Rozvod po 2 rokoch manželstva, keď sa manžel nechce liečiť

23. apr 2021

Ahoj, ako ste sa odhodlali k rozvodu po 2 rokoch manzelstva s malym dietatom? Manzel ma znacne zdravotne problemy psychickeho razu, a odmieta sa liecit. Obtazuje a doslova znehodnocuje to kazdodenny zivot mne a malej dcerky. Do detailov zachadzat nechcem, no stale sa uz iba na tychto veciach hadame. Ak by nebolo tychto problemov, radost zit a uzivat si manzelstvo... no on je presvedceny ze robi dobre... ale ja to uz s nim nezvladam, a vobec som nemala predstavu manzelstva sa vkuse prehadat, alebo sa mu podriadovat v beznych kazdodennych cinnostiach, ktore mam robit presne podla jeho predstav, ktore niesu ani zdaleka normalne. Stupnuje sa to odkedy sa mala narodila, a korona tomu znacne pridala

sella38
23. apr 2021

a pred dieťaťom/pred manželstvom sa takto neprejavoval?

autor
23. apr 2021

@sella38 trosku to zacinalo nieco pred svadbou, ale dalo sa v pohode fungovat, az tak nam to neovplyvnovalo kazdodenne zitie. Odkedy sa nam narodila, je to neznesitelne.

luccija
23. apr 2021

Ani by nešiel do poradne manželskej či k psychologicke?

autor
23. apr 2021

@luccija manzelska poradna mu je na nic, skor by mal ist k psychologovi. Ma totizto uchylku, ze ja a mala musime byt v absolutnej cistote. Led je mala na zemi, a dotkne sa stolicky, uz si na nu nesadne. Ked ma mala na zemi objime a chcem ist na gauc, mam sa prezliekat. Ked dvihnem alebo sa dotknem hracky, musim si umyt ruky. Ked sa mala dohra musim ju hned prezliekat aby sa kvazy zem nikde inde nedostala. Absurdne, stale ma kontroluje a napomina a ja uz nevladzem. Byvame v novom, zmyvam kazdy druhy den parnym cisticom, spinu tu nemame. Nikto k nam nechodi, lebo korona... a ani pred koronou po porode okrem mojich rodicov som nikam s nou nemohla ist, pretoze vsade videl spinu. Ani dokonca k jeho rodicom, ani k jednej z rodin

autor
23. apr 2021

@luccija a ked ho posielam, on mi len odpovie ved ja nerobim nic zle, len vas chranim. To ty si špindir. A sa to strasne zostupnovalo s koronou

ivca88
23. apr 2021

Nenechaj sa zblbnut. On má naozaj problém. Nie ty.
Ja si to ani neviem predstaviť, čo to pre teba je.. ani deň by som to nezvládla.
Obdivujem ťa.
Pevne verím, že sa vám to podarí vyriešiť.
Možno by pomohlo opýtať sa jeho rodičov, ako dlho toto ma. Poprípade zavolať jeho všeobecnému lekárovi a pýtať si radu.
Nedá sa inak..
Veď keby chce neskôr vaše dieťa psíka, tak ho normálne vystie od jedu... 🙈

avril299
23. apr 2021

no pokym si on sam neuvedomi, ze ma problem a berie svoje spravanie za normalne, tak to nema zmysel...
takto sa predsa zit neda, to musi byt fakt strasne, mas moj obdiv, ze to zvladas, si naozaj silan zena
ja by som s nim mozno este skusila rozhovory, pravidelene a o tom istom, pripadne sa o tomto probleme pobavit s jeho rodinou, ci o tom vedia a co to sposobilo, ak si naozaj vobec neuvedomi, ze on ma problem, ale bude ho v tomto smere hladat na Tebe, tak to bude najlepsie pre vsetkych, aby ste spolu nezili

ledgerka
23. apr 2021

Ja by som uz bola prec, alebo on odstahovany. Je to chore a nerobila by som denne tieto kraviny co on chce.

hradnapani
23. apr 2021

no tak takto sa naozaj neda zit. Asi by som poziadala o ten rozvod a ked to nebude pre neho signal na spamatanie sa a vyhladanie odbornej pomoci, tak radsej zit bez neho ako takto.

romikk22
23. apr 2021

Ahoj podla mna to moze byt naznak aj vaznejsej choroby , nevravim ze to tak je ale moze byt , asi kebyze som na tvojom mieste tak opisem toto spravanie doktorovi ... kusok mi to pripomina vniecom spravanie ako sa spravaju niektori ludia ktori maju sklerozu multiplex. Mozno sa mylim. Ale mala som par ludi v okoli s tou chorobou a robili presne tieto veci ohladom cistoty a nechceli si sadnut na urcite miesto ak sa ho niekto dotkol brali to tak ze je to uz spinave ...

luccija
23. apr 2021

@romikk22 to je obsedantno kompulzivna choroba je chorý škoda, že nevidí ako ho to a celú rodinu ničí.Autorka tu treba psychiatra psychológa...chudák koronou musí byť ešte viac uzkostny.nemoze za to, ale mal by si nechať poradiť a liečiť sa

luccija
23. apr 2021

Dala by som mu ultimátum, lebo dcéra bude mať z neho neurózu bude sa báť všetkého o tebe ani nehovorím, že žiješ v strese.Co bude robiť, keď pôjde do škôlky, na ihrisko?veď je to dobré liečiteľné

autor
23. apr 2021

@ivca88 praveze ten problem prisiel nahle, predtym nebol ziaden naznak takeho niecoho.

cacianka
23. apr 2021

Smer psychiater. Ty sama najskôr, poradit sa. Dovtedy si píš "denniček"jeho prikazov nariadení, vsetky jeho prejavy. Viem ze unavne ale aby si mala dobre podklady na konzultaciu.
Ja by som uz asi nabrala blato a natrela seba dieťa a zopar predmetov

autor
23. apr 2021

@luccija ved preto ho nechcem opustit iba tak ako niekto napise ze uz by sa zbalil a odisiel. Predsa je to moj mu, mame sa radi, malicku zboznuje, snazim sa mu vselijako pomoct, no marne

tami2014
23. apr 2021

Obsedantno-kompulzivna porucha. On si aj uvedomi, ze to nie je normalne, ale nevie s tym nic robit.
Odid. Bud psycholog alebo terapia sokom.
Ja som odisla po 14tich rokoch vztahu s 2 detmi. Pomohlo to, prestal s tym. Vratili sme sa. Drzim palce.
Rozhodne to nenechavaj len tak, lebo skoncis na psychiatrii ty. Bude sa to len stupnovat.

simoncik
23. apr 2021

Ukazkova OCD. Cim skor smer psychiater. Bude sa to zhorsovat. Lieky to vefia paradne dostat pod kontrolu. Narodenie malej bol zrejme spuscac

autor
23. apr 2021

@cacianka par krat som urobila nieco take, ale dostal stav uzkosti, nebolo mi vsetko jedno. Predsa mame doma dieta, on salel a ja som sa bala ze dostane infarkt :(

romikk22
23. apr 2021

@luccija aha tak som aj ja mudrejsia idem si nieco nastudovat o tom .... autorka: drzim palce, tazka situacia :(

simca06022011
23. apr 2021

Moje nervy, normalne som si "Monka" predstavila.. ja sa ti divim, ze to davas. Ja by som sa vykaslala plnit taketo pokyny, skoncil by na psychiatrii, lebo ako sa poznam, este naschval by som mu urobila bordel,a by mal z coho mat nervy a nech ho aj slak trafi. V tom momente by som volala sanitku a zobrali by si ho pekne na psychiatriu.

autor
23. apr 2021

@tami2014 on si to uvedomuje aj ked je v pohode oddychnuty, tak hovori sam ze vie ze to nieje normalne

karhu
23. apr 2021

znamej to robil manzel, vsetko muselo byt upratane podla jeho predstav, ked mal prist z prace, kamoska rychlo umyvala riad, ukladala hracky..dokazal urobit scenu z topanok ulozenych inak ako si predstavoval a to aj pred navstevou😅
2 male deti plakali uz len ked poculi jeho hlas, rozculovanie sa, buzeraciu..znama to nakoniec nedala, nasla si ineho, vzala deti a odisli

AK sa nechce liecit, nie je o com, znici zivot a zdravie tebe i dietatu, drzim palce

tami2014
23. apr 2021

Ja viem, ze si uvedomuje, ja ta az prilis dobre chapem. Neprajem takto nikomu zit.
Od toho obdobia nemozem o Monkovi ani len pocut!

1gabriela13
23. apr 2021

Omg to by som s nim nevydržala ani deň. Nehovorím ze mame špinu, ale keď nie je pozmyvane 2 dní tak nie je. Mame iné priority a keď je chvíľka času tak ho venujeme sebe a nezmyvame podlahu. Veľké upratovanie je každý týždeň raz a ďalej to nik nerieši. Nie je nato časová kapacita. Ale je zrejmé že tvoj muž má veľké psychické problémy.

autor
23. apr 2021

@tami2014 ano, ako pises, on si to uplne uvedomuje... ale ako nahle vidi nieco proti srsti uz robi pravy opak

autor
23. apr 2021

@tami2014 a ako sa to prejavovalo u muza? Preslo to same ci potreboval pomoc

mandarinka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
6mia6
23. apr 2021

@1gabriela13 u nás by sa tiež zbláznil. U nás upratovanie nie je priorita
Predpokladám že títo "postihnutí" ľudia za to nemôžu.

autor
23. apr 2021

@6mia6 tu nieje problem pratanie. On ma vobec nebuzeruje ze musi byt popratane. Aj keby sa ta zem leskla ako zrkadlo stale je pre neho spinava, z nejakeho nepochopitelneho principu... a vsetko osttane coho sa ja alebo mala dotknem ked si po zemi neumyjem ruky.

mandarinka555
23. apr 2021

Samé to neprejde nikdy....a muselo ti to byť jasné aj pred dieťaťom....takáto diagnóza (OCD) sa utajiť nedá.