Rozchod z rozumu

10. júl 2023

Mala som priatela 2,5 roka. Zaciatkom tyzdna mal narodeniny a povedal mi, ze uz vo vztahu so mnou nevidi perspektivu, ze sa citi ako vo vazeni.
Vcera sa so mnou rozisiel. Prisiel, zobral si vsetky veci a odisiel. Vecer sa este zastavil, objal ma, povedal, ze ma ma rad, ale on uz so mnou dlhsie nevydrzi. Ze mozeme byt kamarati, ze sa kedykolvek rad zastavi.
Ja neviem preco to tak zle prezivam. Mam zachvaty paniky (nemam rodinu, ani priatelov, iba deti a jeho som mala). Neviem sa z toho spamatat. Stalo sa to vcera a ja som uplne na dne z toho. Vymazala som si vsetky kontakty nanho aj jeho rodinu, aby som nemala nutkanie sa ozyvat.
Rozumom ho uplne chapem, ale tie telesne priznaky su priserne. Busi mi srdce, nespim, nejem, uplne panikarim. Neviem ako si ulavit 😔
Alkohol nepijem, kamosky nemam. Som cele dni sama

martina803
10. júl 2023

Ahoj, odkial si? 😊

avonladyba
10. júl 2023

Je to normálne, čo cítiš. Ale čím skôr to maximálne utnes a budeš sa tváriť že neexistuje, resp.samu seba o tom presvedčis, nebudeš dúfať v jeho návrat, tým skôr budes zahojena.

avonladyba
10. júl 2023

Môže to trvať 3-6 mesiacov, teda tá najhoršia fáza

autor
10. júl 2023

@avonladyba ach kriste. Dnes je to druhy den a mam pocit ze umieram, nevladzem nic

la_dolce_vita
10. júl 2023

Asi kazdy si toto zazil :(... ale zivot ide dalej a aj horsie veci sa stavaju. Casom bude lepsie, mysli na deti teraz a drz sa.

autor
10. júl 2023

@avonladyba a ano. Vymazala som vsetko.

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita deti sa nanho pytaju a neviem co im povedat. Strasne ho mali radi. Musim im povedat ze ho uz nikdy neuvidia a pri tom pomysleni mam doslova zachvaty paniky

bluka2
10. júl 2023

Toto je problem.... nemam rodinu, ani priatelov, iba deti a jeho som mala... zelam ti, nech sa ti skoro ulavi a potom si urob nejaku socialnu siet, kamarotov, dost to pomoze, ak by sa nieco take este malo stat

koniarova
10. júl 2023

Zrejme si mu nedala dýchať. Život pôjde ďalej. A všetko prebolí. Pre jedného chlapa sa svet nezrúti. Sústreď sa na seba. Potrebuješ to.

la_dolce_vita
10. júl 2023

Verim a viem ako ti je, zazila som tieto veci.. mna vzdy podrzala sestra a najma kamosky. Venuj sa detom teraz, su viac ako partner, ktory ta sklamal. Nestoji za to trapenie..

autor
10. júl 2023

@bluka2 rodinu si urobit neviem. A kamosky sice mam, ale vsetky stastne zadane, maju rodiny a svoje starosti. Nemaju na mna cas. Vybudovat si socialne zazemie sa snazim uz tri roky a bezuspesne. Deti a praca mi beru vela volneho casu, takmer vsetok

bluka2
10. júl 2023

Existuju aj zeny, ktore si najdu cas na kamaratstva aj pri detoch a rodine. A tiez dost zien vobec nema deti. Chapem, ze sa snazis dlho, ale tak skus zmenit trochu strategiu a naozaj si tak 1-2 krat za tyzden s niekym vyjst na vycistenie hlavy a obohatenie zivota, prist na ine myslienky. Moze to byt aj spolocny sport, ist si s niekym zabehnut rychla chodza, tandem - konverzacia v nejakom inom jazyku, atd. nie hned hlboke kamaratstvo.
Vyhrad si na to cas, je to dobre aj pre deti, vidiet, ze sa niecomu venujes a mas nejake priatelstva...aj im tym davas priklad a ja teda pre svoje deti chcem, aby priatelstva brali ako sucast zivota aj dospelych za normal

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita mne je tak strasne fyzicky zle, ze nechapem. Neustale na vracanie, nie som schopna jest, ani nasilu. Akurat cistu vodu znesiem. Inak nic. Spanok nula bodov. Trasiem sa. Slzy na krajicku stale. Nie som schopna sa venovat detom, ani praci. Len by som lezala a plakala

syslik81
10. júl 2023

@autor zameraj s ana deti..venuj sa im ...nemusis im hned vraviet,ze ho nikdy neuvida.. proste odisiel .. zamestnaj mysel- najdi si konicek ,ber deti na vylety po okoli, zmen daco v zivote daco co si niekedy velmi chcela ale nemala odvahu napr ..

autor
10. júl 2023

@bluka2 mam deti vo svojej starostlivosti, mam ich takmer stale, preto sa mi moc neda stretavat, lebo ich nemam kam dat

la_dolce_vita
10. júl 2023

Este doplnim, ze o deti sa neboj, su prisposobive. Ak to nebol ich otec, zvyknu si rychlo. Ale smutna mamka bude problem, pozbieraj sa.. vysvetlis im to tiez nejako citlivo, deti su chapave a nebol s vami az tak dlho.

bluka2
10. júl 2023

Ake mas stare deti?

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita maju ho radsej ako svojho otca 😭😭😭 chceli aby s nami byval, ale on nechcel

autor
10. júl 2023

@syslik81 nemam vobec ziadnu silu na nic z toho co pises. ledva zvladam dat detom jest

la_dolce_vita
10. júl 2023

No vies, cudzie deti su velke bremeno, skus ho pochopit. Proste to nezvladal. Láska nie je povinna. Este sa zachoval ferovo a slusne. Ale nasilu nikoho pri sebe neudrzime. Tento sok pominie a bude lepsie.. kazdym dnom, uvidis.

la_dolce_vita
10. júl 2023

A vyplac sa, ulavi sa ti... aj tieto zle veci nas posilnia a niekam posunu, viem o com pisem.

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita ja ho uplne chapem. Bol plne v prave a zachoval sa ferovo. Asi by bolo jednoduchsie keby bol hnusny na mna. Takze mozem len plakat ze som odohnala dobreho chlapa

la_dolce_vita
10. júl 2023

Ako si ho odohnala? Nic si nevycitaj..

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita mne uz sa stalo tolko zleho za posledne tri roky ze uz nevladzem, vsetko je len zle a horsie. On bol jediny co ma ako tak drzal nad vodou, teraz sa uz uplne opustam

la_dolce_vita
10. júl 2023

Tak je to slaboch a takeho nepotrebujes.

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita vycital mi moje spravanie v niektorych situaciach. A ja som to nedokazala zmenit. Jeho vycitky boli uplne opravnene

autor
10. júl 2023

@la_dolce_vita nie je slaboch. Naopak. Vsak to ukoncil. Lebo mu nas vztah viac bral ako daval. Bol tp z jeho strany uplne logicky a pochopitelny krok. Ja sa s tym musim nejako vysporiadat. On je v pohode. Este sa vcera pytal ci sa moze dnes zastavit so svojim synovcom aby sa pohral s mojimi detmi. Uplne chladna hlava

la_dolce_vita
10. júl 2023

Vycitky nicia vztah. Si aka si a pokial to neakceptoval, tak bohuzial, ty sa tazko radikalne zmenis. Kazdy mame chyby. Takze nic si nevycitaj. On proste odisiel a nic s tym neurobis. Laska je o tolerancii..

vanilkovazmrzka
10. júl 2023

A to si len tak z nicoho nic povedal, ze ide dpc, a len ti to takto oznamil? Ziadne naznaky, ze mu nieco vadi, ze je nespokojny?

deti95060810
10. júl 2023

skús si kúpiť magnézium... ak tento stav bude trvať dlhšie - daj si predpísať lieky na spanie - ak sa dlhší čas nevyspíš, môžeš prísť do kolapsu....
teraz už musíš bojovať ako sa dá - aby si prežila čo najlepšie a bez újmy ....

piece
10. júl 2023

Toto je normálne, že takto reaguješ, že takto sa cítiš, podľa mňa je jednoduchšie, keď vieš, čo je problém a vieš sa z toho poučiť, takže asi by som chcela nejaké konkrétne veci, prečo necche s tebou byť.