...

marsmykkok
7. okt 2023

@asocial áno, toto podľa mňa je super obdobie, teda pokým nestuduje niekto medicínu alebo niečo extra ťažké. Človek už dospelý, má voľnosť, slobodu, zábava sa kedy chce, ak chce niečo, peniaze zarobí si na brigáde. Ale zároveň stále človeka podporujú rodičia. Nemusí riešiť také ako hypotéka, starostlivosť o rodinu, kariérny rast. Proste taký dospelacky život s výhodami bez dospelackych nepríjemnosti, ktoré prídu neskôr.

taja244
8. okt 2023

Teraz s manzelom a detmi mam najkrajsie obdobie 🙂