Prespávanie u svokrovcov

21. jún 2023

Maminy, tie co mate svojich svokrovcov(muzovi rodicia ma konkretne zaujimaju, teda svokrovci zeny) daleko viac ako 200km, ze sa vam tam neoplati ist len tak na navstevu. Ako casto tam chodite? Neotravuje vas to? Ako sa tam citite?
Ja sa priznam ze roky som s muzom chodila, lebo mi to prislo normalne a aj zo slusnosti.. aj ked sa nam narodilo dieta, tak kazde 2 mesiace priblizne sme tam boli na vikend. V poslednej dobe - dcera ma uz 7rokov, ich tam posielam iba samych. Vyslovene ma otravuje ist tam, spať tam, je to pre mna zabity cas, nemam tam co robit.. dcera je tam aj tak vacsinou s babkou, venuje sa jej.
Svokra je fajn, o to pokoj, nemam s nou vyrazny problem, ale proste ja sa u nich doma necitim pohodlne, su veci ktore mi u nich vadia a proste cim som starsia, tak tym viac sa mi nechce u niekoho prespavat a prisposobovat sa.
Tak sa pytam ako to je u vas, ci som jedina tymto otravena.. a ci by ste napriek takymto asi banalnostiam nadalej chodili prespavat, alebo by ste posielali len muza s detmi.
Moj muz uz minule na mna pozeral ze ale ved uz som tam rok nebola, a musim ist.. no mne sa nechce. Ked si to predstavim, som otravena.. 🙁🙁🙁

autor
21. jún 2023

@elizabet173 este podotknem ze mne nevadi navsteva ako taka, pokojne tam kazdy mesiac pojdem. Ale na navstevu. Rano vyrazim, cesta je 2hodiny a vecer pridem. Moj muz o tom nechce ani pocut, ze to je zabity den.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zabka79
21. jún 2023

Ja chodim k rodicom iba sama s dietatom, manzel tam nikdy nespal.on iba navsteva 1x do roka

autor
21. jún 2023

@elizabet173 skor je to o tom ze ja som tam roky chodila a on roky nechcel k mojim chodit.. a ja som uz rezignovala a nebavi ma nadalej sa prisposobovat, ked on roky nebol schopny ist len na navstevu-nie prespat. Len na navstevu, par hodin. Preto ho napr teraz uz vobec neprosim aby so mnou k mojim rodicom siel. Ide ide, ak nechce nejde. A ked aj ide, sme tam chvilku, hodinku, dve max 3.

enoula
21. jún 2023

A keby prišla babka k vam? Aspon na noc teda ..aby si urobila výlet vlakom alebo neviem busom..
Ale teda, kolko ludi by s tebou menilo .. mat takych culych starych rodicov, co sa chcu s vnuckou aj hrat aj navaria, nachystaju a tesia sa na vas...

monika185243
21. jún 2023

Tak to je už na vás ako sa dohodnete. Ja tiež nemám nejaké vynikajúce vzťahy s manželovou rodinou, ale idem s ním kvôli nemu a deťom a aj preto, lebo sme rodina a všade ideme spolu, teda pokiaľ sa dá. Ale ako sa hovorí s manželom si berieš aj jeho rodinu a človek nikdy nevie kedy odíde z tohto sveta. Keď žila ešte moja babka, už bola v takom stave že strašne slabo počula, aby som sa s ňou porozprávala musela som fakt kričať, ale strašne rada som s ňou trávila čas a som rada že aj moje deti ju mohli poznať. Až keď zomrela, som si uvedomila že toho času som jej mohla venovať o niečo viac...

autor
21. jún 2023

@enoula ved pisem, asi si necitala vsetky komenty, nevadi.. ale ona je u nas kazde 2-3 mesice na 3-5 dni. Takze to nie je ze by sme sa rok nevideli.. a uz aj preto si hovorim naco mam este tam chodit, ked ona sem chodi?

tamitamitami
21. jún 2023

Podľa mňa je pochopiteľné že chceš ostať radšej doma a oddýchnuť si. Raz za čas by som šla 2-3 krát do roka, aby sme posedeli pokecali všetci....nevidím ale dôvod aby si musela chodiť stále.

domkakvet
21. jún 2023

Ak tam chodis raz za rok, tak to sa naozaj mozes prekonat, su to jeho rodicia.

andreatytler
21. jún 2023

No cudne. On ti povie ze ze naco ma ist k tvojim rodicom ale pohorsuje sa ze ty nechces ist k jeho. Ved ty sa citis presne tak isto u jeho rodicov ako sa on citi u tvojich. Ved by ta mal chapat.
Problem je asi v tom ze ty si roky chodila k jeho rodicom a nevyzadovala si aby on chodil k tvojim. Teraz to chces menit a to sa mu nepaci.
Ja by som urobila pravidla navstev a nech je to pekne 50/50 a kedze k jeho rodicom chodite na vykend, pocitala by som to ako 2 dni u nich a tym padom jedna navsteva u jeho rodicov su 2 navstevy u tvojich rodicov.

lenka567899
21. jún 2023

Ja by som nešla po každým, ale len niekedy. A ináč buď rada že máte take dobre vzťahy, ja (aj dcéra) by som rada trávila viac času so svokrou ale nemá veľmi záujem 🙂

rorino
21. jún 2023

Chodíme 3-4x do roka na 2-3-4noci,ako vydá.Nie je to pre mňa otrava,veď sú to predsa rodičia môjho muža ,aj on má nárok byť aspoň chvíľu s nimi.A chce aby sme aj tam šli ako rodina,že bezo mňa by nešiel,tak prečo by som mu nevyhovela.A už sú v pokročilom veku,zlý zdravotný stav,tak aspoň švagrovi na chvíľu môžu niekde vybehnúť,keď sme tam my.

autor
21. jún 2023

@rorino a chodila by si s nim aj keby on k tvojim chodit nechce?? Dlhe roky som totiz od mojho pocuvala vyhovorky preco sa mu nechce ist k mojim rodicom, malokedy isiel, aj teraz to nie je bohvieco. Ide ale ked mu poviem ze nemusis ist, alebo mu dam na vyber, tak je rad, ze moze byt doma.
A ja som sa mu cele roky prisposobovala a isla, ved su to jeho rodicia, patri sa to atd. No uz ma to nebavi.

mamelka
21. jún 2023

Ved nemusíte na noc, choďte ráno a o 15tej domov. Veľa ľudí cestuje kvôli výletu 200km.
Mne aj tak príde divne, ze on od teba vyžaduje také časté vikednovky a sam ma problém zájsť kúsok a aj to ide len 1x za rok...

rorino
21. jún 2023

Tak to verím,to je iná situácia,pokiaľ má voľno,tak vždy ideme spolu,ja mám už len maminu a to blízko,tak potom jej vždy povie,že už dlho nebol,že už musel prísť.Obcas mám pocit,že mu chýba viac moja mama,ako tá jeho.....

duppka13
21. jún 2023

Svokra byva cca 300 km od nas, chodim tam tak 4x do roka, kedysi sme aj prespavali u nej ale to sa casom stalo velmi nepohodlne a s dcerou uz nemozne, ma dost maly byt. Ideme od piatku do nedele a spime v hoteli, cez den sme s nou a vecer mame svoj klud. Ona k nam chodi raz za rok ba vianoce. Moji rodicia su u nas casto lebo nam s barscim pomahaju aj s dcerou a my k nim chodime tak raz za mesiac na navstevu.

vilma7
21. jún 2023

My sme 1200 km od jedných a aj druhých rodičov.
Ja som kvôli deťom k svokre chodila aj na dlhšie, manžel bol u.mojej mami o podstatne menej x.
Chodíme ale len 2x ročne, zato.aspon na týždeň.
Tento.rok si to naplánovala tak, aby som u svokry nemusela tráviť moju dovolenku a deti boli čo najdlhšie na Slovensku takto:
Na týždeň ideme spolu kempovanie, ztade pôjdeme zaviesť manžela a deti.k svokrovcov a ja sa vrátim.do práce.
Po 2 týždňoch prídem nazad na Slovensko, vezmem deti ku mojej mame na 2 týždne a manžel pôjde do práce...ja s.detmi sa.budem vracať lietadlom.
Deti.maju 4 a 6.5 roka.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
21. jún 2023

Ty s mužom ste v tomto ako malé deti....on nejde k mojim,ja nejdem k jeho...nezrelý postoj.Raz ste rodina,tak by ste sa podla toho mali aj správať.A že babka stíha všetko,aj variť aj malej sa vnovať....no stíha,lebo musí,ale nech mi nik nepíše,že nie je unavená...Lebo nevesta sa neuráčila prísť a ak by prišla,tak sa tam bude nudiť /to sa mne u svokry v živote nestalo/..rob ako myslíš,ale nerobíš dobre.

andreatytler
21. jún 2023

@elizabet173 Mne sa zda ze im to dlhe roky fungovalo len preto ze sa autorka prisposobovala. Chodila s muzom k jeho rodicom a nenutila muza chodit k jej rodicom. Ale teraz to chce zmenit a chce prestat chodit k jeho rodicom a to sa muzovi nepaci.

nataly420
22. jún 2023

Raz som zostala na týždeň plus nakazili má koronou :D počítala som hodíny do odjazdu domov . Tento rok som radšej zaplatila hotel a zostali sme tam 🙂