Návšteva zlomila rošt

23. jún 2023

Ahojte, vidim ze sa tu roztrhlo vrece s nevychovanymi navstevami a bohuzial sa pripojim aj ja. Ako riesite, ked vam navsteva doma nieco znici? Pytate od rodicov nahradu resp. peniaze? V spalni mame postel na mieru, dopriali sme si okrem ineho aj kvalitnejsi rost a mojou hlupostou som nezamkla pred prichodom svagrininych deti spalnu. Deti asi skakali po posteli a zlomili rost, spalnu mame v zadnej casti domu a s navstevou som sedela v obyvacke, deti mali byt v detskej izbe s otvorenymi dverami, ocividne isty cas neboli. Zlomenu postel som objavila az ked odisli, volala som svagrinej a deti vraj nic nespravili a neskakali po posteli, potom poupravila verziu, ze vraj tam skakala nasa dcera, dcera bude mat v auguste 2 roky a svoju verziu mi moc nepovie, pri jej musej vahe by vsak ten rost na 100% zlomit nedokazala a nikdy po posteli neskakala, neukazovali sme jej to a davali pozor aby sa to ani nenaucila, taktiez prevazny cas bola pri mne v obyvacke. Nie sme vo fin.tiesni a rost kupime novy, ide mi vsak o princip, ze vzdy jej deti u nas nieco znicia a vyvedu, dcere pokazili nespocetne mnozstvo hraciek a nikdy k nahrade alebo aspon ospravedlneniu neprislo. Pytali by ste od svagrinej peniaze za rost ci mam to nechat tak? Ako taketo situacie celkovo riesite?

kvietok2012
23. jún 2023

Ja by som si síce peniaze nepýtala, ale viac by som ich urcite na navstevu nevolala...keby sa ponukli sami ,práve vtedy by sme isli na výlet, nakupovat, bicyklovat...

chcemradu
23. jún 2023

Na rošt, aj kvalitný, stačí nešťastne skočiť, utrafit milimeter a zlomí ho aj 2r dieťa. Rošty neunesú skákanie, sú určené na udržanie matraca atvoju váhu v polohe ležmo.
A nepýtala by som peniaze, bolo by mi to trápne, pokiaľ si im vyslovene nezakázala ísť do spálne ešte pred príchodom. Vlastne, ani tak by som nepýtala, lebo...stať sa to môže.

lucia0211
23. jún 2023

Je to vaša vina.. prečo ste nechávali deti bez dozoru.. či už vaše alebo ich...a deti sú deti.. nemôžete čakať že nič sa v ich prítomnosti nezničí,nezašpiní

liljana
23. jún 2023

Tie rosty sa lamu aj pod normalnym lezanim, nieto ak tam prebehnu deti. Kupte laty v baumaxe, narezte, dajte miesto rostu a budu drzat pevnejsie a spat sa na tom bude lepsie ako na roste.

jaond19
23. jún 2023

Toto by bola u mna posledna kvapka do pohára trpezlivosti... pises ze uz tie deti toho ponicili dost. Takze teraz by som riesila, akym sposobom stopnut taketo navstevy.... resp. Ak este nejaké, tak uz iba vonku na zahrade ked je pekne (ak mate) a bez pristupu do domu (pozamykane izby, otvorene iba wc)

sashabb
23. jún 2023

No ja neviem ale 12ročná sa má hrať v detskej izbe? veď to sú už velké baby v puberte a prevažnú časť trávia na telefónoch. 🙄 Akosi mi to nepasuje, že bude v izbe hrať sa s hračkami 2ročného dieťaťa.

taga
23. jún 2023

A ako si si vsimla ze mate zlomeny rost? Si si ista,ze nebol zlomeny uz pred tou navstevou?

zuzanka.zuzu
23. jún 2023

že 12 ročná má byť pod dozorom 😀 ano, ale preto lebo je v puberte, nie preto že je nevychovaná a na návšteve sa správa neprimerane 😠 dobre vedela, že do spálne nesmie! a je jedno či je zamknutá alebo nie. fakt nechápem tomuto trendu zamykania izieb počas návštevy 😀 úplný bizar 😀 ja by som sa teda riadne nahnevala... až mi to tu nesedí, nejako sú všetky veľkodušné 😀 to iste 😉

anjelicek26
23. jún 2023

Rost mohol rupnut uz vecer pred alebo to rano, pod tebou, pod muzom, nemusel si to v tom momente ani uvedomit. 12 rocna ti rozhodne po posteli neskakala a aj by som jej verila, ze sa tam jasila ta vasa a oni boli pri nej ako dozor... ze tam neskakala s vami neznamena, ze ju neanimovali skakat bratranci...a ani oni si vtedy nemuseli vsimnut, ze rost je prasknuty... tak ako tak peniaze by som nepytala, skor si doslapla na dozor, proste deti pri vas alebo vy s nimi v detskej, alebo vy vsetci vonku a nijako inak...

Kazdopadne - mame poistenie zodpovednosti za skodu, keby moje dieta nieco znici, poistka to pokryje, pokryva to aj deti... ale musela by som proste od mojho dietata pocut, ze ano mami stalo sa to a to... nemaju mi dovod klamat, vedia, ze obcas sa proste nieco nedopatrenim stane a poistenie mame, takze tak... zaplatime a ideme dalej...

No a bod tri su tie donicene hracky, tam by bola pre mna vystrazna kontrolka, ze proste musim byt pri detoch... zasiahnut vcas, vysvetlit, ukazat... evidentne su sami, casto a dlho... nie, ze dozorujete, kavickujete a kecate (to ti nevycitam, tiez takto fungujem aj za cenu, ze to potom v detskej vybuchlo a upratujem potom, tiez mi to za ten klud stoji v tom momente).

nikaeli
23. jún 2023

Môj syn vie, že na návšteve nemá chodiť po byte a už vôbec nie do spálne - a je jedno, či sme u babky, či u kamošky. Keď mu babka dovolí, ok. Ale len tak ísť do spálne a skákať po posteliach nesmie (je škôlkar). 12-ročná by to mala vedieť tiež.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlonos
23. jún 2023

Bola to zial tvoja blbost, ze si zabudla. Mas za to sama zodpovednost. Uz som tu dnes pisala, ze spalnu by som zamkla, to nie je izba na hranie. Nebola si pri tom, nemas ako dokazat, mozno ste hobzlomili vy, kto vie.

alenkabaj
23. jún 2023

Synovci keď bola u nás veľká oslava skákali po kufri spolubývajúcej,tiež mali byt v detskej izbe. Našťastie tam bolo viac deti, tak mi o povedali. Tiež sa to snažili zvaliť na syna. Ja keď idem na návštevu dávam pozor na syna. Čiže ak by niečo zničil ponúknem peniaze. A ešte raz mi synovec hodil granát do TV. Spali u nás, sestra mala prísť doobeda pre deti, ja som musela variť, ešte tesne predtým som kričala aby šli sa von hrať a on od nervov hodil grant plastový.Našťastie jeho brat hneď volal moje sestre. 2 dni sa mi neozvali. Tak som poslala fotku a správu. Svagor chcel vedieť presne číslo TV. Nakoniec poslal 200£. Tv stala 700