Rozišla som sa s priateľom a neviem ako ďalej

katka_labka
2. mar 2022

Pekný deň želám. Ani neviem či píšem do správnej skupiny alebo čo ale neviem kde už mám prosiť o radu. Rozišla som sa s priateľom po 10 rokoch. Máme osemročného syna. Ja som to musela ukončiť lebo som mala z toho vzťahu strašne šťavy úzkosti a depresie. Lebo ako mi psychiatricka povedala že to čo už robil on bolo psychické týranie. Išla som teda k mame. Malého sú bývalý berie vždy v piatok poobede a v pondelok poobede mi ho vráti. No lenže máme aj psa. A mama povedala že u nej môžem byť iba bez psa . Iba ja a malý. Pritom oni majú rovnaké plemeno ako ja a znášajú sa spolu super. Lenže ten pes je ževraj jeho a má sa o neho postarať. Pritom sa o toho psa starám desať rokov aj ja. Proste to riešia ako keby to bola nejaká vec alebo čo. Nezaujíma ich že malý je naňho naviazaný. A ja tiež. Proste že ak chcem u nich zostať tak jedine bez psa. A pritom som im hovorila že nezvládnem niekde teraz byť sama. Domov sa vrátiť nemôžem , bol by to krok zase do pekla čo sa dialo. A tu tiež nemôžem pokiaľ chcem byť so psom. Teraz som nezamestnaná lebo mi psychiatricka nasadila nové antidepresíva na paničky poruchu a stredne ťažkú depresiu. Musím sa dať najprv doporiadku aby som sa zamestnala a našla si bývanie. Lenže mi to trhá srdce , lebo pes je namna naviazaný a keď bude doma sám bude tam celé dni nariekať. Viem to lebo vždy keď som nebola doma tak sa susedia sťažovali že strašne plače a steká. Neviem ak máte radi čo robiť ďalej tak poraďte, lebo ja som úplne v šoku. Že mamám mi povie , že mi pomôže a potom mi správu takúto vec. Ďakujem

elizabet173
2. mar 2022

@katka_labka som prekvapená z reakcie tvojej maminy, keď vás už prichýlila, mala to urobiť aj so psíkom, po desiatich rokoch je to člen rodiny, aj pre neho je tá zmena ťažká. Ako sa k tomu stavia tvoj ex? U neho by bol syn so psíkom počas víkendov, kým by bol on v práci, psík by musel vydržať. Keď pôjdeš do práce ty, bude to mať podobné aj u maminy, keby nejakým zázrakom súhlasila

katka_labka
autor
2. mar 2022

@elizabet173 ale nebol by tu sám. Bol by tu s ich psom. A oni sú v rodinnom dome, takze by mohol byť aj vonku. Kdežto tam by bol v byte. Doteraz problém nebol , len mi to príde akoby sa chceli pomstiť môjmu ex cez psa , ale pritom ublížia mne aj malému. Lebo je snim takpovediac od narodenia.

stanulienkat
2. mar 2022

Ja si myslím v prvom rade, že je od tvojej mamy veľmi pekné, že vás prichýlila. Myslím, že už aj to je pre ňu dosť veľký zásah do denného fungovanie, že sú zrazu u nej dve osoby navyše, aj keď je to vlastná rodina. A ešte k tomu mat starosti so psom, je pre mňa už cez čiaru. Mala by si byť vďačná, že ti poskytla strechu nad hlavou. Nezamestnaná dcéra, 8 ročné dieťa a pes- to chcete tiež dosť veľa síl a odriekania aj z jej strany, dupľom keď sa susedia sťažujú, že ten pes počas dňa kvíli.

katka_labka
autor
2. mar 2022

@stanulienkat Lenže doteraz s tým problém nebol. Povedala mi kľudne príďte , dáš sa tu doporiadku. Miesto toho počúvam stále kedy odíde pes. Pritom keď je tu u mamy skoro stále len spí v izbe. Ani jej tu nekvili.

katka_labka
autor
2. mar 2022

@stanulienkat a samozrejme že som jej vďačná. O tom netreba pochybovať. Viem že spravila veľa pre mňa. Ale stále sa jej snažím vysvetliť že je to rovnaké ako keby chceli sa zbaviť ich psa. Že nie je to ľahké. Chcela som nech aspoň počká chvíľu ale nič. Proste že hneď.

stanulienkat
2. mar 2022

@katka_labka tak vies..jej dom,jej pravidla.

simca06022011
2. mar 2022

no tak aku mas inu moznost? ziadnu. Povedz mame to co si napisala sem, co na to povie ? co jej na tom psovi vadi? Povedala si jej, ze ten pes je tvoj a nie ex? keby bol jeho, tak asi ho nenecha odist, vsakze? Dala aj nejaky iny dovod, preco musi iste pes prec, ci len takato jesitnost ze je to pes "exa"? Ako ak chces ostat u mamy, tak sa musite dohodnut. Mozes sa s nou teda dohodnut, ze potrebujes pol roka, das sa dokopy, najdes si pracu a byt a pojdes aj ty aj syn aj pes. A bude mat klud. Nech vydrzi. ALebo bohuzial, budes ho musiet dat prec. Ten pes sa AJ TAK bude musiet naucit byt sam, ci bude u ex, alebo s tebou niekde v byte. Otazne je co ti je prednejsie, PES, alebo TY a SYN a to ze sa das do kopy a budes fungovat, cim skor.

katka_labka
autor
2. mar 2022

@simca06022011 ja viem. Chcela som len radu. Viem že možno riešim všetko teraz nejak precitlivelo. Je to pre mňa všetko nové. Zrazu úplne iný život. A nemám moc za kým ísť opýtať sa na názor

dkethe
2. mar 2022

Nechapem co tvojej mame vadi. Nekonflikty pes, uz tam je.. tak co zrazu.
Povedz ze mana tebablahodarne canisterapeuticke ucinky 🤷

elizabet173
2. mar 2022

@katka_labka mne to tiež tak príde, že sa chce pomstiť tvojmu ex, ale na druhej strane by som nenechávala ani v dome tvojho psíka s tým maminým, keď na to nie je zvyknutý a to budeš musieť riešiť, keď pôjdeš do práce. Musela by si sa psíka úplne vzdať, keď by bol u tvojho ex? Nemohla by si ho zobrať na dve, tri hodiny, bol by proti? Keď budeš raz so synom v byte, tiež tam bude psík sám, kým budeš v práci a syn v škole

laska86
2. mar 2022

A co keby siel syncek za babkou a poprosil ju ze chce mat psika pri sebe..mozno by na vnuka skor dala..mas to tazke..este tieto psychicke stavy..musis byt silna..velmi ti drzim palce❤

mimka1402
2. mar 2022

@katka_labka Bohužiaľ to čo vravíš pochopí iba skutočný psíčkar.. Je mi to ľúto asi by som mala iba debaty s ňou, že budeš viac za seba platiť. Alebo by som ozaj šla, že psík bol pre malého istotou a teraz, keď sa veci menia v jeho živote by bol psík dobrou terapiou...😔
Nechapem prečo takto zamýšľa. Pes nie je žiadnou starostou, keď je starší...

andreatytler
2. mar 2022

@katka_labka Chapem ze odlucenie od psa ti neprida na psychickej pohode, ale vzhladom na uz tazku situaciu, ja by som prijala pravidla ktore mama urcila ohladom psa a snazila sa najst co najlepsie riesenie s tymi pravidlami. Ukazes tym mame dobru volu.
Skus sa sustredit na prioritu a tou je dat sa zdravotne do poriadku a postavit sa na vlastne nohy. Ak to znamena ze to musis urobit bez psa, tak to prijmi. Cim skor to urobis, tym skor si budes moct psa zobrat k sebe. Urcite sa nevracaj domov.

babulkomale
2. mar 2022

@katka_labka keďže pises ze mama ma tiez psa dokonca rovnake plemeno a ze sa znasaju, tam nie je problem v psovi ale asi sa naozaj chce pomstit tvojmu exovi a neuvedomuje si za na psa ste naviazani aj ty s malym, nech uz ho kupil ktokolvek pred tymi desiatimi rokmi. V takomto pripade skus kvoli zachrane psika trosku vydierat cez city - cez vnuka, ze ma psika rad a chybal by mu, ze s nim vyrastal a ze tebe povedala psychiatricka ze by bol pre teba dalsi sok vzdat sa psika...
Nevsimaj si tych co nevedia pochopit citany text a myslia si ze pes by kvilil aj v spolocnosti ineho psa na dvore. Myslim ze som spravne pochopila ze zavyjal sam v byte.

sparrows
2. mar 2022

Nechápem, čo má za problém. Však ten pes má už 10 rokov, to ho máš na starobu vyhodiť? A ešte keď sa pekne znáša s jej psom?

liljana
3. mar 2022

Vysvetli mame, ze nema tvar za to nemoze a netyra tym ex, ale chudaka psa.

milenke
3. mar 2022

@katka_labka
Vysvetlí jej že je to člen rodiny...že nemáš srdce o neho prísť... vysvetlí jej že si vážiš že Vás prichýlila...ale vysvetlí že je to dočasne potrebuješ pol roka a chceš sa postaviť na vlastné nohy....možno toho psa tam nechce že si myslí že uz u nich ostanete nastálo a dvaja psy už není taká sranda...to si malo kdo vie predstaviť mát ich doma dvoch...len otázka je či chceš od mami aby ste u nej mohli chvíľu ostať všetci traja....alebo tam chceš zakotviť 🤷🏼‍♀️