Rozdelenie účtu v reštaurácií

29. apr 2024

Ahojte, ako by ste reagovali v danej situácií? :D Boli sme v partii kamošiek vonku. Keď došlo k plateniu, účet sa nedal rozdeliť, nakoľko som sedela najbližšie k čašníkovi, účet som zacvakala (nie malý). Už v priebehu platenia sme sa s babami dohodli, že následne si to rozpočítame a pošlú mi peniaze na účet. Avšak, jedna kamoška mi svoju časť neposlala :D je mi celkom trápne od nej pýtať peniaze, nezomriem síce od hladu ale na druhej strane celkom ma to škrie. Ako by ste reagovali v tejto situácií?

slovenka753
29. apr 2024

normalne by som sa pripomenula. ja tiez obcas zabudnem

h2
29. apr 2024

Určite len zabudla, keď je ti trápne jej to hovoriť, pošli jej správu aj so sumou, ktorú ti dlží.

0silvia0
30. apr 2024

Niektore banky mali cez vikend problemy s platenim. Mne tiez neslo zaplatit nakup v obchode. Cize mohlo sa stat aj jej, ze zadala prikaz a suma neodisla.
Mozes jej pokojne napisat, ak ma niektoru z tych problemovych bank, nech si skontroluje odoslane platby, lebo ti nic neprislo a nemusela si vsimnut.

petamich
30. apr 2024

obcas clovek zabudne normalne sa pripomen 🙂 ak ti to je trapne posli na vsetky a nieco v duchu pripominam sa, dik tym co ste uz poslali

a potom mam v zivote ludi, co nikdy neposlu a s tymi ked idem, zasadne neplatim ja, lebo sa mi to nikdy nevrati ani ked pripomeniem

jamimo
30. apr 2024

počkala by som asi týždeň a potom jej napísala sms: Ahoj, ešte mi neprišla platba od teba na účet, tak sa pripomínam. Číslo účtu, suma... Ďakujem. Uvidíš aká bude reakcia.

petranelkova
30. apr 2024

Opytaj sa jej, ci ti uz poslala peniaze, ze od ostatnych bab ti uz prisli, len od nej este nie. Ze ci to dlho trva, ci ma inu banku. Nejak to zahraj teda, ak nechces priamo.

hiro
30. apr 2024

Viamo, odosles ziadost a hotovo 🙂 Tu si mala rozposlat uz pri stole ;)
https://www.tatrabanka.sk/images/sk/blog/inovat...

zmrzlinka2021
30. apr 2024

Ja by som napriklad ocenila, kebyze mi to pripomenies. Tiez zabudam

tiezjedna
30. apr 2024

my to riešime qr kódom priamo so sumou, stane sa, že niekto zabudne, ale toto vždy každého preberie.

monnci2226
30. apr 2024

Ahoj Meno, prosim ta, este mi od teba neprisli peniaze, tych xyz€ co sme boli v piatok v restike. Pozres sa na to prosim ta, ci ti to uz odislo? Dakujem Meno 😉😊

zuzubb007
30. apr 2024

Plno ľudí zabudne, však jej napíš, nezabudla si mi poslať, a ešte bude rada, že si jej to pripomenula, normálna vec ste kamošky

sense
30. apr 2024

Počkaj 2-3 dní a potom jej napíš. Ahoj Jani, neviem ci nie je niečo s bankou ale ešte mi nedošla suma za večeru. Dik. A uvidíš reakciu.

evaachesa
30. apr 2024

Ahoj, prosím ťa skontroluj platbu za tú restiku. Neposlala si to na nesprávny ucet? A pridaj ho pre istotu ešte raz. 🙂

evaachesa
30. apr 2024

@hiro viamo majú všetky banky?

nivea777
30. apr 2024

A o akú sumu sa jedna? Lebo ak to nie je vysoká suma tak by som to neriešila a nabudúce nechala zaplatit ju alebo napis do spoločného chatu( ak mate),že X Y Z ďakujem za peniaze a tu poslednú nespominaj, jej to dopne a uvidia to aj ostatné. Inak,ja som tiež nedostala od kolegyni peniaze okolo 5€ od júla 🤣 co sme sa skladali na darček. Nepýtala som, jej hanba

maranco
30. apr 2024

Ak ste spolu rovno na mieste môžeš v mobilnej aplikácii vygenerovať QR kód pre svoj účet a každý nasnime svojím mobilom a pošle ti platbu.

Ak si už preč tak vytváram link na payme.sk a pošlem na mail/SMS už s konkrétnou sumou. Tam má QR kód alebo otvorí priamo vyplnený mobil banking.

hefo
30. apr 2024

Inak, to, že sa účet nedal rozdeliť, je hovadina. Len sa čašníkovi nechcelo. Ak by som mal dosť času, tak by som odmietal zaplatiť, kým to neurobí, v každom prípade by sa mohol rozlúčiť so sprepitným...

hiro
30. apr 2024

@evaachesa No... vlastne to moze byt problem, prijimat moze kazdy, posielat TB, VUB.
Potom tu je este payme.sk tu sluzbu moze vyuzit hocikto (platobny prikaz moze spravit manualne na webe) a priamu podporu ma CSOB, SP, VUB, TB.

hopsas
30. apr 2024

Normálne by som jej poslala číslo účtu s tým že má u mňa.dlh

simona92101
30. apr 2024

@hefo ono sa to neda rozdelit ak uz ucet vysiel z poklqdne a dievcata sa az potom rozhodli ze to chcu rozdelit napr. na 10x...

domkakvet
30. apr 2024

Pripomen jej to.

rorino
30. apr 2024

Je ti trápne pýtať vlastné peniaze?Tak tu kamošku niekde pozvú a znova všetko zacvakaj.Vraví sa,priatelia buďme,dlhý si plátne

sense
30. apr 2024

@simona92101 prečo by sa nedalo každému na účtuje svoj podiel a je jedno ci platí v hotovosti alebo kartou, vytlačí blok z kasy príde ku stolu a každý zaplatí svoj podiel. Na terminál nahodí pre každého sumu nie celú. Len to by musela čašníčka chciet alebo oni ako zákazníci žiadať. Trvá to trochu dlhšie ale ide to a ešte môže dať alebo aj nedať tringelt každý podla vlastného uvazenia
Jedine co sa nedá alebo by musela čašníčka stornovať a nahodiť každému svoje zvlášť ak by každý potreboval aj bloček s tým co jedol napr do nákladov ale rozdeliť sumu a zaplatiť nie je problem

simona92101
30. apr 2024

@sense ano myslela som to tak,ze vytlacit kazdemu zvlast blok ked uz vysiel jeden spolocny na total sumu

lindus_esterka
30. apr 2024

Mame spolocnu konverzáciu a prijemca zvycajne po 2 dnoch napise štýlom "@majka a @janka peniaze od vas mi uz prisli👍" co je zaroven taka mini tabula hanby pre tych co este neposlali

elief
30. apr 2024

Sme partia na motovyletoch, vždy platí každý za seba, nikdy s tým nieje problém... A teda býva nás dosť 😉😉😉

zazka666
1. máj 2024

@lindus_esterka toto je najideálnejšie.

maris5
1. máj 2024

Posli jej dlznu sumu a tvoj IBAN, ja tiez zabudnem poslat, ked si spravu precitam niekde v nevhodnom case a potom na to zabudnem.

simca06022011
1. máj 2024

Napíš jej, najmä ak prešlo.viac dní. Je dosť možné že zabudla / nestíhala. Síce banking je v mobile ale napr aj mne koľkokrát celú večnosť trvá urobiť platbu... 😔 a vidím to.aj v praci, ľudia objednajú, na prevos vopred a potom.to trvá kým ho.urobia, zväčša ak voláme po cca 5 dňoch, príde sa na to, ze zabudli :D

danieli
1. máj 2024

@hiro toto je ake super, prave som objavila Ameriku😂