Rozchod - neviem ako to zvládnem

lydia2211
15. okt 2022

Ahojte baby, potrebujem nejakú spycho podporu. Cítim sa naozaj zle, tri dni som už nič nejedla, mám problém do seba dostať vodu. Priateľ sa so mnou rozišiel po 9 rokoch, nevravím nemali sme nikdy ukážkový vzťah, boli problémy ale v pondelok mi píše ako ma lubi a od stredy trvá na rozchode. Mala som už dlhšie podozrenie, skoro každý večer chodil niekde s kamarátmi, keď mi zdvihol tak som vedela ok neklame ale už sa stávalo asi raz týždenne že mi aj 3 hodiny nedvíhal- popritom je stále na mobile a ešte som si všimla že mal niekedy zmenené pozadie na mobile, samozrejme som ho podozrievala lebo toto nebolo prvý krát. Až to vyústilo do toho že sa iba hadame a on chce byť sám, trvá na tom ze nikoho nemá. Ale ja si myslím opak. Možno nemá nikoho na vzťah ale niekoho ma...mám v sebe aj strašne výčitky, lebo mi povedal že som ho odradila svojim chovanim a že ta láska vymizla. U nás bol najväčší problém ze boli u neho vždy kamaráti na prvom mieste, ja som sa dožadovala aby bol so mnou, travil čas pri mne a on nie...len kamaráti...spolu sme boli asi tak keď prišiel z prace a pozeral telku alebo sme šli spolu na nákup. Žiadne spolocne konicky, nic nechcel so mnou robiť. Mne to vadilo tak boli preto hádky, ale komu by nie? :( cítim sa tak vinna. Problémy sa dajú riešit a nie urobiť toto 😭😭😭 úplne ma to položilo. Najhorsie na tom je, že som sa ešte ani nespamatala zo smrti mojej maminky ktorá mi bola všetkým a už ďalšia rana. Prosila som nech mi to nerobí, že to nezvládnem. Nebudem klamať mám strašny strach z tej samoty a ticha čo ma čaká. Prázdny byt, kamarátky nemám, súrodenci sú na telefóne ale tiež nemajú na mňa nonstop čas. Keďže mame na polovicu kúpeny byt sme tu zatiaľ obaja. On chodí každý deň preč a vracia sa o polnoci domov-prespat, mne to ubližuje ešte viac keď sa vlastne spolu normálne bavíme akurát sa ma už vôbec nechyti, puka mi srdce aký je chladný a ja ho stále ľúbim 😭😭😭 dnes povedal že odíde k mame, neviem ako to budem znasat ako sa bali a odchádza, zozieraju ma vycitky, hoci viem ze som sa o neho starala a veľa mu aj v zivote pomohla. Veľa som tolerovala, bola som spokojná že nie som sama a to akoby stačilo 😭 veľakrát som uvažovala aj ja ze odídem od neho lebo inak sa nespamata ale na to som bola mäkká. Po smrti maminky som sa na neho este viac upla a vôbec netuším ako to zvládnem. Nemám uz rodicov 😭 strašne sa bojím. Nejem Nespím prečo prave ja? Prídem o najmilovanejsiu osobu a ešte aj toto? Ďakujem za prečítanie. Musím niekde komunikovať lebo sa zbláznim 😭😭😭

stevvvka
16. okt 2022

Necitala som vsetko ale ty v prvom rade musis mysliet na seba a milovat seba! Ja viem, ze je to tazke, ale opakuj si dokola, zivot ide dalej! Nesmies byt na nikom az takto zavisla! Aj keby to bol dokonaly chlap, raz ti moze umriet, a co potom, obesis sa? V zivote musime hlavne vydrzat sami so sebou, v tichu a samote. Ak toto nezvladneme, ani by sme nemali ist do vzťahu.
Ty to mas o to lahsie, ze tvoj chlap mal kopec chyb a po case budes rada, ze si sa ho zbavila. Samozrejme nezlahcujem tvoje trapenie. Ano, boli to. Ale prejde to a budes este stastnejsia bez neho.

ropucha6
16. okt 2022

Hrozne sa to cita, ty naozaj nemas kusok sebalasky. Nesmies sa takto upinat na nikoho, ved ty vlastne nemas ziaden svoj zivot. On bol zjavne len kamos/spolubyvajuci, mozno uz sa aj dlhsie chcel s tebou rozist, len nenasiel odvahu. Naco by si chcela muza, co s tebou byt nechce? Daj sa dokopy, toto nie je len o tomto konkretnom, ale ani dalsie vztahy nedopadnu tymto stylom dobre.

mikadooo
16. okt 2022

@lydia2211 nemôžeš ísť s tým k nejakej psychologičke? Podľa mňa tu ide skôr o strach zo samoty, lebo sama popisuješ, že si myslíš, že priateľ niekoho má. A to by žiadalo nejakú terapiu, aby si si uvedomila, aj byť sám/sama je úplne ok. A určite lepšie ako ostávať vo vzťahu, kde chlap príde len prespať. Neviem či ti my tu budeme vedieť s tým pomôcť... Prečo máš vlastne strach z tej samoty? Nerozmýšľala si nad tým?

kassandra25
16. okt 2022

@lydia2211 on tebe moze byt u prdele. Kto sa hentak chova ku druhemu, nezasluhuje akukolvek lutost a plac za nejakym vztahom s nim. Uplne vyrovnane sa s nim mozes bavit iba o dorieseni vasich zalezitosti ohladom vecí.

lydia2211
autor
17. okt 2022

@ropucha6 takže je to moja vina? Nemala sim byt taka a neprišla by som o neho? Chcela som len aby travil čas aj so mnou...

lydia2211
autor
17. okt 2022

@mikadooo áno myslím ze je to tak, aj on mi to sam povedal že mám strach zo samoty...a je možné že to chcel ukončiť aj skôr ale ako mi zomrela mamina tak to asi urobiť nemohol, nechcel ..ja som si naivne myslela že bude lepšie...a ako odišla mamina ktorá mi bola všetkým, hlavne oporou tak je možné že som to hľadala potim ešte viac v ňom. V nedeľu keď som bola sama v byte, sama spala v posteli bolo mi strašne ľúto...že tu zrazu nieje, chýbal mi.. napriek všetkému ho mam stále rada a za tie roky si človek na neho zvykol...to ticho...myslím ze budem mat problém lebo ešte som neprijala ani odchod maminky a toto ma dorazí.. asi budem naozaj musieť vyhľadať psychológa...skôr má zozieraju výčitky ze je to všetko koli mne. Že som mala byt iná a nehľadal by inde . . Ale človek už príde o nervy postupne keď vidí že ho zaujímajú len kamaráti a auto, a o možnej nevere ani nehovorím. Už som to mala tak v hlave zakorenené že so. Ho mono niekedy aj neprávom obvinila ale dva roky dozadu mi bol isto neverný a teraz ešte kým sme sa rozišli si tiež vkuse kryl telefón....on na mňa stále kašľal, ja som strašne doma zurila že zas som sama, z toho boli hádky a tými hadkami som sa mu zhnusila....a preto si našiel inú.....😭

mk22
17. okt 2022

@lydia2211 nesmieš byt na nikom závislá, tak ako aj v tomto vzťahu.. Proste žiť aj svoj život, nie žiť pre niekoho.. Robiť všetko pre spokojnosť druhého len nech je on spokojný.. Co dávaš, to máš aj prijať.. Tak to vo vyváženom vzťahu chodí, funguje.. Ja chcem, ty chceš.. Spolu chceme.
Véd to bol neverik, klamal ti.. Bola si na na neviem kolkstom mieste.. Kamaráti boli top.. Za takým ti nemôže byť ľúto.
Muž, ktorý ťa miluje, bude sám túžiť po tvojej spoločnosti, tráviť msx času s tebou.
A nie ze dožadovať sa venuj sa mi, vezmi ma..
Bud rada.
Hlavu hore, pories si bývanie, hlavne s chladnou hlavou, ukaz mu to.. Ze si silná.
Oznam mu, fajn, je to tvoje rozhodnutie. Akceptujem chod Ži si svoj mládežnícky život.
Je mi z toho smutno, no neskôr ti budem za to vďačná.
Hlavne mu neukszuj slzy, pre takého fnukat.. Neblazni..

mikadooo
17. okt 2022

@lydia2211 určite vyhľadaj psychológa. Vidím tam nejaké zle nastavené vzorce, bolo by super, keby si to išla seriózne riešiť s psychológom alebo terapeutom a v tomto smere naozaj do seba zainvestovala. Verím, že o pár rokov si budeš vďačná, že si to pre seba spravila a zároveň pocítiš nesmiernu úľavu, že nie si od nikoho závislá. Veľmi ti to prajem.

adka176
17. okt 2022

Jooj moja....ja som to ani nedočítala do konca... určite buď rada, že to takto dopadlo....inak by si len naťahovala zbytočne ďalšie roky bez ďalšieho zmyslu....
Ako sa hovorí: uvidíš, že po ňom príde niekto lepší...

lydia2211
autor
17. okt 2022

@mikadooo čo máš prosím na mysli. Zle nastavene vzorce ..zaujíma ma to. Nechcem takto trpieť preto urobím čo bude treba

ejmi25
18. okt 2022

@lydia2211 bud rada ,ze odisiel,ale vazne kazda strata boli ,aj mna aj ked viem ,ze to nebol muz premna.Casom dakujem svoju rozhidnutiu.Ver mi bude dobre ,a ty si najdes muza ,ktory ku tebe patri.

mk22
21. apr 2023

@lydia2211 ako sa máš?

lydia2211
autor
15. jún 2023

@mk22 ahoj. Konečne lepšie. Nie som stále úplne ok ale fungujem, prišiel mi aj do cesty aj niekto nový...uvidíme co z toho bude.

mk22
15. jún 2023

@lydia2211 tak super, drz sa🍀🍀

svetlovlaska37
30. jan 2024

@lydia2211 ahoj..uz ta to uplne prebolelo?