Rozvádzam sa a manžel sa nevie zmieriť s novým priateľom

19. nov 2020

Caute. Hladam pomoc, mozno podporu.
Som s manzelom v rozvodom konani. Byvame spolu. Zatual. Musime. Nemam kam ist. Mame malinku dceru.
Niekoho noveho som spoznala. A tu zacalo cele peklo.
Manzel sa zmieril s rozvodom, ale noveho priatela nie a nie prijat.
Idem von, zamkne mi dvere, nepusti ma dnu, vyvolava mi, vypisuje sms, ako mi vsetko zrata doma, dostala som facku. Odpocuval ma v aute cez telefon, kupil si na mna nejake nahravacie zariadenie, ktore som si nasla v kabelke.
Vsetku pravdu tak ako sa stala popiera a otaca proti mne. A este sa aj smeje, ze mne nikto neuveri. Stale zo seba robi chudacika. Pritom rozvod som podala ja. Pretoze mi neustale klamal, fyzicky napadol, boli tam aj vypisovacky s inymi ako by ich chcel, fotky chcel atd atd, na to mi odpovedal, ze to je jeho zavislost.
Vari mu, ked si s nim pisem, volam. Vytrhama mi telefon z ruky, a tak dalej. Neustale vyhrazky, ako sa neviem starat o dceru, po veceroch od nej ochadzam von, mimochodom, chodi von aj on. Ako mi zoberie dceru. Vyhadzuje ma z bytu, vyhadzuje mi veci zo skrin....
Ako sa viem proti tomuto branit?
Kto robi vacsiu chybu, ja, ze som spoznala niekoho alebo on ako mi robi stale zlee...uz som zufala. Nespim, nejedavam. On sk zije z 2500€vyplaty. Mne musi stacit rodicak.

kristina2015
20. nov 2020

@panelacikova vidíš to ten doma mám Coop Jednota ďakujem 😘❤️ Pekný deň 🙂

lubkavargova1
20. nov 2020

@vevesh suhlasim, teraz ked mame nacuvy na sudoch vela zienok by sa cudovalo, ako to tak funguje a vsetko to bitie sa do prs "lebo ja som matka" je prd platne pred sudcom. Tiez som neverila, az teraz ked prax ukazuje sa aka je doslova kruta a staci malickost a zena je dosloa v riti....

cacianka
20. nov 2020

@ivik4 tak citaj, vela sa dozvies

janage
20. nov 2020

@strigonn k tej dobe spred 70 rokov, ked laska kvitla, co mi neboha babicka rozpravali zazitky. Otec rodiny alkoholik utyral zenu a jedno z deti zabil, ked ho v osiali trafil tvrdym kusom nabytku. Matka umrela, cca 12 deti po sirotincoch v celej republike. Niektori zo sirotinca na gazdovstva sluzit. Driet a dostavat stravu co svine s prepacenim nepozrali. Plno chlapov z dedin poodchadzalo za robotou, niektori aj na 10rokov a ked sa vratili boli pre tie deti ako cudzi. Mnohi prosto umreli vo vojne. A ked zena zbita od ozrana usla k rodicom, vlastny otec ju najneskor vecer aj s detmi poslal k nemu domov, bo co ludia povedia a brali sa v kostole, musiiii vydrzat.
Zeny ostavali lebo nemali inu moznost.
Isto boli aj ukazkove vztahy, ale boli aj nevery, bitky, alkohol, hazard.
Netreba si malovat minulost na ruzovo. To akoby sme hovorili, ze v moslimskych krajinach laska a vernost kvitne lebo tam zeny s muzmi vydrzia v dlhorocnych vztahoch.
No v skutocnosti len nemaju ine moznosti.
Autorka bohuzial v uvodnom pripevku vynechala podstatny fakt, ze muz uz davno odchadzal z domu po nociach bez toho aby povedal kam, vypisoval si s inymi zenami, foto komunikacia prebiehala.
Ona je vonku na 2,3 hodiny raz za tyzden v case ked dieta zaspi. Priatela si nasla az v case rozvodu teda ked manzelstvo je uz davno nefunkcne a smerujuce k definitivnemu koncu.
Ja by som mu urcite nevesala na nos kam a s kym ak ho to zbytocne drazdi.
Ale zaujimave, ze vacsina rozobera jej spravanie ako neprijarelne a jeho akoze "no chlap".

ivik4
20. nov 2020

@cacianka no uz som si tento zvast zeny co dopredu nerozmysla aspon skrz dieta a strechu nad hlavou v najblizsej dobe kym sa rozvedu precitala a nazor mam rovnaky

cacianka
20. nov 2020

@janage ano aj ja viem z rozprávania starších, ako laska kvitla...
Modriny, zlomeniny, krik, chudoba, hlad, handry...
Nevera ?!
V mladosti som dost počula reči o morálke, ze aka je mládež promiskuitna. Ked si teraz spajam pribehy rodin, historiu rodín, vztahy a prepojenia, tak kazdy druhy dvor skryval hnus.
Ze vydrzali spolu roky ? No museli lebo tlak rodiny, dediny, okolia, aj velebníčka bol obrovský. A pritom sami boli nemoralni až strach a hrôza.
Škoda drat displej kvoli bosorakovi...

janage
20. nov 2020

@cacianka ako krasne povedala jedna pani vyskumnicka tot v rozhlase. Najvacsim problemom udrzat manzelstvo v dnesnej dobe je dlhovekost😀
Predtym ludia zili omnoho kratsie, mali casto za zivot viacerych partnerov len to boli manzel, manzelka. A maloktori, velmi vynimocne sa dozili viac ako 50, 60 rokov a uz extra vynimocne obaja spolu😉 chlapi umierali vo vojnach, zeny pri porodoch, jedni aj druhi na vselijake epidemie, choroby a hlad.

cicuca
20. nov 2020

Čím skôr podať trestné oznámenie a odsťahovať sa. A nehanbiť sa a ani nezlahčovať situáciu. Čím skôr si určiš hranice a ukážeš mu, že sa s ním nebudeš babrať, tým lepšie. Lebo ak ťa fyzicky napáda a psychicky ťa ničí, tak to bude robiť stále. Skús sa ísť poradiť na socialku a neboj, dieťa ti určite neodoberu. Veľa síl, aké určite to zvládneš. A na tvojom mieste čím skôr riešim trestné oznámenie, lebo rozvodom a odstraňovaním sa to neskončí.
❤️

strigonn
21. nov 2020

@kristina2015 to je tvoj názor.. Vidíte len čo zlé urobil on ale ze žena zničí rodinu a deti budú mať z toho traumu na celý život to už nevadí.. Hlavne nech sa máte vy dobre a ostatný si zvyknú.. Logika rozvádza ju ej ženy

janage
21. nov 2020

@strigonn žena nemôže zničiť niečo, čo už zničil dávno chlap svojím konaním. Tak ako nemôžeš zabiť niekoho, kto už je mŕtvy.
Ten názor, že žena drží rodinu a má tak urobiť za každú cenu- bez ohľadu na konanie muža - no skús sa popýtať detí čo vyrastali v takej "rodine"
Kto sa v takej rodine má dobre? Deti, žena? No asi len ten muž čo žije, akoby rodinu ani nemal.
Už vidím chlapa, ktorého žena chodí do roboty, doma sadne za PC, vypisuje s cudzími chlapmi, vymieňa si s nimi intímne foto, kedykoľvek odchádza bez toho aby povedala kam a kedy sa vráti. Pri svojom malom dieťati je presne raz do týždňa. A samozrejme aj žiarlivostné scény mu vyrába. To by si tiež o tom mužovi tvrdil, že ničí on rodinu, ak by chcel rozvod a normálny vzťah?

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn Prečo by sa mali deti mať zle? Nechápem? Lepšie v kludnej domácnosti ,byť vzorom krásneho vzťahu dvoch ľudí do budúcna deťom ,ako toto.Raz keď mu je zlá v ničom dobrá ,tak ma priestor sa realizovať a najst lepšiu. Kde je napísané ,že žena nemá nárok v partnerstve v manželstve na lásku porozumenie a na to aby chlap rodinu chránil ,miloval ?

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn Či pre teba je klasický príklad normálnej rodiny ,vzťahu dvoch ľudí čo sa milujú,lietajúce taniere,nadávky ,posielanie fotiek,nočné úlety?

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn Ja už som v manželstve zdvihla nie raz ukazovák a vystraznu stopku,odtiaľ ,potiaľ. A ak to nebude ono nemám problém podať o rozvod opätovne ,či to dotiahnuť dokonca.

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn My sme mali iné problémy dosť závazne tiež a som si sto percent istá ,že by som vyhrala ,nemal absolútne žiadnu šancu,ukecal ma plačom .Sociálke nararal ako vymýšľam,ale nikto mu neveril..takže takto v skratke. Keby sa nepolozil,nenasluboval už sme dávno rozvedení .Z dobreho chlapa sa stal hulvát za jeden jediný rok ,pred tým roky ukážkové a keby mi niekto povedal ,že si niečím takýmto prejdeme vysmejem ho,skrat a trpela celá rodina .

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn Ona je povinná nie len materiálne zabezpečiť rodinu ako matka ale aj aby dieťa vyrastalo v zdravom prostredí ,tak mi tu prosím ťa netáraj o nejakých mojich názorov. A to každý dobrý rodič.

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn Môj zlatý ak sú susedia aktívnejší odoberá sa dieta obom rodičom. Ak matka mlčí a zatajuje násilie na sebe či detoch.Plat 2500 e este nerobí z rodiča dobrého otca či manžela .

panelacikova
21. nov 2020

@janage ešte si zabudla dodať, že by žena mužovi v tomto prípade vytýkala, že má vôbec tú drzosť!!! odísť raz za týždeň z domu na 2 hodiny a ona musí strážiť dieťa!

panelacikova
21. nov 2020

@kristina2015 mám taký dojem, že buď sa bavíš s frustrovanou ženskou alebo s chlapom, ktorému žena zdrhla, lebo bol podobný idiot ako autorkin 🙂 choď variť radšej 😀 😀 ja som bola navštíviť manžela v rámci zdravotnej nakázanej vychádzky a ten varí taký vývar, že mňam!!! myslela som, že mu udrbem hrniec, ale bol horúci 😀 tak nič, vytiahnem z mrazničky nejaký ten polotovar a bude vybavené 😀

kristina2015
21. nov 2020

@strigonn Keby to bol môj chlap už je na neho volana polícia minimálne 3 krát ak nie viac. A myslí si čo chces o mne ,ako matke dieťaťa by mi to nedalo ,aby zilo v takomto prostredí a doložila by som jeho správanie na súd . Ako aj jeho správanie počas manželstva s pred rozvodom.

kristina2015
21. nov 2020

@panelacikova To máš tak keď sa vidia asi iba eura a nie na vzťahy ,láska,porozumenie,zdravo fungujúca rodina . Ja sa už nejdem rozčuľovať ale vážne. Na socialkach ,súdoch sú vzdelaní ľudia chvála Bohu ,majú skúsenosti takže takto a tu už nech si píše každý kto co chce .