Pokašľala som to, neviem čo ďalej

11. mar 2024

V skratke, po krátkej 8 mes známosti, som plánovane otehotnela, vydala som sa, narodil sa syn. Keď mal tri roky, manžel mi neskutočne ublížil, odsťahoval sa od nás, a rozviedli sme sa. Po veeeelmi krátkej dobe sa v mojom živote objavil muž, s ktorým som sa poznala ešte pred mojim manželom, toto času len ako kamaráti. Veľmi sme si vždy rozumeli, je to veľmi zodpovedný, úspešný a inteligentný chlap, ja som však bola zlomená z rozvodu, on pri mne stal, pomáhal mi ako sa dalo. Nikdy to však nebola šialená láska z mojej strany, skôr som mala pocit, že je môj prevozník. Aktuálne však tvoríme pár takmer rok. Ďalšie deti som nechcela, povedala som si, že možno časom. Neplánovane som ostala tehotná. Najprv šok, nechcela som tomu ani veriť.. Ja teraz absolútne neviem, čo mám robiť. Či si mám dieťatko nechať, alebo nie. Príde mi, že sme spolu strašne krátko, neskutočne sa bojím, žeby sa situácia zopakovala. Bolo to strašne bolestivé. Moja chyba je, že som šla do nového vzťahu rýchlo, bez zahojených rán a ako bonus som sa dostatočne nechránila pred neželaným tehotenstvom 😞

autor
12. mar 2024

@nops áno, samozrejme. On dieťa chce. Povedal mi, že si mám dať čas na premyslenie. Nakoľko chápe, že najviac si to “odserie” matka (vynosenie dieťaťa, pôrod a následná starostlivosť), tak necháva rozhodnutie na mňa. A že nech sa rozhodnem akokoľvek bude to rešpektovať.

autor
12. mar 2024

@mircalla ponahlat sa so vzťahom alebo s tehotenstvom?

hopsas
12. mar 2024

Len jedno ti poviem. Žiadna z mojich kamosiek neľutovala že si dieťa nechala.

h2
12. mar 2024

To, že máš za sebou jednu zlú skúsenosť, ešte neznamená, že aj tento vzťah dopadne zle. Len si nemala čas, dostať sa psychicky z toho predošlého. Nechápem, ako vôbec môžeš uvažovať nad potratom, veď jedno dieťa už máš a máš aj partnera, ktorý to dieťa chce a je zodpovedný. Predpokladám, že si teraz len v šoku, keďže dieťa sa podarilo neplánovane, ale neboj sa, všetko bude v poriadku. Držím palce.

belaaaaaaaaa
12. mar 2024

Počuj, to či si dieťa necháš je na tebe. Iba ty ho vychováš. To, že si urobila chyby. Nebudem tu hovoriť, čo všetko som v živote dokašľala. Je nás hodne. Rozhodni sa a nech bude akékoľvek rozhodnutie, bude to v poriadku. Život je ako futbal, pádu a vzlety. Držím palce.

danica2711
12. mar 2024

o antikoncepcii si už počula? Je to síce otázka ex post, ale do budúcnosti by bolo dobre o tom rozmýšľať

nevenka
12. mar 2024

A bolo by lepsie, keby to prve dieta nebolo, nezilo? Si to predstav. Zivot nie je ruzovy a ano, trpelo, trpi, aj Ty, tou nekompletnou rodinou. Ale stale je to lepsie podla mna, ako nebyt. Nemat moznost zit. Mam 4 deti a myslienky som mala kadejake, pri tom stvrtom. A je to moje zlaticko, prekrasny bonus, dar od zivota. A chcela by som ho, aj keby ho chlap nechcel. Aj ked by som mala ostat sama.
Ako lubis to prve dieta, budes aj to druhe. Potrat nie je prejavom lasky predsa. Prejavom lasky je darovat zivot, ved to dieta je uz tu. A kasa sa nikdy neje taka horuca, ako sa navari...😚. To das. Verim Ti...🤩

lucy94
12. mar 2024

Dieťatko by som si nechala a snažila sa sústrediť naň, zabezpečiť mu to čo je treba a hlavne mu dať veľa lásky. Už ako sa to vyvinie s vaším vzťahom je len na vás dvoch. Strach je silná vec, ale nemôžeš do konca života žiť v strachu.

sinusoida
12. mar 2024

Niekedy je hodnotnejšie mať v živote zodpovedného muža, ako nejakú bláznivú veľkú lásku. Ten muž sa postará o deti, budeš mať pri ňom v živote istotu a deti spokojnosť. To, že je vzťah krátky, či dlhý, nie je záruka. Záruka je hlavne v tom, aký je partner. Tá zodpovednosť je veľkým darom.

janulap
12. mar 2024

Preco ten nadpis....pokaslala som to?
Ziaden vztah nie je perfkektny,nie si ani prva ani posledna,ktorej to na prvy krat nevyslo.Mozno tento vztah,toto dietatko ti da,to co by si chcela,kompletnu rodinu❤

mantilka
13. mar 2024

Píšeš o ňom pekne, takže problém je len jeden a to si ty, že nie si na manželstvo pripravená. Kde je však napísané, že hneď to musíš riešiť? Na druhej strane rozmýšľaš o potrate. Ale čo ak by si tým pochovala najlepší vzťah? Nie je to náhodná známosť, tak si ho váž. Zamilovanosť v manželstve časom vyprchá a prichádza úplne iná etapa. Nevyhľadávaj pubertiacke lásky, ale väz si zrelého muža...časom budeš šťastná. Hneď sa nemusíš vydávať.

iwesska
13. mar 2024

Tvorite par,nie ste kamarati,ze by sa vam smyklo. Preco by to tentoraz nemohlo vyjst? Si tehotna,malo to tak byt. Tes sa z tehotenstva a nevytvaraj si zbytocne scenare,ktore sa vobec nemusia stat.

autor
14. mar 2024

@mantilka a vieš ty čo? Máš úplnú pravdu… Keď mi vyšiel pozitívny test, tak to bol šok, prešiel takmer týždeň, tie emócie a myšlienky sú ako na horskej dráhe. Tým, že to človek neplánuje, tak sú tie reakcie asi iné. Občas si pripadám, že sa správam ako týraný pes, ktorý aj keď má nového milujúceho pána tak sa bojí.

mantilka
15. mar 2024

Gratulujem a užívaj si. Ja by som osobne všetky svoje pocity nevysypala partnerovi. Zbytočne by si mu ublížila. Keď sa bude chcieť rozprávať o manželstve, kľudne povedz že si opatrnejšia ale nevylučujes v budúcnosti len sa potrebuješ viac uistiť. Dieťa nie je dôvod na manželstvo hovorievala moja mamka.

sisska96
22. apr 2024

A on sa nevie chrániť? Keď nechce, tak sa chráni. Ak sa nechráni tak netreba sa čudovať