Rozchod a sťahovanie

25. júl 2022

Ahoj. Odisla som od manzela do podnajmu, budeme sa rozvadzat. Mame dve deti 4 a 6r. Problem ale je, ze deti boli doma tam, kde sme zili spolu a v novom byte sa necitia doma. Pri kazdom spore hned chcu ist domov, k tatovi a pod. Alebo niekedy len tak, aj z dlhej chvile... Nemaju tu tolko hraciek ako tam, a aj sa tu malo hraju, lebo nic im nestaci. Bol to pre nich jediny domov, ktory poznali, mne je z toho smutno. Neviem ako to mam riesit, neviem ci si zvyknu... Boli ste niektore v podobnej situacii? Alebo to vase deti proste brali ako to je a boli automaticky doma tam, kde je mama?

marca12
25. júl 2022

Chce to cas,aby ste sa zabyvali. Skus im vytvorit prostredie,ake by sa im pacilo. Trebars vymalovat steny podla ich zelania,nakreslit na steny obrazky a podobne. Nech si vymyslia co by chceli v izbe,nech sa to co najviac podoba domovu. Ved aj dospely clovek,ak si zvykne na nejake miesto,chvilu trva,kym sa inde citi ako doma.

dadis
25. júl 2022

Ako dlho ste tam? Ja som dosla do najmu takto s detmi, tiez boli prve noci take rozpacite, este nemali zariadenu izbu, bola tam manzelska postel... ja som robila vsetko preto, aby sa tam citili dobre. zariadovala som, bolo to mesiac pred Vianocami, stromcek som zivy kupila, i ked prve Vianoce boli s otcom..ked doslo po vianocnych prazdninach, uz mali poschodovu postel, stoly aj nabytok. Velmi sa tesili z novej izby ☺️. Ale oni si stahovali vsetky hracky so sebou, aj osobne veci, k otvovi chodili viackrat do tyzdna, aj cez vikendy..aby to dobre zvladli

autor
25. júl 2022

@dadis tu maju vsetko zariadene, nove postele, nabytok, koberec, plagaty, pacila sa im izba aj byt. uz sme tu nejaky cas. ale stale chodia casto k otcovi, striedame si ich niekolkokrat za tyzden alebo sme vsetci spolu, a stale to TAM vnimaju ako "idu domov". A ze mama "od nich" odisla do ineho bytu ☹ asi prestahujeme vacsinu hraciek, aj ked aj tu maju hracky s ktorymi sa najviac hraju - lego, auticka, vlaciky, spolocenske hry... ale tam je este kopa dalsich haraburd a ani tam sa s tym nehraju, len to je tam proste v tej detskej narvate, kazda blbost z kinderka co doteraz nazbierali, kazda snurka, kocka.... uz neviem co by som urobila aby to bolo pre nich ono... asi sa to tu musi trochu vybyvat a musia tu byt dlhsi cas, ze si ich nebudeme tak casto striedat. zatial sme sa dohodli s muzom ze bude chodit on sem za nimi a oni budu len tu, nech vedia ze teraz su tu a jie hore-dole... neviem, dufam ze to pomoze... :-/

danica2711
26. júl 2022

deti majú v tomto asi značnú zotrvačnosť, kamarátka sa s deťmi zhruba vo veku tvojich sťahovala z bytu do domu, všetko tam bolo lepšie, väčšie a novšie než v byte, a chalani napriek tomu stále frfľali a spomínali, ako im bolo v byte dobre. Trvalo im asi pol roka, kým uznali, že im je v novom super... daj im čas, to prejde

zuzana9393
26. júl 2022

Ja by som im asi skusila kupit nejake domace zvieratko. Aby ich to domov tahalo kvoli starostlivosti. Ak teda maju radi alebo tuzia po zvieratku, co asi vacsina deti tuzi

ljzozv
26. júl 2022

Sú malé, ste krátko od seba a starostlivosť máte stále spoločnú.
Nečuduj sa, že tie malé hlavičky to ťažšie chápu a stále ich to ťahá domov. Je to pochopiteľné. Aj keď je skvelé, že sa viete s mužom dohodnúť normálne za deti.
daj tomu čas a fakt bude lepšie voľba, aby chodil muž za nimi do vášho nového domova.

autor
26. júl 2022

@zuzana9393 domacich zvieratiek mali v predchadzajucom byte uz vela za tie roky. Zostal este pes a rybicky. Ja ale psa teraz nechcem a uz ani skrecky, kraliky, a podobne hrabacie a hlodacie a vsade bobkujuce kratkozijuce zvery... tych uz bolo 🙂 oni netuzia nejako zvlast po zvieratku, su ich celkom presyteni zatial

autor
26. júl 2022

@ljzozv ano urobime to zatial tak, casom si zvyknu, trochu to tu postupne zabyvame a zapraceme haraburdami, nech sa citia ako doma 🤷‍♀️🤦‍♀️😁

autor
26. júl 2022

Dakujem vam za reakcie 🙂 uvitam este nejake zarucene napady

stanulienkat
26. júl 2022

Skús im nájsť nejakých parťákov, kamarátov z bytovky, alebo zo sídliska, aby sa tešili na stretnutia s nimi.

slnecnica321
27. júl 2022

Je to určite ťažké.. ja som sa tiež odsťahovala z domu od svokrovcov, kde boli naše deti tiež doma.. veľmi som sa bála toho istého.. šťastie bolo len to, že dcérka bola vtedy skoro trojročná a syn ani nemal rok, ale zo začiatku bolo tiež kopec otázok prečo nejdeme domov atď.. som len dokolečka vysvetľovala, že teraz sme tu doma v našom novom bytíku,, časom sa upravil vzťah s manželom a sme doteraz spolu už v inom v poradí treťom byte, ale hovorím im stále to, že doma je tam kde je mama alebo ocko.. u Vás môžeš hovoriť, že budú doma i u teba i u ocka, a dobrý tip už bol aj vyššie, skamarátiť sa tam s niekým, aby si mohli trebárs zavolať domov kamarátov atd. Držím prsty.