Príliš dobrý chlap

romik32
26. júl 2023

Ahoj holky...jsem rozvedená, dobře vypadající 40 tnice...mám velký smysl pro humor,rada se směju, mám ráda humor všeho druhu,dělám si srandu i sama ze sebe...měla.sem před časem rande..ten kluk byl že.mne úplně mimo,hrozně se snažil, byl takovej hrozně hodnej, jako jo hezkéj,vtipnej,sice docela nízkej,což mne trochu jako odradilo,ale jinak v pohodě...jenomže jak byl takovej preslazenej a galantnej,tak mne tím úplne iritoval..ja mlela takový s*acky...jako pak i to psaní jako že sem nad věcí,furt sem si z neho jen dělala srandu,no a po druhém.rande,jak hodne byl že mne nadsenej,tak začal otáčet,stáhnul se a pak mne spíš začal ignorovat....s tím že nakonec přiznal,že myslel,že vlastně tohle chci...vím,že sem to jeho hodne chování spíš degradovala, ale pak mi došlo,že by sem ho vlastně chtěla..i když si nejsem jistá jestli ne jenom proto,že jeho zájem opadnul...takže hezkého,hodného muze sem odradila jen proto,že se nechová jako ignorantský debil...je to normální? Fakt mne to štve, byl vlastně hodně fajna jiná ženská by ho brala všema deseti...

zuzana9393
26. júl 2023

@romik32 tak ste si asi nesadli a hotovo.

dzulli1980
26. júl 2023

Si najprv urovnaj v hlave, akého partnera vlastne chceš ... či dobrého, zodpovedného, takého, ktorý ma úctu k ženám ... alebo tvrdého, drsného, čo Ti raz za čas, len tak z recesie, dá po papuli ... už si dosť stará na to, aby Ťa rajcovali zlí chlapci (v puberte som aj ja išla len po takých), no do partnerského života absolútne nepoužiteľní.
@romik32

marseillefan
26. júl 2023

Áno, je úplne normálne, že ženy nechcú chlapov, ktorí sú z nich paf a naopak, chcú tých, čo ich ignorujú.

anketkarka
26. júl 2023

Ako v nejakej komédii 🫣 to asi pre ten tvoj zmysel pre humor. Len či ho má aj on 😁🤷

lindous
26. júl 2023

Tiež si myslím, že ste si nesadli a to je v pohode, nesílila by som to, nechala to tak, hľadala ďalej niekoho s kým tá iskra preskočí a bude to jednoduchšie, prirodzené.. Teraz je to naozaj asi skôr o tom, že ťa začal ignorovať a zahralo tvoje ego... A medzi presladeným "ťuťmákom" (možno to nebol jeho prípad, ale tak všeobecne) a agresorom je veľa stupienkov, takže tohoto by som sa nebála, to že je to dobrý chlap, neznamená, že sa k sebe musíte hodiť... Ale ak vyslovene vyhľadávaš ignorantských kretenov ako si v závere naznačila, treba si najskôr dať dokopy vzťah samej k sebe

barborachors
26. júl 2023

@marseillefan blbost. Toto plati pre naivne trubky ktoré prikyvnu chlapovi na všetko. Take potrebujú dominantnych alfasamcov. Zloz si tie cierno biele okuliare prosim ta.

romik32
autor
26. júl 2023

Holky já úplně nemyslela agresívneho alfasamce 😃jenom jako nevím proč,ale proste lichôtky hneď po prvním rande mi přijdou neupřímný, úplne mám z toho opačný pocit..pravda je, že u mne jiskra hned nepreskocila,až později...

romik32
autor
26. júl 2023

@lindous
No úplne doslova jsem to nemyslela..ale zlehka to brát jako navolno mi že začátku víc vyhovuje...nejsem schopná se projevit hned každému cizímu chlapovi s kterým mám rande ..

dzulli1980
26. júl 2023

"U mne jiskra hned nepreskocila,až později" ... zrejme vtedy, keď Ťa začal ignorovať ... to nie je iskra, to je Tvoje ego.
@romik32

marseillefan
26. júl 2023

@barborachors väčšina žien, ktoré som v živote stretol fungovali presne na tomto princípe... nepotrebujem si skladať žiadne okuliare, je to jednoduchá evolučná záležitosť. Ak môže mať žena chlapa príliš ľahko, tak jej na ňom evolučne niečo nesedí a podvedome začne mať pocit, že asi to nebude dostatočne kvalitný darca spermií pre jej potomstvo.

hopsadobrandejsa
26. júl 2023

@marseillefan

Tak s evoluciou ma to co tvrdis len velmi malo spolocne. Co mas zrejme na mysli je hypergamia na zaklade ktorej si zeny ( evolucne ) volia partnerov. To, co ty popisujes je game-playing pre pubertiakov. Dospely jedinec ( ci uz zena alebo muz ) ktory vie co chce nebude hrat tieto push&pull hry. Drviva vacsina dospelakov chce na rovinu vediet ci to ma s danym clovekom nejaky zmysel alebo nie.

Autorku zrejme pritahuju bad boys co naznacuje aj samotny post.

"hodne byl že mne nadsenej,tak začal otáčet,stáhnul se a pak mne spíš začal ignorovat....s tím že nakonec přiznal,že myslel,že vlastně tohle chci"

Videl, ze ako genetleman na nu nijako nezaposobil tak to proste trocha zahral na drsnaka, ze nema az taky zaujem a zrazu sa chytila. Zdrava dynamika randenia to veru nie je. Interested people act interested.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hypergamy

Tu si troska nastuduj o hypergamii ked uz chces riesit evoluciu. Je mnoho faktorov na zaklade coho si zeny volia partnera a univerzalny meter nejestvuje.

@autor

Nechaj ho radsej tak. Je ocividne, ze tym kym je ta nezaujal. Tento bad boy vystup s ignoraciou je len divadielko aby zistil ci sa chytis alebo nie. Ak je skutocne dobrak tak ako pises, urcite ho nebude bavit cely zivot sa pretvarovat a hrat to na nejakeho playboy-a len aby si ta udrzal.

marseillefan
26. júl 2023

@hopsadobrandejsa Na čo sa odvolávam ja sa volá sexuálna selekcia: https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_selection
A absolútne to súvisí s evolúciou. Samička sa snaží vybrať si partnera s čo najlepšou genetikou, hľadá v partnerovi črty "alfa samca". Alfa samec má top genetiku, takže môže mať akúkoľvek ženu chce. Ale nenosí ceduľku s nápisom Alfa samec na čele, preto sa tá identifikácia uskutočňuje v ženskom podvedomí (ani si to žena neuvedomuje, len to potom nazýva, že nefungovala chémia). A podvedomie žien je nastavené tak, že ženu nepriťahujú muži, ktorí jej budú zobať z ruky a obdivovať ju. Alfasamec by predsa niečo také nikdy neurobil. A naopak, ak sa muž stane pre ženu nedosiahnuteľným, vtedy po ňom žena začne podvedome najviac túžiť. Nie je to žiadna hra pre pubertiakov. Ja som vďaka tomuto jednoduchému triku zbalil najúžasnejšiu ženu svojho života, ktorá je úplne "out of my league". Na jednej strane som jej prejavoval náklonnosť, no na strane druhej som jej dával najavo, že medzi nami nikdy nič nemôže byť (lebo sme kamaráti, lebo randila s mojim kamarátom, lebo nevedela čo chce, atď). A sme spolu 20 rokov, lebo sa mi nejakým zázračným spôsobom darí v jej hlave uchovávať ilúziu, že som alfa samec, aj keď reálne som totálny beta.

h2
27. júl 2023

Tak moje životné skúsenosti hovoria presne to, čo tvrdí @marseillefan . Nejdem sa zamýšľať nad tým, či a do akej miery to súvisí s evolúciou, ale ženy proste dobrí chlapci nepriťahujú.

miadi
27. júl 2023

Cela story ako dvaja pubertaci 😃Preco si sla na druhe rande ked na prvom sa ti nepozdaval? Proste nebol to co hladas. Chces Asi srandistu ako si ty s ktorym si lepsie sadnes. Take hry ze sa potom choval inak lebo myslel ze to sa ti paci viac ., a vidis fungovalo to.. lenze to nebol on ale pretvarka. Keby si z neho bola paf tak ti nevadi ze je nizsi slusnak Neviem aky. Paf si z neho nebola tak kasli na to. Hladaj dalej .

miadi
27. júl 2023

@marseillefan Tvoja zena davno vie ze si Beta. Len ta mà rada ,chce ti robit radost tak sa tvari ze mà nejaku iluziu ze si Alfa . 😉

jaskolka
27. júl 2023

Prepáč ale na to, že máš 40,sa podľa toho, čo píšeš, správaš ako v puberte.
Ujasni si,akého chlapa chceš, lebo ak sa takto správaš k ľuďom bežne (ze si len robíš srandy a si nad vecou) tak by si liezla na nervy aj mne len ako kamoška ci kolegyňa.
Áno, sú okolností, kde sú človek môže zazartivat, aj suchý humor je ôk.. Ale na to má človek IQ, aby vedel posúdiť, kde sa to hodí a ako sa to hodí.
To si očividne nezvládla.. A jeho tiež nechápem, na čo ste si vlastne dali druhé stretnutie?

jan510
27. júl 2023

Mna v tomto veku hry na macku a mys nebavia..kopec muzov je emocionalne chladnych a tieto hry pouzivaju ako taktiku ale v tomto veku ma to skor odradi. Ked lovi a potom ked zena da najavo naklonnost zrazu sa stiahne. Toto ma najviac odradza a chlap drsnak tiez by u mna neuspel. A tiez ma irituju ludia co sa tvaria ze su nad vecou a robia si zo vsetkeho srandu. A hlavne ak by si robil srandu zo mna. Sa cudujem ze este dake rande chcel. Pre mna je naj byt identicky

hugger
27. júl 2023

@hopsadobrandejsa @marseillefan

Je super vidieť na MK príspevky od inteligentných mužov.

Hoci sa nezhodnete v teoretických základoch aj tak myslím, že by ste navrhli autorke to isté riešenie: Dospieť, ujasniť si životné priority, a ak dobrý chlap nie je to čo hľadá, nechať ho v obehu pre ženu ktorá jeho kvality ocení. Mýlim sa?

toskanka
27. júl 2023

@marseillefan Myslíš, že to platí aj opačne? Že dobré dievčatá sa dostanú do neba a zle všade? Uprednostňujú muži skôr temperamentne certice?

romik32
autor
27. júl 2023

Přiznávám, o ego šlo asi dost no...ale já nechtěla aby se choval jinak, jen sem si potrebovala proste zvyknout na někoho jako je on...já chápu,že působíme nevyzrale a možná i jsem,ale když vám lichotí celý život,tak vás to prostě úplně nebere..není to to proč by sem chtěla s někým být, proto je to pro mne nepodstatná věc takhle ze začátku...já se to svoje chování pak snažila napravit,akorát už asi pozdě no...🤷

h2
27. júl 2023

@toskanka Áno, platí to aj opačne. Samozrejme, nedá sa zovšeobecňovať, ale je veľa chlapov, ktorí potrebujú do istej miery "mrchy". 😈

romi0310
27. júl 2023

@marseillefan prepac, ale nesuhlasim s tebou ;) podla psychologie to je vzdy o tom, ze problemovi, hladaju problemove a zas naopak. Pokial je zena zo ,,zdraveho" prostredia, tak si hlada partnera, ktory si ju bude vazit, ovdivovat. Ja s mojim manzelom sme sa od prveho rande castovali ovdivom a mna osobne to na non este viac pritahovalo. Obaja sme sebavedomi a silni jedinci ;) moj manzel sa spraval ku mne ako cukrik a to ma praveze dostalo. Naopak, ti trapni arogannti bad boys, co sa tvarili, ze ich akoze nemozem mat 😂😂😂😂 tak ti akurat tak u mna skoncili. Takze skor, ze to tebe vyslo bude zrejme kvoli tomu, ze obaja s manzelkou mate narusenu vztahovu vazbu ;) skus si to nastudovat

romi0310
27. júl 2023

@romik32 autorka, skus sa skor zamysliet, preco ti komplimenty a obdiv prekazaju? Urcite to prameni z tvojej sebalasky ;) pretoze sebavedomy clovek obdiv a komplimenty zboznuje ;) urcite nie stylom, ze umrel by som, ak by si ma opustila a podobne kecy. Ale ked ti niekto vyjadri sympatiu, nemoze ta to odradit. A vsetci ludia, ktorych pritahuje chlad a ignoracia, by mali navstevovat terapie ;) lebo zdravy vztah sa nikdy nevyvíja hrami a pretvarkou. Tam ide vsetko krasne, plynuko,ziadne zadrhely ;)

romik32
autor
27. júl 2023

@romi0310
Já by som úplne neřekla,že mne to nepritahuje,ale ne od člověka,ktery mne vůbec nezná a předpokládá podél fotografie,že jsem dobrý člověk a hodná holka...což se nevylučuje s tím,že prostě neumím randit a hned projevit zájem..což samozřejmě pramení z dětství,to sem si vědoma..za další hodnekrat komplimenty měli za účel sex..mne nepritahuje chlad a ignorace, ale ja kým mi je někdo blíž a něco o něm nevím prostě odhanim, nedůvěřují,že to myslí vážne...byla jsem 10let vdaná, předtím jsem měla jen 2 dlouhé vztahy,nějaké krátkodobé,ale samozrejme vzťah umim,ale začátky prostě nedávám..někdo vydrží a někdo ne...

domkakvet
28. júl 2023

@romik32 ako bolo spomenute zisti najskor co chces.