Rozchod z ničoho nič

30. aug 2021

Ahojte,

Dnes sa so mnou rozisiel priatel z nicoho nic. Nepohadali sme sa ani nic. Vcera normalna komunikacia a potom zacal ze sa k sebe nehodime ze nie je stastny ani sam ani so mnou. Aj som sa snazila vypacit co sa deje, ci sa zalubil do inej, alebo co konkretne mu vadi. Neodpovedal. Pred chvilou mi prisla sprava ze je to nemenny rozchod z jeho strany po 4 rokoch. Vsade ma blokol, neodpoveda na sms ani na ziadne spravy. Ja som v soku.

kvetinka75
30. aug 2021

buď rada, že to skončilo teraz. Kamarátku muž opustil po 25 rokoch. Len tak zo dňa na deň. Vraj si našiel mladšiu, ide si užívať život. A teraz má starostli ako ho vyplatiť z bytu. A určite by som ho nebrala späť

marcellka32
30. aug 2021

@kvetinka75 tak po 25 rokoch je sila..ale ano veľa chlapom prepne po 45-50. roku života, často si užijú s mladou rok dva a často bežia naspäť do náručia bývalej

kvetinka75
30. aug 2021

@marcellka32 a to je jedna z mnohých. Vo svojom okolí nemám pomaly ani jeden manželský pár ktorý je spolu po toľkých rokoch. Jeden rozvod za druhým. Totálne tým mužom prepína.

kvetinka75
30. aug 2021

@marcellka32 u mňa by už cesta späť nebola. A vyjadrili sa tak aj iné ženy. Začali si žiť svoje vlastné životy a späť bývalých už určite nechcú. Ani jedna.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alaguema
30. aug 2021

Ak má úzkosti, tak má čo robiť sám so sebou a zrejme vyhodnotil, že ty nie si ten človek, ktorý by mu dokázal byť oporou. Aj keď si ty presvedčená, že si ňou bola, on to tak asi necíti. Veselosť a obracanie na srandu nie sú pre také stavy riešením. On si potrebuje svojimi temnotami prejsť a niekto, kto je stále veselý a všetko obracia na srandu, je pre takého človeka kontraproduktívny. Zvlášť ak je to taká tá kŕčovitá účelová veselosť. Je to asi takto lepšie pre vás oboch. Nie je vôbec sranda a ani sa to nijak na srandu obrátiť nedá, keď má niekto psychické problémy.

autor
30. aug 2021

@hazelgracegus a povedal ti aj preco sa s tebou rozisiel?

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
30. aug 2021

Asi nebol už dlho spokojný...možno aj sám so sebou...ale po 4r niekoho všade bloknut a rozísť sa cez SMS?

selest
30. aug 2021

Presne tak sa so mnou rozisiel priatel po 7 rokoch. A dobre spravil, sice sme nemali vazne problemy ale vztah uz nikam neviedol. Bola v tom kratka tyzdnova znamost a tiez hovoril ze sa vlastne k sebe nehodime atd. A potom ked sa s nou po tyzdni rozisiel tak ja uz som bola vyrevana a zrazu mi strasne odlahlo. Zacala som sa venovat sebe cestovaniu atd a ked som ho neskor stretla tak by ma ani nenapadlo sa vratit, skor mi to bolo smiesne ze by som znovu mala riesit vsetky jeho tragedie a robit vecne barlicku. Na to je zivot prilis kratky😊

romanovic
30. aug 2021

Podlana ma inu a preto nechcel nic vysvetlovat, aby ta neranil a aj preto ta blokol, aby si ho nemohla kontaktovat a nevidela, ze je s inou.

marcellka32
30. aug 2021

@kvetinka75 no my sme spolu 20 rokov, z toho 15 ako manželia, je to všetko o úcte a rešpektovaní jeden druhého, kompromisoch na oboch stranách a samozrejme láske...a keby sa toto stalo, tiež by som sa už nedokázala vrátiť, tiež nepoznám v okolí pár, čo sú spolu viac ako 15 rokov, ale to je aj tým, že dnes keď nastane problém nechcú ho manželia riešiť, ale hneď vymeniť partnera, generácia pred nami fungovala celý život spolu

orta
30. aug 2021

nieco tam evidentne bolo z jeho strany, ked to ukoncil, ja by som sa netrapila, nestoji ti to za to si myslim, ty sa posunies dalej a on mozno ptoom pride na to, co stratil 😉

kvetinka75
30. aug 2021

@marcellka32 nie je to o neriešení problémov. Ak mužovi prepne, vzbúria sa hormony a odíde za inou, čo sa tam už narieši? A to, že kedysi fungovali celý život spolu bolo o tom, že bola taká doba ale to neznamená, že sa takéto veci nediali a že boli šťastní. Hlavne niektoré ženy. Moje babky a tetky všeličo rozprávali, ako sa kedysi žilo. A od šťastia to malo ďaleko. Muž alkoholik, ženu byl, alebo sukničkár alebo žiarlivec.

autor
30. aug 2021

Ved neviem co sa udialo uz nereaguje vobec na nic. Takze vypisovat mu nejdem. Len je to tazke pre mna. Vela som ho povzbudzovala a tak. Takze neviem ci je v tom ina, alebo len ma mechce. Takyto veru este nebol aby tak trval na rozchode.

banderaska29
30. aug 2021

čo je to s tými chlapmi baby :( dnes čítam tretiu tému na koníkovi že takto sa rozišiel chlap s babou. môj sa tiež za posledné dni strašne zmenil. ako som vždy písala, že som s mojim ako jeden, tak teraz mám pocit, že sa mi vzdialil na sto míľ a ja netuším prečo. začali sme sa hádať, začal byť chladný, začal sa chovať ako čistokrvný idiot... a som smutná, lebo s ním nie je reč. a mňa to pomaly prestáva baviť. :(

vieš ja stále verím že tam niekde je chlap, ktorý sa nezmení a neodíde a nenechá ma keď mi je najhoršie.. tak v to ver aj ty. ak nie je pravý, je ľavý. kruté, ale čo už.... :( sme v tom spolu každopádne lebo aj u nás sa to asi schyľuje ku koncu :(

autor
30. aug 2021

Ved ja neviem co sa robi s dnesnymi chlapmi. Ved on bol praveze vzdy ten co ma veeelmi chcel, co chcel ten vztah udrzat aj ked boli horsie chvile. Pisala som mu mail ze nech mi teda aspon ozrejmi ze co sa deje, ci som nieco urobila alebo co......bez odpovede. Uz asi viac urobit nemozem.

marcellka32
30. aug 2021

@kvetinka75 viem, nie všetky vzťahy boli spolu, niekedy žena trpela kvôli deťom celý život

autor
30. aug 2021

Ja ozaj nemozem za to ze nebol stastny, liecil sa na uzkosti tak stastie zavisi od psychiky a liecby. Predtym bol rad ze je so mnou. Aj ked stastnejsie sa mi nezda zeby vyzeral

lija22
30. aug 2021

ale ved po styroch rokoch musis velmi dobre poznat jeho kamosov, rodicov, sesternice, celu rodinu. nechces sa dakoho z nich spytat, ci nevedia co sa stalo?

autor
30. aug 2021

@lija22 opytam sa ale neskor. Po case pol roka a tak. Pochybujem zeby teraz vedeli nieco ine ako ja

zooeynka
30. aug 2021

Je to jasne, ma zalusk na nejaku inu(100%), este vcera u nej nevedel na com je, ci ma u dotycnej sancu a dnes to uz vedel tak sa s tebou rozisiel.

autor
30. aug 2021

tiez si myslim ze ma inu vo vyhlade, o to viac ma mrzi ze mi nepovedal dovod. Ved vsetko sa da povedat alebo aspon napisat. Odkedy som doma z prace len revem a revem. Nepomaha ani panak na nervy. Nechcem mu pisat, obcas sledujem ci ma neodblokoval. Hrozne ma to vzalo, ja som brala nas vztah ako zalozeny na velkej laske, suznenie dvoch dusi a pod. Proste vedela som ze sa lubime, ved tyz*den dozadu vravel ze chce len mna nikoho ineho. Pred rokom som chcela ja pauzu a vtedy ma cekoval, sledoval na fb uplne som videla ze mu na mne zalezi. tyzden dozadu chcel byt so mnou a nikym inym a zrazu sok. Ja to asi nedam

zooeynka
30. aug 2021

Mojka, ziadny chlap ti nepovie pri rozchode "chcem inu, teba mam uz okukanu, chcem zasuvat do inej". Muzi to zaobalia pauzou vo vztahu, kecmi o tom ze sa este hladaju a nevedia co od zivota chcu, ze chcu zostat kamaratmi a bla bla, alebo ako ten tvoj ze ti ani nepovie dovod a zbabelo ta blokne curak. Zakazdym je za tym ina zena, minimalne jeho tuzba po inej zene. Ten tvoj sa o tom s tebou nechce bavit, preto si bloknuta - nechce konfrontaciu, chce klud na novu znamost. Ver mi. Nic ine za tym nehladaj. Ser na neho.

vilma7
30. aug 2021

Presne,chlapi nechcú byť za zlých, tak to hodia na sprosté výhovorky. Žiaľ.
A vysvetľovať chce ozaj len málokto z nich.
Snáď sa raz dozvieš pravdu, ale tá ti bude k ničomu.
Mala som kamarátku so psych.problemami, ktorá sa rozišla s priateľom s ktorým pomaly budovali a plánovali budúcnosť, on veľmi ťažko znášal rozchod, nechcel žiť...paradox je, že ona je doteraz sama a on už s priateľkou a dieťaťom.
Teraz je to určite veľmi ťažké, ale raz to prebolí. Potrebuje to len čas. Alebo ak to bude ozaj zlé, kľudne vyhľadať odbornú pomoc, podporu.

lenlena
3. sep 2021

Ahoj, viem sa vcitit do pocitu, ktory prave prezivas, preto ze sa mi prave stalo nieco podobne, ale po 8 rokoch. Vo vaze mam este meninovu kyticu a parfem od neho a on sa uz odstahoval so vsetkymi vecami. Chcem ta len povzbudit, ze to proste musíme zvládnuť, zivot ide dalej. Ked niekto nema snahu nič riešiť, je to zbabelec. Vyplac sa, vyrozpravaj kamoske, alebo sa tu vypis. Tiez som si kupila Persen ako ti to niekto odporucil. Hold, asi sme si neboli sudeni navždy. Nie, nie som hrdinka, ani som nie z toho este OK, mam stavy, ze raz som hore, potom dole, ze stale este dok. Ale hlavu hore. Cas to vyriesi...

kristinakovalovska
8. júl 2022

Nie je to Srb z Bosny?

sandria
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana76
20. sep 2022

Dôvod ti povedal, nebol šťastný, on podľa mňa nad tým rozmýšľal dlhšie a nebol to skrat, preto ta SMS, lebo nechcel nič pitvať, on bol jednoducho rozhodnutý skončiť to, nevráti sa podľa mňa, je to ale naozaj strašne, je to ako smrť blízkej osoby, lebo po 4 rokoch je ten vzťah už vyzretý a človek si mysli, že je v ňom dostatok úprimnosti na zvládanie problemov. On podľa mňa bojuje sám so svojimi problémami a musí sa z toho asi dostať sám.

aliziana
20. sep 2022

@sandria @zuzana76 leto 2021 😉
Autorka, snad to mas uz vyriesene 😄